JUTKA - autoritarne siledzije

dive

Legenda
Poruka
61.139
https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/...inuta-pred-ispovest-marije-lukic-o-jutki-tvit

poslednjih nedelja se pisalo o tome, zena bije svoju bitku
tanaj v. je snimila emisiju sa njenim svedocenjem kojim raskrinkava bahatog lokanog funkcionera siledziju, a onda kao vrhunac njegove lokalne moci, posto nije uspeo da ubedi kablovskog operatera da ne emituje prvu tv u tom terminu, iskljucio je struju kablovskom operateru zabog cega stanovnici brusa nisu mogli da pogledaju svedocenje svoje sugradjanke, ciju sudbinu deli mnogo lokalnih zena

zloupotreba vlasti, polozaja, funkcije, pozicije osetilo je mnogo osoba na svojoj kozi

da li ste nekada bile u situaciji da je neko od vas hteo zloupotrebom da napravi zrtve
sve jedno da li su u pitanju politicki mocnici, profesori, rodjaci, funkcioneri, stranacki pripadnici..
kako ste se izborile sa tom situacijom?
kako ste se osecale kad vas neko ucenjuje necim na sta imate sva ljudska prava, a kome je stit zloupotreba pozicije?
 
Умеју и жене да се понашају слично. Да не буде да само мушкарци користе положај.

Мислим да се сваком то десило. Неко је искористио, неко прећутао и побегао (та сам :lol: ) a неко се супротставио. Зависи и о чему се ради, и колико је нападно, и колико те угрожава, и имаш ли другу опцију,... Треба осудити и стати на пут томе свакако. Паћенички је од стране оних који то раде, а непријатно и понижавајуће када си објекат туђих комплекса.
 
@team:nisam bila u takvoj situaciji i srecna sam jako zbog toga.
sada, u ovim godinama, znam kako bih reagovala, ali kao mladja, nesigurnija verzija sebe mogu da zamislim situaciju u kojoj precutim, zanemarim, prebacim krivicu na sebe, a ne nasilnika.
nadam se da mi se ni cerka nikada necve naci u slicnoj situaciji, mislim da, kao majka, za svoje postupke u tom slucaju, ne bih smatrala da treba da trazim opravdanje.


to sto je prva uopste pustila ovu emisiju, mene jako raduje.
vojtehovska mi ide na onui stvar, ali ovu emisiju cu rado pogledati popodne.

nisam ukacila, sta je sa suprugom, ocem, bracom Marije Lukic? ne znam da li se iko od njih oglasio i stao joj iza ledja?

koliko su ljudi u manjim mestima u problemu, mi ni svesni nismo...aj ti laj po brusu, sa jutkom kao lokalnim vlastodrscem...
 
Ja sam šokiran da Kurir i dalje, nakon što ga je Vučić kupio, piše o ovom slučaju. Is this real life?

kurir pise samo o onima koji treba vucicu da posluze da ostavi utisak da se bori sa losim u okviru sns stranke
ali kao sto vidimo - babaic je na kipru, narucene ubice novinara kome su zapalili kucu su na slobodi sa nanogicom..
i tako.

- - - - - - - - - -

@team:nisam bila u takvoj situaciji i srecna sam jako zbog toga.
sada, u ovim godinama, znam kako bih reagovala, ali kao mladja, nesigurnija verzija sebe mogu da zamislim situaciju u kojoj precutim, zanemarim, prebacim krivicu na sebe, a ne nasilnika.
nadam se da mi se ni cerka nikada necve naci u slicnoj situaciji, mislim da, kao majka, za svoje postupke u tom slucaju, ne bih smatrala da treba da trazim opravdanje.


to sto je prva uopste pustila ovu emisiju, mene jako raduje.
vojtehovska mi ide na onui stvar, ali ovu emisiju cu rado pogledati popodne.

nisam ukacila, sta je sa suprugom, ocem, bracom Marije Lukic? ne znam da li se iko od njih oglasio i stao joj iza ledja?

koliko su ljudi u manjim mestima u problemu, mi ni svesni nismo...aj ti laj po brusu, sa jutkom kao lokalnim vlastodrscem...

oni su se povukli pred mocnikom odmah
jesu joj podrska, imaju razumevanje za ono kroz sta prolazi, ali posto se jutka poziva na vucica i njegovu zastitu, vecina pa i njen muz joj kazu - pusti, ne moze sut sa rogatim
da li je stvarno jutka toliko rogat?
i oni iza kojih se krije?
 
https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/...inuta-pred-ispovest-marije-lukic-o-jutki-tvit

poslednjih nedelja se pisalo o tome, zena bije svoju bitku
tanaj v. je snimila emisiju sa njenim svedocenjem kojim raskrinkava bahatog lokanog funkcionera siledziju, a onda kao vrhunac njegove lokalne moci, posto nije uspeo da ubedi kablovskog operatera da ne emituje prvu tv u tom terminu, iskljucio je struju kablovskom operateru zabog cega stanovnici brusa nisu mogli da pogledaju svedocenje svoje sugradjanke, ciju sudbinu deli mnogo lokalnih zena

zloupotreba vlasti, polozaja, funkcije, pozicije osetilo je mnogo osoba na svojoj kozi

da li ste nekada bile u situaciji da je neko od vas hteo zloupotrebom da napravi zrtve
sve jedno da li su u pitanju politicki mocnici, profesori, rodjaci, funkcioneri, stranacki pripadnici..
kako ste se izborile sa tom situacijom?
kako ste se osecale kad vas neko ucenjuje necim na sta imate sva ljudska prava, a kome je stit zloupotreba pozicije?

Снага Пинка овде (Пинк као метафора магаризације).

Целу ову земљу `ебе тај идолопоклонички став према Западу, то самоубилачко трансформисање човека у магарца.

Зато ваља понекад погледати и на Исток.

Снага пинка тамо:

Gulabi-Gang-5.jpg
 
Riba trazi posao preko veze i ovaj zeli da ****. I od pocetka joj stavlja do znanja da hoce da je jebbe i nikom nista. ova i dalje hoce posao preko veze.

ona mu je odmah na pocetku rekla da ako dobijanje posla podrazumeva seks sa njim, da joj posao onda ne treba
on joj je rekao da se izvinjava jer je pogresio sto je pokusao nesto neprimereno
a onda se prica nastavlja

- - - - - - - - - -

Jesu rogati i treba im skratiti rogove, a kao nizoj vrsti ici dotle da ih se familija odrekne ili cela preseli iz Brusa.

Ako je vec usla u takav okrsaj, treba joj svaka pomoc, a narocito zenska.

Ove dzukele od njenih rodjaka ne racunam u ljude.

ja mislim da joj je ovde sem zenske potrebna i muska pomoc, onih zdravorazumnih muskaraca
 
Riba trazi posao preko veze i ovaj zeli da ****. I od pocetka joj stavlja do znanja da hoce da je jebbe i nikom nista. ova i dalje hoce posao preko veze.

On nije nikakav poslodavac nego partijski covek, a opstina nije neka privatna firma.
To kao kada bi neki sudija hteo da se zaposli u sudu, a predsednik suda se ponasa kao da je on
vlasnik suda. I sve dok ljudi u Srbiji ne shvate da sudovi i opstine, skole, univerziteti, policija,
postoje zbog gradjana, a ne obrnuto, bice tako kako je danas.
 
On nije nikakav poslodavac nego partijski covek, a opstina nije neka privatna firma.

Trazila je da joj ovaj lik obezbedi posao preko reda i van svakog konkursa takodje nije imala nikakav problem sa tim da kako sama kaze potpise ugovor koji je sastavio za pola sata van svake procedure. I on je sada zeleo protiv-uslugu i moralna je nakaza zbog toga, a ova je velicina jer je jedva docekala da izigra sistem i nije imala ni najmanju moralnu i eticku dilemu da potpise taj ugovor.

Sustina price je da su oboje moralne i eticke nakaze, a sada od sebe pravi zrtvu jer kao nije znala da se mesta u drzavnim istitucijama kupuju, dobijaju preko stranke (na sta je pristala bez problema), preko kreveta ili kombinacijom sva tri faktora.

Zbog ovakvih moralnih nakaza poput ove kvazi-zrtve i ovog bahatog radikala se Srbija i nalazi na zacelju Evrope.
 
Poslednja izmena:
Ovo nisam znao, nisam baš ni detaljno ispratio priču. Razumeo sam da je ona bila njegova sekretarica.

Po njenom svedocenju koji je u videu, najpre je malo pipkao pa se ona rasplakala potom joj se izvinuo i rekao da vise nece da je pipka i pozvao je ponovo (proslo je par dana) u kancelariju gde je u roku od pola sata sastavio ugovor o radnom odnosu i ona je taj ugovor radosno potpisala da bi je par nedelja kasnije ponovo pipkao, a ona se jadna potresla jer je jako moralna i eticki ispravna osoba. Da, to joj nije bilo dovoljno pa je trazila dodatno i da joj sestru zaposli na isti takav nacin preko reda i na namestenom konkursu ali posto mu nije dala pi*cke onda je on otpustio i sestru i nju i onda je pocela cela ova drama.

Kao sto rekoh moralne i eticke nakaze, oboje.
 
Poslednja izmena:
@team:nisam bila u takvoj situaciji i srecna sam jako zbog toga.
sada, u ovim godinama, znam kako bih reagovala, ali kao mladja, nesigurnija verzija sebe mogu da zamislim situaciju u kojoj precutim, zanemarim, prebacim krivicu na sebe, a ne nasilnika.
nadam se da mi se ni cerka nikada necve naci u slicnoj situaciji, mislim da, kao majka, za svoje postupke u tom slucaju, ne bih smatrala da treba da trazim opravdanje.


to sto je prva uopste pustila ovu emisiju, mene jako raduje.
vojtehovska mi ide na onui stvar, ali ovu emisiju cu rado pogledati popodne.

nisam ukacila, sta je sa suprugom, ocem, bracom Marije Lukic? ne znam da li se iko od njih oglasio i stao joj iza ledja?

koliko su ljudi u manjim mestima u problemu, mi ni svesni nismo...aj ti laj po brusu, sa jutkom kao lokalnim vlastodrscem...

Posle one komedije sa onim studentom koji je tražio finansijsku pomoć da završi fakultet, pa ispade svašta, Vojtehovska je prilično izgubila na kredibilitetu. Ono malo što je nije izgubila prethodno.
Verujem da su sve te priče bombastične da podignu gledanost, a za novinarsku profesionalnost, lako ćemo.
 
Снага Пинка овде (Пинк као метафора магаризације).

Целу ову земљу `ебе тај идолопоклонички став према Западу, то самоубилачко трансформисање човека у магарца.

Зато ваља понекад погледати и на Исток.

Снага пинка тамо:

Pogledajte prilog 535016


Ovo je film indijski Gulaab Gang (2014), svaka žena bi trebala da ga pogleda, TTTT, ti si potpuno u pravu, način života zapadnog čoveka, civilizacija koja je trenutno važeći model i način života je nešto što ni približno nema veze sa civilizacijom koju svi želimo a ne borimo se mnogo da bilo šta promenimo. Potpuno sam prešla na hindi filmove baš iz razloga što se još uvek i pored svih mogućih i nemogućih loših stvari i dalje guraju neke vrednosti poput porodice, pomaganje poznatim i nepoznatim, solidarnosti. Nisam blesava da mislim da je film ono stvarno realno ali ima toliko dobrih i toplih filmova za razliku od zapadnih koji su mi se smučili toliko da više ne mogu da ih gledam. Svaka žena treba da se bori za svoja prava živog ljudskog bića i svaka druga žena treba da je podrži u tome. Da ne bude zabune, nisam feminista već ljudsko biće i ne želim i ne dozvoljaavam da me bilo ko na bilo koji način ugnjetava po bilo koju cenu.
 

Back
Top