php i mySQL

lajtara

Početnik
Poruka
4
Pozdrav interesuje me jel moze neko da mi pomogne naime napravio sam login system e sada ja nakon logina na indexu zleim da dodam dve opcije
Troskovi (kolona levo)
Zarada (kolona desno)
Dakle funkcicja bi bila sledeca da upisem u textbox za troskove na primer 150 i kliknem sacuvaj (taj podatak se unosi u bazu)
A zatim kada u textbox u koloni zarada dodam na primer 20 to ce da se ubelezi u bazu kao uplata ali ce pritom i da se oduzme od troskova pa ce na polje troskovi da automacki pise 130
Obzirom da sam precesljao internet ne bih li naleteo na neki koristan savet ili neki vid pomagala tutoriala morao sam da se ovde obratim .Za ne upucene treba mi za skolu pa je svaki savet dobrodosao...
 
Pozdrav!
Dobro dosao pre svega.
Iskreno ne znam kako bi to dobio,ali jedno drugo pitanje imam.Ako imas zaradu,zasto bi nju odbijao od troskova?Meni je logicnije da imas tri kolone,gde se prikazuju troskovi,zarada i konacna suma?ILi ti je zadatak striktno da imas te dve kolone koje su u korelaciji?
 
Da i ja sam razmisljaoo o toj soluciji i polemisao o istoj ali ipak zadatak zahteva da se od kolone a (troskova) oduzima dodatak u koloni b (zarada) pritom da nakon racunske operacije sadrzaj u koloni b (zarada se nulira i omoguce naredni upis odredjenog broja). Dakle da rezimiramo mora se obaviti ta racunska operacija tj. oduzimanje (mozda bi kroz json bilo jednostavnije ali zadatak je takav da mora to da se odradi na nacin na koji sam naveo vec gore) ...
 
Nemoj u bazi nista oduzimati, u bazi cuvaj samo vrednosti koje su unete a kasnije kod ispisa, na stranici, izracunaj koliko je ostalo. Te dve kolone su ti u bazi ili na stranici? Ako zadatak ne zahteva kolone u bazi onda bi bilo bolje da oba podatka cuvas u jednoj koloni, trokovi kao negativna vrednost a zarada kao pozitivna. Onda kod ispisa mozes PHP-pm da ih oduzimas i ispisujes koliko je troskova jos ostalo.
 

Back
Top