Chat

smfgreat

Aktivan član
Poruka
1.159
Trebala bi mi ideja za chat, naime gotov je skoro. Imam problem sa pravljenjem blok liste (blokiranje korisnika) i privatni chat. U pitanju je Java, eclipse na cemu radim. Ako slucajno neko ima predlog, ideju :)
 
Pa kako da jedan klijen prica sa drugim klijentom(u chatu) private. Nemam ideju kako to da izvedem, radi komnikacija izmedju klijenata. Sad treba izdvojiti da jedan klijent prica sa drugiom.
 
Poslednja izmena:
Pa kao sto sto imas tabelu svih klijenata, tako napravis i tabelu klijenata koji hoce da pricaju privatno. Uzmi model kako se to radi na IRC-u posto je to jedan od najstarijih chatova.
 
Pa pazi ovako, prvobitna ideja je bila da bude na nekom posebnom portu pvt, ali sam od toga odustao jer nije prakticno. Lista klijenata je u bazi podataka koja je spremna za dopunu istih. Za sad uz pomoc Hashseta ide kroz javu i radi mi posao za Mysql. Sad je samo problem sto sa time moram da manipulisem.
Pogledacu tvoj predlog.
Ujedno drga potreba ovog chata jeste ban, trazio na netu, na Stack Owerflow sam do sad nalazio korisne stvari, ali neku pribliznu ideju za ban nisam nasao. Da nemas ideju ili nesto. Tu sam zabo skroz :)
 
Ma jok, svi klijenti se povezu na tvoj server i cela komunikacija se vodi preko njega. Sto se tice ignorisanja isto tako za svakog klijenta napravis listu banovanih klijenata. Kako se svaki klijent identifikuje preko nika, tako napravis za dati nik listu banovanih klijenata. Kada treba da posaljes poruku nekom klijnetu proveris da li u listi banovanih postoji dati klijent i ako da onda ne saljes.
 
Dakle, moram da nastavim. Okačio bih deo ali je prekonfuzno.

Ostatak problema bi bio rešen ako bih mogao da napravim comboBox u klijentu, gde bi bili vidljivi blokirani korisnici. Ne mogu to da napravim nikako. Iz servera se vide blokirani klijenti (blokiram ih na komandu), i sve je OK ali šta mi to vredi kada ne mogu tu listu da pošaljem u chat formu odnosno klijenta OUTPUT strimom.
Ne mogu iz sledećeg razloga: input i output nisu sposobni da naprave razliku jedan između drugog. Kako već imam OUTPUT (u vidu čet poruke, npr.) ako napravim još jedan output liste blokiranih korisnika, program se zbuni i ne zna šta gde i kada da stavi. Napominjem da sam početnik pa ako ima neki očigledan odgovor ili drugi metod kojim se ovakve stvari rade, voleo bih da čujem.

Jednostavno mi nije jasno kako da pošaljem tačno određeni outputStream tačno određenom inputStream-u. Na primer, eklipsa javlja za moj inputStream da ne može da napravi konverzu sa stringa na arrayListu (pretpostavljam jer vidi neki drugi output, a ne output koji bih ja želeo da vidi.

Postoji li neka varijanta da ja njemu jasno kažem koji input da uzme?
To bi mi pomoglo za još mnogo drugih detalja.
 

Back
Top