hrani sina, pa salji u vojsku..

osim sto smo saznali da ti je sin pametnica i naucnik, ljubi ga tata elitisticki, i ti si nas nesto slabo i neargumentovano ubedio da je a priori svako ko nosi slem glup

Eo, imaš priliku ...tvoj sin nije naučnik, a ti ni vojsku služila......i sad, kako bi ti to znala?

- - - - - - - - - -

Eo, možeš sa uz svog izbegličkog iskustva da govoriš, kao oni pripucaju, a mi zapalimo...el to?

Ae...slobodno...kakva ti skustva imaš sa vojskom
 
ne znam odakle ti tolika potreba da okreces pricu u pogresnu stranu ne bi li poveo diskusiju sto dalje od tvoje prvobitne izjave na koju sam se osvrnula al kod mene to ne ide, znam sta sam rekla i znam sta si ti rekao, uvlacenje u neke krivine ne ide

otkrih da jos neko sa foruma ima gadnu osobinu unizavanja drugog radi uzdizanja sebe
 
ne znam odakle ti tolika potreba da okreces pricu u pogresnu stranu ne bi li poveo diskusiju sto dalje od tvoje prvobitne izjave na koju sam se osvrnula al kod mene to ne ide, znam sta sam rekla i znam sta si ti rekao, uvlacenje u neke krivine ne ide

otkrih da jos neko sa foruma ima gadnu osobinu unizavanja drugog radi uzdizanja sebe

Različite su nam pozicijde i iskustva....moja su neposredna, tvoja mogu da budu emotivna samo, jer ti je neko u službi u vojsci....bili su i moji, kao i pola familija u Srbiji vekovima, pa to ništa ne menja u mojoj tvrdnji...

.....starešine u vojscu su mahom obična goveda, uz to i korumpirana, mešetarska stoka... a ja sam recimo bio čak i desetar i tu mozga nema, kako god da obrneš.. ( :

moj sestrić je diplomirao na VMA...tad je Kvindžulja, koja je neobrazovana, pa ne zna da je Vojno mediicinska akademija - akademija koja školuje svoj kadar oficira i u medicini.....i tada se čudila kako to vojni lekar haha...e, vidi.i sad, on je bio jedan od najboljih studenata u klasi......stažira....u provinciji...jedva ga familirajno, i ja sam tu učestvovao, ubedismo da batali svoj mladalački zanos koji je prošlost, već da uči nemački ...... nadamo se da će uskoro u NJemačku.... ovde nema šta da traži....

- - - - - - - - - -

Msm, naravno, pre toga mora da odluži dug državi koja ga je školovala.... a ne kao na nekim glupavim fakultetima... je l...pa tek onda....
 
munjo, niko mi ne sluzi vojsku, dodira sa istom nemam ama nikakvog ali pazi ni mrvu veze sa vojskom nemam cak ni u sestom kolenu
i mislim da delimo misljenje o vojsci dobrim delom, ali to nije tema

prosto smatram da nije ok da apsolutno svakog ko nosi slem nazoves glupim ili manje vrednim jer nosi slem
mozda radi pogresnu stvar, mozda i ne, u to uopste ne ulazim, ali nije apriori glup i manje vredan jer nosi slem

ja iskreno veruem da moje dete nece nositi slem ali ga nikada zbog toga necu smatrati apriori pametnijim od onog klinca koji se iz nekog razloga odlucio da nosi jbni slem
 
munjo, niko mi ne sluzi vojsku, dodira sa istom nemam ama nikakvog ali pazi ni mrvu veze sa vojskom nemam cak ni u sestom kolenu
i mislim da delimo misljenje o vojsci dobrim delom, ali to nije tema

prosto smatram da nije ok da apsolutno svakog ko nosi slem nazoves glupim ili manje vrednim jer nosi slem
mozda radi pogresnu stvar, mozda i ne, u to uopste ne ulazim, ali nije apriori glup i manje vredan jer nosi slem

ja iskreno veruem da moje dete nece nositi slem ali ga nikada zbog toga necu smatrati apriori pametnijim od onog klinca koji se iz nekog razloga odlucio da nosi jbni slem

Pazi,izreka ispod slema mozga nema je vise sarkasticna,nadovezuje se na jos jednu,kad krenes u vojsku polni organ i mozak ostavi kuci,ne trebaju ti...
Ali je sve to otislo u nekom drugom pravcu.
 
pa znači, ne znaš, al tvrdiš da grešim...dobroe onda.........a šta sam ja reko za svog - da će ići u vojsku samo ako on bude hteo....ništa ja njemu ne branim, on je naučen da slobodno razmišlja...

ybga, mogu...eto...šta radim, eto, , a fraza čak nije ni moja, nego sa onog glupog kamiomneta kao pesma, a sa tim ljudima, opet, nemam nikakve veze....

- - - - - - - - - -

da, da....jedino je bitno da pogledaš da l za tobom ide i kazan...... ( :
 
Истина.
Ми смо криве, наше је да васпитавамо децу.

Нажалост, ово лудило је толико узело маха да се бојим да нам нема помоћи.

"Savremena žena, to je žena koja je spremna da izgubi svaku vrlinu, i onu u kojoj je jedino bila viša od muškarca, samo da zadobije pravo na ono zbog čega se i sam muškarac uvek smatrao nižim od žene. Ona više nije naša žena, ni majka, ni drugarica, ni saradnica. Sišla je na ulicu, napustila kuću, ostavila drugima svoju decu.”

Иако многе не воле Дучића, и често виде деградирање, ја га напротив, доживљавам другачије. И поздрављам већину ставова.

Ovako nije bilo ni pod turcima.
Ima Dučic svašta nešto dobro, komšije neke je isto dobro opisao.
 
moji nece u vojsku , ako se ja budem pitala. a nece ni ako se ne budem pitala
disciplinu i sve ostalo sto treba da nauce , vec su naucili..i da, muskarci su..nisu tetkice, ni mamine maze..
ako im se nesto shebe u glavi pa pozele da budu profi vojnici, to ok.,.nek rade sta oce.
ali da budu topovsko meso nekome..jok.
mrsh stoko.
 
Људи се хватају крајности, ваде из контекста и занемаре суштину. Но, ни не очекујеш да свако разуме, зар не? :)

Ih, par ljudi znam da imaju širu sliku i vide malo dalje od punog stomaka, gedžeta i trenutne vlasti. Tako je i ovde.
Ne zameram ja nikom ništa a i ne ubedjujem, svako bira svoje.
 
nije bre,
samo u duhu svog vremena i podneblja :lol:
mda.
izabracu kuci neki od "omljenih" mi citata..:lol:

- - - - - - - - - -

mlogo ga ugnjavila jedna....patio, skenyo se načisto........a zapravo je obožafao žene.....i tih primera ima masu, mđtm, sve se oni nakaradni citiraju,,,,
e to da.

nikad zena ne moze da upropasti neku bitangu, smao dobrog coveka..
pa nekako najbolji najvise i naebu.
 
a može i taj prezir da stvori prema ženama.......iz nemotji...tuge, bola,,.ebiga sad.... nije to lako...dooša pati....imao je neku, msm pesnikinju, iz ugledne kuće, al mu je nisu dali, a ona nije valjda smela protiv porodice........desilo se....ona je celog žfiota čekala njega, nije se udavala...dučić je promenio poneku laku.....lake su mu stvarale prezir, pa otud neki šovinizam...pa se svetio.........a čak je zaebao msm šantitja...imao je aferu sa njegovom devojkom..... msm, vrdalama jedan...al umeo je da zavodi žene rečima i lirska poezija, nežna.... pripadala je samo ovoj prvoj koju je voleo.... ostalo ...nekim ženama......prezir.....

- - - - - - - - - -

ma, žao mi čoeka kad se tako skenya..... a bio bi super., nema dana da ga ne razvuku kao šovinistu ( : ....nešo msm da se on nije ženio.....isto kao i ova njegova prva i jedina prava ljoobaf..........

- - - - - - - - - -

nego katjemo u rat?


ljoobinka sine, ide tata u rat......


 
Zar su pomerili starosnu granicu na 65 godina? Eto to mi je nekako promaklo. Valjda nece retroaktivno primenjivati, ima nekolicina mojih kolega sezdesetogodisnjaka koji su se bili "skinuli", bice komedija ako ih opet aktiviraju. :lol:
Ali ne delim misljenje da su starci po difoltu kljakavi i nesposobni, ukoliko ih zdravlje sluzi postizu odlicne rezultate, kao djed Niko iz pesme. :D
 
Zar su pomerili starosnu granicu na 65 godina? Eto to mi je nekako promaklo. Valjda nece retroaktivno primenjivati, ima nekolicina mojih kolega koji sezdesetogodisnjaka koji su se bili "skinuli", bice komedija ako ih opet aktiviraju. :lol:
Ali ne delim misljenje da su starci po difoltu kljakavi i nesposobni, ukoliko ih zdravlje sluzi postizu odlicne rezultate, kao djed Niko iz pesme. :D

e, možda je zaebo novinar, al prenesoše 65 ....ja gledam, idupic.... pa ne mož čoek ni da umre, a da ga ne zovu na vežbu...

- - - - - - - - - -

ma, dačo......ne mislim ni ja, kao korektan sam po pitanju starostii i ne gajim tu neku segregaciju i dikskriminaciju, al bre...bolesti i mlađe napadaju...nije da oni ne mogu, al većina bolesna...teško živi pa se razboli....ebiga : (
 
Ma kakvo crno umiranje, otadzbina zove, eks drug, sad brat Vulin zove. :))) Nema umiranja dok se racuna na dede. :)

Prodje se prvo lekarski pregled, pa ko je sposoban nastavi dalje po planu obuke, a citavo vreme iza ledja se vrzma lekar, medicinska ekipa i sanitet, bukvalno je starcima doktorica za vratom, takav tretman ne postoji u civilnom zdravstvu, sto se toga tice maksimalno su ispostovani. I drze se starine, proradi im i kurcevitost, znaju i znanje, stvarno budu dobri, cak i medju najboljima.
 
Pitanje za muskarce, koji su vec bili u vojsci - Da li bi 3 meseca bilo dovoljno da se nauci nesto o oruziju, pucanju i svemu sto ide uz to, mislim na taj tehnicki deo? Da se nauci nesto o vojnoj organizaciji, v. komunikaciji, v. vezama, v. ponasanju prilikom odbrane/napada?
 
Vulinovih mesec dana je malo vremena, to je obicno smaranje tih ljudi koje ce zvati, dodatna obaveza i problem za njih, a sumnjam da ce im koristiti. Osim ucenja, upoznavanja sa novom materijom, bitno je i sticanje rutine, a to iziskuje vremena, stoga su kao nadovez na prethodno bolji stariji ljudi kad se podsete ranije stecenih znanja i vestina nego navrat nanos obuceni koji i ne zele mozda da budu obuceni.
 
Laicki sam razmisljala da bi 3 meseca bilo dovoljno. Mesec dana mi se cini malo. Ali se unapred ogradjujem, jer ja o tome stvarno ne znam puno.
Da li bi onda bilo u redu da i zene nauce iste stvari i same prodju obuku, kad vec tako kratko traje?

Mislim da bih ja mogla. Nije mi bas zelja, ali bih mogla.
 
Pitanje za muskarce, koji su vec bili u vojsci - Da li bi 3 meseca bilo dovoljno da se nauci nesto o oruziju, pucanju i svemu sto ide uz to, mislim na taj tehnicki deo? Da se nauci nesto o vojnoj organizaciji, v. komunikaciji, v. vezama, v. ponasanju prilikom odbrane/napada?

Vulinovih mesec dana je malo vremena, to je obicno smaranje tih ljudi koje ce zvati, dodatna obaveza i problem za njih, a sumnjam da ce im koristiti. Osim ucenja, upoznavanja sa novom materijom, bitno je i sticanje rutine, a to iziskuje vremena, stoga su kao nadovez na prethodno bolji stariji ljudi kad se podsete ranije stecenih znanja i vestina nego navrat nanos obuceni koji i ne zele mozda da budu obuceni.

Odgovorio ti je kolega..Tri meseca je bila ranije osnovna obuka za obicnog pesadinca,da nauci da puca,da ne razbije sebi nos kad skida pusku sa ramena,da se nauci disciplini...
Dok imas jedinice gde te racunaju da si do kraja na obuci.Ja sam pred kraj vojske imao obuku u letnjim uslovima (na vodi,camci,plivanje...itd).A pancir sam razduzio nedelju pre odlaska kuci.
Svejedno,moje misljenje je da sve to moze da se nauci u srednjoj skoli,cisto da imaju osecaj koliko je oruzje opasno.A u slucaju rata...snaci se se svi,nije to letenje dzambodzetom (ne daj Boze da nam zatreba ponovo).Ukratko,moj sin nece ici u vojsku,ako se ja pitam,osim ako sam poludi pa resi da ode.
 

Back
Top