Šaban Šaulić poginuo u udesu u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
sta bi ameri dali da imaju nekog kao saban

sinatru sa njegovim putem uzdizu u nebesa
Ameri imaju mnogo muzicara koje ceo svet uzdize u nebesa, takva im je genetska struktura ( crnci,belci, zuti, hispanosi) My Way i jeste predivan song,
mene cudi da ti u kontekstu muzike pominjes tekstove pa jos od ovog coveka ciji je domet Sini munjo, udri grome. Ima na srpskom/hrvatskom, mnogo lepih i genijanih
tekstova, al nisu za tu vrstu provoda i lomljenje casa pa zato Balasevic,Dedic,Montano ili Dragojevic ne spadaju u ljubimce.

Mene tekstovi bas i ne zanimaju mnogo pri slusanju muzike jer ako mi je do ljubavnih tekstova onda citam poeziju.

- - - - - - - - - -

Тај возач треба да добије 20год затвора.
Dobice koliko mu sleduje po nemackom zakonu jer zakon ne poznaje slavne pevace, politicare ili anonimuse
kao sto je ovaj u pitanju.
 
jok , ovo je vrh

inace megahit

https://lyricstranslate.com/sr/black-betty-црна-бети.html

Оооо, Црна Бети (Бам-Ба Лам)
Оооо, Црна Бети (Бам-Ба Лам)
Црна Бети је имала дете (Бам-Ба Лам)
Проклета ствар је подивљала (Бам-Ба Лам)
Рекла је: "Забринута сам да сам ван памети" (Бам-Ба Лам)
Проклета ствар је ослепела (Бам-Ба Лам)
Рекох, о, Црна Бети (Бам-Ба Лам)
Оооо, Црна Бети (Бам-Ба Лам)

- - - - - - - - - -

Sta je ljubav i sreca beskrajna
nisam znao dok sam s tobom bio
sad kad nisi sa mnom zvezdo sjajna
ja znam dobro sta sam izgubio


Poneo me ovaj zivot ludi
trazih miris u svakome cvetu
sada kad se kraj tebe ne budim
ja sam tuzan k'o niko na svetu

a ovo ne valja
 
Ali ja recimo ( a Srpkinja sam) uopste nisam nisam ni znala da ovaj covek postoji.
Cak sam pomislila kad mu videh ime da i sam izraz Shabanija, Shabani, ´shabanometrija potice od njegovog imena.
Za mene to sto on peva uopste nije muzika, ne znam kako se usudjujes da Elvisa pominjes u tom kontekstu ( nije meni Elvis
nesto narocito, ali zato jeste celom svetu). Dobro da nisi rekao da je Shaban za Srbiju vise nego Mocart za Austriju ili Cajkovski za Rusiju:D

A ja ne znam kako se ti usudjujes da ponizavas i vredjas sve sto je srpsko, ne propustat ama bas ni jednu jedinu priliku da to uradis. Ti si jedna bezobrazna, bezobzirna osoba, bez postovanja i respekta prema bilo kom zivom stvoru, bez empatije i osecaja kad se nesto treba reci a kad ne. Ti nemas ni kapi srpske krvi, takve osobine krase Nemce.
Mogla bi da se osvrnes na pijanog nemackog vozaca, nemacku pijanduru kakvih je 90% Nemaca i objasnis nam taj fenomen.Mogla bi da se zapitas kako to neko moze u uredjenoj demokratiji da vozi pijan pa jos bez vozacke, mogla bi da prozoves Merkelovu da podnese ostavku zbog bezakonja. Al ne, ti se sprdas sa imenom mrtvog coveka i njegovom muzikom. U pravu si, to nije muzika, to je poezija koje nema ni u jednoj nemackoj pesmi.
 
Никада нисам слушала његову музику али овде неко помену Шабана заједно са Илићем и Тозовцем ..молим вас људи те три ствари не иду заједно, Тозовац је поета ..Шабан вашарски певач ..нека му је лака земља али далкео је он од легенди какави су Илић , Тозовац ,Тома ...молим вас ..
 

A ja ne znam kako se ti usudjujes da ponizavas i vredjas sve sto je srpsko, ne propustat ama bas ni jednu jedinu priliku da to uradis. Ti si jedna bezobrazna, bezobzirna osoba, bez postovanja i respekta prema bilo kom zivom stvoru, bez empatije i osecaja kad se nesto treba reci a kad ne. Ti nemas ni kapi srpske krvi, takve osobine krase Nemce.
Mogla bi da se osvrnes na pijanog nemackog vozaca, nemacku pijanduru kakvih je 90% Nemaca i objasnis nam taj fenomen.Mogla bi da se zapitas kako to neko moze u uredjenoj demokratiji da vozi pijan pa jos bez vozacke, mogla bi da prozoves Merkelovu da podnese ostavku zbog bezakonja. Al ne, ti se sprdas sa imenom mrtvog coveka i njegovom muzikom. U pravu si, to nije muzika, to je poezija koje nema ni u jednoj nemackoj pesmi.

Pa mogla sam i Hitlera da pomenem, ali to nije tema:D
 
Pa mogla sam i Hitlera da pomenem, ali to nije tema:D

Ne, ali si brza da prozoves nekog sa srpske scene za slicnu situaciju.
Ne primecujes da su jedino tvoji komentari na ovoj temi neukusni i neprikladni.

- - - - - - - - - -

kada bi oci zavezali moje
pozn'o bih te medj' hiljadu zena
jer ni jedna zena na tebe ne lici
sunce moje, sunce moje, sreco izgubljena

- - - - - - - - - -

 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top