Nepusacki kutak II :Ostavite pušenje sa nama!

prva je serija dostigla 20.000 gledalaca i zato otvaramo sledecu u nadi i sa zeljom
da dostignemo i 40.000:)

E pa lepo.
Za početak moram da kažem da kubanski tompus (uvijeni celi listovi) ima ukus sličan fantastičnom
makedonskom duvanu I klase. To me navelo na razmišljanje da podneblje nema veze ako se gaji prava sorta.
Gde je Kuba a gde Makedonija...
 
CubanCigar-58cb05b35f9b581d72a76de1.jpg


Za one koji ne znaju, jedna kohiba traje sat vremena do sat i po.
A to da treba odvojiti par hiljada evra za "paklicu" najkvalitetnije kohibe pokazuje da pravi duvan nema tri blage sa krljotinama za industriju.

- - - - - - - - - -

Mislim, šta je onda u paklici koja košta 2.5€ a od toga pola ide parazitskoj državi na ime akcize?
Ajte molim vas... Vi ste pušili petarde...
 
CubanCigar-58cb05b35f9b581d72a76de1.jpg


Za one koji ne znaju, jedna kohiba traje sat vremena do sat i po.
A to da treba odvojiti par hiljada evra za "paklicu" najkvalitetnije kohibe pokazuje da pravi duvan nema tri blage sa krljotinama za industriju.

- - - - - - - - - -

Mislim, šta je onda u paklici koja košta 2.5€ a od toga pola ide parazitskoj državi na ime akcize?
Ajte molim vas... Vi ste pušili petarde...

Ne vidim da je ovo Kohiba, barem ne pise na njoj.
 
Ne pusim desetak godina,skoro godinu dana manje od Pipike.I nijer vise ni vazno koliko godina,moze se reci - dosta.
Dok sam prestajao sa pusenjem,nije mi prosao dan a da nisam pisao na temi,to se lako da proveriti,ovde ne moze da se barata neistinama,lako se proveri.
Moj savet vama,koji se sad borite: Pisite ovde svakoga dana,i po vise puta,bice vam lakse,niste sami.I uspecete.
 
Pušim :(
Upravo zakazala čas Yoge za četvrtak (vežbala od svoje 8 godine, ali nisam zadnjih 15 godina)
Moram da prestanem da pušim (imam neki problem sa rukama) i zbog mog Dragog (kao primer) imao je infarkt sa 45 godina, pre 3 meseca...
Mnogo razloga....
Imam volje, ali čudno sam skrojena
Treba početi kada se probudim...
Javljam da li mogu da vam se pridružim

SVAKA VAM ČAST!
 
Uf uvek se naježim kad čujem ove priče o infarktima...

Dok sam bio u procesu prestanka pušenja čitao sam temu od samog početka i ostala mi je upečatljiva priča codemakera. Nadam se da je dobro i da i dalje uživa u nepušenju.

Ja sam preterao inače 15 meseci pre neki dan, ne bih se ni setio da nisam došao na forum. Nema kriza, sve ide fluidno i rutinski. Sad kad me klepi kriza zbog arogancije i džinksa :mrgreen:
 
2 meseca i 6 dana apstinencije , i imam zeljlu da zapalim svakih dan bukvalno barem jednom , nije to vise ni kriza prava nego vise kao neka zelja kojoj se mogu lako odupreti ali je tu kao podsetnik , a eto pre neki dan u kafani , vidim coveka ulazi ,narucuje pice , pije pivo , i pali cigaretu sav razdragan, uziva , zivi zivot punim plucima, medjutim onda uocavam kako ubrzo nakon jedne pali i drugu i dim mu ulazi u oci, mrsti se, pa trese taj pepeo iz dosade u pepeljaru stalno , pa ne zna vise ni sta ce sa cigaretom , sa rukama , pa je vitla levo desno , pa se malo nakaslje pa se vidi kako se taj pocetni entuzijazam pretvara u mucenje , borbu sa cigaretom, upumpava dim u pluca nekontrolisano.... prodje me zelja brzo...

kome ne smeta dim taj ne mora da ostavlja, to bi trebao da bude pravilo.....
 
2 meseca i 6 dana apstinencije , i imam zeljlu da zapalim svakih dan bukvalno barem jednom , nije to vise ni kriza prava nego vise kao neka zelja kojoj se mogu lako odupreti ali je tu kao podsetnik , a eto pre neki dan u kafani , vidim coveka ulazi ,narucuje pice , pije pivo , i pali cigaretu sav razdragan, uziva , zivi zivot punim plucima, medjutim onda uocavam kako ubrzo nakon jedne pali i drugu i dim mu ulazi u oci, mrsti se, pa trese taj pepeo iz dosade u pepeljaru stalno , pa ne zna vise ni sta ce sa cigaretom , sa rukama , pa je vitla levo desno , pa se malo nakaslje pa se vidi kako se taj pocetni entuzijazam pretvara u mucenje , borbu sa cigaretom, upumpava dim u pluca nekontrolisano.... prodje me zelja brzo...

kome ne smeta dim taj ne mora da ostavlja, to bi trebao da bude pravilo.....
I ja sam imao tu kao poludepresiju, ne znam kako da je nazovem drugačije. Sa setom sam se sećao cigarete i mislio sam da nikad neću uživati u bilo čemu. Ne znam šta drugo da te posavetujem osim da sediš i čekaš da prođe. Mene je prošlo posle 5-6 meseci skroz.
 

Back
Top