Pomoć oko rodne ravnopravnosti...

Ne treba se glupavo preganjati,da li je tvorkinja,tvoriteljica ili tvoriteljka.Kljucno pitanje glasi:Sta je to rodna ravnopravnost. Pitanje je postavljeno zbog toga,sto mi
u stvari ne znamo,koliko rodova u seksualnom smislu ima.??? Nekada su postojala samo DVA. I koiko znam,to su bili MUSKI i ZENSKI rod.Sada je to malo umnozeno.
Postoji sada neki treci i cetvrti rod.Ja se zaista u te rodove ne razumem,ali:rtfm: ako neko ima ko se bolje razume,u te komplikovane rodove,nake nam objasni ovako
javno,da svi razumemo.!:rtfm:
 
Биће ту дилема, наравно. И верујем да заправо неће заживети ове глупости. Има и Олошкиња и лоповкиња. И ја баш веујем да ће саме жене ово да изувргну руглу и поцепају та глупава правила, које је донела Чомкиња.
 
Nešto mislim - da li rodnoravnopravnice više vole da ih se pita jesu li pušači ili jesu li pušačice? :think:
Оне не подносе да их се ишта пита. Оне су те које питају и које одговарају. :lol:
Ипак, мислим да ће писице (лисац – лисица, писац – писица) ових језикосилујућих настраности на крају испасти – попушачице. Оће језик да се ритне кад га силују...
 
Биће ту дилема, наравно. И верујем да заправо неће заживети ове глупости. Има и Олошкиња и лоповкиња. И ја баш веујем да ће саме жене ово да изувргну руглу и поцепају та глупава правила, које је донела Чомкиња.
Тај закон о родној равноправности је спрдачина.
Између осталог, он прописује и „коришћење родно осетљивог језика у уџбеницима и наставном материјалу, као и у сведочанствима, дипломама, квалификацијама, звањима, занимањима и лиценцама, као и у другим облицима васпитног рада”.
Жив нисам ишчекујући да мађарске уџбенике по Војводини забране јер мађарски језик родове – нема.

(Посебна је прича што се појам родно осјетљивог језика тумачи потпуно погрешно.)
 
Није баш најуже у теми, али блиско је.
Борис Бекер је, као коментатар на BBC-у са Вимблдона (Ђоковић-Фучович), кад су приказали Фучовичову дјевојку рекао: „Они кажу да су у Мађарској најљепше жене. Не бих то знао, али ова је сигурно лијепа.” Тиме је изазвао буру реакција феминонацикомунисткиња, а само је рекао да је дјевојка лијепа. Понови ли му се тако нешто, ни ломача му није далеко...
 
Није баш најуже у теми, али блиско је.
Борис Бекер је, као коментатар на BBC-у са Вимблдона (Ђоковић-Фучович), кад су приказали Фучовичову дјевојку рекао: „Они кажу да су у Мађарској најљепше жене. Не бих то знао, али ова је сигурно лијепа.” Тиме је изазвао буру реакција феминонацикомунисткиња, а само је рекао да је дјевојка лијепа. Понови ли му се тако нешто, ни ломача му није далеко...
On mnogo jede ono sto se ne jede, barem ne javno i uvek ispocetka
pocinje sa komentarima o lepim cicama ili tako taj pravac, a bio
j komentator na mecu dva muskarca.
 

Back
Top