Kako sprečiti Viber da se automatski apgrejduje?

.artemis

Zainteresovan član
Poruka
242
Da li neko možda zna neku caku kako onemogućiti Viber da automatski i bez pitanja instalira svoje nove verzije? Ja sam pokušavao da ispregledam sve njegove fajlove, pretpostavljajući da ću pronaći one "odgovorne" za to njegovo automatsko apdejtovanje, ali nisam našao ništa što bi mi ličilo na to. -- Hvala za svaku ideju!
 
Nema u novoj verziji u alatima mogucnost da se zaustavi apdejt Vibera na PC-u,jer su napravili kada stigne nova verzija i kada hoces da pokrenes Viber,on se apdejtuje bez pitanja.Trazio sam i ja taj problem,ali sam nisao na mnogo odgovora,ako se Viber ne apdejtuje jednostavno nece raditi.

Ma, negde sam naišao na nekom engleskom forumu da je tip ispronašao fajlove "odgovorne za apdejtovanje Viber-a" i da ih je sve posklanjao, i nakon toga Viber se više nije apdejtovao, plus što je bilo oslobođeno RAM-a oko 200 MB. Ali ne mogu sad da se setim gde je bila ta prepiska. Bio sam proveravao te fajlove, koje je pominjao, i našao ih, i onda odlučio da tu verziju deinstaliram, a da instaliram neku raniju, "lakšu", i da onda iz nje posklanjam pomenute fajlove - ali u okviru ove verzije koju sad imam, 9.2.0, tih fajlova nema! (-: Možda se oni generišu tek nakon prvog apdejta.
 
Ma, negde sam naišao na nekom engleskom forumu da je tip ispronašao fajlove "odgovorne za apdejtovanje Viber-a" i da ih je sve posklanjao, i nakon toga Viber se više nije apdejtovao, plus što je bilo oslobođeno RAM-a oko 200 MB. Ali ne mogu sad da se setim gde je bila ta prepiska. Bio sam proveravao te fajlove, koje je pominjao, i našao ih, i onda odlučio da tu verziju deinstaliram, a da instaliram neku raniju, "lakšu", i da onda iz nje posklanjam pomenute fajlove - ali u okviru ove verzije koju sad imam, 9.2.0, tih fajlova nema! (-: Možda se oni generišu tek nakon prvog apdejta.

Sigurno se prvim apdejtom vrate.Znam da je na starijim verzijama bilokomande u alatima i da je moglo da se spreci svaki apdejt,ali ta verzija radi neko vreme i onda kad hoces da je pokrenes,stize upozorenje da je verzija zastarela i da mora da se downloaduje novija.Tako sam radio i sprecavao vise puta apdejt,ali odjednom nece da pokrene i onda mora nova instalacija.Onda sam vise batalio i kada pokrenem nekad ono automarski pri pokretanju apdejtuje,traje malo,ali sta ces.zeznuli su i Skype i Viber za desktop.
 
Sigurno se prvim apdejtom vrate.Znam da je na starijim verzijama bilokomande u alatima i da je moglo da se spreci svaki apdejt,ali ta verzija radi neko vreme i onda kad hoces da je pokrenes,stize upozorenje da je verzija zastarela i da mora da se downloaduje novija.Tako sam radio i sprecavao vise puta apdejt,ali odjednom nece da pokrene i onda mora nova instalacija.Onda sam vise batalio i kada pokrenem nekad ono automarski pri pokretanju apdejtuje,traje malo,ali sta ces.zeznuli su i Skype i Viber za desktop.

E, vidi šta sam uradio, kad se pojavila poruka o apdejtovanju Viber-a, baš danas:

• Pritisnuo [cancel], ili tako nešto, tako da nisam isključio Viber, da bi se apdejtovao
• Otišao u c:\Users\username\AppData\Roaming\ViberPC\ da vidim da li su se pojavili novi fajlovi / folderi
• Video da se pojavio novi folder, sa brojem najnovije verzije, koju je hteo da instalira: c:\Users\username\AppData\Roaming\ViberPC\10.3.0.36\
• U njemu video fajlove koji su se odnosili na apdejt:
c:\Users\username\AppData\Roaming\ViberPC\10.3.0.36\ViberUpdater.cmd
c:\Users\username\AppData\Roaming\ViberPC\10.3.0.36\10.3.0.36\updater.exe
c:\Users\username\AppData\Roaming\ViberPC\10.3.0.36\10.3.0.36\ViberUpdater.cmd
• Zatim isključio Viber.
• Preimenovao pomenute fajlove (može u bilo šta, meni bilo zanimljivo ovako) u:
c:\Users\username\AppData\Roaming\ViberPC\10.3.0.36\ViberUpdater_jbsprst.cmd
c:\Users\username\AppData\Roaming\ViberPC\10.3.0.36\10.3.0.36\updater_jbsprst.exe
c:\Users\username\AppData\Roaming\ViberPC\10.3.0.36\10.3.0.36\ViberUpdater_jbsprst.cmd
• Uključuo Viber, proverio verziju, i ostala je ona stara, 9.2.0, tako da se mrcina nije apdejtovala, a i dalje je ostala funkcionalna.

Sad samo da vidimo koliko će ovo da potraje.

###

Što se Skajpa tiče, ja sam pre nekog vremena odnekud skinuo neku portable verziju koja radi kao suza, i koristim je i u svom USB ofisu. Ne znam odakle sam to skinuo, ali verujem da bi guglanje moglo pomoći. Nijednom nije forsirao nikakav apgrejd.
 
To je znaci uspelo pre nego sto je stigao da se apgrejduje.

Tako je. On, vidiš, prvo skine sve te fajlove koji su mu potrebni za instalaciju nove verzije, i tek posle toga te obavesti da će biti apgrejdovan, stavljajući te pred svršen čin. Ti taj proces međutim zaustaviš, ne prihvatanjem da isključiš program, i onda izvršiš preimenovanje fajlova (ja sam nekako našao "sigurnijim" da ih preimenujem umesto da ih pobrišem, "just in case"). E tek posle toga isključiš Viber, i kad ga ponovo startuješ, on više nema fajlove koji će izvršiti apgrejd, i tako nastavlja sa radom tvoja stara verzija.


Moram te pitati za ovu oznaku,da li znaci ono sto mislim"jbsprst.exe",jel srednji.

Blizu si. (-: To je ona naša domaća popularna uzrečica, od četiri reči, napisano u jednoj (bez razmaka) samo bez samoglasnika; poslednje dve reči su "pa rasti". (-:
 
Tako je. On, vidiš, prvo skine sve te fajlove koji su mu potrebni za instalaciju nove verzije, i tek posle toga te obavesti da će biti apgrejdovan, stavljajući te pred svršen čin. Ti taj proces međutim zaustaviš, ne prihvatanjem da isključiš program, i onda izvršiš preimenovanje fajlova (ja sam nekako našao "sigurnijim" da ih preimenujem umesto da ih pobrišem, "just in case"). E tek posle toga isključiš Viber, i kad ga ponovo startuješ, on više nema fajlove koji će izvršiti apgrejd, i tako nastavlja sa radom tvoja stara verzija.




Blizu si. (-: To je ona naša domaća popularna uzrečica, od četiri reči, napisano u jednoj (bez razmaka) samo bez samoglasnika; poslednje dve reči su "pa rasti". (-:

:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Hteo sam repku,ali izadje ono "Potrebno je i drugim korisnicima.........."

Ovo mi nije jasno, sa "drugim korisicima".

Što se tiče Viber-a, dešava se još ponekad da se pojavi ona poruka o apgrejdovanju, ali onda samo ponoviš opisanu proceduru preimenovanja fajlova, i stara verzija opet radi. Napravio sam čak i .bat fajl sa datim komandama, tako da preimenovanje može da se uradi sa samo jednim klikom. (Ako je neko zainteresovan, mogu da sadržaj tog fajla postnem ovde.)

I da zasladimo, sa smajlijem, eto i Viber se može zeznuti, ukrotiti. :hahaha:
 
Ovo mi nije jasno, sa "drugim korisicima".

Što se tiče Viber-a, dešava se još ponekad da se pojavi ona poruka o apgrejdovanju, ali onda samo ponoviš opisanu proceduru preimenovanja fajlova, i stara verzija opet radi. Napravio sam čak i .bat fajl sa datim komandama, tako da preimenovanje može da se uradi sa samo jednim klikom. (Ako je neko zainteresovan, mogu da sadržaj tog fajla postnem ovde.)

I da zasladimo, sa smajlijem, eto i Viber se može zeznuti, ukrotiti. :hahaha:

Svaka cast.
 
To je Linux, jedino sto koristim od 2014.
samo otkucam:
Kod:
~ >>> yay viber                                                                                               
1 aur/viber 10.3.0.37-1 (+235 3.73%) (Installed)
    Proprietary cross-platform IM and VoIP software
==> Packages to install (eg: 1 2 3, 1-3 or ^4)
a ako ocu da vidim sta ima za update onda `yay -Syu`
Nista se ne update-uje samo od sebe.

A, pa dobro, na Linuksu je to drugačije. Ja sam ih imao po desetak instaliranih, na raznim particijama, zajedno sa po nekoliko Windows-a, Lilo mi je bio pun k'o Rat i mir. Kasnije mi se dopao zipslack, da mi bude u kombinaciji sa nekim windows-om, jer je mogao da se instalira u okviru iste particije na kojoj bi bio neki Win, ali ta particija je morala da bude FAT, i da bude prva. Voleo bih da i sada imam takvu mogućnost, ali mi nije poznato da postoji zipslack koji radi i sa NTFS particije; jer vremenom mi se ispostavilo da je za ono što radim idealan w7 ultimate. Pamtim i da je u Linuksu narezivanje diskova bilo oko 10+ puta brže. Ono što je u Win trajalo oko pola sata, u Linuksu je bilo gotovo za oko 2 minuta. I jedan i drugi OS imaju neke svoje vrline.

- - - - - - - - - -

Vrsta Linux OS-a

Danke.
 
A, pa dobro, na Linuksu je to drugačije. Ja sam ih imao po desetak instaliranih, na raznim particijama, zajedno sa po nekoliko Windows-a, Lilo mi je bio pun k'o Rat i mir. Kasnije mi se dopao zipslack, da mi bude u kombinaciji sa nekim windows-om, jer je mogao da se instalira u okviru iste particije na kojoj bi bio neki Win, ali ta particija je morala da bude FAT, i da bude prva. Voleo bih da i sada imam takvu mogućnost, ali mi nije poznato da postoji zipslack koji radi i sa NTFS particije; jer vremenom mi se ispostavilo da je za ono što radim idealan w7 ultimate. Pamtim i da je u Linuksu narezivanje diskova bilo oko 10+ puta brže. Ono što je u Win trajalo oko pola sata, u Linuksu je bilo gotovo za oko 2 minuta. I jedan i drugi OS imaju neke svoje vrline.

- - - - - - - - - -



Danke.

Ma nema na cemu.
 

Back
Top