Samo ja!

Mali čičak

Stara legenda
Poruka
77.664
Koliko cesto vam je potrebno vreme samo za sebe?
Pritom ne mislim na feniranje, masaze itd... vec na samocu? Mir, tisina, sama u kuci, jedes sama, sklonis sama, sama sama sama!

Asociralo me moje ponasanje popodne kad sam muzu rekla da povede malu kad krene po sina,
Iako je to svega deset minuta, to sam rekla zbog sebe, jer mi je nekako trebalo tih deset minuta da budem sama.
Cesto sam sama, nisam uopste preopterecena, jutros sam imala sat vremena samoce, pa mi je opet popodne trebalo to. Dok su deca bili bebe to mi je bio pakao iz tog razloga.

Da li volite svoju samocu?
Ili vam ne smeta da ste stalno u drustvu?
 
То "сама" ми је одувек исто била потпуно сама или са дететом. Он ми никада није стварао осећај да ми треба више времена, простора. Сви други јесу. Када се погледам у огледало некад се запитам ко сам заправо ја, односно та у огледалу. Када њега погледам никад немам ту дилему. Увек ми је једнако познат, близак,... толико близак да ми је неутралан, буквално као део мене. Део мене од ког немам ја потребу да се одморим али ком морам да дам простор да се осами, па и оде...
Можда је то и до тога што током распуста, и летњег и зимског, није ту. Па се и ја распустим и живим као да дете ни немам.
Иначе јако волим осаму. И увек ћу радије устати сат- два раније да кафу попијем сама, у тишини, чак и на одмору, путовању,...
Нисам неко ко се плаши самоће. Нити ми је досадно са самом собом. Никад нисам усамљена када сам сама. Уз неке људе јесам била.
 
Treba mi povremeno samoća i uživam u njoj
Čisto da povratim što kaže Em ravnotežu sredim misli ili čisto meditiram sama za sebe
Sve manje mi prija veliko društvo i hepeninzi
Ne osećam se usamljeno ko sto i nisam a sama kad sam uvek nađem način da iskoristim vreme za odmor meditaciju ili slušam muziku što me posebno opušta
 
Koliko cesto vam je potrebno vreme samo za sebe?
Pritom ne mislim na feniranje, masaze itd... vec na samocu? Mir, tisina, sama u kuci, jedes sama, sklonis sama, sama sama sama!

Asociralo me moje ponasanje popodne kad sam muzu rekla da povede malu kad krene po sina,
Iako je to svega deset minuta, to sam rekla zbog sebe, jer mi je nekako trebalo tih deset minuta da budem sama.
Cesto sam sama, nisam uopste preopterecena, jutros sam imala sat vremena samoce, pa mi je opet popodne trebalo to. Dok su deca bili bebe to mi je bio pakao iz tog razloga.

Da li volite svoju samocu?
Ili vam ne smeta da ste stalno u drustvu?

Svaki dan mi je potrebno vreme samo za sebe ..i ne...ne volim samocu , samoca je za pesimiste
 
Koliko cesto vam je potrebno vreme samo za sebe?
Pritom ne mislim na feniranje, masaze itd... vec na samocu? Mir, tisina, sama u kuci, jedes sama, sklonis sama, sama sama sama!

Asociralo me moje ponasanje popodne kad sam muzu rekla da povede malu kad krene po sina,
Iako je to svega deset minuta, to sam rekla zbog sebe, jer mi je nekako trebalo tih deset minuta da budem sama.
Cesto sam sama, nisam uopste preopterecena, jutros sam imala sat vremena samoce, pa mi je opet popodne trebalo to. Dok su deca bili bebe to mi je bio pakao iz tog razloga.

Da li volite svoju samocu?
Ili vam ne smeta da ste stalno u drustvu?

ovo dolazi od osobe koja ne razume kad neko izjavi da mu prija da bude sam neko vreme :lol:
prisracemise
 
to nije generalizacija vec ja mislim da ljudi koji vole samocu su pesimisti..jer je ja ne volim..volim da sam okruzena ljudima
Voleti samocu i imati potrebu da neko vreme budes sam sa sobom su dijametralno razliciti...
Ja takodje kao i ti,volim da sam okruzen ljudima,ali sa godinama i iskustvom,ako ti ljudi nisu oni koji treba da budu blizu mene,vise volim da sam sam.
Vise me smore ljudi koji mi ne prijaju,nego tisina.A tisina je svakom zivom coveku ponekad potrebna,ostali mislim da se samozavaravaju kad kazu da im ne treba ni pola sata da su sami sa svojim mislima.
ovo dolazi od osobe koja ne razume kad neko izjavi da mu prija da bude sam neko vreme :lol:
prisracemise
?
 
Potrebno mi je svaki dan, bar malo
ali, čak nije potrebno da budem fizički sama
Isključim se na kratko, vrlo uspešno.
što se tiče ljudi, počela sam izbegavati previše :rumenko: sve one koji mi ne leže onako "baš", a s druge strane se radujem druženju sa nekim drugima kao dete
 
Potrebno mi je svaki dan, bar malo
ali, čak nije potrebno da budem fizički sama
Isključim se na kratko, vrlo uspešno.
što se tiče ljudi, počela sam izbegavati previše :rumenko: sve one koji mi ne leže onako "baš", a s druge strane se radujem druženju sa nekim drugima kao dete

Исто. Немам више живаца за свакога. Немам често ни за неке који су ми драги а знам шта ме чека. Почеле су да ме излиђују приче о мушкарцима, рецимо. Неки као да не умеју да живе без партнера, и главни животни проблем им је ако га немају, толико да делују очајнички. Просто не могу више о томе да слушам...
 
Što se tiče nečije potrebe da bude stalno u društvu kod mene to tako izgleda da više volim da budem sama nego u neodgovarajućem društvu, to mi je gubljenje vremena, ne zadovoljava moje potrebe. Ne treba mi društvo radi društva, nego mi prija druženje sa nekim ljudima.
 
Исто. Немам више живаца за свакога. Немам често ни за неке који су ми драги а знам шта ме чека. Почеле су да ме излиђују приче о мушкарцима, рецимо. Неки као да не умеју да живе без партнера, и главни животни проблем им је ако га немају, толико да делују очајнички. Просто не могу више о томе да слушам...

verujem
Čovek dok ne boravi u društvu koje mu BAŠ leži, nije svestan koliko gubi sa drugima
Sad bi neko površan rekao da sam snob, ali ne radi se o tome - prosto se ljudi slični ili vatever pronalaze i UŽIVAJU zajedno
Posle jedne kafe sa nekim ljudima, sedam dana sam ispunjena

- - - - - - - - - -

Što se tiče nečije potrebe da bude stalno u društvu kod mene to tako izgleda da više volim da budem sama nego u neodgovarajućem društvu, to mi je gubljenje vremena, ne zadovoljava moje potrebe. Ne treba mi društvo radi društva, nego mi prija druženje sa nekim ljudima.

e, to
baš isto mislim
dobro je----već me je griža savesti počela stizati
pokrenula sam i samokritiku...a ne treba
 
verujem
Čovek dok ne boravi u društvu koje mu BAŠ leži, nije svestan koliko gubi sa drugima
Sad bi neko površan rekao da sam snob, ali ne radi se o tome - prosto se ljudi slični ili vatever pronalaze i UŽIVAJU zajedno
Posle jedne kafe sa nekim ljudima, sedam dana sam ispunjena

- - - - - - - - - -



e, to
baš isto mislim
dobro je----već me je griža savesti počela stizati
pokrenula sam i samokritiku...a ne treba

Naravno da ne treba, spoznaješ svoje potrebe i živiš u skladu sa njima.
 
ja bas imam problem kad izadjem iz svakodnevnog ritma, u kom imam ozbiljno vreme samo za sebe..recimo kad odem kod roditelja, samo se izgubim povremeno..onda me oni traze, kao pa gde si:lol:
naucila sam na svoj mir, i to nikad ne zovem samoca jer nije..kad hocu da budem sa nekim, budem..kad hocu da budem sama, budem..milina.
iskreno ne znam kako bih zivela ponovo sa nekim..
mism zivim i sad sa sinom, ali provedemo efektivno po sata ili sata zajedno..ostalo svako sebi.
kontam da me vecina ljudi vidi kao cudaka, ali jbg sta je tu je.
 
ovo dolazi od osobe koja ne razume kad neko izjavi da mu prija da bude sam neko vreme :lol:
prisracemise

Da.
Volim da imam partnera. Uvek. Volim prijatelje. Porodicu.
Ali volim da svakog dana imam mir i vreme samo za sebe.
Vreme kada ni sa kim ne moram da pricam, ni na cije zahteve i pitanja da odgovaram.
Bukvalno sama! Sama sa sobom i svojim mislima. Srecna! :)
 
to nije generalizacija vec ja mislim da ljudi koji vole samocu su pesimisti..jer je ja ne volim..volim da sam okruzena ljudima

mnogo je nijansi u biti sam i '' biti sam '', nije to pesimizam, već ili stvar izbora a vodi u namćorluk ili sticaj okolnosti na koje se ne može uticati, normalno je ne želeti samoću, mi smo socijalna bića, ali šta sad, navikne se čovek na svašta, potrebna je čak neophodna da se odvojiš od okoline, razmisliš, proceniš, lakše je bez buke u glavi...:)
 
Volim drustvo, ali volim i da budem sama. I uzivam u tome. Meni nikada nije dosadno.
Takva sam oduvek bila. I moji osete kada je vreme da me puste da budem sama. Onda plesem do iznemoglosti, gledam filmove, citam, pisem, budem kreativna bez vremenskog ogranicenja i stresa koje nedostatak vremena ponekad zna da stvori.
 
Prija mi samoca ali ne zelim ceo zivot tako.

To sto ti prija samoca je jedno,i kad budes imala nekoga pored sebe,imaces momenata kad ces se osamiti,da na miru saberes sebe i svoje misli.
Po meni je to potpuno normalna stvar.Ko voli da bude stalno sam,ili stalno okruzen nekim,verovatno ima strah od samoce ili vezivanja.SVe ostalo je potpuno normalno.
 
Koliko cesto vam je potrebno vreme samo za sebe?
Pritom ne mislim na feniranje, masaze itd... vec na samocu? Mir, tisina, sama u kuci, jedes sama, sklonis sama, sama sama sama!

Asociralo me moje ponasanje popodne kad sam muzu rekla da povede malu kad krene po sina,
Iako je to svega deset minuta, to sam rekla zbog sebe, jer mi je nekako trebalo tih deset minuta da budem sama.
Cesto sam sama, nisam uopste preopterecena, jutros sam imala sat vremena samoce, pa mi je opet popodne trebalo to. Dok su deca bili bebe to mi je bio pakao iz tog razloga.

Da li volite svoju samocu?
Ili vam ne smeta da ste stalno u drustvu?
Obožavam svoju samoću. Možda najviše zbog toga što je nemam.
 

Slične teme


Back
Top