Вељина физика

Truman

Elita
Poruka
22.709
Врло радо слушам нашег филозофа Велимира Абрамовића. Неки кажу да је зналац, неки да је шарлатан. До сада, сви његови интервјуи су били вербалног карактера а на видеу који ћу вам показати по први пут се дохватио екгзактног метода. Оно што ме занима ( пошто ми самом ништа није јасно ) је да ли његове формуле имају смисла. Ако да, то ће само потврдити моје мишљење о њему као великом уму, а ако не испашће да је шарлатан који се гађа појмовима. Форумаши, пресудите!
 
Леп је што ти то видиш, ал мене занима да ли те формуле имају логике.

Fizika je tačna nauka, a dotični uvodi pojmove koje sam ne razume, gadja se nekim samo njemu znanim brojevima, zbraja babe i žabe, i nigde ne koristi jedinice mere.

"Sfera prostora čiji je dijametar 1." (Čega 1?) ..."Nastaje poluprečnik mase i on je koren iz 5/2." (Čega?)
 
Један било чега. Нпр. узми да је пречник један метар. Има ли онда смисла? Реч је о односима величина, као што је Пи однос, нема везе која је мерна јединица.
 
kaze

*dva centra ( tacke) vremena cine radijus ( ajd spojimo dve tacke vremena , duz)

a radijus daje sferu prostora *

ispada da je i prostor vremenska kategorija.

sto sferu ,ajd da daje dijagonalu kocke prostora

ili visinu kupe prostora

ne znam kako sebi dozvoljava ovakve teorije
 
Мож да бидне и не мора да значи.
При крају видеа даје неке формуле...које се како он каже подударају са Њутновом теоријом гравитације. Баш ме занима да л је то тачно.
 
Sestra ovog coveka je pripadnica sekte satanista, njegova cerka se vencala sa zenom, dakle logicki sledi da je i on "pomeren".
Ono sto znam iz tih njihovih sifara pod velom nauke (imajte na umu da se oni bave iskljucivo naukom socijalnog ponasanja ljudi) - vreme i fazni pomak se desavaju kada je covek u drustvu koje mu ne pase, a kada je sa svojom drugom polovinom, onda vreme stoji, a faznog pomaka nema, posto su savrseno uskladjeni . :lol:
Gravitacija im je isto u smislu socijalnih odnosa, ko kome i zasto gravitira, a slovo G povezite sa brojkom na koju lici, pa kako se to kaze na nemackom. ;)
(ne zezam se uopste, tako oni komuniciraju)
Racunajte da i ostalo sto govori su ili neke prenesene price, ili cak i ne zna dobro sta prica, jer ipak je on filmadzija, a ne pravi naucnik
 
Poslednja izmena:
Погрешан одговор. Нема никакве везе са форумала које је Веља извео. Шта ти мислиш о његовој породици је ирелевантно. То су твоји стереотипи.
 
Погрешан одговор. Нема никакве везе са форумала које је Веља извео. Шта ти мислиш о његовој породици је ирелевантно. То су твоји стереотипи.

Ja sam slucajno "sluzbeni" fizicar, tako da uzmi za relevantno moje misljenje o Veljinim formulama i njihovoj propratnoj prici.
 
Fizika je tačna nauka, a dotični uvodi pojmove koje sam ne razume, gadja se nekim samo njemu znanim brojevima, zbraja babe i žabe, i nigde ne koristi jedinice mere.

"Sfera prostora čiji je dijametar 1." (Čega 1?) ..."Nastaje poluprečnik mase i on je koren iz 5/2." (Čega?)

kaze

*dva centra ( tacke) vremena cine radijus ( ajd spojimo dve tacke vremena , duz)

a radijus daje sferu prostora *

ispada da je i prostor vremenska kategorija.

sto sferu ,ajd da daje dijagonalu kocke prostora

ili visinu kupe prostora

ne znam kako sebi dozvoljava ovakve teorije


Mozda i zna nesto o fizici ali mislim da je to znanje prosecnog srednjoskolca,koje je totalno preokrenuo filozofijom (koja sa fizikom nema ama bas nikakve dodirna tacke).
Drzi se one narodne-sto nerazumljivije pricas,ljudi ce misliti da si pametniji...

Један било чега. Нпр. узми да је пречник један метар. Има ли онда смисла? Реч је о односима величина, као што је Пи однос, нема везе која је мерна јединица.

Nema veze,ne moze vreme da se materijalizuje ili obrnuto...
Mislim da je obican sarlatan,koji pokusava da nadje neki izvor prihoda na netu,kao onaj bolesnik "pod mac bato' i mnogi drugi (ravnozemljasi,ljudi gusteri.....itd).
Zamlacivanje.
 
Ja sam slucajno "sluzbeni" fizicar, tako da uzmi za relevantno moje misljenje o Veljinim formulama i njihovoj propratnoj prici.

Ниси био јасан у претходној поруци. Ниси коментарисао његове формуле него личност и породицу нити си навео образовни профил. Мада и даље тврдим да имаш предрасуде када је реч о виђењу "померености". Сестра му је уметница, њено стање је тешко разумети. ;)
 
Poslednja izmena:
Uceni ljudi jos nisu shvatili prostor, vreme, masu, energiju gravitaciju...
Truman postavlja dobra pitanja. Velja daje nekakve odgovore. U opstem nedostatku boljih, ponudjeni odgovori su odlicni.
"Masa je proizvod prostora i vremena". Svidja mi se. Vreme i prostor su nedeljivi.
 
Velja ima neki svoj slobodni univerzitet čiji su osnivaci jos i Goran Potkonjak, koji je po zanimanju operski pevac, Goran Marjanovic i Spasoje Vlajic koji su navodno fizicari. Sve te teorije su na ivici sarlatanstva, ali su jako pitke i egzotične pa ih ljudi brzo usvajaju odbacujuci ove dosadne teorije zvanicne nauke koje su zaista nesnosne prosecnom čoveku (veliki prasak, hemijski procesi, molekul, dnk, glista,zaba, majmun i eto ga covek). Velja je vise ezoterik nego sto je fizičar, tako da sve sto on kaze vezano za fiziku treba uzimati sa rezervom, jer postoji velika opasnost da su u pitanju poluinformacije.
 
Velja ima neki svoj slobodni univerzitet čiji su osnivaci jos i Goran Potkonjak, koji je po zanimanju operski pevac, Goran Marjanovic i Spasoje Vlajic koji su navodno fizicari. Sve te teorije su na ivici sarlatanstva, ali su jako pitke i egzotične pa ih ljudi brzo usvajaju odbacujuci ove dosadne teorije zvanicne nauke koje su zaista nesnosne prosecnom čoveku (veliki prasak, hemijski procesi, molekul, dnk, glista,zaba, majmun i eto ga covek). Velja je vise ezoterik nego sto je fizičar, tako da sve sto on kaze vezano za fiziku treba uzimati sa rezervom, jer postoji velika opasnost da su u pitanju poluinformacije.

У принципу се слажем са овим, треба бити опрезан. Нисам знао да је Спасоје Влајић у тој екипи, сећам га се из деведесетих. Он је ударен мокром чарапом.
 
У принципу се слажем са овим, треба бити опрезан. Нисам знао да је Спасоје Влајић у тој екипи, сећам га се из деведесетих. Он је ударен мокром чарапом.

Spasoja koristim iskljucivo kao sredstvo za uspavljivanje, ima neki nenormalno umirujuci glas.
 
Сећам га се својевремено из Трећег ока кад је тврдио да ће неким символом ( вишеструки крст ) да руши НАТО авионе. :hahaha: А да не причам да је био "саветник за езотерију" једној Мири Марковић. Лик јесте завршио физику, ал је утриповао свашта.
 

Back
Top