Zelim da vidim...

Privlace me priroda, ljudi, arhitektura, istorija, volim da saznam i iskusim nesto novo, nesto lepo, sto mi je ugodno dusi, razumu, oku.
To je nekako u svakom coveku, da mu gode lepe stvari, da zeli promenu, neke nove podsticaje.

Nemam ni FB, ni instagram, ali svoj ushit sa putovanja delim sa prijateljima, a i sama volim da vidim njihova radosna lica na zanimljivim destinacijama. :)
 
I nezaobilazni drogirani tigrovi tajlanda :sad2:

Kad pomenu tigrove... Mene uopšte ne zanimaju arhitektura i istorija van onog što mogu da pročitam, da idem da razgledam zgrade to mi je dosadno, muzeji ok dok ne deru. Niti me oduševljavaju fotošopirane plaže, ni preskupi ski centri sa spa programima i bazenima.

Ali ta divljina, ja bih komotno mogla da živim u nekom centru koji se bavi pomaganjem životinja daleko od civilizacije. Na Tajlandu mi ipak slonovi pre padaju na pamet. :D Ne znam to za tigrove. Samo me brinu egzotični insekti. :lol:
 
Metlaja,
Dese se u zivotu stvari tipa deca, muz, posao... pa se licni planovi odlazu...

Ako nekoga to hrani, i puni pozitivnom energijom, stavlja osmeh na usne,
Definitivno utice na kvalitet zivota :)

Divno...
Meni Kuba nije na listi prioriteta mada bih je volela videti
Ali NY mi se sve vise svidja

U zivotu se deca, muz i posao ne desavju, to se planira, ne truckaj, ne ides ulicom i ne sapletes se o dete
Kad je trebalo da putujes ti si juril muza i decu
Sad bi da nadoknadis pa stislo...e jbg... putuj igumane, organizuj se...
 
Некако имам утисак да је туризам данас мода.
Људи путују на којекакве дестинације углавном само да би отпутовали и после пријавили преко фејсбука.
Реално, мало је људи који воле да се цимају, упознају друге културе, уживају истински у природи.
Ово је антитеза уводном посту.:D

Чичак? :lol:

Nije malo
Samo malo prilike ima nas narod.

Kad sam prvi put otisla u Vatikan, snajin otac tamo radi, uveo nas covek, ja ponosna, sa sve kartama, predznanjem itd...
Pocinje obilazak, nas previse, ali nije problem sto nas je previse turista, vec je previse predivnih remek dela i ja hocu sve da vidim a nema sanse
Nema teoretske sanse da za tri zivota pogledas samo, svaku sliku u muzejima.
To me je rastuzilo pa sam besno sela u jednu bastu da dodjem sebi...
Kad me je proslo, nastavila sam i upijala koliko sam stigla i mogla

Tako je sa svim znamenitostima.
Lepo je kad odes u neki mali grad, kad vidis par gradjevina vrednih pomena i onda uzivas u svemu ostalom
Ali nisu svi gradovi /mesta koja zelimo da obidjemo takva

- - - - - - - - - -

Некако имам утисак да је туризам данас мода.
Људи путују на којекакве дестинације углавном само да би отпутовали и после пријавили преко фејсбука.
Реално, мало је људи који воле да се цимају, упознају друге културе, уживају истински у природи.
Ово је антитеза уводном посту.:D

Чичак? :lol:

Kad pomenu tigrove... Mene uopšte ne zanimaju arhitektura i istorija van onog što mogu da pročitam, da idem da razgledam zgrade to mi je dosadno, muzeji ok dok ne deru. Niti me oduševljavaju fotošopirane plaže, ni preskupi ski centri sa spa programima i bazenima.

Ali ta divljina, ja bih komotno mogla da živim u nekom centru koji se bavi pomaganjem životinja daleko od civilizacije. Na Tajlandu mi ipak slonovi pre padaju na pamet. :D Ne znam to za tigrove. Samo me brinu egzotični insekti. :lol:

Kod mene je sve ovako isto samo skroz obrnuto.
Mada ja bih i divljinu i sve ostalo

- - - - - - - - - -

U zivotu se deca, muz i posao ne desavju, to se planira, ne truckaj, ne ides ulicom i ne sapletes se o dete
Kad je trebalo da putujes ti si juril muza i decu
Sad bi da nadoknadis pa stislo...e jbg... putuj igumane, organizuj se...

Ne ne meki...
Deca se radjaju sto pre.
Prioriteti u zivotu su jasni
 
Nije malo
Samo malo prilike ima nas narod.

Kad sam prvi put otisla u Vatikan, snajin otac tamo radi, uveo nas covek, ja ponosna, sa sve kartama, predznanjem itd...
Pocinje obilazak, nas previse, ali nije problem sto nas je previse turista, vec je previse predivnih remek dela i ja hocu sve da vidim a nema sanse
Nema teoretske sanse da za tri zivota pogledas samo, svaku sliku u muzejima.
To me je rastuzilo pa sam besno sela u jednu bastu da dodjem sebi...
Kad me je proslo, nastavila sam i upijala koliko sam stigla i mogla

Tako je sa svim znamenitostima.
Lepo je kad odes u neki mali grad, kad vidis par gradjevina vrednih pomena i onda uzivas u svemu ostalom
Ali nisu svi gradovi /mesta koja zelimo da obidjemo takva

- - - - - - - - - -





Kod mene je sve ovako isto samo skroz obrnuto.
Mada ja bih i divljinu i sve ostalo

- - - - - - - - - -



Ne ne meki...
Deca se radjaju sto pre.
Prioriteti u zivotu su jasni

A baš si fino opisala jedan od paradoksa putovanja, koliko se zapravo mnogo više može naučiti o nekom mestu i njegovim kulturnim i istorijskim znamenitostima iz knjiga nego za par dana kad ne znaš gde ćeš pre. Zato je mnogo bolje uposliti tamo čula, malo se regenerisati nego davati putovanjima ne znam kakav edukativni karakter. Što se mene tiče mogu slobodno i da se preskoče obilasci nekih znamenitosti ako je jedina svrha fotografisati se isprd njih. Nego lepo odmah na plažu, bar će telo biti zahvalno. :)
 
Louvre je takodje nemoguce obici za nekoliko dana.
Kako smo i mi bili ograniceni vremenom isli smo ciljano da vidimo ono sto nas zanima. I opet nismo sve stigli. Ali bice valjda opet prilike za obilazak.
Manji muzeji nisu problem. Ali Louvre je zaista prica za sebe.

Trudim se da bar okvirno isplaniram putovanje, ali cesto to ne bude bas tako kao sto smo mi zamislili.
Setamo Firencom i vidim veliki plakat - Marina Abramovic, The Cleaner u Palazzo Strozzi. I vec sam mislila da sve zaboravim, jer nju moram da vidim, ali avaj, gostuje tek od septembra, grrr...:)

Inace, ne kombinujem bas cesto odmor (plaza, more) sa razgledanjem gradova. Kad smo isli u Barselonu nisam isla na plazu osim jedan dan i to samo par sati. Nije ni bilo leto, vec prolece.
 
A baš si fino opisala jedan od paradoksa putovanja, koliko se zapravo mnogo više može naučiti o nekom mestu i njegovim kulturnim i istorijskim znamenitostima iz knjiga nego za par dana kad ne znaš gde ćeš pre. Zato je mnogo bolje uposliti tamo čula, malo se regenerisati nego davati putovanjima ne znam kakav edukativni karakter. Što se mene tiče mogu slobodno i da se preskoče obilasci nekih znamenitosti ako je jedina svrha fotografisati se isprd njih. Nego lepo odmah na plažu, bar će telo biti zahvalno. :)

Ali ja volim da vidim, pipnem... zanima me
Obicno zamisljam kako su ljudi to nesto pravili itd...
Moja masta je bujna veoma :)
 
Ali ja volim da vidim, pipnem... zanima me
Obicno zamisljam kako su ljudi to nesto pravili itd...
Moja masta je bujna veoma :)

Da, to je to, čulno, mozak malo odstupi od uobičenjih aktivnosti.
Kad pređe u preterivanje tipa "nisi živeo ako nisi putovao" ili ne znam kakve izvučene pouke i kad postaneš ekspert za sva pitanja vezano za to mesto, mentalitet naroda koji tu živi, to je nešto drugo.
 
Некако имам утисак да је туризам данас мода.
Људи путују на којекакве дестинације углавном само да би отпутовали и после пријавили преко фејсбука.
Реално, мало је људи који воле да се цимају, упознају друге културе, уживају истински у природи.
Ово је антитеза уводном посту.:D

Moda, indeed...i to na rate..makar se i leba ne jelo...
..ljudi koji zbilja imaju zelju da upoznaju druge kulture,...itd.to rade drugacije....
 
U muzejima i galerijama ne smeš ni da priđeš bliže eksponatima, a kamoli da ih pipneš.

To je opstepoznata stvar, Em. :)



@ Bogi, ti planiras na Kubu? :) Nasi prijatelji su se nedavno vratili. Smestaj je u ovom periodu bas povoljan.
U Havani te i dalje u jutro bude petlovi, ali su primetne neke druge promene. Lokalne cene su otisle u nebesa. 5$ su im trazli u prodavnicici za malu flasicu vode.

I ja bih na Kubu. Plaza i more bi mi tada bili sporedni.
 
To je opstepoznata stvar, Em. :)



@ Bogi, ti planiras na Kubu? :) Nasi prijatelji su se nedavno vratili. Smestaj je u ovom periodu bas povoljan.
U Havani te i dalje u jutro bude petlovi, ali su primetne neke druge promene. Lokalne cene su otisle u nebesa. 5$ su im trazli u prodavnicici za malu flasicu vode.

I ja bih na Kubu. Plaza i more bi mi tada bili sporedni.

Bila prosle godine, idem sad opet
Apsolutno je nemoguce da ti plaza i more budu sporedni, takvo more ja jos nisam videla, bukvalno je kao sa razglednica, kristalno cisto, neke tirkizne boje i toplo toliko da ja, koja inace pola sata ulazim u vodu da se priviknem, ulecem odmah i bez zastoja. Jedino sto je uglavnom plicak zbog koralnig grebena, pa treba dosta pesaciti dok dodjes do neke dubine.
U Havanu cu da idem baska i to ce biti samo Havana, ne more, ova dva puta idemo na ostrva otprilike na sredini Kube, prosli put smo obisli i unutrasnjost, putovali, videli pravu Kubu, van turistickih mesta, dusa me boli od tih prizora. Ove godine idemo krace pa planiramo samo Santa Claru za obilazak.
 
Bila prosle godine, idem sad opet
Apsolutno je nemoguce da ti plaza i more budu sporedni, takvo more ja jos nisam videla, bukvalno je kao sa razglednica, kristalno cisto, neke tirkizne boje i toplo toliko da ja, koja inace pola sata ulazim u vodu da se priviknem, ulecem odmah i bez zastoja. Jedino sto je uglavnom plicak zbog koralnig grebena, pa treba dosta pesaciti dok dodjes do neke dubine.
U Havanu cu da idem baska i to ce biti samo Havana, ne more, ova dva puta idemo na ostrva otprilike na sredini Kube, prosli put smo obisli i unutrasnjost, putovali, videli pravu Kubu, van turistickih mesta, dusa me boli od tih prizora. Ove godine idemo krace pa planiramo samo Santa Claru za obilazak.

Stvarno? Zvuci divno.
Nekako sam mislila da su plaze i more tipicne za to podneblje i da su, naravno, veoma lepe, ali ne drugacije nego na Jamajci ili Bahamima. Mnogo me privlaci taj kubanski fler nastao izolacijom i sankcijama. Jer nije turoban i depresivan, vec pun zivota, stvaralacki. To ih cini jedinstvenim.
Plasim se da ce se sada sve promeniti.
Kao da ce ih pokvariti i oduzeti im nevinost i originalnost, tako to nekako dozivljavam.
 
Stvarno? Zvuci divno.
Nekako sam mislila da su plaze i more tipicne za to podneblje i da su, naravno, veoma lepe, ali ne drugacije nego na Jamajci ili Bahamima. Mnogo me privlaci taj kubanski fler nastao izolacijom i sankcijama. Jer nije turoban i depresivan, vec pun zivota, stvaralacki. To ih cini jedinstvenim.
Plasim se da ce se sada sve promeniti.
Kao da ce ih pokvariti i oduzeti im nevinost i originalnost, tako to nekako dozivljavam.

ne znam kakve su plaze na Jamajci i Bahamima... nije moje iskustvo neko, Grcka, Hrvatska, Crna Gora tek krecem u istrazivanja ostatka sveta van Evrope
verovatno si u prvu, to su ta tropska, karipska mora, verovatno je slicno
i meni se svidja sto nije urbano, sto je drugacije, malo podseca na nesto sto smo imali 70-tih, ali propalo, naravno
meni jeste depresivno to sto sam videla, ok, stvaralastvo i kreativnost i umetnost i sve, ali oni zaista veoma tesko zive, i samo se setim nas pod sankcijama, i nekih godina pre toga, nestasica i mizernih primanja i osecas gde je sve to...
i bila sam sva vazna prosle godine, svi moraju da dobiju vizu na ulasku u Kubu, samo mm i ja bez vize, Srbija! I culi su za nas i obicni ljudi, svi nas uvazavaju i vole, apsolutno drugaciji tretman smo imali, bas lep osecaj.
 
To je opstepoznata stvar, Em. :)



@ Bogi, ti planiras na Kubu? :) Nasi prijatelji su se nedavno vratili. Smestaj je u ovom periodu bas povoljan.
U Havani te i dalje u jutro bude petlovi, ali su primetne neke druge promene. Lokalne cene su otisle u nebesa. 5$ su im trazli u prodavnicici za malu flasicu vode.

I ja bih na Kubu. Plaza i more bi mi tada bili sporedni.

Nisam je ni napisala sa namerom da vas informišem.:lol:
 
ne znam kakve su plaze na Jamajci i Bahamima... nije moje iskustvo neko, Grcka, Hrvatska, Crna Gora tek krecem u istrazivanja ostatka sveta van Evrope
verovatno si u prvu, to su ta tropska, karipska mora, verovatno je slicno
i meni se svidja sto nije urbano, sto je drugacije, malo podseca na nesto sto smo imali 70-tih, ali propalo, naravno
meni jeste depresivno to sto sam videla, ok, stvaralastvo i kreativnost i umetnost i sve, ali oni zaista veoma tesko zive, i samo se setim nas pod sankcijama, i nekih godina pre toga, nestasica i mizernih primanja i osecas gde je sve to...
i bila sam sva vazna prosle godine, svi moraju da dobiju vizu na ulasku u Kubu, samo mm i ja bez vize, Srbija! I culi su za nas i obicni ljudi, svi nas uvazavaju i vole, apsolutno drugaciji tretman smo imali, bas lep osecaj.

Svidja mi se ova tema, jer mogu da se procitaju razlicita iskustva.
Nisam ni ja licno videla Bahame ili Jamajku. Sve informacije su iz druge ruke. :)
Mozda ja to sa Kubom malo romanticno gledam i verujem da se oni sami raduju otvaranju zemlje i novim mogucnostima. Ali u odnosu na neke druge izolovane zemlje, kakva je na primer i jednim delom Rumunija bila, nekako su sve to doziveli sa puno vise radosti i prilagodljivosti, sto u meni izaziva divljenje.
Moji sjajni prijstelji su bili pre nekoliko godina i samo su prvih par dana odseli u hotelskom rezervatu (kako su ga oni u sali nazvali), a ostatak su proveli putujuci po Kubi. Spavali su u mini „pansionima“ (kucica sa jednom sobom za iznajmljivanje. Jede se ono sto gazdarica taj dan kuva svojima i svi zajedno sede za jednim stolom) i doziveli su te ljude kao veoma srdacne, vesele, raspevane, pune nekog cudnog optimizma i bezbriznosti.
Tako bih to nekako i ja volela. Mislim takav put. Ne privlace me veliki hoteli, koji ti nude pticije mleko. Prosla me je ta faza i to vrlo brzo.
Rekli su mi da tamo nigde nisu videli dzeparose, dilere drogom, prevarante, kriminalce.
A u Barseloni u metrou je kao u paklu. To niti u jednom gradu u kojem sam bila nisam dozivela. Agresivni dzeparosi. Ne krisom da ti nesto ukradu, nego te napadne citava grupa. Usli smo jednom i vise ne.
 

Back
Top