ВИРУСИ И БАКТЕРИЈЕ

AleksaJ

Buduća legenda
Poruka
29.592
Имам питање .. Дилему.

Неке , можда некима баш и не , нове предпоставке механизама одбране заражених организама тврде да органитам сам

'подигне 'температуру до оног анивоа на коме 'инвазионе снаге' се не осећају најбоље...

Рецимо вирусима не одговара преко 38 па стога температура органитма планирано расте преко те границе ,

бактеријама до 38 не одговара па сви они регулатори по организму подешавају 'радну температуру' на ту вредност


Незнам да ли су ове теорије настале гледањем борбе и одбране јапанских пчела које организовано топлотом елиминишу

извидницу стршљена .....


или је постојећа дилема бесмислена односно чиста спекулација

јер уствари организам не диже температуру програмирано већ темература организма расте онолико колико је под лошим утицајем

бактерија ...вируса .... јер инвазори праве крш лом отрове ... и последица тога је веће или мање повежање температуре ....


Да ли је уопште онда корисно смањивати температуру ?

Где је температурна граница када сам систем човека више не може контролисати сопствену темепературу у тим случајевима?
 
Нисам гледао ... Иначе ми је искрено та прича некако .... нереална

Како онда уклопити знојење у 'планирано дизање температуре '?

Тим еорганизам снижава температуру... закључак да организам радисам против себе

У сваком случају хвала на констатацији
:mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Подизање температуре штети свим протеинима и ензимима који, заправо, чине потку функционисања нашег организма.
Можда та теорија има логике ако се иста подиже на сат-два, али на дуже време свакако не. Уништила би (дословно скувала) у нама све што је смислено. :)
 
Нисам гледао ... Иначе ми је искрено та прича некако .... нереална

Како онда уклопити знојење у 'планирано дизање температуре '?

Тим еорганизам снижава температуру... закључак да организам радисам против себе

У сваком случају хвала на констатацији
:mrgreen:


Ma, ne, on je ujutru pričao o tome, a eto slučaja, ti baš pišeš o istoj stvari na Zdravlju po prvi put.
"Javilo ti se..." :malav:

Jučerašnje gostovanje Prof.Nestorovića u Jutarnjem programu

 
Poslednja izmena:
Ma, ne, on je ujutru pričao o tome, a eto slučaja, ti baš pišeš o istoj stvari na Zdravlju po prvi put.
"Javilo ti se..." :malav:

Jučerašnje gostovanje Prof.Nestorovića u Jutarnjem programu


Потрефило се . Баш нешто и не гледам ни ТВ а ни ЈОУТУБЕ твит .. инстаг ...

- - - - - - - - - -

Подизање температуре штети свим протеинима и ензимима који, заправо, чине потку функционисања нашег организма.
Можда та теорија има логике ако се иста подиже на сат-два, али на дуже време свакако не. Уништила би (дословно скувала) у нама све што је смислено. :)

Хвала ... Јсете

- - - - - - - - - -

Све у свему значи ипак организам не воли врућину и не брани се од напасти вружином

Хвала свима
 
Mene je prosle godine pokosio virus, kao i moju decu, nismo mogli da se izvucemo iz zacaranog kruga dva meseca. Rekla sam tad sve cu probati i pokusati da mi se to vise nikad ne ponovi. Na nagovor koleginice pocela sam sa jednim biljnim preparatom koji i deci mesecima vec dajem. Na srecu ove godine nas je sve moguce zaobislo iako su svi oko nas bolesni. U pitanju je imunostimulant, antiviremik, najjaci medju biljkama. Poenta je da povecava broj limfocita za preko 50% krvna slika idealna, puni energije i sto je najbiitnije nema nikakve mucnine a ni virusa :) Ja sam uvek za biljne stvari, hemija cao zdravo.
 

Back
Top