Upgrade laptopa

neledr

Primećen član
Poruka
748
Iiiiiiii o5 ja. Dakle konfa je sledeca Hp 6910p, w7 profesional, 4gb ddr2, cpu t7300 na 2ghz, ssd 250gb.... Intel chipset p965, bios ver. F.17.......dakle, sta jos dodati.....
 
...Sve ja to znam.....dodao sam vec memoriju, SSD, T7300 CPU....nego sam mislio koji najjaci procesor mogu jos da cusnem u slot i to je to.....svestan sam ja toga nego sam jedna sentimentalna budala kojoj je ovaj dekica prirastao za srce.......za sada radi kao sat! U svakom slucaju, hvala Vam svima.
 
To se lepo kupi kompjuter Desktop, i Bog da te vidi.

Upgrade laptopa je bas cudna stvar, pogotovo u danasnje vreme kada se sve svodi na konzumerizam. Komponente stare 2-3 god su vec matore za vecinu stvari kojima bi trebalo da posluze.

Uveliko i 16Gb RAM-a postaje premalo, a tek je pocelo. To tako ide s masinerijom u IT.
 
Koliko sam citao,a citao sam poprilicno o tome da na lap top seriju stavljaju najbolje moguce komponente za tu seriju i ostavljaju mesta samo da moze da se nadogradi RAM-memorija.tako da je uvek bolje ako se moze kupiti noviji laptop,nego ga nadogradjivati.
 
Ako slucajno menjas bateriju, otvori cetvore oci! Ja sam skoro kupio bateriju preko itrade.rs, lepo platio, kad baterija kineska i neispravna. Gospoda prodavci su trazili da platim putne troskove za povracaj robe sto sam i ucinio, kao ajd da podelimo troskove (naivno). Novac su mi uplatili tek posle 10-ak dana, i to manje nego sto sam im uplatio, skinuli po volji!
 
To je zato što nemaš pojma. Ali volimo te takvog, bar si zabavan. :mrgreen:

Ako, i treba da me voliš :per:

Jedno je kada neko mora da upgrade laptop (tipa pukne ili eksplodira delić na ploči pa se menja svašta nešto), a drugo je kada neko to želi da uradi kako se ne bi bakĆao sa desktop mašinom tipa ''hoću da mi radi YT, daj da polijem mašinu Colgate-om jer mint hladi''

Šta reče onaj čika u drugoj temi, da upgrade CPU na laptopu iz 2011 u 2019. Evo, saće. :mrgreen:
 
Jedno je kada neko mora da upgrade laptop (tipa pukne ili eksplodira delić na ploči ...
Kad nešto pukne, onda se ne radi upgrade nego popravka. To nije isto. Ispravan laptop se upgraduje, a onaj kome je nešto puklo mora prvo da se popravlja, pa onda tek može da se upgraduje.

Opet si pogrešio. :mrgreen:
 
Aha, aha. I kada je popravka, nema istih delova nego novijih, jer isti delovi nestanu dok kažeš keks ili moraju da se naručuju iz inostranstva od strane servisera, pa prođe par nedelja dok se to sve sredi, a za to vreme da se porodiš, preporodiš i crtaš u krajičku sobe o sudnjem danu.

Pa to bi bio modularni laptop, sa modularnim komponentama. Odmah mi na pamet pada Alienware koji je preskup.
Možda neki raspberry-pi fazon... ali to je već wishfull thinking.

To ti je ono, kada imaš radionicu i dolaziš u posed gomile čipova i komponenti, a iza uha držiš lemilicu pa se iz dosade zajebavaš sa komponentima i gledaš da ne usučeš previše isparenja. E, jedino tu prihvatam ''upgrade'' laptopova, radi učenja i modularnog zajebavanja.

U konzumerskoj varijanti . . . Skupo. Neisplativo. Ne može da zameni Desktop. Ergo, sux. :mrgreen:
 
Pa to bi bio modularni laptop, sa modularnim komponentama.
Svaki laptop je modularnog dizajna, s tim da se neke komponente lakše menjaju (hard disk, memorija, DVD, tastatura), dok se neke teže menjaju, i zahtevaju baš istu komponentu. (ekran, ploča)

Baš sam u petak upgradovao jedan Lenovo laptop eksternom desktop grafičkom karticom RTX2070. Danas može čak i to...
 
Aaaaaaaaaah, modularno, eksterno... Eksterno...as in, van kuće. :mrgreen:

Ih, 2070. Neko ima para da nabija gpu na laptop... Frankentop, Lapenštajn!

Inače, modularni laptopovi u generalnom smislu - To je lenja terminologija.
Pa svaka komponenta je modularna u kompjuterskoj nauci zar ne? Ali kada pričamo o konzumrskim varijantama retko kada ćeš videti da bilo koji ''regularni'' korisnik otvara bilo šta. Još manje da koristi lemilicu ili slično. Regularni korisnici ne znaju ni da se PC mora očistiti, ne znaju ni šta je termalna pasta. Ovo za korišćenje eksterne kartice je ok, ali opet pomalo besmisleno jer nećeš da je držiš u ruci dok si u autobusu ili na putu :hahaha:

''Imam laptop, trebao mi je eksterni GPU, uzeću baš ovaj 2070 koji će da bude bottlenecked zahvaljujući ostalim komponentama. Ty kindly''

Svejedno sediš ispred dok igraš nešto. Might as well buy a Desktop configuration... Vidiš i terminologiju čuda - EKSTERNI. A ne verujem da ima veliki ekran.
Po toj logici sve što zakačiš na laptop postaje laptop. ''Be water, my friend''.

Ali ako koristi stvari tipa occulus rift, onda i da razumem.


Kod modularnih laptopova to je baš fiksirano i prodaje se tako da možeš svaki delić da menjaš zavisno od potrebe, i to prostije od plug&play opcije. Prvo što mi deluje logično su različite bt tastature. Zatim i miniatx opcije za dodatne sisteme. U svakom slučaju ne nešto što ''obični smrtnici'' koriste.


Ovo mi deluje OK za decu koja hoće da uče elektroniku.

A eksterni 2070...:lol::lol: besmisleno mi je da neko koristi eksterni GPU za laptop, i to u toj sumanutoj varijanti za šta sam potpuno siguran da ga laptop ne može ispratiti kompletno. Al, dobro, neka radi ko šta hoće. :mrgreen:
 
A eksterni 2070...:lol::lol: besmisleno mi je da neko koristi eksterni GPU za laptop, i to u toj sumanutoj varijanti za šta sam potpuno siguran da ga laptop ne može ispratiti kompletno. Al, dobro, neka radi ko šta hoće. :mrgreen:
To sam pravio za brata koji se bavi 3D modeliranjem, ne koristi Rift nego HTC Vive, od softwera Maya, zBrush i kompletan Adobe paket... i nekad treba da prikači više monitora, sa ovim može i do 4x4K. Laptop je Lenovo X1 Extreme, divlja mašina. Nosi ga često sa sobom, ali naravno da onda ne nosi grafiku i docking station. Desktop mu ne radi posao zbog stalnog nošenja, ali ovako ima rešen problem i za portabilnost i za ozbiljan rad.

Evo kako sad izgleda setup kod kuće:
567420
 
Poslednja izmena:

Back
Top