Uslovi za dobijanje kredita

Zenit Fan

Ističe se
Poruka
2.184
Pozdrav, radim u jednoj firmi ali na ugovor pa me zanima kakvi su uslovi za dobijanje kredita u banci? Koliko znam u vecini banaka moras biti prijavljen za stalno ili na neodredjeno da bi mogao dobiti kredit. U pitanju je novcani kredit oko 3-4000 evra. Da li je neko upoznat sa materijom, da li ima neka banka gde bi mogao dobiti taj iznos bez da sam prijavljen za stalno na poslu?
 
Nisam ni sumnjao da ce se javiti neko sa retardiranim odgovorom na konkretan problem i pitanje.

Ako ti bilo sta pomaze, moj kolega se raspitivao za stambeni kredit a radi na ugovor. Naravno da ne ispunjava uslove. U banci su mu rekli da kredit mogu da mu daju za period za koji mu traje ugovor, odnosno dok ima ta sigurna primanja. Ako sam dobro skontao, ako je to neki princip, onda ako ti je ugovor od 6 meseci, na toliki vremenski period bi mogao da dobijes kredit. Visina kredita zavisila bi od plate koju imas po ugovoru i po visini do koje mozes zaduziti tu platu. Koliko sam skapirao, uskoro ce nasa drzava smanjiti iznos po kojem plata moze biti zaduzena kreditom, tako da ako zelis neki kredit, onda pozuri.
 
Pozdrav, radim u jednoj firmi ali na ugovor pa me zanima kakvi su uslovi za dobijanje kredita u banci? Koliko znam u vecini banaka moras biti prijavljen za stalno ili na neodredjeno da bi mogao dobiti kredit. U pitanju je novcani kredit oko 3-4000 evra. Da li je neko upoznat sa materijom, da li ima neka banka gde bi mogao dobiti taj iznos bez da sam prijavljen za stalno na poslu?

Moze i bez ugovora za stalno, recimo ovo su uslovi za Intezu.

Moras imati prijavljenog radnog staza minimum godinu dana u bilo kojoj firmi ili iz vise firmi ali da je zbirno minimum jedna godina.
Moras imati ugovor na minimum 6 meseci u trenutnoj firmi.
Moras biti zaposlen u trenutnoj firmi u duzini od minimum 3 meseca.
 
Poslednja izmena:
Moras imati prijavljenog radnog staza minimum godinu dana u bilo kojoj firmi ili iz vise firmi ali da je zbirno minimum jedna godina.
Moras imati ugovor na minimum 6 meseci u trenutnoj firmi.
Moras biti zaposlen u trenutnoj firmi u duzini od minimum 3 meseca.

Slični uslovi su i u Socijal general banci.

U Rajfajzenu, je moguće dobiti samo dozvoljeni minus ako si na određeno, kredit ne može da se dobije.
 
Moze i bez ugovora za stalno, recimo ovo su uslovi za Intezu.

Moras imati prijavljenog radnog staza minimum godinu dana u bilo kojoj firmi ili iz vise firmi ali da je zbirno minimum jedna godina.
Moras imati ugovor na minimum 6 meseci u trenutnoj firmi.
Moras biti zaposlen u trenutnoj firmi u duzini od minimum 3 meseca.

Da li ste vi u Intesa banci? Da li mogu dobiti iznos koji sam naveo u prvom postu teme ako nije prijava za stalno? Znaci mora najmanja prijava biti na 6 meseci, ja sam u svojoj firmi na 3 meseca sa produzenjima.

- - - - - - - - - -

Slični uslovi su i u Socijal general banci.

U Rajfajzenu, je moguće dobiti samo dozvoljeni minus ako si na određeno, kredit ne može da se dobije.

Bio sam u Rajfazenu , istina je ne moze bez stalnog.
 
Da li ste vi u Intesa banci? Da li mogu dobiti iznos koji sam naveo u prvom postu teme ako nije prijava za stalno? Znaci mora najmanja prijava biti na 6 meseci, ja sam u svojoj firmi na 3 meseca sa produzenjima.

Jesam, mozes dobiti i vise i manje od toga, a koliko tacno mozes dobiti zavisi od visine prijavljene plate i od broja godina na koliko se otplacuje kredit i od samog kreditnog sluzbenika. Dvoje ljudi mogu dobiti dve razlicite ponude od istog kreditnog sluzbenika. Moze se dobiti navedena suma, pouzdano znam da moze do 9 000 jer su meni toliko nudili kada sam hteo da kupujem novi automobil ali su gore navedeni uslovi bili minimum ispod koga ne idu. Ne mora ugovor za stalno ali treba sve sto sam naveo i to je informacija stara oko mesec ipo dana jer sam tada isao da pitam za uslove.
Najbolje je ici licno u banku i pregovarati o uslovima koliko je to moguce.
 
Poslednja izmena:
Oportuniti banka.tamo se raspitajte oko kredita.
Menadžeri posebnu "boiduju" svaku situaciju.
Boduju domaćinstvo i, prihode, boduju skrivene prihode(kirija koja nije prijavljena, prihodi od posla na crno isl), može da s ekonuriše i dobije kredit i ako dugujete državi za poreze i doprinose.
Koristio njihov kredit, isplatio ga, poprilično korektno, sem što me menadžer na kraju hteo zavrnuti za 2-3 000 dinara šatro zbog neke potvrde, ali mu nisam dao.
 
Jesam, mozes dobiti i vise i manje od toga, a koliko tacno mozes dobiti zavisi od visine prijavljene plate i od broja godina na koliko se otplacuje kredit i od samog kreditnog sluzbenika. Dvoje ljudi mogu dobiti dve razlicite ponude od istog kreditnog sluzbenika. Moze se dobiti navedena suma, pouzdano znam da moze do 9 000 jer su meni toliko nudili kada sam hteo da kupujem novi automobil ali su gore navedeni uslovi bili minimum ispod koga ne idu. Ne mora ugovor za stalno ali treba sve sto sam naveo i to je informacija stara oko mesec ipo dana jer sam tada isao da pitam za uslove.
Najbolje je ici licno u banku i pregovarati o uslovima koliko je to moguce.

Hvala, onda bih mogao da dobijem kod njih, ali nemam ugovor u firmi na 6 meseci ali videcu sa njima.

- - - - - - - - - -

Oportuniti banka.tamo se raspitajte oko kredita.
Menadžeri posebnu "boiduju" svaku situaciju.
Boduju domaćinstvo i, prihode, boduju skrivene prihode(kirija koja nije prijavljena, prihodi od posla na crno isl), može da s ekonuriše i dobije kredit i ako dugujete državi za poreze i doprinose.
Koristio njihov kredit, isplatio ga, poprilično korektno, sem što me menadžer na kraju hteo zavrnuti za 2-3 000 dinara šatro zbog neke potvrde, ali mu nisam dao.

Raspitacu se kod njih isto, hvala na informaciji.
 

Back
Top