Prvi greh čoveka

gost 88651

Iskusan
Banovan
Poruka
6.081
Setimo se priče.

Kad je Bog pitao čoveka šta je uradio, čovek je prebacio krivicu na ženu.

Žena je prebacila krivicu na zmiju.

Tako je počelo opadanje.

...

Čak i Lao Ce mislim da je rekao 'dobar čovek preuzima na sebe. zao čovek prebacuje na druge.'

...

Razmišljam da možda svaki čovek ima u sebi i Antihrista, i Hrista - možda nečeg manje, nečeg više.

Evo, ja priznajem da sam puno grešio, možda može da se kaže da sam bio žešći Antihrist... sad gledam da manje grešim.

...

Evo i pesmica:

Vatromet

Oči jurodivih su blistale
Neverni su ostali u neverici
Tihim religioznim plesom
U čast konačnog pomirenja
Antihrista i Hrista
Počeo je novi
Eon Čoveka


:vatromet:

:)

Pa ako neko želi da prokomentariše...
 
Poslednja izmena:
Prvi greh koji je covek pocinio u Raju,bilo je,kada je imao seks sa Evom.! Bog mu je veoma zamerio,sto je iskoristio nevinu Evu. Pocinio si greh,rece Bog Adamu.
Ti si se zalio,da ti je dosadno u Raju. Molio si me,da ti stvorim nesto,cime bi se zabavio. Ja sam ti rekao:stvoricu ti drugaricu,koja ce po ceo dan pricati gluposti,
smejace se,za sve i svasta.Bice lukava,prepredena...ali ti bar nece biti dosadno.I tako bi i bilo.da ti nesrecnice,nisi nasrnuo na njenu nevinost.Oskrnavio si njenu
dobrotu,njenu iskrenost.Ona je tebi verovala. A ti. Sta si ti uradio ? Obescastio je.Sada je sve gotovo,rece Bog. Sada cu da izbacim i tebe i nju iz Raja.Tebe sto si joj
oduzeo nevinost,a nju,sto je u tome gresnom cinu uzivala.! Rece to Bog i...uz zaglusnu grmljavinu i tutanj,koji je parao nebo,izbaci ih iz Raja,pravo u Pakao,tj.na Zemlju.
Eto to,sto vam posteno ispricah,bese prvi greh coveka. Kasnije je covek napravio na hiljade novih grehova,ali onaj PRVI,vecito se pamti.!:sad2:
 
Prvi greh koji je covek pocinio u Raju,bilo je,kada je imao seks sa Evom.! Bog mu je veoma zamerio,sto je iskoristio nevinu Evu. Pocinio si greh,rece Bog Adamu.
Ti si se zalio,da ti je dosadno u Raju. Molio si me,da ti stvorim nesto,cime bi se zabavio. Ja sam ti rekao:stvoricu ti drugaricu,koja ce po ceo dan pricati gluposti,
smejace se,za sve i svasta.Bice lukava,prepredena...ali ti bar nece biti dosadno.I tako bi i bilo.da ti nesrecnice,nisi nasrnuo na njenu nevinost.Oskrnavio si njenu
dobrotu,njenu iskrenost.Ona je tebi verovala. A ti. Sta si ti uradio ? Obescastio je.Sada je sve gotovo,rece Bog. Sada cu da izbacim i tebe i nju iz Raja.Tebe sto si joj
oduzeo nevinost,a nju,sto je u tome gresnom cinu uzivala.! Rece to Bog i...uz zaglusnu grmljavinu i tutanj,koji je parao nebo,izbaci ih iz Raja,pravo u Pakao,tj.na Zemlju.
Eto to,sto vam posteno ispricah,bese prvi greh coveka. Kasnije je covek napravio na hiljade novih grehova,ali onaj PRVI,vecito se pamti.!:sad2:

Gde ti ode Lorde, veze s vezom none, pise ovako :

27 I stvori Bog čoveka po obličju svom, po obličju Božjem stvori ga; muško i žensko stvori ih.

28 I blagoslovi ih Bog, i reče im Bog: Rađajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom, i budite gospodari od riba morskih i od ptica nebeskih i od svih zveri što se miče po zemlji.

- - - - - - - - - -

Setimo se priče.

Kad je Bog pitao čoveka šta je uradio, čovek je prebacio krivicu na ženu.

Žena je prebacila krivicu na zmiju.

Tako je počelo opadanje.

...

Čak i Lao Ce mislim da je rekao 'dobar čovek preuzima na sebe. zao čovek prebacuje na druge.'

...

Razmišljam da možda svaki čovek ima u sebi i Antihrista, i Hrista - možda nečeg manje, nečeg više.

Evo, ja priznajem da sam puno grešio, možda može da se kaže da sam bio žešći Antihrist... sad gledam da manje grešim.

...

Evo i pesmica:

Vatromet

Oči jurodivih su gorele
Neverni su ostali u neverici
Tihim religioznim plesom
U čast konačnog pomirenja
Antihrista i Hrista
Počeo je novi
Eon Čoveka


:vatromet:

:)

Pa ako neko želi da prokomentariše...

Prvo, to nije bila zmija, vec Zmijac, jedino bice koje je pricalo od zivotinja.
Drugo, ako je prevario Evu, to znaci da nije bio zivotinja.
Trece, Eva je dobila prvo Kaina,a on bese od necastivoga.
Pitanje: ko je bio necastivi, :)
 
'Само схватање греха је присутно једино тамо где односи између Бога-Апсолута и човека – гворевине попримају чисто лични карактер. Иначе се остаје код интелектуалних представа о мањем или већем степену савршенства форми постојећег. Грех је увек преступ против љубави Оца. Он се показује као наше удаљавање од Бога и повођење наше воље за страстима. Покајање је увек везано са уздржавањем од греховних побуда. И ван хришћанства води се борба против неких страсти; и у хуманизму можемо да нађемо савлађивање овог или оног порока; али зато што изостаје сазнање о дубинској суштини греха – о гордости, зато што овај зли корен остаје непревладан, трагизам историје не престаје да се увећава.'
 
Setimo se priče.

Kad je Bog pitao čoveka šta je uradio, čovek je prebacio krivicu na ženu.

Žena je prebacila krivicu na zmiju.

Tako je počelo opadanje.

...

Čak i Lao Ce mislim da je rekao 'dobar čovek preuzima na sebe. zao čovek prebacuje na druge.'

...

Razmišljam da možda svaki čovek ima u sebi i Antihrista, i Hrista - možda nečeg manje, nečeg više.

Evo, ja priznajem da sam puno grešio, možda može da se kaže da sam bio žešći Antihrist... sad gledam da manje grešim.

...

Evo i pesmica:

Vatromet

Oči jurodivih su gorele
Neverni su ostali u neverici
Tihim religioznim plesom
U čast konačnog pomirenja
Antihrista i Hrista

Počeo je novi
Eon Čoveka


:vatromet:

:)

Pa ako neko želi da prokomentariše...

Kakva ti je ovo pesma?
Mozes li ovo da objasnis?
 
Bog ih nije izbacio iz raja zato što je eva ljubila felacio
već zato što eva nije bila glupa a htela je da postane još pametnija.
dakle razlozi su čisto političke prirode i nemojte se zamajavati tim uzvišenim tumačenjima.

Michelangelo_Sündenfall.jpg
 
Tako je, racionalizacija, samobmana, sve su to psihicki problemi coveka.
Covek treba biti posvecen istini po svaku cenu da ne bi upadao u te probleme...

ali svi ovi psihicki problemi u coveka su posledica prvog pada..ljudska osecanja koja su pre pada bila iskrena i postojana oslabljeni su grehom..sto bi reko nas narod sve je to razbijena vojska..

- - - - - - - - - -

O da li je tako ... malo je hrabrih koji ce sami sebi lupiti samar...

ni jedan se nije rodio do sad kad se napravi greska da u glas vice ja sam..
 

Back
Top