Серија „Краљ Петар Први“ од вечерас на РТС-у

Poruka
21.521
На РТС-у почиње емитовање још једне нове серије – „Краљ Петар Први“, историјске драме у режији Петра Ристовског. Серија је рађена према мотивима романа „Чарапе краља Петра“, Милована Витезовића, који је и један од сценариста, уз Владимира Ћосића и Петра Ристовског. У насловној улози Лазар Ристовски.

У првој епизоди серије Краљ Петар Први, у пролеће 1903. године и време Мајског преврата враћа нас глумачка екипа коју предводи Лазар Ристовски.


Film je odlican, a sada da vidimo i seriju.
 

Prilozi

  • Kralj Petar Prvi f1.jpg
    Kralj Petar Prvi f1.jpg
    51,6 KB · Pregleda: 282
Прва епизода ми се изузетно допала. Свакако ћу наставити са гледањем.

I meni se svidelo. Mislim da ce ovo biti jedna od boljih srpskih serija. Samo neka ovako nastave :ok:

Jedva cekam da se pojave Zivota, Momcilo i Marinko.... A vidim u sledecoj epizodi bice Miona Markovic. Sta li tata ima da kaze sa istorijske strane, kako stoji serija :lol:
 
I ovde naravno kao senke nad balkanom samo gomilaju nepovezane nebuloze danasnjice sa istorijom,samo da se uzmu pare pod tim izgovorom ekranizacija nase istorije mora da ce biti gledana,pa niko ih se nece setiti za pola godine,shojic ih je razbio

- - - - - - - - - -

Прва епизода ми се изузетно допала. Свакако ћу наставити са гледањем.

Najvise mi se svidjaju lose odradjene brade i brkovi
 
evo pogledah malo

zaverenici , umesto da im se sudi i u zatvor , ako su zaverenici, sto bi se uradilo kod amera

bivaju nagradjeni i podmiceni penzijama i parama.

i da daju ostavke , posto su ministri

a odgovornost :rtfm:


kult licnosti , podmicivanje i samovolja, zato se i vucic voli

Па завереници су довели на власт Петра А. Карађорђевића. И шта је требало да уради нови краљ. Да побије све заверенике, а оне с којима је био у контакту у Швајцарској да осуди на дугогодишње робије ?
Култ личности краља Петра Првог ? Зато што је Милован Витезовић написао једну књигу о њему на основу које је снимљен ФИЛМ. Или Лазар Ристовски и син што су се одважили да сниме први филм и ТВ серију о једном српском краљу.

Холивуд снима филмове апологије о њиховим Председницима. BBC снима филмове и ТВ серије о њиховим краљицама, председницима влада...
такође сви су приказани у најбољем светлу. То и Руси раде ( "Викинг" ).

- - - - - - - - - -

Танасије Узуновић је могао такође да одигра Краља Петра. То је та фаца.

Тачно али Танасије Узуновић није члан СНС као Ристовски.
 

Back
Top