У последње две године само у Немачку иселило се око 50.000 особа

Q. in perpetuum hibernum

Stara legenda
Poruka
88.165
Ово је противмера Вучића за најављену могућност великог таласа у Немачку.

http://www.politika.rs/scc/clanak/4...lgn3AmMVQmPcOKw5Zu0cDz_Xf1LG30VDKI9gnO9UZaETA

Lav Pajkic.jpg


Лафе; Србине, постављај ланце! :besna:
 
Ne vredi. Ova vlast ne može ili neće da skapira da su deca otišla jer su videla u kakvom se blatu valjamo. Nije dovoljno da im date posao i neku solidnu platu kad je sve okolo trulo. Truo je kontekst i trula je kompletna društvena atmosfera.
Lav Pajkić bi ovde trebalo da posluži kao 'maneken' za 'uspešnu i prosperitetnu srpsku mladost'?!?!? Pa on je bio paradigma i pre nego što su ga javno (institucionalno) isturili kao takvu (paradigmu): imaš medijski poznate roditelje, učlaniš se u SNS, dobiješ prostor na medijima za jeftinu,mediokritetsku 'stvaralačku' produkciju po diktatu... i život ti je (valjda?) lep i ispunjen....?!?!? Ma, 'ajte molim vas...:roll: Otišli su upravo oni što ne pristaju na taj nivo i taj mehanizam.
 
na stranu sto su mu dali da radi satiru a decko nema smisla za humor
ono bas ga neeema

Šta god da su mu dali da rade... Pogrešna je ideologija koja stoji iza toga. Ili , to je upravo ono što se ne dopada onima koji su otišli.I sad možemo da vičemo "trebalo je da ostanu, da glasaju protiv toga, da se bore..." I tako prosečan Srbin izgubi pola života u nadi da njegov glas nešto vredi u ovakvom izbornom sistemu i ovako organizovanoj državi. Ne vredi. Život je jedan, vreme se promenilo, mladost traži efikasnost. Ovde čovek izgubi pola (radnog) dana da dobije recept od lekara opšte prakse... dalje neću ni da navodim. Celo društvo, po svim pitanjima kasni za ostatkom sveta najmanje deset godina. Neće mladost to da čeka. I ne mogu da ih krivim.
 
велико интересовање новинара изазвала је појава Лава Пајкића, студента монтаже, који је присуствовао састанку тима и прес-конференцији. На питање која је његова улога у Координационом телу, представници Прес-службе Министарства рада нису имали одговор.

NLO :hahaha:
 
Za ocekivati je da se emigracija pojaca

Ne odlaze vise samo mladi svrseni srednjoskolci i studenti

Odlaze i ljudi u 40tim i 50tim sto je zapanjujuce

Pre jedno dva meseca sam cuo i za poznanika koji ima cak 57 godina, da je napustio Srbiju

Taj je prakticno jednom nogom vec u penziji i moro je da ode, znaci dno je vec probijeno
 
:klap:

Ne vredi. Ova vlast ne može ili neće da skapira da su deca otišla jer su videla u kakvom se blatu valjamo. Nije dovoljno da im date posao i neku solidnu platu kad je sve okolo trulo. Truo je kontekst i trula je kompletna društvena atmosfera.
Lav Pajkić bi ovde trebalo da posluži kao 'maneken' za 'uspešnu i prosperitetnu srpsku mladost'?!?!? Pa on je bio paradigma i pre nego što su ga javno (institucionalno) isturili kao takvu (paradigmu): imaš medijski poznate roditelje, učlaniš se u SNS, dobiješ prostor na medijima za jeftinu,mediokritetsku 'stvaralačku' produkciju po diktatu... i život ti je (valjda?) lep i ispunjen....?!?!? Ma, 'ajte molim vas...:roll: Otišli su upravo oni što ne pristaju na taj nivo i taj mehanizam.

https://s17.****************/images/190214/buigdjtb.jpg
 
:klap:



Videće mo kako će da odradi ovo !
Ne sumnjam u momka da je školovan i karijeran !
Ali za ovako važno pitanje po Srbiju !?
Tu treba baš" trust mozgova" i Angažovanje svih resursa države !

Ovo je još jedna šminka vlade AV!!!!!!
 

je li to ovo:

http://www.ewb.rs/newsgroup.aspx?grupaid=1&id=51

ABOUT USTRILATERAL COMMISSIONEWBTASK FORCESFRIENDSMEMBERS IN NEWS
TRILATERAL COMMISSION SERBIAN NATIONAL GROUP

- Jovan Kovacic, member of the Executive Committee of the Trilateral Commission, Serbian National Group Chairman
- Slavko Caric, Erste Bank Serbia, ExCom President, member of the Trilateral Commission and Serbian Group Treasurer
- Zivorad Vasic, Delta Holding Vice-President, Regional Director Intercontinental Hotels Group, member of the Trilateral Commission
- Aleksandar Nikolic, EWB Board of Governors President, National Group Secretary-General, member of the Trilateral Commission 2015-2018-
- Miodrag Kostic, MK Group President, member of the Serbian National Group of the Trilateral Commission
- Tahir Hasanovic, member of the Trilateral Commission 2014-2017
- Zeljko Mitrovic, Pink Media Group CEO, member of the Serbian National Group of the Trilateral Commission
- Miloš Stevanović, Attorney at law, law firm Stevanović, Bijeljina, Bosnia-Herzegovina, associate member of the Serbian National Group of the Trilateral Commission
- Ana Djukanovic, Attorney at law, founder of law office “Ana Djukanovic”, associate member of the Serbian National Group of the Trilateral Commission
- Zoran Ilievski, Political Affairs Advisor to the Macedonian President, Honorary member of the Serbian National Group of the Trilateral Commission
- Zoran Naumovic, Attorney at law, National Group Honorary Member and legal counsel to the National Group
- Dr Prof Ljubisa Rakic, SANU Vice-President, National Group Honorary Member since 2015
 
:klap:




Videće mo kako će da odradi ovo !
Ne sumnjam u momka da je školovan i karijeran !
Ali za ovako važno pitanje po Srbiju !?
Tu treba baš" trust mozgova" i Angažovanje svih resursa države !

Ovo je još jedna šminka vlade AV!!!!!!

Pitas se kako ce da odradi ovo.
Odradice kao kao sto radi “Kontraviziju”, debilno i besmisleno
 

Уместо да имамо најбоље, најморалније и најспособније људе по таквим организацијама, ДБ гура идиократе.

Шта ти људи мисле о нама када нас такви не заступају већ исмевају и извргавају.

Стабилократија на делу !


- - -
ZLA KOB STABILOKRATIJE

Za pojedine države Zapadnog Balkana, često se u međunarodnim krugovima koristi naziv «stabilokratija». Ovaj pojam označava uspostavljanje prividne i površinske političke stabilnosti, pre svega putem razbijanja i marginalizovanja opozicije, kao i isključivanja svakog kritičkog mišljenja iz javnog prostora. Termin je prvi put skovan 2012. godine i tada je kao školski primer uzimana Crna Gora, dok se u poslednje vreme najčešće citira Srbija u ovom kontekstu.

Svo relevantno iskustvo pokazalo je brojne kobne strane ovakvog načina vladanja. Koncentracija političke moći u rukama jednog čoveka – koji štaviše nije vođen nikakvom ideologijom niti političkim programom - iskrivljuje i korumpira proces donošenja odluka u državi. Budući da svi akteri znaju da će na kraju presuditi čist kapric, odnosno lična procena tog čoveka - procedure, institucije i stručna mišljenja gube svaki značaj.

Rezultat delovanja u takvom sistemu jeste donošenje pogrešnih odluka, nestručna selekcija javnih investicija, pad produktivnosti rada i neefikasnost javnog sektora.


O posledicama „stabilokratije“ u Srbiji najrečitije govore objektivni pokazatelji, od izuzetno niskog ekonomskog rasta u odnosu na okruženje, preko malog procenta investicija u društvenom proizvodu, do velikog jaza između najbogatijih građana i svih onih ostalih. Inherentne pojave ovakvom načinu vladanja su klijentelizam i korupcija.


Negacija meritokratije u društvu i slobodne tržišne utakmice sprečava stvaranje nove vrednosti, tako da država pokriva svoje troškove rasprodajom nacionalnih resursa - najnoviji primer je davanje beogradskog aerodroma u koncesiju strancima, bez ikakvog rezona i računice. Svojevrsan sud građana o „stabilokratiji“ predstavlja i masovni odlazak mladih i stručnih iz zemlje, koji u poslednje tri godine poprima razmere egzodusa.


Srodni pojmovi ovome su autokratija, populizam i fasadna demokratija. Međutim, pored brojnih sličnosti sa njima, „stabilokratija“ ima i jednu posebnu odliku. Naime, ona podrazumeva određeni stepen podrške, odnosno razumevanja Zapada za ovakav način upravljanja na Zapadnom Balkanu.
 
"Nemam s kim da govorim i 'leba da jedem, pa mi se i ne jede" VIDEO


4592294645c64714575185088794215_v4_big.png


Mladi odlaze, a srpska sela ostaju pusta. Samo na teritoriji opštine Kuršumlija do sada je sedam sela ostalo bez stanovnika. A mi vas vodimo u selo Parada na obroncima Kopaonika, gde živi samo jedan stanovnik.

Nedavno smo pisali o njemu, a sada smo i razgovarali s njim.

"Nemaš sa kim da razgovaraš. To je najteže. Nije mi teško da radim, ali kad nemam s kim da govorim i 'leba da jedem, ni ne jede mi se", kaže poslednji stanovnik Parade Miloš Ilić (75).

Dodaje da je viđao blizu svoje kuće mečku, vukove, lisice, divlje svinje, srne ...

Koliko je od njega udaljen prvi komšija, kao i više detalja o životu ovog gorštaka možete pogledati u prilogu TV Prve.

https://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2019&mm=02&dd=13&nav_id=1505296
 
Ne tako davno sam pročitao:
Medicinska sestra iz BiH
za 2 godine u Nemačkoj zaradila za stan.

A, najgore je što mladi odlaze.
Ja što znam:
Moj sin, master informatike u USA.
U Srbiji i CG nije bilo adekvatnog posla za njega.
2 kumova sina u Austriji (koja je vrlo skupa za život)
Sami se izdržavaju.
Brat od strica u Norveškoj - tamo daju i kapom i šakom
ko hoće da radi.
Problem je hladnoća na koju mi nismo navikli.

Sve u svemu, izvozimo najbolje školovane mlade ljude
a u Stradji su popularne rijaliti zvezde.
A Beli grad nema para da malo obnovi Infektivnu kliniku
i potroši 5x manji iznos nego za NG rasvetu.
Hleba i igara...
 
Ne tako davno sam pročitao:
Medicinska sestra iz BiH
za 2 godine u Nemačkoj zaradila za stan.


A, najgore je što mladi odlaze.
Ja što znam:
Moj sin, master informatike u USA.
U Srbiji i CG nije bilo adekvatnog posla za njega.
2 kumova sina u Austriji (koja je vrlo skupa za život)
Sami se izdržavaju.
Brat od strica u Norveškoj - tamo daju i kapom i šakom
ko hoće da radi.
Problem je hladnoća na koju mi nismo navikli.

Sve u svemu, izvozimo najbolje školovane mlade ljude
a u Stradji su popularne rijaliti zvezde.
A Beli grad nema para da malo obnovi Infektivnu kliniku
i potroši 5x manji iznos nego za NG rasvetu.
Hleba i igara...

To je jako lose placen posao i bas zbog toga ( uzasno malih primanja) Nemci to nece da rade tako da je
ta zena mozda zaradila ( ustedela) 5.000 evra, ali to bi bilo sve, ili se bavila drugim zanatima;)
 
Za ocekivati je da se emigracija pojaca

Ne odlaze vise samo mladi svrseni srednjoskolci i studenti

Odlaze i ljudi u 40tim i 50tim sto je zapanjujuce

Pre jedno dva meseca sam cuo i za poznanika koji ima cak 57 godina, da je napustio Srbiju

Taj je prakticno jednom nogom vec u penziji i moro je da ode, znaci dno je vec probijeno

Ha, ja znam ortopeda od 60 koji je zapalio za Svabiju pre godinu dana.

Beat that!
 

Back
Top