DOZVOLE 2006 ???

Познајем доста риболоваца из централне Србије који посећују
најмање 3-4 рибарска подручја и не верујем да ће ове
године то моћи.Мало њих ће узети и 3-4 дозволе.
Нигде у свету нису скупље дозволе за спортски риболов него
у Србији ако неко зна за скупљу нека јави.
Једном речју ЖАЛОСНО.
 
Prika, u Vojvodini je tako vec ohohooo, ne mozes mrdnuti par kilometara sa istom dozvolom, Samo Novi sad kao grad ima 3 ili 4 dozvole ???!?!?!?

A ja je ne mislim kupovati, dok neko ne pocne nesto pametno da radi u vezi voda...........
Ajd zivjeli !!!!
 
Ispadoh glavni namcor na kritikovanju TV pretplate pa cu tu praksu nastaviti i ovde: Ovo sto rade tzv. udruzenja je cisto mafijasenje. Vode Srbije su nacionalno dobro a udicarski ribolov je sport i rekreacija. U neka prosla vremena ribolovna podrucja su bila podeljena na reke - Z. Morava, Drina itd. Ko peca samo na svojoj reci ( a takvih je mnogo ) on bi trebao platiti dozvolu za tu reku od koje bi se platila ribocuvarska sluzba i ostalo. Onaj ko zeli da ima dozvolu za celu teritoriju Srbije on ce platiti skupu dozvolu jer obilazi vise terena na teritoriji i to mu niko ne moze zabraniti. Zasto je onda ribolovac koji ne menja reke sirom zemlje prisiljen da plati nekakva kriminalna udruzivanja? Sta to mene stvarno interesuje Drina, Dunav, Tisa? Zasto sam prisiljen da budem globe - troter pecaros i koliko je realna cena dozvole obzirom da kvalitet i kolicina ribe je ispod svakog kriterijuma? Znamo li koliko je dozvola u Engleskoj? Nesto skuplja od Srpske ali: Tamo se nerado peca bela riba jer je nekvalitetna ali je zato ima k'o pleve; Peca se kvalitetnija riba i nje ima jer postoji kultura pecanja: nije bitno namlatiti sitnu ili odneti kuci pa se najesti nego je bitno uhvatiti primerak koji stvarno vredi ( i potom ga pustiti u vodu u vecini slucajeva ), znaci - sport je u pitanju. I tamo postoji podeljenost na zone kao i dozvola za kompletnu teritoriju a porez na kupljenu ribu u ribarnicama za jelo ide za poribljavanje. Nekada su dozvole bile simbolicne sto ne znaci da moraju biti mizerne. Nije ni cilj da se peca dzabe nego da se zna za umerenu cenu dozvole koliko je i sta uradjeno po pitanju odrzavanja i poribljavanja. Obicno - nista. Od kako je trend klempavljenja za dozvole pre neku godinu krenuo, za to vreme nije se krenulo ni makac: i dalje se peca cverglan, i dalje se bacaju mreze i ceke, dinamit, struja itd. Znaci - ucena, moranje pa dozvola, hoces - neces, ako neces ima ko hoce. Mi smo ovce za sisanje samo sto sami sebe sisamo. ja dozvolu necu kupiti iz revolta jer me je sramota da me deru bitange. Ako, neka se udruzuju, neka srede kombinaciju i sa Rumunskim udruzenjima i sa Bugarskim pa onda cena za ove tri zemlje zajedno neka bude oko 5 - 7000 din. pa ako neko nece da peca u Rumuniji njegov problem. Ako Bog da, pecacu u Austriji nekoliko dana, na pravoj vodi pravu ribu, dosta.
 
I da dodam: Cenu dozvole bi trebalo zakonski ispitati - da li je realna i kolika je njena stvarna vrednost? Ako nije - gde ide novac od dozvola ( ili deo novca ) kada se oduzme placanje ribocuvarske sluzbe i poribljavanje. Cisto da se spreci anarhija i samovolja na zajednickom dobru.
 
E moj King kad bi vecina nas barem sacekala sa kupovinom za ovu godinu mozda bi se neko i zapitao "da stvarno nismo malo preterali".Ovako prvi ja vise ne mogu izdrzati u kuci pa cu platiti i ovu globu.Kao sto ti rece ovo je "sport i rekreacija" ja bih dodao da je to i "VISE OD IGRE" ,a za vise od igre vise se i placa.Pa navali narode moj dragi i BISTRO!
 
gigovic:
E moj King kad bi vecina nas barem sacekala sa kupovinom za ovu godinu mozda bi se neko i zapitao "da stvarno nismo malo preterali".Ovako prvi ja vise ne mogu izdrzati u kuci pa cu platiti i ovu globu.Kao sto ti rece ovo je "sport i rekreacija" ja bih dodao da je to i "VISE OD IGRE" ,a za vise od igre vise se i placa.Pa navali narode moj dragi i BISTRO!
Gigovicu, prijatelju zbog ovoga ce nam dozvola zato biti za par godina i 100E. Ovo sto mi radimo je rekreacija a vise od igre je pecanje u Africi, Sibiru, pecanje sabljarki na okeanu i grgeca na Viktorijinom lezeru. E to" vise od igre " mi placamo, nikako neko poribljavanje i dovodjenje voda i priobalja u red. Ja to necu ciniti.
 
Sve brate zavisi koliko ko ima živaca kad na vodu odeš na štakama pa dođu "ribočuvari" i skontaju da nemaš dozvolu,a ne uvažavaju deset dozvola koje im pokažeš iz ranca od predhodnih deset godina...duga i nebitna priča sa srećnim krajem zato što većina na vodu ne nosi oružje (svi preživeli).
Potpuno se slažem sa svim što Ti reče ali ipak je ovo Srbija i mnogo daleko od:Afrika,Viktorija,Sibira i mnogih drugih destinacija kako ih oni inače krste za sve nas obične smrtnike.
 

Back
Top