Preporuka za solidnu konfiguraciju ili vec sklopljen pc?

Evo opet da se javim, posto je neko gore prokomentarisao da ta graficka karta nije bas dobro resenje ja sam vratio laptop ovaj sto sam uzeo, jel imam pravo testa 30dana i povrata novca, i uzeo sam sada ovo:

https://www.mediamarkt.at/de/produc...MI-qyJvp-d4QIVw4XVCh1mcAiQEAAYAiAAEgIdT_D_BwE

I to je to... vise stvarno nista ne diram. Od desktop pc-ja sam odustao zato sto cu uskoro putovati za srbiju pa da mogu da ponesem, ali i zbog razloga prostora, sto sam vec jednom pisao, jer sam kompjuterski sto vec izbacio i ne bih da ga vracam... plus sto laptop mogu da nosim gde god pozelim, npr u spavacu sobu itd... nadam se da cu uspeti da ga probam u toku nedelje posto imam mmogo obaveza. I jos jednom da pitam, posto on ima neki svoj sistem hladjenja, da li je pozeljno da uzmem ono postolje sa ventilatorom za njega?
 
Evo opet da se javim, posto je neko gore prokomentarisao da ta graficka karta nije bas dobro resenje ja sam vratio laptop ovaj sto sam uzeo, jel imam pravo testa 30dana i povrata novca, i uzeo sam sada ovo:

https://www.mediamarkt.at/de/produc...MI-qyJvp-d4QIVw4XVCh1mcAiQEAAYAiAAEgIdT_D_BwE

I to je to... vise stvarno nista ne diram. Od desktop pc-ja sam odustao zato sto cu uskoro putovati za srbiju pa da mogu da ponesem, ali i zbog razloga prostora, sto sam vec jednom pisao, jer sam kompjuterski sto vec izbacio i ne bih da ga vracam... plus sto laptop mogu da nosim gde god pozelim, npr u spavacu sobu itd... nadam se da cu uspeti da ga probam u toku nedelje posto imam mmogo obaveza. I jos jednom da pitam, posto on ima neki svoj sistem hladjenja, da li je pozeljno da uzmem ono postolje sa ventilatorom za njega?

Ako ces ga drzati u krilima ili na krevetu,bilo bi pozeljno da uzmes to postolje sa hladjenjem
 
Evo opet da se javim, posto je neko gore prokomentarisao da ta graficka karta nije bas dobro resenje ja sam vratio laptop ovaj sto sam uzeo, jel imam pravo testa 30dana i povrata novca, i uzeo sam sada ovo:

https://www.mediamarkt.at/de/produc...MI-qyJvp-d4QIVw4XVCh1mcAiQEAAYAiAAEgIdT_D_BwE

I to je to... vise stvarno nista ne diram. Od desktop pc-ja sam odustao zato sto cu uskoro putovati za srbiju pa da mogu da ponesem, ali i zbog razloga prostora, sto sam vec jednom pisao, jer sam kompjuterski sto vec izbacio i ne bih da ga vracam... plus sto laptop mogu da nosim gde god pozelim, npr u spavacu sobu itd... nadam se da cu uspeti da ga probam u toku nedelje posto imam mmogo obaveza. I jos jednom da pitam, posto on ima neki svoj sistem hladjenja, da li je pozeljno da uzmem ono postolje sa ventilatorom za njega?

Ovo jeste bolje...Malo...Drugar je uzeo laptop sa 1070 grafickom-klasa iznad tvoje i skenjao se jer je shvatio da ne moze da je iskoristi...i sve sam ti vec napisao...i da te razumem za laptop...i za to rashladno postolje...ali nisi video ocigledno...Zlu ne trebalo bolje uzmi, to ti je nekih 20-30 evra a sigurno dodatno hladi...Laptopovi cak i oni najbolji znaju da budu furune..
 
Tako sam i ja mislio... bolje da uzmem to, jer sam bas malo googlao po forumima na pauzi i razocarao se kad sam video dva problema koji su ucestali kod ovog laptopa, prvi problem sa "overheating" ili pregrevanjem, ali to se da resiti sa postoljem... a drugi problem kazu ljudi koji ga koriste da kada je ukljucen u struju sve sljaka ok, cim se iskljuci napajanje performanse mu opadaju za 50%... ako budem to primetio, momentalno ga vracam, ne zelim toliko da placam za zaj....cije
Onda cu se definitivno presaltati na desktop, samo da ga istestirsm u toku ove nedelje.
 
Tako sam i ja mislio... bolje da uzmem to, jer sam bas malo googlao po forumima na pauzi i razocarao se kad sam video dva problema koji su ucestali kod ovog laptopa, prvi problem sa "overheating" ili pregrevanjem, ali to se da resiti sa postoljem... a drugi problem kazu ljudi koji ga koriste da kada je ukljucen u struju sve sljaka ok, cim se iskljuci napajanje performanse mu opadaju za 50%... ako budem to primetio, momentalno ga vracam, ne zelim toliko da placam za zaj....cije
Onda cu se definitivno presaltati na desktop, samo da ga istestirsm u toku ove nedelje.
Ne zelim da te plasim...ali tek da znas...jedan oj drugar isto ziviu EU uzeo laptop i dao nesto ispod 2000 evra i na kraju ga je za pola godine morao vratiit jer se pregrevao..Ploca valjda..E sad da l je dobio drugi ili su mu ovaj sredili ugl. ovaj kao radi bolje..Ali moras da budes svestan da laptop tesko da je predvidjen za celodnevni maltret kao desktop...Takodje ciscenje laptopa godisnje bar jednom ili cak dvaput ti je skoro pa OBAVEZNO!Sreca pa u EU mislim da su dobri servisi i mislim da ljudi znaju sta rade...i garanciie su dobre...Ima i onih prouzenih garancija za malo vise novca....
 
Ghost to si u pravu... Nije laptop pravljen za njakanje 7/24, a ne bi mogao ni da hocu toliko da ga maltretiram. Mozda 2 sata dnevno u vr glave ako mi vreme dozvoli... a za garanciju to je toliki bezobrazluk da je to nevidjeno... fabricka garancija je maltene bezvredna, tojest skoro nista bitno ne pokriva... ja sam odmah po kupovini uzeo neku all in one garanciju na 5 godina koja ukljucuje bukvalno sve zivo... od vlastite krivice u svakoj varijanti, pa do kradje. Naravno, ovde je vecina kupaca toliko savesna da prodavci ni ne razmisljaju da kupac moze posle par meseci svojim hirom da naskodi proizvodu, desava se ali u malom broju slucajeva. Tako da mozes dobiti takvu vrstu garancije koja me je na 5 godina izasla nesto preko 200e, ali mirna glava.
 
Tako sam i ja mislio... bolje da uzmem to, jer sam bas malo googlao po forumima na pauzi i razocarao se kad sam video dva problema koji su ucestali kod ovog laptopa, prvi problem sa "overheating" ili pregrevanjem, ali to se da resiti sa postoljem... a drugi problem kazu ljudi koji ga koriste da kada je ukljucen u struju sve sljaka ok, cim se iskljuci napajanje performanse mu opadaju za 50%... ako budem to primetio, momentalno ga vracam, ne zelim toliko da placam za zaj....cije
Onda cu se definitivno presaltati na desktop, samo da ga istestirsm u toku ove nedelje.

to ima veze sa perfromansama u windowsu. najbolja je opcija da podesis oroesor performance na 99%. Tad se dosta manje greje. Taj laptop nije sala trosi sigurno 150w. I vise. Trebas postolje. Ili da ga odignes od podloge kad ga koristis.
 

Back
Top