Da li ce Bosnjaci posle raspada Bosne i Hercegovine biti najveci srpski prijatelji?

Od zavrsetka rata sve svoje resurse su potrosili na rusenju Republike Srpske i stvaranje unitarne BiH koje je zavrseno bezuspjesno. Glavni nosioci srbofobije u BiH su Bosnjaci a ne Hrvati u BiH. Hrvati se zadnjih 10 godina krajnje drze neutralno kad su spoljna i unutrasnja polticka desavanja u BiH. Bosnjaci vise ne mogu racunati na Hrvate kao saveznike.Svaki zeton za tu igru je potrosen.Imamo bez broj primjera kako bosnjacki mediji i njihove elite rone suze za protjeranim Hrvatima iz Posavine ali ne rone suze za protjeranim Hrvatima srednje Bosne.Cak ni Hrvati u Hercegovini nisu vise toliko pateticni za stardanjem hrvatskog naroda u Posavini. Oni smatraju Srbe din dusmanima.Rado bi se voljeli sa Srbima obracunati ponovo,ali problem je ko ce im cuvati ledja ? To je problem.Ako bi krenuli u obracun sa Srbima,Hrvati ce ih ispaliti ko 1993,onda su definitivno donji.

Srbi iz Srbije bi sigurno prihvatili Bosnje kao dio nekog svog naroda.U Srbiji su BH muslimani nesto simpaticno drago,imaju smisla za humor raja ovo ono pita cevapi,medjutim do dijaloga sa Beogradom izmedju stoji Banja Luka,koja im mnogo toga nece oprostiti i preci preko mnogih stvari. Politicko Sarajevo evo vec pune 24 godina radi na destabilizaciji Republike Srpske.To nije posao na unutrasnjem planu vec i na medjunarodnom.Od pljuvanja po nama u medijima,finansiranjem filmova sa Andjelinom Dzoli,Ricardom Girom i tako dalje.Hrvatima oni nisu potrebni ma koliko oni kmecali razocarani sto ih Hrvati nece i vape za tim savezom,sa Srbima imaju kineski zid,kod nas dalje ne mogu.

Srbija ima dobre odnose sa velikim brojem muslimanskih zemalja,sto kod njih stvara opet ljubomoru.Misle da im je islamizacija u proslosti nije dala profitabilne rezulatete
u sadasnjosti.

U svakom slucaju bice zanimljivo pratiti desavanja u narednih par godina na ovim prostorima.Srpsko turska saradnja na izgradnji auto puta Beograd - Sarajevo,trgovinaa i investicije iz Turske u Srbiju itd.
 
Srbi iz Srbije bi sigurno prihvatili Bosnje kao dio nekog svog naroda.U Srbiji su BH muslimani nesto simpaticno drago,imaju smisla za humor raja ovo ono pita cevapi,medjutim do dijaloga sa Beogradom izmedju stoji Banja Luka,koja im mnogo toga nece oprostiti i preci preko mnogih stvari. Politicko Sarajevo evo vec pune 24 godina radi na destabilizaciji Republike Srpske.To nije posao na unutrasnjem planu vec i na medjunarodnom.Od pljuvanja po nama u medijima,finansiranjem filmova sa Andjelinom Dzoli,Ricardom Girom i tako dalje.Hrvatima oni nisu potrebni ma koliko oni kmecali razocarani sto ih Hrvati nece i vape za tim savezom,sa Srbima imaju kineski zid,kod nas dalje ne mogu.

Mislim da bi se upravo preci današnjih Bošnjaka najbolje asimilovali (ili makar bili najlojalniji) da se Srbija odlučila za nezavisnost 1918. a kojoj bi se pripojile opštine BIH koje bi tako odlučile na referndumu.
 
Rušenje Republike Srpske će pre obaviti Dodik, da bi sačuvao bogatstvo i vlast, nego bilo koji BH političar.
Situacija u RS danas (ovo pominjem jer sma često poslom što bi rekli diljem Bosne).
Recimo osiguranici u Srpskoj bez obzira što imaju osiguranje, većinu pregleda i lekova plaćaju.
Privatna praksa je izjednačena sa državnim bolnicama, ali dok bolnice u Federaciji bivaju refundirane za primljene pacijente mesec za mesec praktično, privatne prakse u Srpskoj čekaju na isplate skoro godinu dana.
Penzije u Federaciji su veće, prosečne plate su veće.
I iz jednog i iz drugog BH entiteta masovno se odlazi na Zapad,medjutim iz Federacije se više njih vraća nazad i unosi sredstva u BIH.
Takodje, privreda Federacije, bar onog dela kojim ja jezdim je potpuno okrenuta izvozu, za Austriju, Nemačku i neretko plate običnih radnika u privatnom sektoru prelaze i 1000-1200 maraka, baš da bi se zaustavio egzodus.
Običan narod slabo zanima i Dodik i Bakir, Orić ili Mladic.zanima ih posao, i mogu reći da sam neprijatnije situacije mnogo češće doživljavao po Srpskoj, a posebno po Srbiji nego u Federaciji.
Sedeo sma u tom tzv ustaškom kraju u Gračanici, i pričao kako sam jedno vreme bio u SRS kod Šešelja, i nije mi dlaka s glave falila.
Doživljavaju nas , verujem kao i sve druge iz bivše SFRJ, sa radošću i setom za neka lepša stara vremena, i to i mladi koji se tih vremena ne sećaju.
Oni koji su nekoga izgubili u ratu, sigurno te ne mogu voleti, ali i to iskažu na neki primeren način.Prosto ti kažu da ne žele da saradjuju s tobom, bez suvišnih reči i ne daj bože uvreda.Jedinu neprijatnost za sve godine koje sam često tamo, sam imao od strane jednog muslimana, poreklom iz Sandžaka, koje ni domaći ne vole puno.
I kako koji dan prolazi sve sam više ubedjen da bi neki tip Federacije Srbije, Bosne i Crne Gore bio idealno rešenje za sve na tom prostoru.Politički bi bili veća zemlja, veće tržište.......srbi bi u velikoj meri zaokružili svoju etničku teritoriju, a muslimani bi sa Sandžakom slično osećali.
Hrvati koje danas u BIH niko ne zarezuje ni za šta, bi sa manjinama u Srbiji i manjinskim listama dobili mnogo više nego što imaju sada, kada im muslimani biraju predstavnika.Muslimani bi bili narod sa pravom veta, Crnogorci takodje, to bi ograničilo mogućnost majorizacije.
Uz prave ljude lepa bi to zemlja bila.........
 
Federaciji BiH bi najbolje bilo da se pridruzi Hrvatskoj kao autonomna jedinica, gde bi Hrvati iz Herceg Bosne se sjedinili sa maticom, a Bosnjaci bi usli u EU uz najveci stepen autonomije unutar Hrvatske.

Misliš da bi Evropa dopustila muslimansku zemlju u EU?
Da bi ih Hrvati prihvatili, posebno sad kad su u EU?
Nemoj biti smešan,
 
Misliš da bi Evropa dopustila muslimansku zemlju u EU?
Da bi ih Hrvati prihvatili, posebno sad kad su u EU?
Nemoj biti smešan,

U Evropi vec postoje muslimanske zemlje u vidu Albanije i Kosova. Nije to razlog zasto zapad insistira na ocuvanju BiH nego to sto bi bespotrebno stvorili neku vrstu sukoba Izraela i Palestine na tlu Evrope a to po njima moze da postoji na Bliskom istoku ali ne u Evropi koja tezi prosperitetu a ne ratovima kao nekad. Bosnje bi u sustini ratovale i bunile se uz podrsku nekih muslimanskih zemalja ako bi se BiH pocepala.
 
Poslednja izmena:
U Evropi vec postoje muslimanske zemlje u vidu Albanije i Kosova. Nije to razlog zasto zapad insistira na ocuvanju BiH nego to sto bi bespotrebno stvorili neku vrstu sukoba Izraela i Palestine na tlu Evrope a to po njima moze da postoji na Bliskom istoku ali ne u Evropi koja tezi prosperitetu a ne ratovima kao nekad.

Kad sam napisao Evropu mislio sam na EU......
Znaš li od kada je Turska kandidat za EU?
I biće još 1000 godina bez da udju u EU.
A jedna BIH, koja je realno u očima Zapadnjaka moguće leglo terorizma, da bude deo EU?
Možda , za 50 godina, kad prime i nas....
Sada, ni u snovima, pa makar se ponudili besplatno Hrvatima.

To bi bilo kao u onom vicu o Crnogorcima, gde se jedan dosetio da objave rat Americi, pa će ih Amerika onda okupirati, i hraniti i oblačiti.
 
Kad sam napisao Evropu mislio sam na EU......
Znaš li od kada je Turska kandidat za EU?
I biće još 1000 godina bez da udju u EU.
A jedna BIH, koja je realno u očima Zapadnjaka moguće leglo terorizma, da bude deo EU?
Možda , za 50 godina, kad prime i nas....
Sada, ni u snovima, pa makar se ponudili besplatno Hrvatima.

To bi bilo kao u onom vicu o Crnogorcima, gde se jedan dosetio da objave rat Americi, pa će ih Amerika onda okupirati, i hraniti i oblačiti.

Pa dobro, mozda ne zele sve zemlje u EU ali zele ih u NATO. Vec su primili muslimansku Albaniju i Tursku u NATO a i Kosovo bi primili da mogu, BiH isto tako zele u NATO. To je vojni savez preko kojeg bi usli u sve strukture tih drzava i dobro kontrolisali muslimane i sprecavali terorizam iz njihovih redova a koji je antizapadni u formi ISIS. Nakon toga bi ih u nekoj buducnosti primili u EU.
 
Pa eto Turska je u NATO već mnogo godina, pa ništa.........
NATO prima sve, jer im treba protiv Rusa.
Bolje s nama, nego s njima.
Primanjem u NATO; obavezan si da kupuješ NATO tehniku, da vojsku ustrojiš prema NATO standardima i tako to....
NATO je više postao berza naoružanja, kojim male članice plaćaju svoju bezbednost.
Da ne pričam o potrebnom svežem mesu, ako za to dodje vreme, jednog dana.
Takodje je značajno i to što primanjem svake zemlje "razudjuju" i povećavaju broj potencijalnih ciljeva Rusije ili Kine, time ih na indirektan način slabe.
Ima tu još mnogo toga, što predstavlja značajnu razliku izmedju NATO i članstva u EU...
 
Mislim da bi se upravo preci današnjih Bošnjaka najbolje asimilovali (ili makar bili najlojalniji) da se Srbija odlučila za nezavisnost 1918. a kojoj bi se pripojile opštine BIH koje bi tako odlučile na referndumu.

Eto imate prilike.Srbiji ce uskoro nedostajati radna mjesta.Trebace joj inzinjeri,automehanicari,elektricari,doktori super ideja da ih naselite po Beogradu,Novom Sadu eventualno Nisu.Govorimo isti jezik sa njima,kud ce te bolje.Mi iz RS bi vam bili zahvalni sigurno.Mirnija bi Bosna bila.
 
Eto imate prilike.Srbiji ce uskoro nedostajati radna mjesta.Trebace joj inzinjeri,automehanicari,elektricari,doktori super ideja da ih naselite po Beogradu,Novom Sadu eventualno Nisu.Govorimo isti jezik sa njima,kud ce te bolje.Mi iz RS bi vam bili zahvalni sigurno.Mirnija bi Bosna bila.

Nemoj se srditi :D
Samo kažem da smo mogli (i današnji RS Srbi i srbijanski) sa njima biti u sasvim dobrim odnosima da je istorija malo drugačije tekla.
To su ipak ljudi koji se od nas razlikuju bukvalno samo po religiji (uz lokalne karakteristike).
 

Back
Top