[IDEX 2019] Srpska vazduhoplovna industrija na steroidima u Abu Dabiju

Verujete li vi u ovakve uspehe srpske vojne industrije?

  • Da, apsolutno verujem da ce Srbija biti svetska sila u tim tehnologijama

  • Srbija ima neke sanse da bude regionalna sila u ovakvim tehnologijama

  • Ovo je sve lepa predstava za malu decu da bi SNS rezim opravdao efikasnost domace industrije

  • Firma EDePro je jos jedan nacin da se operu pare, a da se srpski narod NE doseti

  • Ovo je ocajnicki pokusaj Jugoimporta SDPR da nadje nova trzista da bi ocuvao sistem na vlasti

  • Ko u Srbiji poludeo nije, taj nije normalan!

  • Da li je _nobody_ sasvim pri cistoj svesti sa ovakvim temama?


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ja sam podosta upoznat sa nemackom industrijom ITa, ne nesto narocito sa vojnom, ali ja NIKADA nisam video ovakav program ni kod njih. Da, rade bespilotne letelice u smislu vecih dronova, rade novi Jet Fighter (nekoliko kompanija radi na tom projektu), rade svasta nesto... Ali ova bajka koju nama, Srbima, prodaje izdajnicki SNS rezim, je (po meni) cisto pranje para, preko UAE, koliko ja imam infoe. I NE samo... :think:

Ja se samo pitam, gde je otisao veci deo pokradenih para od Srbija Gasa za gasifikaciju Grocke (onih pokradenih 29 miliona evra 2014. u 33 rate) uhapsenim Simom Ciganom (Dragoljubom Simonovicem, optuzenim za pokusaj ubistva novinara Zig-a Milana Jovanovica)? Ja imam PROVERENE informacije da su vlasnik EDePro-a (te raketlane) Brana Jojic/Shojic i Dragoljub Simonovic na "pitcha ti materina" odnosima? Da li shvatas sta to znaci???

Inace, EDePro se nalazi u Bubanj Potoku (Lestane) i pripada opstini Grocka! :mrgreen:

_nobody_
 
Koliko znam nasa vojna industrija belezi rast odnosno povecanje zarade, ali i dalje se bazira prevashodno da izvozu municije i lakog naoruzanja. Jos uvek smo mi daleko da masovno proizvodimo ili izvozimo neka sofisticirana oruzja u tako velikim kolicinama.

Ovi sajmovi su ipak dobra stvar. Prvo valjda neka zemlja treba da pokaze interesovanje za nesto, pa tek onda mi da pocnemo da proizvodimo po narudzbinama, jer se ovakvo naoruzanje ne proizvodi da bi stajalo u magacinima.

Koliko je ovo realno, da su u pitanju ovako sofisticirani sistemi i da li je ovo samo patka za medije, sasvim moguce. Ali nije da nasa industrija nema iskustva u tako necemu. U vreme SFRJ radili smo mi neke solidne stvari, bili smo i na pragu proizvodnje sopstvenog lovackog aviona, ali sve je to rat prekinuo.
 
Koliko je ovo realno, da su u pitanju ovako sofisticirani sistemi i da li je ovo samo patka za medije, sasvim moguce. Ali nije da nasa industrija nema iskustva u tako necemu. U vreme SFRJ radili smo mi neke solidne stvari, bili smo i na pragu proizvodnje sopstvenog lovackog aviona, ali sve je to rat prekinuo.

Fobose, ti proceni sam... Evo ti video prvog leta prototipa ALECSa... Sam ces zakljuciti, a ako ne zakljucis, ja cu da ti uradim ekspertizu!


Da li ovaj prototip deltoida koji je nalemljen na quad-chopter serijske proizvodnje moze da se nazove onim sto EDePro prikazuje kao maketu bespilotne letelice ALECS (i da nosi ko zna koliko kg raketa, 6 kg, ili 70 kg)??? Sigurno moze da ponese jednog kolibrija (22 grama), ili mozda jednog vrapcica (40 grama), vise od toga ni u ludilu... :mrgreen:

_nobody_
 
I sta sada? Ovi VBA majmuni su pokusali da me kidnapuju da radim ja te dronove (zamislite, pokusali da me kidnapuju usred XXI veka)... Koji ocajnici i bolesnici! :per:

Nije im bilo dosta strasnih sranja i podlosti, lazi i prevara... Sto su smislili i napravili kod NAVIPa pijuci unucice poslednjih 75 godina? :cepanje:

https://github.com/intel-aero/meta-intel-aero/wiki/03-First-flight

Iebanje nasuvo! VBA majmun usao u tenak! :hahaha: :hahaha1:

_nobody_
 
Poslednja izmena:
Da sharanim ovu temu, na nesrecu i EDePro-a, i BIA, i VBA. I fantastika i dreamera svake boje, koji se odusevljavaju srpskom "vojnom" industrijom! :lol:

Da pogledamo video klip:


Hajdemo kalkulusom za 2gi razred osnovne skole. Na klipu lik u vremenu negde 1:25 (85ta sekunda) pocinje da prica delove project management-a za izlozeni Strsljen. I tu pominje lebdenje Strsljena. Hajdemo kalkulusom da odredimo premise i feasibility/izvodljivost!

Video je snimljen u februaru 2017. Tip sa videa kaze/tvrdi da ce sredinom 2017. Strsljen lebdeti! :hahaha1:

Mart 2019. Vreme Sadasnje. Strsljen jos uvek NE moze da lebdi! Toliko o ozbiljnosti EDePro-a i njihovih strucnjaka! :smeker:

_nobody_
 
BH Stršljen je proleća 2018 lebdeo sa cca 100kg više od maksimalne predviđene poletne mase. Za manje upućene, to je regularno moguće jer postoji "plafon" poletanja za svaki helikopter, na visinama vazduh je ređi, te motor i rotor nemaju iste performanse kao na zemlji i maksimalna poletna masa se definiše i zahtevom plafona poletanja, pored drugih TTZa. Stoga je poletanje na zemlji sa većim teretom od predviđenog uvek moguće izvesti. Kao što se pominje u tekstu tangosix-a, to je bio prvi, električni prototip, a sada se testira i drugi prototip sa turbovratilnim motorom. Rade se još mnoge stvari.
 
BH Stršljen je proleća 2018 lebdeo sa cca 100kg više od maksimalne predviđene poletne mase. Za manje upućene, to je regularno moguće jer postoji "plafon" poletanja za svaki helikopter, na visinama vazduh je ređi, te motor i rotor nemaju iste performanse kao na zemlji i maksimalna poletna masa se definiše i zahtevom plafona poletanja, pored drugih TTZa. Stoga je poletanje na zemlji sa većim teretom od predviđenog uvek moguće izvesti. Kao što se pominje u tekstu tangosix-a, to je bio prvi, električni prototip, a sada se testira i drugi prototip sa turbovratilnim motorom. Rade se još mnoge stvari.

Could you, ugly bloke, shut the foock up, and start making some progress with "Hornet"? Instead, you all tried for 5 years to stage the scene, and at the end to force me with mafia entitled VBA agent (in total desperation) to enter EDePro, and there to be treated with the special VBA unit (to be deployed for you, lazy motherfuckers, which you do not have any ideas what you are dealing with)?!

And YES, you'll NEVER know if I am able and capable to make "Hornet" fly? And... This heavy criminal incident, you are completely responsible for, will be severely punished by "some" forces in the near Future! :per:

Thank you,
_nobody_
 
BH Stršljen je proleća 2018 lebdeo sa cca 100kg više od maksimalne predviđene poletne mase. Za manje upućene, to je regularno moguće jer postoji "plafon" poletanja za svaki helikopter, na visinama vazduh je ređi, te motor i rotor nemaju iste performanse kao na zemlji i maksimalna poletna masa se definiše i zahtevom plafona poletanja, pored drugih TTZa. Stoga je poletanje na zemlji sa većim teretom od predviđenog uvek moguće izvesti. Kao što se pominje u tekstu tangosix-a, to je bio prvi, električni prototip, a sada se testira i drugi prototip sa turbovratilnim motorom. Rade se još mnoge stvari.

Jel ti mozes da mi objasnis, zasto svaki mesec do dva loopate modele "Strsljena", ali onako muski? Oooops, shvatio si, ima neko ko mi "sapuce" stanje u EDePro-u?! Ko samo? Sky Bird? Ili neka "pticica" nevidljiva, iz vaseg jata?
attachment.php


:bye:

_nobody_
 
BH Stršljen je proleća 2018 lebdeo sa cca 100kg više od maksimalne predviđene poletne mase. Za manje upućene, to je regularno moguće jer postoji "plafon" poletanja za svaki helikopter, na visinama vazduh je ređi, te motor i rotor nemaju iste performanse kao na zemlji i maksimalna poletna masa se definiše i zahtevom plafona poletanja, pored drugih TTZa. Stoga je poletanje na zemlji sa većim teretom od predviđenog uvek moguće izvesti. Kao što se pominje u tekstu tangosix-a, to je bio prvi, električni prototip, a sada se testira i drugi prototip sa turbovratilnim motorom. Rade se još mnoge stvari.
Bice da je ovo, Memone, Majmune!
https://forum.krstarica.com/threads...80-miliona-dolara.898333/page-2#post-38904050

:smeker:
 

Back
Top