stitna zlezda,tsh preko 100

mira52

Početnik
Poruka
6
Prosle sedmice sam radila analizu krvi gde mi je pronadjeno d ami je TSH preko 100.Umorna sam,jedva se krecem,znaco metabolizam je usporen da sporiji ne moze biti.Cak je i srce usporeno,blok 1 kaze doktor.Pocela sam odmah terapiju sa 50 mg euthyrox da bi mi juce specijalista nuklearne medicine rekao da je ta doza(koju mi je odredio internista)premala i da od sutra moram poduplati tu dozu.
Posto sam vec duze na bolovanju,mislila sam od ponedeljka poceti raditi.Da li je desetak dana uzimanja tableta dovoljno da malo dodjem sebi i profunkcionisem ??Ne mogu vise bolovati,dosadilo mi je,vec skoro 2 meseca sam na bolovanju;imala sam saobracajnu nesrecu gde sam povredila nos i vilicu koje je trebalo operisati.Dok sam cekala operaciju sam dobila bruh koji mi je odmah operisan,nakon oporavka i vilica.Sad cekam da vilica malo zaraste da vidim kad cu operisati nos.U medjuvremenu sam dobila isijas i pijem lekove i idem na fizioterapiju koju zavrasavam ove sedmice.
 
Специјалиста нуклеарне медицине је спец. нуклеарне медицине, а не интерне медицине.
Можда је управу али сам сигурна да интерниста покушава да Вам нађе дозу која одговара и зато креће од ниже, и сигурно ће је повисити чим одте код њега и кажете му да се и даље не осећате добро.
Тако да, закажите интернисту, а не да на савет неког ко није учен за то и не зна план Вашег ендокринолога, сами повећавате дозу.
Да мени то урадите као пацијент, завршили бисмо сарадњу моментално.
Плус врло неколигеијално од стране лекара спец. нукл. мед.
 
Специјалиста нуклеарне медицине је спец. нуклеарне медицине, а не интерне медицине.
Можда је управу али сам сигурна да интерниста покушава да Вам нађе дозу која одговара и зато креће од ниже, и сигурно ће је повисити чим одте код њега и кажете му да се и даље не осећате добро.
Тако да, закажите интернисту, а не да на савет неког ко није учен за то и не зна план Вашег ендокринолога, сами повећавате дозу.
Да мени то урадите као пацијент, завршили бисмо сарадњу моментално.
Плус врло неколигеијално од стране лекара спец. нукл. мед.

Izgleda da me niste dobro razumeli.Ja sam bila prvo kod interniste koji je pronasao taj poviseni TSH i odmah mi odredio pocetnu dozu od 50 mikrograma dnevno.Dao mi je uput da idem na Institut za nuklearnu medicinu i endokrinologiju,ambulanta za stitastu zlezdu kod specijaliste za stitastu zlezdu gde su mi uradili ultrazvuk,skener,uzeli krv da bi imali jasniju sliku od one koje moze napraviti internista te su mi nakon sto sam to sve obavila rekli da mi je 50 mikrograma premalo i da moram odmah preci na 100.Kod endokrinologa jos nisam ni bila,verovatno ce me poslati internista kad odem sledeci put kod njega(imam zakazano tek za sedam dana).Ja nisam nista radila na svoju ruku,samo sam sledila upute doktora.
 
Danas sam dobila nalaz od specijaliste za stitastu zlezdu sa instituta za nuklearnu medicinu i endokrinologiju.
Dijagnoza mi je sledeca:manifeste hypothyreose,struma multidonosa,chronische immunthyreoiditis
Laboratorijski nalaz :tsh 165 (0,5-4,2);ft4 0,3 (0,93-1,7);tpo 944,62 (< 5,61)
 
Izgleda da me niste dobro razumeli.Ja sam bila prvo kod interniste koji je pronasao taj poviseni TSH i odmah mi odredio pocetnu dozu od 50 mikrograma dnevno.Dao mi je uput da idem na Institut za nuklearnu medicinu i endokrinologiju,ambulanta za stitastu zlezdu kod specijaliste za stitastu zlezdu gde su mi uradili ultrazvuk,skener,uzeli krv da bi imali jasniju sliku od one koje moze napraviti internista te su mi nakon sto sam to sve obavila rekli da mi je 50 mikrograma premalo i da moram odmah preci na 100.Kod endokrinologa jos nisam ni bila,verovatno ce me poslati internista kad odem sledeci put kod njega(imam zakazano tek za sedam dana).Ja nisam nista radila na svoju ruku,samo sam sledila upute doktora.

Разумела сам Вас. Одреаговала сам на Ваш коментар, парафразираћу, ''да ли да сама почнем да пијем већу дозу јер је тако саветовао специјалиста нуклеарне медицине, пошто је 50 мг мало''.
Ендокринолог је исто што интерниста, само се уже бави жлездама.

- - - - - - - - - -

Софија.....шта би било човеку ако би престао да пије летрокс а тсх наставио да му расте ?

Угасио би се. Имао би 300 кг, успорио би се максимално, био би сав у отоцима и на крају би се срце декомпензовало.
Штитна жлезда је укључена у регулацију метаболизма у целини.
 
Разумела сам Вас. Одреаговала сам на Ваш коментар, парафразираћу, ''да ли да сама почнем да пијем већу дозу јер је тако саветовао специјалиста нуклеарне медицине, пошто је 50 мг мало''.
Sofija,gde ste ovo procitali!?!?!?!?!Molim jos jednom pogledajte nasu prepisku!!!!
Ne mogu da verujem da ima ljudi koji me sprdaju u ovakvom zdravstvenom stanju!!!!!!!!!!!Stavljaju mi u usta svoje reci kao d asam ja retardirana a ne bolesna od poremecaj stitne zlezde!!!!!!!Zar nema nijedan drugi nacin za ubijanje slobodnog vremena?!?!
Nisam postavila ovo pitanje da bih se ovde svadjala s nekim nego da zamolim za savet u vidu razmene iskustava a ne da mi se javlja neko ko nije ni procitao moju poruku al bitno je da trabunja gluposti ovde i sta bi on meni uradio za nesto sto ja uopste nisam napisala.
 
Разумела сам Вас. Одреаговала сам на Ваш коментар, парафразираћу, ''да ли да сама почнем да пијем већу дозу јер је тако саветовао специјалиста нуклеарне медицине, пошто је 50 мг мало''.
Sofija,gde ste ovo procitali!?!?!?!?!Molim jos jednom pogledajte nasu prepisku!!!!
Ne mogu da verujem da ima ljudi koji me sprdaju u ovakvom zdravstvenom stanju!!!!!!!!!!!Stavljaju mi u usta svoje reci kao d asam ja retardirana a ne bolesna od poremecaj stitne zlezde!!!!!!!Zar nema nijedan drugi nacin za ubijanje slobodnog vremena?!?!
Nisam postavila ovo pitanje da bih se ovde svadjala s nekim nego da zamolim za savet u vidu razmene iskustava a ne da mi se javlja neko ko nije ni procitao moju poruku al bitno je da trabunja gluposti ovde i sta bi on meni uradio za nesto sto ja uopste nisam napisala.
Уопште ми није циљ да Вас исмевам. Циљ ми је био да вам укажем да за повећање дозе морате отићи код интернисте.

- - - - - - - - - -

А колико времена може да протекне од момента кад човек престане да пије лекове за хипотиреозу до смрти ?

Откуд знам. Зависи од организма до организма.
 

Back
Top