Da li mrzinja prema prestonici je nesto sasvim normalno ?

Poljakromantik1995

Zainteresovan član
Poruka
385
Pre neko vreme jedan od mojih srpskih fb prijatelja napisao na fejsu-mrzim Beograd. Ovo je bilo pre 3 godina-nisam znao onda zasto .Kako da covek,koji se deklarise kao rodoljub-patriota,da mrzi svoju prestonicu ?
Pa sada mi je to jasno,jer i ja mogu otkriveno da kazem ,,Nienawidzę Warszawy’’ (Mrzim Varsavu).
Iako Varsava-isto kao sto i Beograd-ima lepu istoriju ,mnogo puta ljudi su branili sa pesmom na usnama ove gradove od agresora-shvatio sam ,zasto covek moze da mrzi prestonicu,jer ovo trenutno i osećam.
Zasto?
Odgovor je jednostavan-danasnja Warszawa je leglo nemorala i degenerike .Ovde siri propagandu LGBT (uspesno) ,prosecna devojka sa 16 godina ima vece seksualno iskustvo nego njena sopstvena majka/tetka(izaberi jedno) . U Warszawi propagira sa i rasno mesanje,pa i u mnogim Warszawskim novinama predstavlja se prevaru/izdaju partnera kao nesto sasvim normalno. Ovde vecina ljudi ne poseduje nikakve vrednosti ,za njih bitne su samo pare.
Zato vise volim sela i manje gradove,jer tamo covek moze brze da naleti na dobru devojku/casnog coveka,koji nije licemer i postuje prave vrednosti ,ne one americko-becko-berlinske.
Zapad pokusava preko prestonica (a tacnije preko svog jakog uticaja u gradskom zivotu) da unisti konservativne narode .
Zavrsavajuci sve ovo,sto zelim da kazem na ovu temu – volim istoriju Varsave (pogotovo Varsavski Ustanak-Powstanie Warszawskie je bio dokaz heroizma ljudi,koji su ziveli tamo za vreme okupacije III Rajha) itd . ali istovremeno mrzim danasnju VARSAVU.
Zato kazem i na kraju : Warszawo p***l się -,,J**i se Varsavo’’ .
 
Pre neko vreme jedan od mojih srpskih fb prijatelja napisao na fejsu-mrzim Beograd. Ovo je bilo pre 3 godina-nisam znao onda zasto .Kako da covek,koji se deklarise kao rodoljub-patriota,da mrzi svoju prestonicu ?
Pa sada mi je to jasno,jer i ja mogu otkriveno da kazem ,,Nienawidzę Warszawy’’ (Mrzim Varsavu).
Iako Varsava-isto kao sto i Beograd-ima lepu istoriju ,mnogo puta ljudi su branili sa pesmom na usnama ove gradove od agresora-shvatio sam ,zasto covek moze da mrzi prestonicu,jer ovo trenutno i osećam.
Zasto?
Odgovor je jednostavan-danasnja Warszawa je leglo nemorala i degenerike .Ovde siri propagandu LGBT (uspesno) ,prosecna devojka sa 16 godina ima vece seksualno iskustvo nego njena sopstvena majka/tetka(izaberi jedno) . U Warszawi propagira sa i rasno mesanje,pa i u mnogim Warszawskim novinama predstavlja se prevaru/izdaju partnera kao nesto sasvim normalno. Ovde vecina ljudi ne poseduje nikakve vrednosti ,za njih bitne su samo pare.
Zato vise volim sela i manje gradove,jer tamo covek moze brze da naleti na dobru devojku/casnog coveka,koji nije licemer i postuje prave vrednosti ,ne one americko-becko-berlinske.
Zapad pokusava preko prestonica (a tacnije preko svog jakog uticaja u gradskom zivotu) da unisti konservativne narode .
Zavrsavajuci sve ovo,sto zelim da kazem na ovu temu – volim istoriju Varsave (pogotovo Varsavski Ustanak-Powstanie Warszawskie je bio dokaz heroizma ljudi,koji su ziveli tamo za vreme okupacije III Rajha) itd . ali istovremeno mrzim danasnju VARSAVU.
Zato kazem i na kraju : Warszawo p***l się -,,J**i se Varsavo’’ .

Pa za tebe je čoveče Golija ostvarenje svih tvojih snova, upoznačeš časne momke poput Tihog i Albanke časne a pre njih još časnije ovce , samo ti tu još fali Pokojni Toza.
 
Pa za tebe je čoveče Golija ostvarenje svih tvojih snova, upoznačeš časne momke poput Tihog i Albanke časne a pre njih još časnije ovce , samo ti tu još fali Pokojni Toza.

moze i tako to da se kaze :mrgreen:

nije problem u urbanim sredinama, nego u njihovom razmisljanju.

- - - - - - - - - -

Pazi mene fascinira kada jedan Beograđanin meni kaže da živim u "selu" Pančevu [emoji1787]
Palanka se brani svim srcem ali da si toliki kompleksas...to ne razumem. Šta ima od toga...

ja sam Beogradjanin, i nikada ne bih Pancevo nazvao selom. Pancevo je ok.

gotivim Pancevo zato sto je to jedan od retkih gradova gde ljudi ne mrze Beogradjane, valjda zato sto smo blizu.

mislim da su u nekom trenutku cak i pisali peticiju u Pancevu, da se ono pripoji Beogradu.

inace, znas sta kazu Pancevci za BG? "Dobar je Beograd, samo je malo zabacen." :mrgreen:
 
Pa ako bi se širio BG , Pa je blizu (ideja oko spajanja ima smisla) ima ovde dosta Beograđana se doselilo, jeftiniji su stanovi / kuće a brže se dodje do BG odavde nego iz Rakovice do trg-a npr [emoji1787]

Ja kažem za te neke koji sebe nazivaju Beograđanima, a dodjosi najobicniji...zaboravili odakle su rodom, što je tužno...pokondirene tikve.
Ne kažem da su svi takvi , stari Beograđani čak i beže iz BG-a zbog takvih mentola.
 
Pazi mene fascinira kada jedan Beograđanin meni kaže da živim u "selu" Pančevu [emoji1787]
Palanka se brani svim srcem ali da si toliki kompleksas...to ne razumem. Šta ima od toga...

To što su došli u Beograd je njihov jedini uspeh. Nema veze što je to Vidikovac.
Živim u beogradskoj opštini koja je poznatija od grada kome pripada ali nikad to nisam isticao kao neku prednost. Kompleksi Deki, u pravu si. Kompleksi seljana.
 
a vi pancevci ste pa mnogo bolji kada neko kaze da je iz Omoljice :roll:

ista fora, isti komplexi samo lou kvaliti :zper:

Pa nije to tako gresis.

Moras da procitas Filozofiju palanke , da shvatis neke stvari.

MOzda lose iskustvo , cinjenica je da beda stvara polusvet , ma gde bio , grad ili selo ...

Ja obilazim redovno sela po Srbiji ... ko nema taj osecaj za jednakost i empatiju on je svakako zarobljen u toj ljusturi.

Njemu ce smetati prvi komsija i ako nema pravog razloga.
 
Poslednja izmena:
Mržnja prema prestonici se ogleda u dugim automobilskim kolonama za novu godinu, prvi maj, bombardovanje...
Pootvaraju firme ovde i zamandale kad idu u zavičaj.
Pola Beograda zakatančeno.
Ne možeš ni sapun da kupiš...

Nedelja, pre podne kad beogradjani odu kuci. :lol: Pust grad, pa jos ako dune vetar i pročisti malo...ume be ge da bude simpatičan.
 
To što su došli u Beograd je njihov jedini uspeh. Nema veze što je to Vidikovac.
Živim u beogradskoj opštini koja je poznatija od grada kome pripada ali nikad to nisam isticao kao neku prednost. Kompleksi Deki, u pravu si. Kompleksi seljana.

Poznatija po trenerkama do grla i sitnom kriminalu. :hahaha:

Svako ima pravo da nešto ili nekoga ne voli, alli da mrzi može samo poremećena osoba. Nema grada, palanke ili sela u Srbiji koje ne volim. Naši su, sa svim manama ili dobrim stvarima.
 
Nedelja, pre podne kad beogradjani odu kuci. :lol: Pust grad, pa jos ako dune vetar i pročisti malo...ume be ge da bude simpatičan.

Znaš, tu oko tih državnih, crkvenih i komercijalnih praznika, kad odu kućama,
po gradskom prevozu ajd što ima mesta, nego što možeš da čuješ:
"Izvinite... Da li silazite na sledeću?"

A ne ovo standardno: "Pomeri se da sednem" pa zaroštilja po mobilnom...

- - - - - - - - - -

Poznatija po trenerkama do grla i sitnom kriminalu. :hahaha:

Svako ima pravo da nešto ili nekoga ne voli, alli da mrzi može samo poremećena osoba. Nema grada, palanke ili sela u Srbiji koje ne volim. Naši su, sa svim manama ili dobrim stvarima.

Dalmatinac, ne seri
 
Nedelja, pre podne kad beogradjani odu kuci. :lol: Pust grad, pa jos ako dune vetar i pročisti malo...ume be ge da bude simpatičan.

Danas na Savskom keju puno ljudi, odavno nisam video toliki broj, a najlepše od svge što nisam video namrgođene face, uglavnom neki fin svet. Uživanje. Možda su ti Tiksiji i Guseničari koji mrze otišli na svoje Golije, a ostali samo Beograđani, ne znam?
 

Back
Top