Objašnjenje o preljubi.

Ena97

Početnik
Poruka
14
Kao što znate veca polovina muskaraca i žena je neverno,to je danjašna stavrnost.Svakodnevno se prica kako je neko nekoga prevario.
Je l' to posledica današnji filmovi,serija,reklame? Ne znamo...

Citala sam jedan tekst gde naucnici kažu kako je normalno dok ste u braku da flertujete sa drugim/drugom,normalno je razmisljati nekoga drugom (cak i u seksu)...
Ja mislim skroz suprotno...

Mislim da je preljuba sve ono što radite iza ledja svom parnetru.

Kako vi razmisljate?
 
Баланс.
Већини људи недостаје баланс у животу, у храни, пићу, свему, тако и у томе. Рецимо кад сретнемо неког "новог" ми ништа о њему не знамо, дакле сви пројектују само строго позитивне особине, настоје да себе прикажу у што бољем свијетлу.
Ја знам своју жену, знам и позитивно и негативно.
И онда сретнеш неког "новог" и све је само сјај, све бљешти од позитивног. Лако је упасти у клопку и мислити да је ово "ново" нешто друкчије и "боље" него старо.

Не би се сложио још увијек да је "већа половина". Да, има тога више него икад, али чини се да је више него што стварно јест због тога што лако упада у око.
Рецимо неђе у неком крају дешава се тежак криминал, убиства итд. То толико "упада у око" да ми добијамо слику да је далеко масовније него што јест.
 
Баланс.
Већини људи недостаје баланс у животу, у храни, пићу, свему, тако и у томе. Рецимо кад сретнемо неког "новог" ми ништа о њему не знамо, дакле сви пројектују само строго позитивне особине, настоје да себе прикажу у што бољем свијетлу.
Ја знам своју жену, знам и позитивно и негативно.
И онда сретнеш неког "новог" и све је само сјај, све бљешти од позитивног. Лако је упасти у клопку и мислити да је ово "ново" нешто друкчије и "боље" него старо.

Не би се сложио још увијек да је "већа половина". Да, има тога више него икад, али чини се да је више него што стварно јест због тога што лако упада у око.
Рецимо неђе у неком крају дешава се тежак криминал, убиства итд. То толико "упада у око" да ми добијамо слику да је далеко масовније него што јест.

Monogamija je za civilizovane ljude a poligamija za divljake, kao sto ce civilizovan covek od izobilja izabrati samo ono sto mu je neophodno, divljak ce zeleti sve jer nema postovanja ni prema kome i ni prema cemu, a prvenstveno nema postovanja prema samome sebi. Zato brzo oseca zasicenje i zeli nesto drugo, a civilizovan covek je zadovoljan onim sto ima i neguje to sto ima trudeci se da od toga sto mu je dato (ljubav sa jednim partnerom), napravi nesto trajno i kvalitetno.
 
Па то сам је и рекао, то је баланс у животу. Све је еквилибријум. Ако неђе има више, мора неђе бити мање. Ми то гањамо цијели живот у било чему што радимо.

Цивилизованост и дивљаштво нијесу нека на папиру написана правила него то долази од унутар нас. На примјер неко иде у цркву свак недље, сматра се да је "велики вјерник" а прича, ради и жели другима лоше.
То је то.
 
Poslednja izmena:
Kao što znate veca polovina muskaraca i žena je neverno,to je danjašna stavrnost.Svakodnevno se prica kako je neko nekoga prevario.
Je l' to posledica današnji filmovi,serija,reklame? Ne znamo...

Citala sam jedan tekst gde naucnici kažu kako je normalno dok ste u braku da flertujete sa drugim/drugom,normalno je razmisljati nekoga drugom (cak i u seksu)...
Ja mislim skroz suprotno...

Mislim da je preljuba sve ono što radite iza ledja svom parnetru.

Kako vi razmisljate?

zena treba jednog muskarca dima
 
Па то сам је и рекао, то је баланс у животу. Све је еквилибријум. Ако неђе има више, мора неђе бити мање. Ми то гањамо цијели живот у било чему што радимо.

Цивилизованост и дивљаштво нијесу нека на папиру написана правила него то долази од унутар нас. На примјер неко иде у цркву свак недље, сматра се да је "велики вјерник" а прича, ради и жели другима лоше.
То је то.

Svidja mi se tvoje razmisljanje.
Da li je vernost veliko odricanje ?
Da li strast može da ostane u braku i posle više godina?
Da li stvarno možemo da se ohladimo od partnera?

Mozda trebamo da nadjemo neku zanimljiviju stvar od seks.

Jedan dečko koji je pilot vojnih je rekao da je svaki njegov let zanimljivi od seks.

- - - - - - - - - -

Jel to 97 godiste?

Da 97. godiste.
 
Kao što znate veca polovina muskaraca i žena je neverno,to je danjašna stavrnost.Svakodnevno se prica kako je neko nekoga prevario.
Je l' to posledica današnji filmovi,serija,reklame? Ne znamo...

Citala sam jedan tekst gde naucnici kažu kako je normalno dok ste u braku da flertujete sa drugim/drugom,normalno je razmisljati nekoga drugom (cak i u seksu)...
Ja mislim skroz suprotno...

Mislim da je preljuba sve ono što radite iza ledja svom parnetru.

Kako vi razmisljate?

Моја девојка не воли да идем у кладионицу.

Значи ако ја одем у клаџу и спискам паре на апарате иза њених леђа, ја сам извршио прељубу?
 
Svidja mi se tvoje razmisljanje.
Da li je vernost veliko odricanje ?
Da li strast može da ostane u braku i posle više godina?
Da li stvarno možemo da se ohladimo od partnera?

Mozda trebamo da nadjemo neku zanimljiviju stvar od seks.

Jedan dečko koji je pilot vojnih je rekao da je svaki njegov let zanimljivi od seks.

Многе ствари могу бити "занимљивије" од секса. Ја сам био у рату и било је стотине прилике, које су биле по своме интензитету као ништа ни прије ни послије тога.
Скакање из авиона, роњење, трчање 25км ... милион ствари. Опсједнутост сексом мени никад није била јасна, тј. то је имање или не имање баланса као и све у животу.

Вјерност не би требала бити "велико одрицање". Било да је у питању фамилија, пријатељ, интимни партнер итд. то је ствар избора и долази од унутар нас.
Мореш изабрати да будеш свиња или човјек.

Повјерење је велика ствар, једном изгубљено не враћа се више. И то је далеко већа ствар него било која физичка радња.
 
Моја девојка не воли да идем у кладионицу.

Значи ако ја одем у клаџу и спискам паре на апарате иза њених леђа, ја сам извршио прељубу?

Govorim vezano za preljubu...Kad razmišljaš o drugom/drugoj,flert...

A to vezano za kladionicu:
Ako su zajednicke pare a ti potrošiš (bacis na kladionicu) a ona ne zna,to je prevara...
 
Моја девојка не воли да идем у кладионицу.

Значи ако ја одем у клаџу и спискам паре на апарате иза њених леђа, ја сам извршио прељубу?

Nego sta si?

- - - - - - - - - -

Kao što znate veca polovina muskaraca i žena je neverno,to je danjašna stavrnost.Svakodnevno se prica kako je neko nekoga prevario.
Je l' to posledica današnji filmovi,serija,reklame? Ne znamo...

Citala sam jedan tekst gde naucnici kažu kako je normalno dok ste u braku da flertujete sa drugim/drugom,normalno je razmisljati nekoga drugom (cak i u seksu)...
Ja mislim skroz suprotno...

Mislim da je preljuba sve ono što radite iza ledja svom parnetru.

Kako vi razmisljate?

Kakve veze tema ima sa televizijom...?
 
Govorim vezano za preljubu...Kad razmišljaš o drugom/drugoj,flert...

A to vezano za kladionicu:
Ako su zajednicke pare a ti potrošiš (bacis na kladionicu) a ona ne zna,to je prevara...

Трошим своје паре, а њој се свеједно не свиђа.

А наравно да не зна кад идем.

- - - - - - - - - -


Како премудри Милане, објасни ми?
 
Трошим своје паре, а њој се свеједно не свиђа.

А наравно да не зна кад идем.

- - - - - - - - - -



Како премудри Милане, објасни ми?

Ako ste u braku to nisu tvoje pare , nego vase.
Znaci nisi prokockao samo svoje pare , nego i njene.Izneverio si je.Potkrao si je.
Nenamenski se razbacujes sredstvima za egzistenciju porodice. Krajnje neodgovorno .
Dakle,time nisi veran porodici.
 
Poslednja izmena:
Svejedno.Ne drzis se dogovora.Obecao si da neces a otisao si. prevario si je.

Sutra ces da se ozenis s njom, izrodicete decu i sve ces vas uvaliti u gowna sa tom kockom.
Neodgovoran si .

Хахахахахахахахха!

- - - - - - - - - -

Nemoj da se praviš budala.
Ako su tvoje pare radi šta hoćeš,ako se tvojoj devojci to ne dopada onda te ostavi.
To ne može da se sakrije.
Drugi razlog za razvod je alkoholizam.A ti si verovatno pijan...

Сада сам коцкарчина и пијаница :hahaha:

Сада знам зашто овакве несрећне душе висе на овим моралним темама.
 
Kocka nije manje opasna od alkoholizma.Stavise;Kloni se toga dok nisi najebo.

:lol:

- - - - - - - - - -

Па обично прави коцкар воли попити. Све што их ја знам не иду у коцку сувије уста.:lol:

Не могу рећи да ниси у праву, ал' нема ту класичног ракијања :mrgreen:

То је за неке друге поводе.
 

Back
Top