Thinkpad W520 procena

MilosPZS

Zainteresovan član
Poruka
149
Zanima me vasa procena za ovaj laptop koliko ce jos godina biti upotrebljiv.

konfiguracije:
intel i7 2860QM 2.5ghz
16 gb ddr3 1333
500gb hard i 250ssd samsungov novi
intel hd graphics 3000 i nvidia quadro 2000m

laptop skoro kupljen u odlicnom stanju zanima me samo koliko ce godina jos moci da se koristi za osnovne potrebe,znaci ne igram igrice na njemu, samo internet i malo za dokumente ,bez da krene da steka.

Hvala
 
6821580.jpg


Kupi postolje za laptop i živeće preko 5 god.
 
Može vrlo dugo da traje, zavisno od toga kako ga održavaš. Bitno je da se redovno čisti i da se ne pregreva. -- Još ako je to neki HP, Dell, IBM ... to može da traje "večno". Oni su pravljeni da traju, a ne da crkavaju nakon isteka garancije.
 
Može vrlo dugo da traje, zavisno od toga kako ga održavaš. Bitno je da se redovno čisti i da se ne pregreva. -- Još ako je to neki HP, Dell, IBM ... to može da traje "večno". Oni su pravljeni da traju, a ne da crkavaju nakon isteka garancije.
Kako koja serija... svi oni su imali neuništivih mašina, a i totalnog đubreta. Primer - serije Thinkpada T40 su crkavale posle dve-tri godine, sve do jedne, a Thinkpadovi X300 iz istog vremena (desetak godina stari) mi svi i dan danas rade kao i prvog dana (to su bile prve IBM-ove mašine sa SSD diskovima)

Iz mog iskustva, uvek duže traju mašine sa ULV komponentama, procesorima niže potrošnje, oni koje se manje greju... a svi oni koji se pregrevaju, imaju prejake procesore i diskretne grafike mnogo kraće žive.
 
Pa nikad se ne uzima laptop polovan star skoro 10 godina. Sto veca temperatura drasticno se skracuje vreme trajanja uredjaja. Samo 10 stepeni pravi razliku.
Temperatura je glavni uzrok otkazivanja uredjaja.
 
Zanima me vasa procena za ovaj laptop koliko ce jos godina biti upotrebljiv.

konfiguracije:
intel i7 2860QM 2.5ghz
16 gb ddr3 1333
500gb hard i 250ssd samsungov novi
intel hd graphics 3000 i nvidia quadro 2000m

laptop skoro kupljen u odlicnom stanju zanima me samo koliko ce godina jos moci da se koristi za osnovne potrebe,znaci ne igram igrice na njemu, samo internet i malo za dokumente ,bez da krene da steka.

Hvala
Ta konfiguracija, iz mog iskustva, daleko prevazilazi "osnovne potrebe"; "samo internet i malo za dokumente" može da se glatko odradi i sa 4MB RAM-a (i to DDR2), pa i manje, a i sa slabijim procesorom. Koristiti takvu konfiguraciju za osnovne potrebe je kao koristiti nekog ferarija samo za odlaske na pijacu. (-: Ta mašina je baš jaka. "Jako jaka."

Evo primera, iz prakse: za slične osnovne potrebe, koristim Gericom Hummer, sa 2GB RAM DDR1, CPU Pentium 4 na 3.06 GHz. Grafika je nVidia, 128MB (i na Win7Ultimate podržava Aero teme). Tu odradim poslove za ofis, pogledam ovo i ono po internetu (+TV i radio streaming), skinem neki filmić, odradim male muzičke poslove (pisanje notnog teksta i snimanje u malom studiju), nešto grafičkog dizajna, a poteram i poneku jaču igricu, na primer NFS Carbon, Richard Burns Rally i slično. Koristim ga i za pravljenje i editovanje video fajlova, obradu prevoda filmova i slično. -- I ta mašinica je iz 2003. godine. (-: Kupio sam je polovnu za 20€ pre nekoliko godina, dodao RAM i jači procesor, i evo radi k'o bombonica, za moje "osnovne potrebe". Ne pregreva se. Može fino da radi i bez postolja za dodatno hlađenje.

Naravno, ne želim da kažem da sad treba da nabavljaš polovne laptopove za 20€, :) već da vlastito iskustvo (ne isključujući konsultacije sa drugima) može da bude najmerodavniji učitelj.
 

Back
Top