Da su žene aktivnije, BDP bi bio za 9% veći: "Nemaju i ne traže posao"

Ne, ne, ne, tako većina žena razmišlja, brankich......toeto........ radni odnos (večina ili dobar deo) doživljavaju isključivo kao satnicu koju treba odraditi za platu...to je taj ženski ratio.......

Bez formalnog ne bismo mogli da funkcionišemo i, tu dolazi do rodne prednosti žena, zato što su.....žene...., radna žena je: strogo formalno orijentisana, sav formalni deo posla odradiće bolje od poslednje muške picajzle i drugo - pedantne su.....žeeeene

Nisu žene nastrojene, zaposlene (većina ili dobar deo njih) tome ulaze u dublje analize posla i mogučosti i kreativnosti, da budu fleksibline...ne.... j zato što imaju realno verovano i mnogo više briga o obaveza van te plate, van tog dela dana, ne mogu da dođu kući i igraju igrice ako imaju decu a dobre su majke ili izvrnu noge i gledaju tv ceo dan, nemaju te životne benefite za razliku od prosečnog muškarca. To je i jedan od razloga što su neke žene odlučile da budu nezaposlene....i te što su odlićile su načisto.. okej, al opet kažem, stvarno ne znam...čak eto i one koje ne rade, nešto prave, neki nakit, restauriraju nameštaj, dekoracija i znate već ...čime se žene bave...pa tako rasporede vreme i za salon lepote i ostalo... Nači, juče prešo 400 km, progledao za neke stvari klijentu, žensko ne bi, bez obzira što to donosi dobre novce i što mogu da se isprave propustu klijenta ne moraš odmah toljagom ovrat kako piše. ti o plot....otala bi barem 6 sati,a za tim nema potrebe..nači ša... išo,vratio se, drkao na forumu...al me boli baš da pišem izveštaj, a i da odgovaram na mejloe..ovo prvo bi svaka žena zakukala..... al zato bi izveštaj uredno otčukala i odgovorila i na mejove na koje nema potrebe...... ( :

E, ne falim se, samo kažem...realno.. žene nisu fleksibilne i zato njih nema mnogo u raznim društvenim sferama, a ne zato što to sam sistem po sebi onemogućava...
 
Poslednja izmena:
mah
pa svi su stalno na meti kritika
vrlo vazno

nego, znam bar tri slucaja da zene ne zele raditi
i sve su prsle, al ne vrijedi
radile do porodjaja
onda ostale kuci i skroz izgubile kompas
jedna je cak muzu rekla da je...muski sovinista
kad joj je predlozio da se opet zaposli :lol:

sve tri su visoko obrazovane
jedna se zaludjuje organik hranom
druga lajf koucingom i borbom protiv farmakomafije
a treca je skot i bila


ja bih crkla, doslovno, da nemam svoj dinar

I ja ih razumem.
Generalno mrzim posao, samu rec i ono sto oznacava=lepo upakovan zatvor za koji dobijes dnevnicu.
Zato se i sama trudim da od svog posla napravim sebi zabavu, nesto sto volim, hobi, da sama sebi postavim neke ciljeve...bez jezivo suvoparno kancelarijskih poslova i fiksnog radnog vremena. Pre cu raditi od 7 ujutru do 7 ujutru i sama odredjivati svoje radno vreme nego negde 8-16... gubljenje vremenena je nesto jezivo... sedis u kanc, zavrsis posao u 11 i moras kao kregen da blejis do 16h. Najgora nocna mora

Zene to nece jer kod kuce imaju decu i milion stvari koje moraju, htele ne htele, da skuvaju, nahrane, okupaju, neguju... i kad to vec moras, na sve to jos posao na kom opet moras da izvrsavas tudje naredbe... previse

Tako da ih razumem skroz

A i strah ne treba da bude pokretac za rad kod zene.
Treba da rade ono sto vole
I zato su po meni zene koje mese torte, bave se nakitom itd... pametnije od onih po kancelarijama
Nemaju pritisak, same su svoj gazda, i generalno su zadovoljnije

- - - - - - - - - -

Ne, ne, ne, tako većina žena razmišlja, brankich......toeto........ radni odnos (večina ili dobar deo) doživljavaju isključivo kao satnicu koju treba odraditi za platu...to je taj ženski ratio.......

Bez formalnog ne bismo mogli da funkcionišemo i, tu dolazi do rodne prednosti žena, zato što su.....žene...., radna žena je: strogo formalno orijentisana, sav formalni deo posla odradiće bolje od poslednje muške picajzle i drugo - pedantne su.....žeeeene

Nisu žene nastrojene, zaposlene (većina ili dobar deo njih) tome ulaze u dublje analize posla i mogučosti i kreativnosti, da budu fleksibline...ne.... j zato što imaju realno verovano i mnogo više briga o obaveza van te plate, van tog dela dana, ne mogu da dođu kući i igraju igrice ako imaju decu a dobre su majke ili izvrnu noge i gledaju tv ceo dan, nemaju te životne benefite za razliku od prosečnog muškarca. To je i jedan od razloga što su neke žene odlučile da budu nezaposlene....i te što su odlićile su načisto.. okej, al opet kažem, stvarno ne znam...čak eto i one koje ne rade, nešto prave, neki nakit, restauriraju nameštaj, dekoracija i znate već ...čime se žene bave...pa tako rasporede vreme i za salon lepote i ostalo... Nači, juče prešo 400 km, progledao za neke stvari klijentu, žensko ne bi, bez obzira što to donosi dobre novce i što mogu da se isprave propustu klijenta ne moraš odmah toljagom ovrat kako piše. ti o plot....otala bi barem 6 sati,a za tim nema potrebe..nači ša... išo,vratio se, drkao na forumu...al me boli baš da pišem izveštaj, a i da odgovaram na mejloe..ovo prvo bi svaka žena zakukala..... al zato bi izveštaj uredno otčukala i odgovorila i na mejove na koje nema potrebe...... ( :

E, ne falim se, samo kažem...realno.. žene nisu fleksibilne i zato njih nema mnogo u raznim društvenim sferama, a ne zato što to sam sistem po sebi onemogućava...

Ne bih rekla da je bas tako
Mozda u pocetku i one koje su okp

Svaka realna zena , prosecna zena je inteligentnija od prosecnog muskarca i zna da obavi posao bolje
Samo je pitanje da li zeli
Ako ne zeli postoji razlog ;)
 
I ja ih razumem.
Generalno mrzim posao, samu rec i ono sto oznacava=lepo upakovan zatvor za koji dobijes dnevnicu.
Zato se i sama trudim da od svog posla napravim sebi zabavu, nesto sto volim, hobi, da sama sebi postavim neke ciljeve...bez jezivo suvoparno kancelarijskih poslova i fiksnog radnog vremena. Pre cu raditi od 7 ujutru do 7 ujutru i sama odredjivati svoje radno vreme nego negde 8-16... gubljenje vremenena je nesto jezivo... sedis u kanc, zavrsis posao u 11 i moras kao kregen da blejis do 16h. Najgora nocna mora

Zene to nece jer kod kuce imaju decu i milion stvari koje moraju, htele ne htele, da skuvaju, nahrane, okupaju, neguju... i kad to vec moras, na sve to jos posao na kom opet moras da izvrsavas tudje naredbe... previse

Tako da ih razumem skroz

A i strah ne treba da bude pokretac za rad kod zene.
Treba da rade ono sto vole
I zato su po meni zene koje mese torte, bave se nakitom itd... pametnije od onih po kancelarijama
Nemaju pritisak, same su svoj gazda, i generalno su zadovoljnije

- - - - - - - - - -



Ne bih rekla da je bas tako
Mozda u pocetku i one koje su okp

Svaka realna zena , prosecna zena je inteligentnija od prosecnog muskarca i zna da obavi posao bolje
Samo je pitanje da li zeli
Ako ne zeli postoji razlog ;)

to ti sve vrijedi za ljude kojima je svejedno sta rade zapravo
jer poziv nikad nisu ni nasli
oni sto ga jesu nasli ne mogu dugo apstinirati
od onog sto zele raditi
i ponekad nema veze cak ni s parama
narocito kad si mlad i lud
kasnije, ako radis iole kako treba, pare dodju i same
 
to ti je munjo individualno
jedino sto smo zeru veci dramoseri
pa volimo filtere tipa daj mi task pa cu odraditi
al s godinama i to se uravnotezi
pa odradis bez nepotrebne larme

- - - - - - - - - -

e, i zene manje posluju na dodjem ti
pa samim tim vjerojatno i manje gubitaka prave :lol:
Ovo si u pravu.
Mm i ja se tu uvek razilazimo.
Kod njega je sve na rec... kao da zivi u titovo vreme
Kod mene toga nema
Ako ti kazem npr.danas da dodjes po to i to, ocekujem danas i od sutra te to vise ne ceka
On ne, on ce dve nedelje da slusa izgovore i da cuva to i to za tog nekog
 
to ti sve vrijedi za ljude kojima je svejedno sta rade zapravo
jer poziv nikad nisu ni nasli
oni sto ga jesu nasli ne mogu dugo apstinirati
od onog sto zele raditi
i ponekad nema veze cak ni s parama
narocito kad si mlad i lud
kasnije, ako radis iole kako treba, pare dodju i same

Tako je
U pravu si
Ali nisu svi pronadjeni

- - - - - - - - - -

covjek prosto nije pravljen da sjedi i gleda u plafon

Tako je
 
Ma,ovo pišu da maznu opet neke pare iz stranih fondova i donacija....pa agencije Žena-poso, Fond za otvorene žene, Agencija Male žene a velike preduzetnice, Zaadruga tkalja, švalja i skupljača višanja iz Struganika...i tome slično...Žensko profesionalno pevačko Društvo Rtanj u ponoć....

...
upravo tako
eto i doticna koja komentarise ima fondaciju koja ne doprinosi BDP-u
samo trosi pare umesto da stvaraju vrednost


a takva nam je zemlja cela
samo se kote raznorazne agencije, stranke, grupe gradjana, fondacije i slicno
od toga nece rasti gdp
 
Ne, ne, ne, tako većina žena razmišlja, brankich......toeto........ radni odnos (večina ili dobar deo) doživljavaju isključivo kao satnicu koju treba odraditi za platu...to je taj ženski ratio.......

Bez formalnog ne bismo mogli da funkcionišemo i, tu dolazi do rodne prednosti žena, zato što su.....žene...., radna žena je: strogo formalno orijentisana, sav formalni deo posla odradiće bolje od poslednje muške picajzle i drugo - pedantne su.....žeeeene

Nisu žene nastrojene, zaposlene (većina ili dobar deo njih) tome ulaze u dublje analize posla i mogučosti i kreativnosti, da budu fleksibline...ne.... j zato što imaju realno verovano i mnogo više briga o obaveza van te plate, van tog dela dana, ne mogu da dođu kući i igraju igrice ako imaju decu a dobre su majke ili izvrnu noge i gledaju tv ceo dan, nemaju te životne benefite za razliku od prosečnog muškarca. To je i jedan od razloga što su neke žene odlučile da budu nezaposlene....i te što su odlićile su načisto.. okej, al opet kažem, stvarno ne znam...čak eto i one koje ne rade, nešto prave, neki nakit, restauriraju nameštaj, dekoracija i znate već ...čime se žene bave...pa tako rasporede vreme i za salon lepote i ostalo... Nači, juče prešo 400 km, progledao za neke stvari klijentu, žensko ne bi, bez obzira što to donosi dobre novce i što mogu da se isprave propustu klijenta ne moraš odmah toljagom ovrat kako piše. ti o plot....otala bi barem 6 sati,a za tim nema potrebe..nači ša... išo,vratio se, drkao na forumu...al me boli baš da pišem izveštaj, a i da odgovaram na mejloe..ovo prvo bi svaka žena zakukala..... al zato bi izveštaj uredno otčukala i odgovorila i na mejove na koje nema potrebe...... ( :

E, ne falim se, samo kažem...realno.. žene nisu fleksibilne i zato njih nema mnogo u raznim društvenim sferama, a ne zato što to sam sistem po sebi onemogućava...

Ne kao radni odnos, munjo, kao deo ličnosti. Voleli ili ne voleli svoj posao, zanemariš li deo svoje ličnosti za to ide cena koju moraš da platiš. Zalutaš u iracionalno lako.
A za ovo drugo, delimično si u pravu. Žene su uglavnom odgovornije jer su učene da budu odgovornije a i do sklopa ličnosti je. To nekad ode u formalnost, ali zato muškarci zbog manjka odgovornosti hvataju se i onoga što znaju i ne znaju sa jednako samopouzdanim izrazom lica. Što objašnjava podelu funkcija...
 
Kada bi prostituciju,koja se sada nalazi u "sivoj zoni" i koja donosi OGROMNE prihode privatnicima,prevela u Institucije,
prihod od poreza na tu delatnost,u mnogome bi popravio nas BDP,i to,sigurno bar za 15%. Ali ne.Mi smo "puritanci".MI
ne priznajemo,da srbija ima vise prostitutki,nego pola evrope zajedno.Beogradski hoteli sa cetiri i pet zvezdica,nocu do samog
jutra,prepuni su bogatih ljudi,koji dovode VIP prostitutke.Ta visoka prostitucija,omogucava tim lepim devojkama,da mesecno
zarade i do 15.OOO Evra.Dok je mesecna plata prodavacica u marketima,oko 25O Evra !!!:ok:
 

Back
Top