O Kainu i Avelju

gost 88651

Iskusan
Banovan
Poruka
6.081
Jedno razmišljanje.

...

Psihološki, starije dete koliko sam posmatrao, dobije više pameti, mlađe više srca.

To je zato jer je starijem krivo što mora da deli ljubav koju je do tad imalo samo za sebe.

To je bila i priča Kain i Avelj.

Većina današnjih 'Hrišćana' deluje mi više voli formu od suštine, crkvu više od Istine.

Zato se puno naroda i udaljilo od Hrišćanstva, nažalost.

Bog ispituje srce.

Ne voli laž.

Isusove reči:

"Šta je veće, ili zlato, ili crkva koja zlato osveti."

(Matej, glava 23)

...

Zlatno Srce.

...

I tako...
 
Jedno razmišljanje.

...

Psihološki, starije dete koliko sam posmatrao, dobije više pameti, mlađe više srca.

To je zato jer je starijem krivo što mora da deli ljubav koju je do tad imalo samo za sebe.

To je bila i priča Kain i Avelj.

Većina današnjih 'Hrišćana' deluje mi više voli formu od suštine, crkvu više od Istine.

Zato se puno naroda i udaljilo od Hrišćanstva, nažalost.

Bog ispituje srce.

Ne voli laž.

Isusove reči:

"Šta je veće, ili zlato, ili crkva koja zlato osveti."

(Matej, glava 23)

...

Zlatno Srce.

...

I tako...

Možda zato što danas ima puno jedinaca i jedinica u porodicama.
 
Jedno razmišljanje.

...

Psihološki, starije dete koliko sam posmatrao, dobije više pameti, mlađe više srca.

To je zato jer je starijem krivo što mora da deli ljubav koju je do tad imalo samo za sebe.

To je bila i priča Kain i Avelj.

Većina današnjih 'Hrišćana' deluje mi više voli formu od suštine, crkvu više od Istine.

Zato se puno naroda i udaljilo od Hrišćanstva, nažalost.

Bog ispituje srce.

Ne voli laž.

Isusove reči:

"Šta je veće, ili zlato, ili crkva koja zlato osveti."

(Matej, glava 23)

...

Zlatno Srce.

...

I tako...
Prica o Kainu i Avelju nam govori bas o tome
kako covek moze postati zao ako se ljuti, ako je ljubomoran,
ako razvije u sebi lose osobine
koje ga vode u tezak greh pred Bogom.

Pozdrav :)
 
ja cu sad ko eva da prebacim krivicu na roditelje a ne na kaina..da su mu usadili ljubav prema bratu dao bi zivot za njega a ne da ga ubije..

- - - - - - - - - -

Prica o Kainu i Avelju nam govori bas o tome
kako covek moze postati zao ako se ljuti, ako je ljubomoran,
ako razvije u sebi lose osobine
koje ga vode u tezak greh pred Bogom.

Pozdrav :)

a to sve roditelj moze da oseti i to jos kad je detence malo i da ga usmerava na dobro..
 
ja cu sad ko eva da prebacim krivicu na roditelje a ne na kaina..da su mu usadili ljubav prema bratu dao bi zivot za njega a ne da ga ubije..

- - - - - - - - - -



a to sve roditelj moze da oseti i to jos kad je detence malo i da ga usmerava na dobro..

vzno je vaspitanje
ali svako ima svoju slobodnu volju dbira kakav ce biti
 
uci se ali i zavisi od coveka

free will

duhovni ugalj osetljivosti prema svemu bozanstvenom volju za savrsenstvo kao i ukus za dobrotom je najvazniji akt vaspitanja...tako se detetu budi instinktivna duhovnost i andjeo prvi ulazi u skrovitu dubinu njegovog srca a ne prvi vuk..tu je vuk izgubio bitku iako do susreta mora doci..:D
 
Ne postoji "instinktivna duhovnost", to su bajke sa Bliskog Istoka. O savrsenstvu stalno, kao lajmotiv, govore nesavrseni iako ne znaju kakvo bi to savrsenstvo trebalo da izgleda.

duh i instinkt nisu suprostavljeni jedan drugome..naprotiv instinkt je elementarna snaga samog duha..covekov duh je pozvan na zivo stvaralastvo...budi i pobudjuje ljudski instinkt u onom smislu kako se izrazio jedan rimski orator pobudjivan bozanskim duhom..
 
duhovni ugalj osetljivosti prema svemu bozanstvenom volju za savrsenstvo kao i ukus za dobrotom je najvazniji akt vaspitanja...tako se detetu budi instinktivna duhovnost i andjeo prvi ulazi u skrovitu dubinu njegovog srca a ne prvi vuk..tu je vuk izgubio bitku iako do susreta mora doci..:D

a Avelj i Kain su isto vaspitavani pa je Kain postao ubica a Avelj Bozji sledbenik.
Tu je ukljucen faktor slobodne volje..
 
Kako ne shvatate da su Kain i Avelj jedina deca koja su odrasla slobodno, bez skole i bilo kakvog vaspitanja, a da je sukob izazvao bog Jahvhe koji je znao, tj. prema mitologiji morao je da zna sta ce se de siti jer je izazvao zavist kod st arijeg brata. Naravno, postavlja se pitanje kakvom vrstom poljoprivrede se bavio Kain, jer ima i veoma ukusnih plodova, medjutim, njemu se prijeo meso na zaru, pa nije ni primetio Kainovu zrtvu. Ono sto je interesantno, u Bibliji, se pisci biblije vise bave Kainom nego bogom, Aveljom i roditeljima. Sta vise iako su oni bili jedini , ipak se Kain odmetnuo i, gle cuda nevidjena, nasa je sebi zenu koju je "poznao" i napravio joj je decu.

Ovo je slobodna interpretacija poglavlja o Kainu i Avelju i nema nikakve vese sa pedgogijom.
 
Jedno razmišljanje.

...

Psihološki, starije dete koliko sam posmatrao, dobije više pameti, mlađe više srca.

To je zato jer je starijem krivo što mora da deli ljubav koju je do tad imalo samo za sebe.

To je bila i priča Kain i Avelj.

Većina današnjih 'Hrišćana' deluje mi više voli formu od suštine, crkvu više od Istine.

Zato se puno naroda i udaljilo od Hrišćanstva, nažalost.

Bog ispituje srce.

Ne voli laž.

Isusove reči:

"Šta je veće, ili zlato, ili crkva koja zlato osveti."

(Matej, glava 23)

...

Zlatno Srce.

...

I tako...

Avelj je od Bozij,a Kain od necastivoga, :)
 
Jedno razmišljanje.

...

Psihološki, starije dete koliko sam posmatrao, dobije više pameti, mlađe više srca.

To je zato jer je starijem krivo što mora da deli ljubav koju je do tad imalo samo za sebe.

To je bila i priča Kain i Avelj.

Većina današnjih 'Hrišćana' deluje mi više voli formu od suštine, crkvu više od Istine.

Zato se puno naroda i udaljilo od Hrišćanstva, nažalost.

Bog ispituje srce.

Ne voli laž.

Isusove reči:

"Šta je veće, ili zlato, ili crkva koja zlato osveti."

(Matej, glava 23)

...

Zlatno Srce.

...

I tako...

U Prvoj Petrovoj, ako se ne varam, pise, da je Kain bio od necastivoga .

- - - - - - - - - -

a Avelj i Kain su isto vaspitavani pa je Kain postao ubica a Avelj Bozji sledbenik.
Tu je ukljucen faktor slobodne volje..

Razlika jeste bila, sto je Eva tvrdila da je Avelj bio od Boga.
 
'Ко год мрзи свог брата, убица је, а ви знате да ни у једном убици вечни живот не остаје.'

Nije ubistvo "samo" ono fizicko , tako da bi se moglo reci da su "Kaini" i oni koji ubijaju ono duhovno u ljudima ...

A najvece je zlo - hula na Svetoga Diuha i pokusaji Njegovog ubijanja u krstenim ljudima.


Na ovoj @temi su nesto detaljnjije pojasnili neke stvari po pitanju Hule na Svetog Duha ...:


https://forum.krstarica.com/showthread.php/619722-Hula-na-Svetoga-Duha
 
Poslednja izmena:

Back
Top