Reklamacija obuće

Daroka

Zainteresovan član
Poruka
372
Evo ovako, u novembru sam kupio obuću za zimu. Nakon nekih 2 meseca (i mozda sam ih nosio 7-8 puta, 10 najviše za tih 2 meseca), pocele su da se ljušte (tacnije, desna je bas počela, druga vrlo malo).

Ja odneo na reklamaciju, vec sutradan mi javljaju da je reklamacija odbijena zato sto je ostecenje nastalo mehaničkim putem (ne znam kako ali dobro, nisam igrao fudbal u njima niti hodao ne znam ni ja gde pa da se tako oštete).

Od tada, porslo je još mesec ipo dana, i od tada sam ih nosio jos 3-5 puta i to samo kada sam morao, relano, sramota me je bilo da ih nosim takve u javnost

Oštećenje je još veće na desnoj, a i na levoj su vidljiva sitna oštećenja u vidu ljušćenja.. Realno, neupotrebljive su, a plavene su oko 4500 (i to su kao bile na popustu, inace su oko 6000)

Planiram opet da ih reklamiram, međutim, verovatno ce mi opet odbiti reklamaciju, e sad, ako neko ima iskustva od vas sa tim sta uraditi? U pitanju je ExtraSPORT (produžena ruka Sport Vision)

Evo i slika (u ovoj objavi desna, u drugoj leva, posto mogu samo 5 slika po postu)
IMG_20190228_175228.jpg
IMG_20190228_175239.jpg
IMG_20190228_175249.jpg


Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Za te pare ne moze nista kvalitetno ni da se ocekuje.
Isti takav model samo timberland pre nekih 4 godine oko 20 hiljada u ofisu,i dan danas kao nove.
Izbegavati kupovinu zimske obuce ispod 10 hiljada.
A od reklamacije nema nista....

- - - - - - - - - -

Bas sam gledao neke cipele/cizme adidas oko 15 hiljada kao za zimu,a u deklaraciji pise samo za suvo vreme...
 
nemoguce je da ti sutradan jave da ti je odbijena reklamacija, znaci da ih nisu ni nosili na proveru

elem, na deklaraciji koja je zalepljena na kutiji ti pise ko je kontrolisao kvalitet...odnesi im opet cipele i zahtevaj da ih nose u taj institut na kontrolu, a oni uglavnom za 90% dobijenih stvari odobre istu te ces ili dobiti nove iste ili novac nazad

ako te u radnji otpile kad im odneses cipele samo im pripreti da ces zvati inspekciju
 
Najviše reklamacija kod nas je upravo na obuću.
Najbolje je da se obratiš Nacionalnoj organizaciji potrošača, pa vidi sa njima.

Vazu, poslacu im mejl sa ovim sadrzajem

Za te pare ne moze nista kvalitetno ni da se ocekuje.
Isti takav model samo timberland pre nekih 4 godine oko 20 hiljada u ofisu,i dan danas kao nove.
Izbegavati kupovinu zimske obuce ispod 10 hiljada.
A od reklamacije nema nista....

- - - - - - - - - -

Bas sam gledao neke cipele/cizme adidas oko 15 hiljada kao za zimu,a u deklaraciji pise samo za suvo vreme...

Mislim da nema pravila, pre par godina kupio na buvljaku za 2000 (mozda malo vise) i nosio sam ih 2 zime, mislim da ni sad nemaju neko ozbiljnije ostecenje.. Jbg, probacu opet sa reklamacijom, nista me ne kosta

nemoguce je da ti sutradan jave da ti je odbijena reklamacija, znaci da ih nisu ni nosili na proveru

elem, na deklaraciji koja je zalepljena na kutiji ti pise ko je kontrolisao kvalitet...odnesi im opet cipele i zahtevaj da ih nose u taj institut na kontrolu, a oni uglavnom za 90% dobijenih stvari odobre istu te ces ili dobiti nove iste ili novac nazad

ako te u radnji otpile kad im odneses cipele samo im pripreti da ces zvati inspekciju

Da, i ja se iznenadio da su mi javili sutradan, cuvam i SMS, reklamirao sam 16.01. a vec 17.01. uvece mi javili.. Taj dan kad sam odneo na reklamaciju, bas taj dan su slali svu opremu na reklamiranje, pa mozda zbog toga..

Provericu to na kutiji.. Inace u radnji su ok, bar tad bili, oni nista ne mogu, samo da pošalju opremu na proveru

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Vazu, poslacu im mejl sa ovim sadrzajem



Mislim da nema pravila, pre par godina kupio na buvljaku za 2000 (mozda malo vise) i nosio sam ih 2 zime, mislim da ni sad nemaju neko ozbiljnije ostecenje.. Jbg, probacu opet sa reklamacijom, nista me ne kosta



Da, i ja se iznenadio da su mi javili sutradan, cuvam i SMS, reklamirao sam 16.01. a vec 17.01. uvece mi javili.. Taj dan kad sam odneo na reklamaciju, bas taj dan su slali svu opremu na reklamiranje, pa mozda zbog toga..

Provericu to na kutiji.. Inace u radnji su ok, bar tad bili, oni nista ne mogu, samo da pošalju opremu na proveru

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

jesu li ti dali potvrdu instituta o odbijenoj reklamaciji? ako ne, znaci da ih nisu ni slali, a ako jesu onda ti je to sto ti je, nemas pravo na zalbu
 
Ma da, dobio sam papir na kom piše da je oštećenje nastalo mehanickim putem.. Ali ja znam da nije, na slikama se vidi da su obe pocele da se ljuste, ova desna bas

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Pa u radnji kada sam isao da preuzmem obuću, tu je taj papir A4 na kom piše razlog odbijanja reklamacije.. Ali nisam siguran da li sam ga uzeo ili to ostaje kod njih

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Meni ovo lici na potpunu trapavost, ali daleko od toga da nemas prava na reklamaciju.

Moguce i da si ih nosio po vodi i ostavljao da se suse, a skidao ih na silu jednu o drugu.
Zato i misle da su ostecenja mehanicka i cak namerna. Verujem da ne vredi da se bilo kome zalis
ako budes slao slike.
E, sad. Imas mozda mogucnost da posaljes mail samom proizvodjacu i da ti prodje zalba da ne bi imali losu reklamu.
Posteno ni ja ti ne bih uvazio reklamaciju, ako ne bi bilo bar jos tri slicne reklamacije.
 
Za te pare ne moze nista kvalitetno ni da se ocekuje.
Isti takav model samo timberland pre nekih 4 godine oko 20 hiljada u ofisu,i dan danas kao nove.
Izbegavati kupovinu zimske obuce ispod 10 hiljada.
A od reklamacije nema nista....

- - - - - - - - - -

Bas sam gledao neke cipele/cizme adidas oko 15 hiljada kao za zimu,a u deklaraciji pise samo za suvo vreme...

Normalno, napravili su spray za zastitu takvih cipela od vlage (meni lici na svinjsku mast u spreju :))
ali ni jedne osim gumenih cizama nisu za hodanje kroz vodu, vec za sneg i normalno odrzavanje i susenje na sobnoj temperaturi.

A sto se tice cene, istina je da se prave dobre cipele i patike za 100 i navise evara na koje bi primili i ovakve reklamacije, jer je proizvodnja ispod 30E a brend ostalo, ali i zaista mocne cizme za 200e, pa ko ne zeli da misli, a ima viska para najbolje da uzima samo takve.
Dok za normalne ljude ima i za 50e cizme i patike koje traju 3-4 sezone, ako znas sta kupujes i vodis racuna o obuci.
I jedino patike za fudbal i kopacke ne mogu ni najskuplje dz izdrze vise od jedne i po, najduze druge sezona su unistene.
 
Meni ovo lici na potpunu trapavost, ali daleko od toga da nemas prava na reklamaciju.

Moguce i da si ih nosio po vodi i ostavljao da se suse, a skidao ih na silu jednu o drugu.
Zato i misle da su ostecenja mehanicka i cak namerna. Verujem da ne vredi da se bilo kome zalis
ako budes slao slike.
E, sad. Imas mozda mogucnost da posaljes mail samom proizvodjacu i da ti prodje zalba da ne bi imali losu reklamu.
Posteno ni ja ti ne bih uvazio reklamaciju, ako ne bi bilo bar jos tri slicne reklamacije.

Nisam, cak i kad je sneg bio nisam po snegu, tj po ociscenim trotoarima.. Ako se i to ne sme, onda da ga jbm, ovo su cipele za u sobu da se nose onda...

Skidao sam ih normalno, odvezem pertle i skinem, na silu nikako.. Poslao sam opet, videćemo sta ce biti

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Ma, ako si u pravu guraj dalje. ja cipele kupujem usput kada naletim na nesto sto mi se svidja i racun bacim zajedno sa kesom i kutijom,
tako da reklamacije nema, retko, ali se desi da za dva dana zavrse kod nekog drugog.:)
Najcesce ih sin uzme kada svoje upropasti, a treba da izadje, ima malo manju nogu od mene tako da mu nove dodju sasvim taman i prilagode se nozi.
Naravno, pre toga mu se ne svidjaju, a onda ih trazi kada ih vidi na nekom drugom na ulici.
 
Види, са једне стране постоји твоја тврдња да си их носио 7-8 пута у 2 месеца и да си их пазио и мазио и звао Ђоле.
Са друге стране постоји евидентно стање обуће. Имаш потврду о испитивању где се тврди нешто друго од онога што ти тврдиш
Знаш како кажу, ако ти троје кажу да си пијан а ти знаш да ниси пио, ипак се придржи за плот...

Искрено, да сам продавац, не бих губио претерано време на тебе.

И следећи пут се држи оне паметне "нисам довољно богат да купујем јефтине ствари"
 

Back
Top