Salon automobila u Zenevi 2019

Luda Srpska Druzina

Veoma poznat
Poruka
14.416
Ove godine odrzan je 89. salon po redu, iako nisam neki fanatik sto se automobila tice otisao sam prosetam cisto zbog atmosfere. Prostor je manji od beogradskog ali mnogo bolje organizovan. Guzva je bila poprilicna, nekim proizvodjacima je bilo tesko prici, na nekim mestima je bilo tesko cak i proci, kao sto su bugati, mercedes, bmw i razni super modeli. Pipkanje automobila i cica :D nije dozvoljeno kao ni probanje, sem kod nekih izlagaca, mislim na auto za cice nisam siguran. Sve su uglavnom ionako bile zakopcane do guse, bez sminke, totalna suprotnost onoga sto sam vidjao na BG salonu.

vdZOHMo.jpg


CxnGxXg.jpg


Napravio sam par fotki pa cu sledecih dana okaciti one najzanimljivije. Posto je pocela sezona formule 1 evo za pocetak par

QQUoRot.jpg


M4BGYc8.jpg


VmCAVgr.jpg


cPnOLUs.jpg


KKR4Kcf.jpg
 
Prostor je manji od beogradskog ali mnogo bolje organizovan. Guzva je bila poprilicna, nekim proizvodjacima je bilo tesko prici, na nekim mestima je bilo tesko cak i proci, kao sto su bugati, mercedes, bmw i razni super modeli. Pipkanje automobila i cica :D nije dozvoljeno kao ni probanje, sem kod nekih izlagaca, mislim na auto za cice nisam siguran.

Samo mala ispravka, sajam u Ženevi je otprilike tri puta veći od Beogradskog (100 hiljada kvadrata izložbenog prostora, naspram 30 hiljada kvadrata u Bg).
U skoro sve aute se može ući osim naravno u ove milionske supermodele, dovoljno je samo pitati hostesu da vas pusti ako je auto baš ograđen, skoro nikad ne prave problem osim ako auto nije već prodat.

Cice nisu neke, a i nema pljeskavica. :mrgreen:
Evo šta se meni dopalo:

IMG_20190310_135702.jpg


IMG_20190310_141052.jpg
 
E ne secam se davno sam ga posecivao, ali bilo je izlozeno i ispred hala, kamioni, avioni i nautika, za izslozeni prostor ne znam ali svakako vise ima se vidi u zenevi.

Nema pljeskavica ali ima kebab, hotdogovi, krofnice i svasta nesto, ustvari sve sem pljeskavica, tj rostilja.

Na spratu nema pipanja, bas sam prisutvovao kako jedan prilazi izbliza pogleda auto, a hostes ( muska hostesa ) ga upozorava se ne priblzava mnogo i ne pipka, i to se sve sporazumevaju na nemacko engleskom, da bi hostes zavrsio na srpskom kad samo pipkate :D
 
E ne secam se davno sam ga posecivao, ali bilo je izlozeno i ispred hala, kamioni, avioni i nautika, za izslozeni prostor ne znam ali svakako vise ima se vidi u zenevi.

Nema pljeskavica ali ima kebab, hotdogovi, krofnice i svasta nesto, ustvari sve sem pljeskavica, tj rostilja.

Na spratu nema pipanja, bas sam prisutvovao kako jedan prilazi izbliza pogleda auto, a hostes ( muska hostesa ) ga upozorava se ne priblzava mnogo i ne pipka, i to se sve sporazumevaju na nemacko engleskom, da bi hostes zavrsio na srpskom kad samo pipkate :D

Zabranjeno drpat' bolan

- - - - - - - - - -

Samo mala ispravka, sajam u Ženevi je otprilike tri puta veći od Beogradskog (100 hiljada kvadrata izložbenog prostora, naspram 30 hiljada kvadrata u Bg).
U skoro sve aute se može ući osim naravno u ove milionske supermodele, dovoljno je samo pitati hostesu da vas pusti ako je auto baš ograđen, skoro nikad ne prave problem osim ako auto nije već prodat.

Cice nisu neke, a i nema pljeskavica. :mrgreen:
Evo šta se meni dopalo:


Jel kupio neki Srbin najskuplji auto?

- - - - - - - - - -

Ništa se tu menjalo nije...

E84D1D13-F4CF-49FA-8549-94BF7F978B24_1.jpg


Znaš sine bajo kakav auto, kasam vido kurblu samo što nisam pao na dupe...
 
Zabranjeno drpat' bolan

- - - - - - - - - -



Jel kupio neki Srbin najskuplji auto?

- - - - - - - - - -

Ništa se tu menjalo nije...

E84D1D13-F4CF-49FA-8549-94BF7F978B24_1.jpg


Znaš sine bajo kakav auto, kasam vido kurblu samo što nisam pao na dupe...

Ja mislim ako se ti stariji nadju u voznom stanju su skuplji nego bugati :D

Kad smo vec kod starijih
CEOsBoa.jpg


1GHxqTE.jpg


i1nwp8x.jpg


tRjt7gs.jpg

mCVsKMv.jpg

Sve neka besna kola na slikama, samo što ne ujedaju. Ima li tamo i nešto za radničku klasu?

Neki se nisu uopste pojavili, ford, volvo, opel, hjundaji ali nacicemo nesto.
 
Bili su Škoda, Dačija, Citoren, Pežo, KIA, Mazda, Fiat... više nego dovoljno izbora i za nas sirotinju. :)

Ja ono sto mogu priustim nisam nasao na celom salonu, sve pretrazih ali biciklu nisam mogao nadjem :D

To mi je baš čudno, s obzirom kolike grdne pare daju na reklamu nemoguće da im je bilo skupo.
Inače od prikazanih mi je onaj skroz dole desno u spojleru najlepši :D

Ne bih znao ali mislim da nisu imali neke novine ili ne bi privukli dovoljnu paznju pa nisu hteli izdvajaju toliki novac.

Evo pravo iz zastave :D

YlO20Sk.jpg


I zamena za pandu

58LpTsu.jpg
 
Najskuplji je bio je Bugatti La Voiture Noire. Unikatan, nikad neće biti napravljen nijedan takav više, a i cena mu je unikatna - 16,7 miliona evrića. Evo kako ga izvoze sa sajma:


Ne znam za vas, ali ja ne bih smeo to da vozim. Ne zbog 1500 konja, s tim bih se još izborio, nego malo ga grebnem odmah ima da se 'besim. Ko će to platiti ...
 
bio posle bombardovanja 2000te, posle valjda još jednom sledeće godine...od tada više ne, a nemam ni namere jer ovo što se sad po svetu proizvodi me se uopšte ne dojmi...automobili su sada svi isti, bezlični, prepuni elektronike, napravljeni da traju dok im drži garancija...****** ti to
 
Najskuplji je bio je Bugatti La Voiture Noire. Unikatan, nikad neće biti napravljen nijedan takav više, a i cena mu je unikatna - 16,7 miliona evrića. Evo kako ga izvoze sa sajma:


Ne znam za vas, ali ja ne bih smeo to da vozim. Ne zbog 1500 konja, s tim bih se još izborio, nego malo ga grebnem odmah ima da se 'besim. Ko će to platiti ...

Porseov unuk kupuje bugatija, a i mlad je, nek uziva decko :D

wwwL51h.jpg


8SrNOz7.jpg


Inace bas je tu bila najveca guzva, ali sam im se prisunjao s`ledja :D

i jedan jeftiniji model

xOPKiVZ.jpg
 

Back
Top