Audi A3 potrosnja

ne kapiram ljude kad mora da hvale svog konja,brate sta god mi se desi mogu da kazem bez hvale i kukanja kako jeste,sredim i teraj

- - - - - - - - - -



iskreno saucesce za discus herniu:lol:

Ja nemam problem da moj trosi izmedju 10 i 15 litara,ali sto se tice voznje dizel tu nema sta da trazi,kompresor vrti od 0 do 7000 linearno,nema turbo rupe,dima smrada i groktanja kao kod dizela.
 
Takve polemike su sada suvisne,cini mi se.U performansama su se dizel i benzinski motori skoro pa izjednacili,tako da neke sustinske razlike izmedju njih i nema.
Dizel trosi manje,ali je odrzavanje skuplje,i dolazi se do neke ravnoteze na duze staze.SVe ostalo je stvar ukusa i navika vozaca,i o tome ne vredi raspravljati.
 
Pre svega hvala na dobrodoslici i na dosadasnjim odgovorima!

@dlugomir : Da, godiste je dobro napisano, mada se uistinu mnogi cude kada cuju za snagu od 125 kW i kazu mi kako je to promasaj (bezvezno dodatno placanje registracije) za nekoga koga jurisanje i siljenje na ulici bas i ne interesuje.
Sta podrazumevas pod tim da mozda vozim auto pogresno?
Btw. trenutno zivim u Tuzli, inace sam iz Cacka. Long and complicated story. :D
Kad smo vec kod lokacije gde zivim, voznja se ugl. zasniva na gradskoj s tim da zivim "na brdu" pa nesto kontam da svakodnevna voznja gore/dole jos vise utice na potrosnju jer se secam kako su drugovi pre kada me treba baciti kuci prigovarali
kako ih moje "brdo" mnogo kosta. E sad ne znam da li je bila sala :D

@Petar_Petrovic: Student sam, samim tim mi je potrosnja bitna (money money). Zasto ako je tako vozim upravo ovaj automobil --> razloga je mnogo a kao sto sam naveo "obecana" mi je drugacija potrosnja.
Btw. pricam tecno engleski, njemacki i spanski ali sam pitao da vidim iskustva drugih ljudi jer "specifications" mi nece pomoci u ovom slucaju. Problem je mnogo slozeniji od onoga sta pise na papiru.

Automobil je kupljen krajem prosle godine u Bosni. Evo i slika da vidite tacno o cemu je rec. Puno pozdrava svima :)
p.s. I da, neiskusan sam po navedenom pitanju. Stoga i postavljam pitanja na forumu.
audi_spec.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa to ti je onda to, kratke vožnje, još i brdo, nema tu šta. Ono što ti je pričao prodavac se može odnositi na vožnju otvorenim putem, ovako kako ti ideš nikako. Za početak, nikad, makar i najgori minus da bude nemoj motor grejati u mestu. Znači pali i vozi. Ako je sneg, onda prvo očisti kola pa tek onda pali motor, a ne obrnuto kao što mnogi rade.
Što se godišta i motora tiče, moguće je onda da je motor menjan. Ima 170 konja, a ne 175. To ti je tih 125 KW.
 
Poslednja izmena:
Ok, hvala puno na savetima :)
Sta bi mi ti rekao posto vidim da se razumes u ove stvari.. sta bih trebao da gledam ukoliko zelim da ustedim na gorivu i registraciji, dakle tim stalnim iliti tekucim troskovima.
Recimo da zelim imati ovakvo identicno auto (audi a3) jer dizajn mu je realno lep i da me kao sto sam vec spomenuo ne interesuje toliko njegova jacina i te jurisne performanse.
Dakle koja kubikaza, gorivo, konjske snage i kilowati? :D
 
Ne znam kakvi su propisi u vezi registracije u Bosni, tako da ti oko toga ne mogu dati savet. jedino ovako uopšteno - izbegavaj nagla ubrzanja naročito iz niskih obrtaja. To je dosta nezgodno za plivajući zamajac, a verovatno si čuo da ta igračka nije jeftina.
 
Danas 7.3 prosek na pomenutom autu, polovina stari BgD polovina Novi Bgd...

Sto se potrosbje na A3 tice, neces ti tu ustedeti ama bas nista - auto je jak ko crna zemlja. Mozes da vozis u niskim obrtajima, al onda ces brzo ostetiti kvacilo, pa ce ti ceh biti mnooogooo veci nego usteda na gorivu.

Premium auto + motor koji je super jak =\\= jeftino odrzavanje
 
kad cuh pre neki dan motor e 220 cdi najezih se sta sam vozio,stojim sad s ortakom pored a4 1.8t kaze on nisi ga ugasio?ne cuje se:lol:

To sto si ti uzeo neku krsinu to nije mera da ovde dezinforimises ostale.
Imas internet i sajtove gde potrosaci iz svog iskustva pisu koliko im trose automobili pa ako drasticno odstupas to ti je znak da imas krsa.
Evo ti jedan od sajtova i koliko trosi Mercedes C220CDI pa uopredi sa tvojim.
https://www.spritmonitor.de/en/over...03&power_e=143&exactmodel=c220cdi&powerunit=2
A inace taj Audi A4 1,8T trosi po gradu 13L benzina sto znaci da trosi 14 plina u najboljem slucaju.
Imao sam VW Boru 1,8T i milovao ga po gradu da ne moze biti neznija voznja i pokazivao mi je po bordu 11,3 a vlasnik firme u kojoj sam nekad radio ga je kupio potpuno novog i zalio se na potrosnju koja je iznosila 13-14L.
 
Ne, bila je reč o Mondeu, ali nema veze.
Potrošnja je izuzetno bitna stavka koju treba redovno kontrolisati. Ako je mnogo veća od fabričke to znači da postoji bitna neispravnost ili da vozite sasvim pogrešno.

Pricaju ljudi kako im trose kola a na semaforu krecu kao da beze od nekoga i na autoputu voze 140-150 i onda pricaju kako im trosi.
Pritom voze slabasne motore koje prakticno kidaju i uteruju u crveno polje.
Pa nije ni cudo sto im onda trosi jel tako?
Imao sam taj Audi A3 2.0TDI 2007 Quatro i potpuno je normalno da taj vise trosi jer ima 4x4 pogon i tezi je za skoro 200kg od obicne verzije.
E sad kod ovog se nesto ne podudara sa tim konjima i ko zna sta je tu sve radjeno i dirano jer i na slici linije auta nisu bas na mestu.
Mozda je to cak i standardni 140ks motor a prodavac je stavio 175ks jer je cipovan a zna se da cipovani motori kad se sepaju trose dosta vise od fabrickog motora.
Imate lepo u postu iznad okacen sajt za potrosnju koju su vozaci u realnim uslovima imali pa proverite svoj auto.
 
Poslednja izmena:
Pricaju ljudi kako im trose kola a na semaforu krecu kao da beze od nekoga i na autoputu voze 140-150 i onda pricaju kako im trosi.
Pritom voze slabasne motore koje prakticno kidaju i uteruju u crveno polje.
Pa nije ni cudo sto im onda trosi jel tako?
Imao sam taj Audi A3 2.0TDI 2007 Quatro i potpuno je normalno da taj vise trosi jer ima 4x4 pogon i tezi je za skoro 200kg od obicne verzije.
E sad kod ovog se nesto ne podudara sa tim konjima i ko zna sta je tu sve radjeno i dirano jer i na slici linije auta nisu bas na mestu.
Mozda je to cak i standardni 140ks motor a prodavac je stavio 175ks jer je cipovan a zna se da cipovani motori kad se sepaju trose dosta vise od fabrickog motora.
Imate lepo u postu iznad okacen sajt za potrosnju koju su vozaci u realnim uslovima imali pa proverite svoj auto.

Kolega objasnio..
Poslednjeg benzinca kojeg sam imao-razlika u potrosnji kad ja vozim i zena 1.5-2l,ona vozi kao Sumaher.Ne vozim ni ja sporo ali malo ranije kocim,kocim motorom kad mogu,grejanje je uvek manje...i automatski je potrosnja razlicita.I to je bio Punto,1.2,na kojem je motor kao na mesalici.A veci motori-veca razlika.
Ako vas ne mrzi nadjite clanak gde nas novinar testira 1.0 ecoboost 125 hp,kome je fabricka potrosnja smesna.I on kao iskusan test-vozac kaze da moze da trosi 15,a uspeo ja da spusti na 7.DUPLO VISE sa razlicitim stilom voznje.
 
To sto si ti uzeo neku krsinu to nije mera da ovde dezinforimises ostale.
Imas internet i sajtove gde potrosaci iz svog iskustva pisu koliko im trose automobili pa ako drasticno odstupas to ti je znak da imas krsa.
Evo ti jedan od sajtova i koliko trosi Mercedes C220CDI pa uopredi sa tvojim.
https://www.spritmonitor.de/en/over...03&power_e=143&exactmodel=c220cdi&powerunit=2
A inace taj Audi A4 1,8T trosi po gradu 13L benzina sto znaci da trosi 14 plina u najboljem slucaju.
Imao sam VW Boru 1,8T i milovao ga po gradu da ne moze biti neznija voznja i pokazivao mi je po bordu 11,3 a vlasnik firme u kojoj sam nekad radio ga je kupio potpuno novog i zalio se na potrosnju koja je iznosila 13-14L.

eto prosto lupetas jer sam vise puta testirao i na manje od 10l plina ide,znaci ostali su krsevi jel,baratas splacinama
 
eto prosto lupetas jer sam vise puta testirao i na manje od 10l plina ide,znaci ostali su krsevi jel,baratas splacinama

Jao boli.:)
Nisam pricao o benzincu nego dizelasu kojeg si prethodno vozio.:per:
E a za to vise puta to ti je prava izjava.
Zivis u przogrncima van grada i ides u grad i tebi tad trosi 10,5L plina jel tako?
Sam si to izjavio a onda smo procitali i da zivis van BG sto znaci da ti je to mesana voznja a ne cisto gradska voznja a tu ima razlike itekako jel tako?
Jos jedna stvar je sto neces da priznas da ti auto ustvari u cistoj gradskoj voznji trosi 14-15 plina a to je ziva istina i tad kad to sve pretvoris u dinare pa plus atest na 5 godina i menjanje boce na 10 dobijes mnogo drugaciju matematiku od one koju nam ti ovde predstavljas.
A ovamo kao nerealni vozaci?
Pa eto jednog nereralnog koji bez dokaza prica nama koliko sta trosi.
Ja sam bar okacio video i pokazao sta trenutno stoji na bordu.
Da li je tacan bord to ne znam ali sve da je potrosnja i duplo veca a jos nisam cuo za bord koji toliko lazira podatak to je 3L dizela naspram tvojih 8 plina i kad se to sve sabere i doda tvoj trosak atesta prednost je na strani dizelasa a u ovom slucaju je to BMW a ne neki plastikaner kako ti vidis kola koja nisu Audi i Mercedes a to su ocigledno kola samo zato sto si ih ti imao i ne priznajes druge marke.
Jel opet nesto nije dobro napisao i nije istina?:D
 

Back
Top