Problem sa hard diskom na laptopu (Prebacivanje sistema sa HD na SSD)

Trust no one

U prolazu
Poruka
23.681
HD mi umire,polako svaki put kad ukljucim laptop pokazuje mi po jedan-dva week sector-a. (HD Sentinel)
Hocu da na mesto CD ubacim njega,a na njegovo mesto SSD.Postoji li opcija da sistem i programe koje koristim prekopiram sa HD na SSD,a posle da HD koristim samo u nuzdi,kad mi treba neki podatak?
Zaboravih,meni je komp u domenu,a necu skoro imati direktan dostup tom serveru.
 
HD mi umire,polako svaki put kad ukljucim laptop pokazuje mi po jedan-dva week sector-a. (HD Sentinel)
Hocu da na mesto CD ubacim njega,a na njegovo mesto SSD.Postoji li opcija da sistem i programe koje koristim prekopiram sa HD na SSD,a posle da HD koristim samo u nuzdi,kad mi treba neki podatak?
Zaboravih,meni je komp u domenu,a necu skoro imati direktan dostup tom serveru.

Kloniranje sistemske particije sa HD na SSD nisam radio (sa HD na drugi HD jesam), ali trebalo bi da je moguće. Ja sam koristio Acronis True Image.
Ne znam šta da ti kažem... pokušaj. Ako ne prođe, HD ti je i dalje tu dok ne nađeš rešenje.
 
Možeš da prekopiraš sistem, ali se ne preporučuje, najbolje je instalirati svež OS na SSD.

A i naravno nesmeš da ga koristiš kao dodatnu ram memoriju, kao što je slučaj sa običnim HD

Df6Mx9M.png
 
Acronis True Image или Norton Ghost (углавном користим овај други, али поуздана су оба) – за прављење слике диска или „префлекавање” већ снимљене слике на други диск (што теби треба). Само немој инсталирати ни један ни други на рачунар него скини бутабилну верзију па је нарежи на диск и с диска подигни програм (да сад не тупим зашто не препоручујем инсталацију, али у најкраћем – не волим да ми на рачунару без преке потребе стоји ништа што тако „дубоко” улази у систем).
Проблем могу правити неједнаке партиције на старом харду и новом SSD-у. Неко већ написа да није проблем ако са мањег копираш на већи, обратно је проблематично. Ако ти је системска партиција на HDD-у већа од SSD-а, смањи је па онда направи њену слику коју ћеш „префлекати” на SSD. (Надам се да имаш одвојену системску партицију на HDD-у). Не знам колико си у томе вјешт, ако ниси, нек ти то уради неко други. У суштини је једноставно (за оне који знају шта раде), али се и лако може направити штета.
 
Mislim da to tako nece da more. Ne mozes samo da prebacis c particiju, moras i da prebacis onu skrivenu particiju koja varira od 100mb do 500mb u zavisnosti od sistema i BitLockera. Sad je tu verovatno problem ako prebacis tu skrivenu particiju i c particiju, a ne prebacis npr D. Tu ce garant da bude nekog sexa.
Mislim da ce morati sve ili nista i to samo ako nije enkriptovano BitLockerom.
 

Back
Top