Ženama seks dosadi pre nego muškarcima

Што каже Ал Паћино у "Ђавољем адвокату"......"Секс је прецењена ствар. Ефекат је исти као да си се најео чоколаде". :) Ја лично, пре не бих имао секс са женом, него да га "Отаљавам" на брзину као да утоварам угаљ.
 
Al Paćino zivi u neznanju...od cokolade najgore sto moze da se desi je visak kg..dok orgazam, ako je svakodnevan, navlaci autoimune boleštine, a od estetskih problema, ćelavost, opustenu kozu na licu, bebeću natečenu facu...itd.. :heart:

- - - - - - - - - -

E da i prostatu, prostata se pretvori u prostatu đede u 90-tim godinama...
 
Nove studije ukazuju da žene postanu nezainteresovane za seks sa dugogodišnjim partnerom pre nego muškarci.
Sve više istraživanja ukazuje da je održavanje interesovanja za seks kod žena u problemu, pogotovu u dugogodišnjim vezama. I pored "nezainteresovani dečko" šala na internetu, ženama pre dosadi seks nego muškarcima u vezama. Takođe, žene su češće nezadovoljne seksom u tim vezama.
Atlantik je sakupio skorašnje studije u tekstu pod nazivom "Dosadni seks". Članak pominje studiju u Engleskoj iz 2017. koja pokazuje da su žene manje zainteresovane za seks nakon godinu dana veze, i žene koje žive sa svojim partnerima pokazuju manje interesovanja za seks od žena koje žive same. Druga studija iz 2012. govori da što duže veza traje, to se želja za seksom sve više smanjuje kod žena, što nije slučaj sa muškarcima. A nemačka studija iz 2006. je otkrila da 60% žena želi da "često" ima seks na početku veze, ali da posle četiri godine taj broj pada na manje od 50 posto dok posle 20 godina broj je oko 20 posto. Libido muškaraca je na stabilnom nivou bez obzira na trajanje veze.






"Ovo potvrđuje ono što sam video kod svojih pacijenata u prethodnim godinama," rekao je za VICE seksolog i psihoterapeut Fransoa Reno.

"Žene imaju tendenciju da im seks brže dosadi u monogamnim vezama," kaže on. "Žele raznolikost u svom seksualnom životu, a muškarci su zadovoljni sa mnogo manje. Uglavnom žene prvo izgube interesovanje, a ponekad se to desi jako brzo."


1550785361103-GettyImages-902696702.jpeg
Foto Luis Diaz Devesa/Getty Images


Među parovima koji dolaze kod njega, on kaže da žene često misle da bi njihovi partneri imali problem da prihvate da su one "više seksualne". "Da bi zaštitile muški ego i ulogu muškarca kao nekog ko uči ženu seksu, one se povuku na jako skromnu i konzervativnu poziciju u vezi," kaže on. Seksualni život para se nastavi kao i obično, i postaje predvidim i dosadan.

Reno ovo vidi kao proizvod društvneih pogleda na žensku seksualnost. Dugo su gledane sa idejom da one manje želi seks, ali u stvari, ženska seksualnost je pod represijom i one su učene da treba da je potisnu. Slat šejmovanje je primer toga."
Po njemu jedna od čestih grešaka koje parovi prave je da misle da čest seks znači zadovoljstvo, bez obzira da li je dobar ili loš. Takođe postoji i pitanje pritiska na partnere da imaju seks i ideja da je izbegavanje partnera bolje od odbijanja. "Prvi put kada imate seks, uvek postoji strah od anksioznosti i odbijanja. U nekom trenutku postanemo skroz opušteni u vezi i ne želimo nesigurnost. Seks terapeut radi sa ljudima na tome da održi stabilnost i sigurnost ali i da im omogući da istražaju seksualnost sa svojim partnerom."



"Često, kada mi partneri pričaju o svom seksualnom životu, ja im kažem da mi izgleda kao da masturbiraju jedno u drugo i žena mi potvrdi da je to tačno." On smatra da je bolje probati što više stvari da bi seksualni život ostao interesantan. Da bi ilustrovao to, on poredi parnetski seksualni život sa akva parkom - "ako idete stalno na istu vožnju, postaće vam dosadno.



https://www.vice.com/rs/article/a3bnez/zenama-seks-dosadi-pre-nego-muskarcima

Činjenica je da ženama sve jako brzo dosadi i očekuju da ih muškarac stalno zabavlja i bude duhovit.Kako izlazite na kraj s tim kad imate loše dane?

iz ovoga proizilazi da su žene te koje bi bile inicijator napuštanja partnera, ili prevare...
 

Back
Top