Ubice, Senke, Koreni - zašto su serije "otišle" s RTS-a

Poruka
21.521
Nikad bolji televizijski program i nikad manje šanse da pogledate dve sezone na istom kanalu

Juče je objavljeno da "nastavak" serije "Koreni" nećete gledati na Javnom servisu. Baš kao što niste uspeli da pogledate drugu sezonu serije "Ubice moga oca" i baš kao što NEĆETE gledati drugu sezonu "Senki nad Balkanom" na Prvom programu RTS-a.

Direktor RTS-a Dragan Bujošević je u intervjuu "Novostima" otkrio razloge zbog kojih smo ostali bez ove tri serije i, sigurni smo da pretpostavljate da je jedan od njih "lova".

"'Ubice' su bile prva serija koja je napustila RTS. Do tada, u ugovorima koje je sklapao RTS nije bilo klauzule da se nastavak serijala prvo mora ponuditi RTS-u, jer niko drugi osim RTS-a, uz možda dva izuzetka, i nije snimao serije i one nisu imale gde da odu. Naravno da ne može da piše u ugovoru da se zabranjuje nekome da nastavak radi van RTS-a. Može da piše samo da prvenstvo ponude ima RTS. I to RTS unosi u sve ugovore posle iskustva sa 'Senkama nad Balkanom'. Već čujem pitanje - zašto to niste uradili posle odlaska 'Ubica'? Samo zato što smo ugovor za 'Senke' potpisali pre odlaska 'Ubica', i što se ta izmena mogla uneti samo uz saglasnost druge strane, koja nije želela da sebi naknadno vezuje ruke.

Bujošević je otkrio koje je "pravilo broj jedan": "Serije sa RTS-a odlaze zbog novca" i dodao da je autori serije "Senke nad Balkanom" s kablovskim operaterom dogovorio "dve sezone 'Senki', seriju 'Žigosani u reketu' i film o Tomi Zdravkoviću".

"Takav dogovor sa RTS-om je nemoguće napraviti. Zašto? Zbog pravila broj dva: Serije sa RTS-a odlaze zbog procedura. Prvo, postoji ograničenje koje kaže da sa jednim autorom može da se u određenom vremenskom periodu potpiše ugovor na najviše toliko i toliko evra. Dakle, po procedurama RTS-a ja ne mogu da potpišem ugovor sa Bjelogrlićem čak ni za dve sezone 'Senki', niti takav ugovor može da odobri Upravni odbor.

Procedure znače još i da za serije čija je predviđena cena iznad određenog novčanog iznosa odluke donosi Upravni odbor, na predlog generalnog direktora. To ponekad uzima strašno mnogo vremena, a u slučaju 'Senki', oko šest meseci, u kojima autor jede svoju crnu džigericu pitajući se da li će uopšte da završi seriju i da li će ona ikada da bude emitovana, a generalni direktor ima jednaku muku pitajući se da li će imati seriju koju je najavio, šta će emitovati nedeljom u 20 časova, kako da pravda pare ako serije uopšte nema..."

http://mondo.rs/a1172265/Zabava/TV/...ca-otisle-s-RTS-a-zbog-novca-i-procedura.html
 
Može da piše samo da prvenstvo ponude ima RTS. I to RTS unosi u sve ugovore posle iskustva sa 'Senkama nad Balkanom'. Već čujem pitanje - zašto to niste uradili posle odlaska 'Ubica'? Samo zato što smo ugovor za 'Senke' potpisali pre odlaska 'Ubica', i što se ta izmena mogla uneti samo uz saglasnost druge strane, koja nije želela da sebi naknadno vezuje ruke.

Крунски доказ да је глуп и неспособан да води РТС. Њему је, очигледно, прво било неопходно да га направе мајмуном, да би почео да размишља о томе какве уговоре потписује...
 
Jao, pa to kao RTS štedi....a kad su najaviljivali nastavak Nemanjića, onda nije bilo kao reči da ako se radi o nekoj sumi preko, ode na drugu TV...,.


Uzeli su pare jednom, odu dalje... Konfuzno mi je inače praćenje uopšte serija, dok ne emituju jednu sezonu, a onda ću verovatno da rešim da li ću da skinem o odgledam ostatak...u slučaju domaćih serija, dovoljna je i jedna do dve epizode u vrh glave.....
 
S'obzirom da u tim serijama Srbe prikazuju kao kompletne budaletine bolje je da ih vise i ne emituju.
Oni umesto da prave filmove i serije sa "happy end" oni prave sranja i ubijaju ljude u pojam, kao da nema svetlih primera.

Ubice njesra od serije, Senke takodje ... tu trecu nisam ni gledao, kao ni Nemanjice za koje sam cuo da je smece.

Nije se ni cuditi u okupiranoj Srbiji gde su predsedniku leva i desna ruka, konsultanti koji su mu narod bombardovali pre 20g.
 
Nikad bolji televizijski program i nikad manje šanse da pogledate dve sezone na istom kanalu

Sam pocetak me odbio da citam dalje.Sve mi je jasno.
Ubice mog oca je MOGLA da bude dobra serija,da ima bar tri glumca...Sama radnja je kopirana od nekih holivudskih i preradjena na Srbiju.Ali jako lose,neuspesno,klimavo,bez i jedne scene gde glumci glume.Kao da su skupili nas sa ulice i dali nam tekst.
Senke nad Balkanom sam slucajno pogledao,na preporuku jednog isto takvog 'znalca', bilo mi je muka posle 15 min.Ni radnje,ni glume,scenografija katastrofalna...
Ovo trece nemam nameru ni da gledam,zato sto 90% ljudi koji su je gledali kazu da je shit.
 
Sam pocetak me odbio da citam dalje.Sve mi je jasno.
Ubice mog oca je MOGLA da bude dobra serija,da ima bar tri glumca...Sama radnja je kopirana od nekih holivudskih i preradjena na Srbiju.Ali jako lose,neuspesno,klimavo,bez i jedne scene gde glumci glume.Kao da su skupili nas sa ulice i dali nam tekst.
Senke nad Balkanom sam slucajno pogledao,na preporuku jednog isto takvog 'znalca', bilo mi je muka posle 15 min.Ni radnje,ni glume,scenografija katastrofalna...
Ovo trece nemam nameru ni da gledam,zato sto 90% ljudi koji su je gledali kazu da je shit.

Srbe u svakoj sferi drustva osim u sportu predstavljaju neki pacenici i placipicke koji misle da je cool pisati uz vetar.
btw. Uvek i na svakom mestu, treba se pisati na "srpsku intelektualnu elitu" (sve 3 reci su za navodnike) okupljenu u SANU.
 
pa u Srbiji i nema niceg drugog nego takve "Crne serije"

Sta treba narod da gleda ? Branka Kockicu ?

Bjela ne bi napravio onakav bum sa Senkama da covek ne prati sta se desava u zemlji i sta narod zeli.

Treba da se snimi serija,a ne sabiti gomilu losih amatera pod prosecnog reditelja i nerazumljiv kontekst scenarija...
Treba samo da se ponekad pogleda kako izgleda ozbiljna produkcija,dovoljan ti je NETFLIX kao platforma,ali i vreme da probunaris neke bas takve,malobudzetne serije koje su napravile odlican posao.
Kod nas se sve svodi na moto-sto manje para,losije cemo se organizovati.
A to sto srije prolaze kod naroda...na zalost pokazuje kakva je slika u narodu po pitanju kulture.Gde se Selo gori... uzdize kao jedna od vrhunskih serija...da ne nabrajam.
A i ljudima je dosadilo da gledaju Gigu Moravca i Simu po 109 puta,pa onda daj sta das.
 
Ћосићева литерарна просеравања треба избацити из школа, а не новцем пореских обвезника претварати их у некаве игране серије.

Јесте, тај Ћосић је био много досадан,стално је нешто писао а сада га убацују и у серије.

РТС треба да нам врати култне стране серије "Чувари плаже", "Тропска врелина" , "Мућке" , "Ало, ало" а могли би да поново пусте и класике телевизијске уметности "Династију" и "Далас".
 
Sam pocetak me odbio da citam dalje.Sve mi je jasno.
Ubice mog oca je MOGLA da bude dobra serija,da ima bar tri glumca...Sama radnja je kopirana od nekih holivudskih i preradjena na Srbiju.Ali jako lose,neuspesno,klimavo,bez i jedne scene gde glumci glume.Kao da su skupili nas sa ulice i dali nam tekst.
Senke nad Balkanom sam slucajno pogledao,na preporuku jednog isto takvog 'znalca', bilo mi je muka posle 15 min.Ni radnje,ni glume,scenografija katastrofalna...
Ovo trece nemam nameru ni da gledam,zato sto 90% ljudi koji su je gledali kazu da je shit.

Lazes. Koreni su genijalni. Senke i Ubice mogu da prodju, ne znam sta im to fali da bi se toliko pljuvalo?

Vidis da imamo gomilu serija poslednjih godina, samo RTS svake godine emituje minimalno po 6 premijera, a gde je TOP, Prva, Superstar.....

Uvek cu pre da pogledam domacu seriju nego stranu zato sto je nasa. Ako ne valja recicu to, ali necu hejtovati ko vi ono sto je objektivno dobro.... Cuj ne valjaju mu Koreni, a u Senkama losa scenografija :dash:
 
Lazes. Koreni su genijalni. Senke i Ubice mogu da prodju, ne znam sta im to fali da bi se toliko pljuvalo?

Vidis da imamo gomilu serija poslednjih godina, samo RTS svake godine emituje minimalno po 6 premijera, a gde je TOP, Prva, Superstar.....

Uvek cu pre da pogledam domacu seriju nego stranu zato sto je nasa. Ako ne valja recicu to, ali necu hejtovati ko vi ono sto je objektivno dobro.... Cuj ne valjaju mu Koreni, a u Senkama losa scenografija :dash:
Brate,svako ima svoj ukus...
Ja sam za Korene rekao da ih nisam gledao,i misljenja vecine ljudi koje znam.
Senke su meni smesan pokusaj da se napravi serija,sa nejasnom pricom (okvir price je razumljiv ali su dijalozi...ubi Boze),glumci...kao amatersko pozoriste iz nekog sela.
Za Ubice sam vec nekoliko puta rekao,da ima bar jos neki glumac,pogotovo u glavnim ulogama,bila bi sjajna.Ovako,ne moze jedan glumac i 10 amatera.
I ne delim serije ni filmove na domace i strane,nego na lose i dobre.
 
TV Bastilju treba spaliti, temelje povaditi, a zemlju na kojoj se to zlo nalazi posoliti, da nikad ništa ne nikne na njemu i da služi kao podsetnik na zlo i njegovu sudbinu budućim generacijama.

Drago mi je da im Šolak otima sve što može, evo čitam da im je oteo i kvalifikacione utakmice fudbalske reprezentacije za Evropsko prvenstvo. Mislim, nije da me nešto od toga zanima, ali sve što ne ide u korist TV Bastilji mene raduje.
 
1. Приватни сектор је увек бољи и ефикаснији од јавног сектора, тако да јавни сервис не може да се мери са приватним, без обзира на количину новца који добије од државе и од ТВ претплате.

2. Доказ да је регулација увек проблем а никад решење. Уместо регулације, увести дерегулацију и слободу деловања.
 
Ћосићева литерарна просеравања треба избацити из школа, а не новцем пореских обвезника претварати их у некаве игране серије.

Да, баш тако.

Замисли да у златној ери телевизије неко буде приморан да гледа остварења РТС на тему Добрициних глупости.

То је тај терор који српски народ трпи.
 
1. Приватни сектор је увек бољи и ефикаснији од јавног сектора, тако да јавни сервис не може да се мери са приватним, без обзира на количину новца који добије од државе и од ТВ претплате.

2. Доказ да је регулација увек проблем а никад решење. Уместо регулације, увести дерегулацију и слободу деловања.

Akhi, jel dolaziš na sjekciju Ekonomija? Slobodno debatuj pitanja tamo, ima odličnih experata
 

Back
Top