Velika nepravda

Poruka
2.331
Zasto ljudi kad se pomene neka grupa odma pominju pevaca?I oni clanovi benda koji sviraju se isto tako trude ako ne i vise,ali zato pevaci pokupe sav kajmak slave.Uzasno me nerviraju komentari tipa:
"Nightwish?Ona sa crnom kosom?" ili "HIM?Onaj *****?''
Kada ce ljudi poceti da cene i rad sviraca a ne samo vokale?

Any comments?
 
prosto, jer se uz pesmu uvek pevushi ono sto peva pevac, a ne neka besna solaza...
tako da, iako je bubnjar glavni u kontaktu sa publiokm, jer im direktno utice na raspolozenje, ipak pevac kanalise sve to tekstom koji vristi i onda svi urlaju sanim i gotive ga....
a gitarsta je tu za gledanje i uzivanje :)
 
Pogledajte film "Na pragu slave"
A na koga da pomislim kad cujem Alice Cooper, King Diamond, U.D.O. :) :) :)
Neki rifovi i solaze su mi 24h dnevno u glavi (Wolf Hoffmann, Randy Rhoads, Criss Oliva...) , ali znam da je ceo bend vazan. Slazem se da ne treba izdvajati pevace, ali da li je to moguce kada cujem kako pevaju King, Udo, Jon Oliva :)
 
Snowblind:
Pogledajte film "Na pragu slave"
A na koga da pomislim kad cujem Alice Cooper, King Diamond, U.D.O. :) :) :)
Neki rifovi i solaze su mi 24h dnevno u glavi (Wolf Hoffmann, Randy Rhoads, Criss Oliva...) , ali znam da je ceo bend vazan. Slazem se da ne treba izdvajati pevace, ali da li je to moguce kada cujem kako pevaju King, Udo, Jon Oliva :)

Ovo jeste tacno, postoje osobe koje su ipak nezamenjive, mada bi se malo osvrnuo ovde na Udo Dirkschneidera i Accept. Seti se da postoji sasvim kvalitetan album "Eat The Heat" iz 1989 godine gde je Dave Reece sasvim solidno odradio posao pevaca, ostavio je ipak svoj pecat u Accept, iako je Udo taj koji je glavni. A o projektu Dirkschneider/Kauffmann U.D.O. gde je matori neprevazidjeni dekica Dirkschneider ipak nezamenjiva figura, zapravo produzeni Accept.
Takodje kada spominjes King Diamonda, eto sta se desilo zato sto "nece" da nastavi sa Mercyful Fate, Shermann i Denner su lepo nasli pravog pevaca, Martin Steena i osnovali Force Of Evil, muzika je identicna kao MF, samo sa normalnijim glasom i uopste se ne oseti nedostatak gospodina Petersena.

Mada, pevaci ipak jesu zamenjivi, i Black Sabbath su najbolji dokaz za to. Strasno me nervira kada neko anulira rad Tony Iommia i ceo uspeh Sabbatha pripisuje samo eri kada je Osbourne bio u bandu, kao da Dio, Gillan, Hughes i Martin, sve bolji od boljega kao da ne postoje. A cinjenica je da su Black Sabbath ipak snimili najbolje albume za vreme Tony Martina.

Jedini band za koji znam da je novi pevac zaista prihvacen i to vise nego zasluzeno jeste legendarni Helloween i fantasticni, neprevazidjeni Andi Deris koji je svojim glasom zaista postao nezamenjiva figura u bandu umesto retardiranih Hansena i Kiskea.

Mada, promena pevaca treba da predstavlja nesto normalno. Sta su mogli da rade Iron Maiden 1993 kada je Dickinson napustio band? Da se ceo zivotni trud Steve Harrisa prosto raspadne. Ne, covek je doveo napokon svez glas, i jako mi je zao sto Bayley nije ostao u bandu.
Judas Priest takodje. Iako su snimili sasvim pogresne albume sa Ripper Owensom (mada su trebali da mu daju mnogo vise prostora),prosto nisu imali razloga da stanu i da raspuste band jer Halford nije bio lider banda.

Stvarno me nervira kada se u pevaca gleda kao u ikonu, pa i u solo karijerama. Kako da ne primetim Andy La Rocquea pored King Diamonda kada je covek prosto nezamenjiv.
 
Jos gore od svega je pominjati ili velicati one koji su losi u svom muzicokm poslu. Kompaktna ekipa je daleko najbolji muzicki proizvod, ako se radi o band-u, a sto se izdvajanja tice... pa uvek postoji neko ko je bolji od onog drugog (mislim na clanove istog sastava) to je valjda normalno.
 
@Oath
U pravu si, ali nekako ne volim Glen-a u Black Sabbath-u. Tony Martin je stvarno odlican.
Jeste Andy odlican, ali kralj ostaje kralj. Jednostavno nemam primedbe na njegov rad i u MF, i u KD
A sto se tice Helloween-a u potpunosti se slazem sa tobom
 
Snowblind:
@Oath
U pravu si, ali nekako ne volim Glen-a u Black Sabbath-u. Tony Martin je stvarno odlican.
Jeste Andy odlican, ali kralj ostaje kralj. Jednostavno nemam primedbe na njegov rad i u MF, i u KD
A sto se tice Helloween-a u potpunosti se slazem sa tobom

I ja se slazem za Glenn Hughesa da je malo "pokvario" fenomenalni "Seventh Star" album svojim mekim vokalom. Ali treba uzeti u obzir da je Hughes navrat na nos doveden da bi samo odradio vokale na albumu.

Samo bih se nadovezao na Helloween. Nikada nisam podnosio Kiskea za vokalom, pa ni na prva dva Keepera. Covek je bukvalno odskakao od ostatka banda, iako ima fantasticne glasovne mogucnosti. Ali mi je jako drago kada gledam Andi Derisa kako peva njegove pesme i nikada, ali nikada nisam stekao utisak da ih on nije pevao u originalu.
 

Back
Top