Buducnost Republike Srpske- vase misljenje

Da li Republiku Srpsku treba ponovo ujediniti sa Srbijom?

  • Da svakako!

  • Ne. Treba je integrisati u BIH


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Danasnje naoruzanje Srba je 0 u poredenju sa 1991.
1991 su Srbi imali na stotine oklopnjaka, tenkova.... Znas li ti da je najveci tenkovski bataljon u SFRJ bio stacioniran na Manjaci kod Banja Luke. Sve su to donili bosanski Srbi
Cime bi danas vrsio proboj koridora? Ravnica u Posavini a nemas oklopnjake.

A gde su avioni, helikopteri, puna skladista oruzja, oruda..

JNA je zauzela polozaje oko Sarajeva, ukopao i predao ih lokalnim Srbima, uzicki korpus usao u Visegrad itd

A ne uzimamo u obzir faktor zvani ljudstvo. Tada su Srbi bili povrh Zadra. Imao si Knindze, imao si 150.000 Srba u Sarajevu. Danas nista od toga.

Mnogo filozofiras. Bitno je da ce biti krvavo. :D A ti znas odnos mrtvih u tim bosanskim ratovima. Nemoj posle da places. :D
 
Sad da ti kazem da jesam ne bi mi verovao.

A imam i iskustva drugih mnogobrojna. Slicni su Siptarima. Kad ih ima pet na jednog, kada im je iza ledja NATO onda su snazni. Kao i ustase koje su najjace bile kada su klale bebe i decu u Jastrebarskom. Tada su kurazni hrabri. Inace su misevi. Isti kao Siptarija.

Sto se naoruzanja tice poenta je da nece biti ni potrebno.

Pa poenta je da ni Hrvati ni Muslmani neće ništa činiti bez NATO-a (čitaj Amerikanaca), a opet ako Srbi budu puki poslušnici Amera da bi izbegli sukobe srljaju u nekakav "kompromis" koji im suštinski neće odgovarati .

- - - - - - - - - -

Шта су имали Словенци, Хрвати, Муслимани 1991-1992, па се осамосталише?

Podršku čitavog zapadnog sveta.
 
Pa poenta je da ni Hrvati ni Muslmani neće ništa činiti bez NATO-a (čitaj Amerikanaca), a opet ako Srbi budu puki poslušnici Amera da bi izbegli sukobe srljaju u nekakav "kompromis" koji im suštinski neće odgovarati .

To je neka tvoja teorija. Ja verujem da ce tu ponovo biti rata. Ne sa Hrvatima nego ovoga puta Hrvati i Srbi protiv Muslimana.

Ne bih voleo. Voleo bih da Srbi u Bosni dobiju pravo na ocepljenje kao sto su svi ostali narodi dobili isto pravo. Mirnim putem pa da saradjujemo ekonomski.
 
Danasnje naoruzanje Srba je 0 u poredenju sa 1991.
1991 su Srbi imali na stotine oklopnjaka, tenkova.... Znas li ti da je najveci tenkovski bataljon u SFRJ bio stacioniran na Manjaci kod Banja Luke. Sve su to donili bosanski Srbi
Cime bi danas vrsio proboj koridora? Ravnica u Posavini a nemas oklopnjake.

A gde su avioni, helikopteri, puna skladista oruzja, oruda..

JNA je zauzela polozaje oko Sarajeva, ukopao i predao ih lokalnim Srbima, uzicki korpus usao u Visegrad itd

A ne uzimamo u obzir faktor zvani ljudstvo. Tada su Srbi bili povrh Zadra. Imao si Knindze, imao si 150.000 Srba u Sarajevu. Danas nista od toga.

Право је питање ко ће блокирати коридор?Мујо из Шведске? :D
 
Право је питање ко ће блокирати коридор?Мујо из Шведске? :D

блокада коридора би био увод у рат, а Србија је гарант дејтонског споразума па би сигурно дошло до војне интервенције Србије.
али овај пут то не би била распала јна него војска Србије па би мује и хрвати коначно осетиле шта значи српска чизма, не би им пао на памет никакав рат после тога.
 
Нато прича је озбиљна прича, нема ту потписа који може промјенити јавно мијење РС а оно је недвосмислено 110 посто везано за Србију.Босна није стратешки данас битна према томе не треба ЕУ причу везати за НАТО него радити на економском напретку БИХ.Јасно је мени да се Бакир покушава улизати странцима око те НАТО приче и вјероватно то ради квалитетније од Додика али ово више нису 90-е нити су Срби још увјек "лоши момци комунисти".
Ако мене питаш ја бих у Босни увео тоталну апсолутну демилитаризацију јер ми смо држава са преко 100 хиљада погинулих 90-их,ако нам то није за науку ништа друго није.Какав Нато *ичка материна, Хусо, Мујо и Хасо не треба никада више да носе оружје.

Nije 100 hiljada nego malo.manje od 70 hiljada ali i da je jedan čovjek, puno je.

Prati šta radi AleVu, on će Srbiju da izvede na evropski put i time izbaci rusko-masonska snage i ući u NATO. BiH će zajedno sa Srbijom ući. Mislim da nas neće nikad razoružati jer jednostavno geografska pozicija, pogotovu Srbije, je takva da je uvijek jedna strana želi imati i svom taboru, i ja mislim da i mi možemo živjeti normalno kao npr. skandinavci jedni pored drugih, ne mislim da smo mi lošiji ljudi od njih, a i oni su imali krvavu historiju.

A narod? Pa tog istog Dodika su NATO tenkovi doveli na vlast pa poslije određenog vremena su to svi zaboravili. Ima takvih u svim plemenima, njegov drugar Kirba mu je u tome jaka konkurencija.

- - - - - - - - - -

Право је питање ко ће блокирати коридор?Мујо из Шведске? :D

Ti si bar stariji, zašto skačeš na svaku huškačku provokaciju? Ne bi trebali ovu djecu ložiti na rat, barem mi koji znamo koja je to glupost.
 
блокада коридора би био увод у рат, а Србија је гарант дејтонског споразума па би сигурно дошло до војне интервенције Србије.
али овај пут то не би била распала јна него војска Србије па би мује и хрвати коначно осетиле шта значи српска чизма, не би им пао на памет никакав рат после тога.

Све је то на нивоу маште,може неко и покушати,нека усијана глава из Федерације али треба одржати коридор.
То би имало смисла када би Хрвати с друге стране били на страни Мује и Хасе.Међутим видимо данас да ХДЗ прославља са Додиком дан РС.
То су велике промјене унутар унутрашњег уређења Федерације и јасан знак како би бошњаци прошли уколико би само помислили да је Босна само њихова.Кажем вам ово нису 90-е, међународну заједницу а поготово ЕУ заболи она ствар за бошњацима.

- - - - - - - - - -

Nije 100 hiljada nego malo.manje od 70 hiljada ali i da je jedan čovjek, puno je.

Prati šta radi AleVu, on će Srbiju da izvede na evropski put i time izbaci rusko-masonska snage i ući u NATO. BiH će zajedno sa Srbijom ući. Mislim da nas neće nikad razoružati jer jednostavno geografska pozicija, pogotovu Srbije, je takva da je uvijek jedna strana želi imati i svom taboru, i ja mislim da i mi možemo živjeti normalno kao npr. skandinavci jedni pored drugih, ne mislim da smo mi lošiji ljudi od njih, a i oni su imali krvavu historiju.

A narod? Pa tog istog Dodika su NATO tenkovi doveli na vlast pa poslije određenog vremena su to svi zaboravili. Ima takvih u svim plemenima, njegov drugar Kirba mu je u tome jaka konkurencija.

- - - - - - - - - -



Ti si bar stariji, zašto skačeš na svaku huškačku provokaciju? Ne bi trebali ovu djecu ložiti na rat, barem mi koji znamo koja je to glupost.

Биће како велики одлуче на геостратешком плану,не треба разбијати главу око НАТО приче, гдје сви Турци ту и мали Мујо, није та народна настала случајно.Наравно да смо наслоњени једне на друге и да треба да живимо у миру.Мир је приоритет све друго је корак уназад.Рат доноси само хаос, безвлашће и сиромаштво.Балкан још један већи рат не би преживио сада ,остала би буквално пустош!
 
Право је питање ко ће блокирати коридор?Мујо из Шведске? :D

Naravno da Mujo nece doci iz Svedske da blokira koridor naprotiv gomila Muja,Hasi i Fati bi u slucaju sukoba napustilo BIH i ostilo u Svedsku
Realno citava BIH je depopulacijska sredina odakle ljudi masovno iseljavaju na zapad evrope u miru ako bi doslo do sukoba taj egzodus bi bio mnogo veeci
BIH vec sada ima izmedju 2,5 i 2,7 miliona stanovnika u slucaju rata taj broj bi pao ispod 1 miliona jer bi mase krenule ka zapadnoj evropi
Rat bi samo ubrzao depopulaciju i izumiranje ovih krajeva


Muslimani su sigurno jaci i vise spremniji psiholoski na rat nego srbi
Propaganda ih truje vec godinama a imaju desetine hiljada vjerskih fanatika koji jedva cekaju rat i dzihad kako bi postigli sehadet i otisli u dzenet da jedu dzenetske plodove,kresu dzenetske djevice
Samo u Siriju ih je otislo 300
Znaci samo je pitanje koliko su muslimanske politicke elite spremne da krenu u novi rat,ljudskog potencijala i oruzija imaju dovoljno,ovo je zadnja sansa da isteraju srbe i hrvate iz bih i da ostavre snove o bih kao nacionalnoj drzavi bosanskih muslimana
Muslimani se demografski pukli ,ima ih u BIH nesto tek vise od 1 miliona
Ove godine ulaze u negativan prirodni prirastaj a natalitet im je iz godine u godinu sve losiji
Iseljavanje iz muslimanskih kantona je ogromno narocito Unsko sanski i Tuzlanski kanton
Unsko sanski kanton je pred demogfrakim kolapsom do sada nevidjenim zbog iseljavnja na zapad evrope

Muslimanskim intelektualnim i politickim elitama je ovo zadnja sansa da krene u rat sad ili nikad......nemaju sta cekati....strategija demografskog poklapanja je propala
Zato mislim da smo blizu rata
 
Poslednja izmena:
Muslimanskim intelektualnim i politickim elitama je ovo zadnja sansa da krene u rat sad ili nikad......
Zato mislim da smo blizu rata

Извини колега али ти то причаш од како си ушао на форум а ја ти сада гарантујем да ћеш ако Бог да остати дуго на форуму и да ћеш с временом схватити да бошњаци у већини не желе рат,напротив.То су болан мераклије, воле севдах, јагњетину, бурек и ћевапе. :D
У ЈНА Мујо и Хасо су били грозни војници, то нису ратнички народи, то нису ратници.Највећа грешка је Срба што су улазили у рат са муслиманима али ето вјероватно је и њих неко хушкао са стране.Истина је да имаш фанатика код њих под утицајем Арапа али они не могу ништа рапидно да промјене јер тактика муџахедина је на нивоу 19 вијека болан.Арапи су уосталом грозни војници без војне традиције.Једини фактор стабилности који уноси наду је договор Русија-Турска-ЕУ-Америка.Тренутно имамо поприлично чврст стратешки договор Русије и Турске око Балкана.ЕУ се ломи, па и САД није исти резон као 90-их,видјећемо, као што сам већ рекао биће ово занимљив вијек у људској историји.
 
Извини колега али ти то причаш од како си ушао на форум а ја ти сада гарантујем да ћеш ако Бог да остати дуго на форуму и да ћеш с временом схватити да бошњаци у већини не желе рат,напротив.То су болан мераклије, воле севдах, јагњетину, бурек и ћевапе. :D
У ЈНА Мујо и Хасо су били грозни војници, то нису ратнички народи, то нису ратници.Највећа грешка је Срба што су улазили у рат са муслиманима али ето вјероватно је и њих неко хушкао са стране.Истина је да имаш фанатика код њих под утицајем Арапа али они не могу ништа рапидно да промјене јер тактика муџахедина је на нивоу 19 вијека болан.Арапи су уосталом грозни војници без војне традиције.Једини фактор стабилности који уноси наду је договор Русија-Турска-ЕУ-Америка.Тренутно имамо поприлично чврст стратешки договор Русије и Турске око Балкана.ЕУ се ломи, па и САД није исти резон као 90-их,видјећемо, као што сам већ рекао биће ово занимљив вијек у људској историји.

nit su ratnici nit su veliki muslimani

na takmicenju u jedenju svinjetine u Banja Luci pobedio neki Bosnja...Mirsad je bio drugo mesto
i dalje nisam sigurna da nije neki njuz net

a ni Srbi nisu za ratovanje

a tek Bakir sto nije za rat taj bi se prvi evakuisao

a tak nas Acko on nas ubedjuje vec mesecima da mi nismo spremni da branimo svoju zemlju:zcepanje:

tako da
oni samo palamude
 
Najbolje bi bilo ili da se integrišu u BiH ili da budu nezavisna država, ali nikako je ne sjedinjavati Srbiji.

pa oni su vec integrisani sa Srbijom. Svaki ima srpski pasos , posao i kucu ili stan u Srbiji.............................Republika Srpska im dodje nesto kao VIKEND NASELJE gde odlaze za praznike i letovanja.................KO NE VERUJE NEKA PITA MINISTARKU ZORANU ......................
 
Tad je postojala JNA koja je svo naoružanje predala Srbima , a ko će danas da brani RS ?, Vučić ?

ne................nego neko mnogo jaci..............RF.

- - - - - - - - - -

Шта су имали Словенци, Хрвати, Муслимани 1991-1992, па се осамосталише?

da........vise im nije glavni grad BEOGRAD vec VASINGTON....................stvarno veliki napredak
 
Doci ce dan kad ce se dvije srpske zemlje ujediniti, to je teznja jednog naroda i od toga nema nista jace. Bog je ponekad spor, ali njegovi potezi su oocigledni, ujedinjenje je samo pitanje vremena.
A onda ce i Srbi moci citirati Herberta Frahma : jetzt wächst zusammen was zusammen gehört.
 
Ne znam o kakvom koridoru pričate. Brčko kao koridor naseljavaju Srbi a tek južno od grada su muslimani. Drugo vojska BiH nije samo vlade u sarajevu. Sva vojska BiH koja je na teritoriji RS je faktički srpska vojska

Bosnjaci su ne samo vecina u juznim naseljima Brckog vec i u dobrom delu grada Brcko. naselja Meraja, Ivica, Klanac, Rijeke

db1.jpg


http://www.nspm.rs/sudbina-dejtonsk...truktura-distrikta-brcko-2010.html?alphabet=l

Vecina su i na nivou opstine


I naravno imas politiku Hrvatske a koja je da se zbrisu Srbi s leve obale Drine. To je bila i ostala okosnica hrvatske politike.


Mesić: Ako zatreba, preseći im koridor


http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...im-koridor-Dodik-Napada-nas-iz-ustaskog-odela
 

Back
Top