Hagalaz' Runedance

wild_child

Elita
Poruka
18.483
Nemam obicaj da otvaram teme o svojim omiljenim grupama ali vidim da ste se vi raspisali pa reko da i ja svoje favorite malo isforsiram.
Zasto bre niko ne prica o Hagalaz Runedance-u i talentovanoj Andrei Nebel ,mozgu ovog projekta.
Muzika ovog one man benda bi se mogla okarakterisati kao neki pagan folk ambiental, teme su uglavnom traganje za korenjem kao i uloga zena u norveskoj mitologiji i paganskoj kulturi.

Mislim da su ovo svi albumi koje je izdala
1996 When The Trees Were Silenced (7" EP) Elfenblut
1998 The Winds That Sang Of Midgards Fate Elfenblut
1999 Urd - That Which Was (EP) Well Of Urd
2000 Volven Well Of Urd
2002 Frigga's Web

Takodje, zena je pokrenula jos jedan projekat Nebelhexe, slican HRD ali upotpunjen jacim gitarskim zvukom.
Toplo preporucujem oba projekta, necete zazliti.
A vi koji ste vec poslusali komentarisite.

Andrein sajt
www.nebelhexe.com
 
Ps ovako, Nest sam slusala ali nazalost nemam na kompu nista.

A za Unholy, pa ...hmm mozes da nabavis kod mene;)
Meni je drug narezao, ali nisam videla ni u jednoj muzickoj prodavnici ......
Eventualno da skines sa neta.
 
wild_child:
Ps ovako, Nest sam slusala ali nazalost nemam na kompu nista.

A za Unholy, pa ...hmm mozes da nabavis kod mene;)
Meni je drug narezao, ali nisam videla ni u jednoj muzickoj prodavnici ......
Eventualno da skines sa neta.
Ako ti sta treba od nesta ja imam sve od njih. "Fabled Lore -demo" i "Hidden Stream" sam skinuo sa web-a, a "Woodsmoke" imam CD.
A za te tvoje. . . Pa ono mozemo se cuti pa da mi to das ako ti nije problem
 
U bre, naletim na temu i setim se da imam Frigga's web koji je diiivan i koji nisam slusala 1000 godina. Kupila sam original disk na sajmu pre 4,5 godina samo zato sto sam procitala recenziju u Rock expressu i odusevila se. Moram da iskopam disk kad odem kuci.
 
ova tema actually postoji na ovom forumu o.O

znači obožavam Andreu i sve njene projekte... od Hagalaz'a mi je ubedljivo najomiljenija Hel: Goddess Of The Underworld, preporuka svima.
od Nebelhexe - Totems, Underworld, Invisible Entity, Celtic Crows....
i zaboravili ste Aghast. bend sa Tanjom Stene. jednostavno, a zastrašujuće. poslušajte ovu stvar npr:

valja nabaviti ceo album... ja obožavam da ga puštam u kasnim noćnim satima, tek tada ima neku draž.

potražite na 'download'-u ako vam treba neki album, znam da nisam imala problema da ih nađem...
 

Back
Top