Председник ЕП: Живела италијанска Истра, живела италијанска Далмација!

dobro

ima vas tu dosta mladjih , pa i ne mozete znati , kako su zabari i piizdice , jer su , normalno to i islo preko KATOLICKOGA KLERA ,

pravili probleme i zahtevali , bolji status , povratak imovine i uspeli da TALIJANI izdestvuju da svima onima , koji su i bili u TALIJANSKOJ VOJSCI , da imaju pravo na njihovu penziju i otvorili i pandorinu kutiju da i mogu dobiti drzavljanstvo .

znaci ,
dokazi su bili potrebni.

bas kao sto i danas hrvatska , priznaje svima hrvatsko drzavljanstvo , onima koji su i rodjeni i pre 1974 na tlu oblasti hrvatske KAO I OD 1974,
po mestu rodjenja...

"Oblasti" Hrvatske. Dobra! :hahaha:

- - - - - - - - - -

inače hrvati i slovenci, to su dva državotvorna naroda...veoma sposobni za rat...daj neke pobune protiv Austrije?

Naravno da jesmo. Vježbali smo u nekoliko navrata na vama. :lol:
 
Да допуним; лично, мислим да би било коректно да Србија на сваки начин подржи евентуални захтев Италије за враћање свих италијанских територија, датих Краљевини СХС, из много разлога, које ћу навести касније.
Хрватска, која је данас у поседу тих територија, никад до тада није полагала право на њих, и самим распадом Југославије- чини ми се нелогичним да те територије остану у Хрватској.
Наравно, цео процес би било најбоље спровести мирно, у виду неког референдума, у којем би се и становништво спорних територија изјаснило о проблему и евентуалном решењу.

Da te ispravnim.
Hrvati su oduvijek od kad su na današnjem području branili svoje pravo i na današnju Dalmaciju.
Od prvih hrvatskih knezova koji nose i titulu kneza Dalmacije, kasnije kraljeva, pa do skorašnjih vremena.
Da citiram kolegu MOST6:

"Evo, tri članka o teritoriju Hrvatske iz Hrvatsko-ugarske nagodbe (1868.):

§. 65.
Kraljevina Ugarska priznaje zemljištnu cjelokupnost kraljevinah Hrvatske i Slavonije i nastojat će o tom, da sa ova oživotvori. Napose će ona i u buduće uskorivati, da se onaj dio vojne krajine, koji ka kraljevinam Hrvatskoj i Slavoniji spada, skupa sa vojnimi krajiškimi komuniteti sjedini sa spomenutimi kraljevinami u obziru zakonodavstva, uprave i sudstva, i kako je dosada više puta rieč digla, ne će ni ubuduće prestati temeljem prava sv. ugarske krune zahtjevati reinkorporaciju Dalmacije, kao i zahtjevati, da se Dalmacija pridruži kraljevinam Hrvatskoj i Slavoniji: nu svakako se bude Dalmacija ob uvjetih ove inkorporacije saslušati imala.

§. 66.
U smislu prijašnjega paragrafa priznavaju se kao k teritoriju kraljevina Hrvatske, Slavonije i Dalmacije spadajući:

Sve ono zemljište, koje sada skupa s gradom i kotarom bakarski pada županiji riečkoj, s izuzećem grada i kotara riečkoga, koji grad, luka i kotar sačinjavaju posebno s ugarskom krunom spojeno tielo (separatum sacrae regni coronae adnexum corpus) i glede kojega kao taktova, posebne autonomije i na nju protežućih se zakonodavnih i upravnih odnošaja uredjenja, imat će se putem odborskih razprava izmedju sabora kraljevine Ugarske i sabora kraljevina Hrvatske, Slavonije i Dalmacije i grada Rieke obće sporazumljenje postići.
županija zagrebačka sa gradovi Zagrebom i Karlovcem;
županija varaždinska sa gradom Varaždinom;
županija križevačka s gradovi Križevci i Koprivnicom;
županija požeška sa gradom Požegom;
županija virovitička sa gradom Osiekom;
županija sriemska.
Nadalje sliedeće krajiške pukovnije:

Lička.
Otočka.
Ogulinska.
Slunjska.
Banovačka prva.
Banovačka druga.
Varaždinsko-Križevačka.
Varaždinsko-Gjurgjevačka.
Gradiškanska.
Brodska.
Petrovaradinska.
Napokon:
Sadašnja Dalmacija.

§. 67.
Kraljevina Ugarska privoljuje na to, da se mitnice u Zemunu, Mitrovici, Rači, Klenaku i Jakovu i donle, dok gore označena zemljištna cjelokupnost istinom postane, iz sadanje neposredne središnje uprave izluče, te u znak priznanja zemljištne cjelokupnosti podrede zagrebačkom financijalnom ravnateljstvu."
 
Skužaj, nisam vidio nikakav dokaz. Bi li ponovio?

Za Istru si u potpunosti u krivu. Stanovništvo u središnjem i istočnom dijelu Istre izjašnjavalo se Hrvatima, a u sjevernom dijelu Istre Slovencima. Talijanima su se izjašnjavali većinom stanovnici gradova na obali zapadne Istre.

Što se tiče razlika, pa razlikuju se kultura i običaji sjeverne Hrvatske od Dalmacije, ili Dalmacije od Slavonije, Slavonije i Istre itd. Regionalne razlike. Jak ti argument. :lol:

Razumiješ li ti mene da je u cijeloj Hrvatskoj svega 0,5% Talijana? :)

- - - - - - - - - -



Srećom, vi niste. Kad bismo se lagali. :lol:

kako si mi ti pametan

daj , otidji malko i popricaj sa autohtonim ISTRIJANIMA , pa ces i dobit...

inace ima ih i ovde u TORONTU i zanimljivo.

imaju svoje imanje i druze se i i ima tu i mesovitih brakova pa i sa HRVATIMA.

i jedno je za istina.

posle skidanja JUGOSLOVENSKE ZASTAVE

nisu dozvolili da se hrvatska zastava ikada postavi.

a sto se tice postotoka danasnjih

ne , vise i ne pratim demografske podatke, osim

da, sve vise i vise mladih dolazi vamo , i da sa hrvatskim pasosom , imaju pravo boraviti 6 meseci i da na sve nacine, traze da se i ozene sa ili hrvaticama ili slovenkama.

i eto , posla za mene tj moju profesiju..

ono , problemi u nacinu demokratskoga vaspitanja- kanadskoga i A CACA MOJ IM MATER SU VAKO ZIVELI I MORS I TI..HRVATSKOGA.
 
Oću i ja talijansku putovnicu! :srecan: Parla Italiana, che no?

postoje neka sela u basniji u kojoj ima italijanaca . Koliko znam svi su dobili pasoše . Stvar sa pasošima za istrijane i dalmatinose je politička odluka jer za 50 godina će moći samo običnim referendumom da se odcepe bez rata i nasilja.
Isto rade cigani iz bugarske sa ciganima iz makedonije .....a ni madžari ne zaostaju mnogo :hahaha: za madžarice nisan siguran :cool:
 
kako si mi ti pametan

daj , otidji malko i popricaj sa autohtonim ISTRIJANIMA , pa ces i dobit...

inace ima ih i ovde u TORONTU i zanimljivo.

imaju svoje imanje i druze se i i ima tu i mesovitih brakova pa i sa HRVATIMA.

i jedno je za istina.

posle skidanja JUGOSLOVENSKE ZASTAVE

nisu dozvolili da se hrvatska zastava ikada postavi.

a sto se tice postotoka danasnjih

ne , vise i ne pratim demografske podatke, osim

da, sve vise i vise mladih dolazi vamo , i da sa hrvatskim pasosom , imaju pravo boraviti 6 meseci i da na sve nacine, traze da se i ozene sa ili hrvaticama ili slovenkama.

i eto , posla za mene tj moju profesiju..

ono , problemi u nacinu demokratskoga vaspitanja- kanadskoga i A CACA MOJ IM MATER SU VAKO ZIVELI I MORS I TI..HRVATSKOGA.

istrijani ne ebu hrvate 3%
 
"Oblasti" Hrvatske. Dobra! :hahaha:

- - - - - - - - - -



Naravno da jesmo. Vježbali smo u nekoliko navrata na vama. :lol:

da, da..slobodanu miloševiću i komunističkim generalima da podignete spoomenike...a ne Genšeru i da pevate ,,Danke Dojčland" takovo dupeuvlačenje, svet nije video od postanka
 
kako si mi ti pametan

daj , otidji malko i popricaj sa autohtonim ISTRIJANIMA , pa ces i dobit...

inace ima ih i ovde u TORONTU i zanimljivo.

imaju svoje imanje i druze se i i ima tu i mesovitih brakova pa i sa HRVATIMA.

i jedno je za istina.

posle skidanja JUGOSLOVENSKE ZASTAVE

nisu dozvolili da se hrvatska zastava ikada postavi.

a sto se tice postotoka danasnjih

ne , vise i ne pratim demografske podatke, osim

da, sve vise i vise mladih dolazi vamo , i da sa hrvatskim pasosom , imaju pravo boraviti 6 meseci i da na sve nacine, traze da se i ozene sa ili hrvaticama ili slovenkama.

i eto , posla za mene tj moju profesiju..

ono , problemi u nacinu demokratskoga vaspitanja- kanadskoga i A CACA MOJ IM MATER SU VAKO ZIVELI I MORS I TI..HRVATSKOGA.

Nema ništa od priče i razgovora s babicama, poštarima i pekarima. Ono što je tu bitno su dokumenti iz prošlosti, a ne to je li danas netko ima veći ili manji regionalni identitet. Miješaš kruške i jabuke!

Srećom pa se "nije" iselilo 654.000 ljudi iz Srbije. A čak niste ni u EU i nemate slobodan pristup EU državama. Više gledat u svoje dvorište. ;)

- - - - - - - - - -

postoje neka sela u basniji u kojoj ima italijanaca . Koliko znam svi su dobili pasoše . Stvar sa pasošima za istrijane i dalmatinose je politička odluka jer za 50 godina će moći samo običnim referendumom da se odcepe bez rata i nasilja.
Isto rade cigani iz bugarske sa ciganima iz makedonije .....a ni madžari ne zaostaju mnogo :hahaha: za madžarice nisan siguran :cool:

Koji će nam tuki talijanske putovnice, kad smo već u EU i možemo bez problema živit i radit u Italiji. Putovnice su izgubile svoju vrijednost.

- - - - - - - - - -

istrijani ne ebu hrvate 3%

Dobro je da Kosovari jako drže do Srba. :lol:

- - - - - - - - - -

auuu

pa zar si toliko nepismen da ne mozes i videti da , su do 1974 godine , sva JUGOSLAVIJA je i bila podeljena po oblastima a i da jos i iz 1918.

Netočno. Čitao sam ustave iz 1946., 1963. i 1991. Čak je najneobičniji ustav iz 1946. koji Hrvatsku doslovno naziva DRŽAVOM.

- - - - - - - - - -

da, da..slobodanu miloševiću i komunističkim generalima da podignete spoomenike...a ne Genšeru i da pevate ,,Danke Dojčland" takovo dupeuvlačenje, svet nije video od postanka

Svakako, mnogo je manje odvratno kad vi ulazite u dupe Putinu i "majčici Rusiji" i preklinjete ih da postanete njihova gubernija. To je baš onako, dostojanstveno. :lol:
 
Nema ništa od priče i razgovora s babicama, poštarima i pekarima. Ono što je tu bitno su dokumenti iz prošlosti, a ne to je li danas netko ima veći ili manji regionalni identitet. Miješaš kruške i jabuke!

Srećom pa se "nije" iselilo 654.000 ljudi iz Srbije. A čak niste ni u EU i nemate slobodan pristup EU državama. Više gledat u svoje dvorište. ;)

- - - - - - - - - -



Koji će nam tuki talijanske putovnice, kad smo već u EU i možemo bez problema živit i radit u Italiji. Putovnice su izgubile svoju vrijednost.

- - - - - - - - - -



Dobro je da Kosovari jako drže do Srba. :lol:

- - - - - - - - - -



Netočno. Čitao sam ustave iz 1946., 1963. i 1991. Čak je najneobičniji ustav iz 1946. koji Hrvatsku doslovno naziva DRŽAVOM.

- - - - - - - - - -



Svakako, mnogo je manje odvratno kad vi ulazite u dupe Putinu i "majčici Rusiji" i preklinjete ih da postanete njihova gubernija. To je baš onako, dostojanstveno. :lol:

FNRJ

kaze da je drzava naroda....narodnosti

ali ne i gde su granice

tako da to tvoje znanje , je veoma dobro za , ono .....

nego , jel ti mozes skuziti da i ako danas si imaju puntovnicu , da ne bu mogel ovde i radit, mogu bit tu nako kod rodbine a i trazi se slobodna cura, za udaju

tak da bi mogli i ostat u Kanadu.

neg bi bilo mlogo lijepo da sise i pogledas u rodni list , tvoj , tvojih roditelja kao i babe i deke i po jednoj i po drugoj liniji

pa bum i videl kak je i tko je i oklen je dosa.
 
Предлажем да се организују активни чланови Крстарице и да са нашим тастатурама, мишевима и другим периферијама, припојимо Истру, Далмацију, Дубровник нашој братској Италији.

Toliko dugujemo Italiji da pro bono vodimo kampanje za njih .
 
Nema ništa od priče i razgovora s babicama, poštarima i pekarima. Ono što je tu bitno su dokumenti iz prošlosti, a ne to je li danas netko ima veći ili manji regionalni identitet. Miješaš kruške i jabuke!

Srećom pa se "nije" iselilo 654.000 ljudi iz Srbije. A čak niste ni u EU i nemate slobodan pristup EU državama. Više gledat u svoje dvorište. ;)

- - - - - - - - - -



Koji će nam tuki talijanske putovnice, kad smo već u EU i možemo bez problema živit i radit u Italiji. Putovnice su izgubile svoju vrijednost.

- - - - - - - - - -



Dobro je da Kosovari jako drže do Srba. :lol:

- - - - - - - - - -



Netočno. Čitao sam ustave iz 1946., 1963. i 1991. Čak je najneobičniji ustav iz 1946. koji Hrvatsku doslovno naziva DRŽAVOM.

- - - - - - - - - -



Svakako, mnogo je manje odvratno kad vi ulazite u dupe Putinu i "majčici Rusiji" i preklinjete ih da postanete njihova gubernija. To je baš onako, dostojanstveno. :lol:

jel ima neka pesmica ,,Spasiba Rosia"
 
FNRJ

kaze da je drzava naroda....narodnosti

ali ne i gde su granice

tako da to tvoje znanje , je veoma dobro za , ono .....

nego , jel ti mozes skuziti da i ako danas si imaju puntovnicu , da ne bu mogel ovde i radit, mogu bit tu nako kod rodbine a i trazi se slobodna cura, za udaju

tak da bi mogli i ostat u Kanadu.

neg bi bilo mlogo lijepo da sise i pogledas u rodni list , tvoj , tvojih roditelja kao i babe i deke i po jednoj i po drugoj liniji

pa bum i videl kak je i tko je i oklen je dosa.

Ne razumijem tvoj rječnik. Je li to taj pravi srpski jezik, koji se govorio među Srbima prije negoli je Karadžić proveo reformu i zamijenio srpski s hrvatskim?

- - - - - - - - - -

konkretno dva puta,i oba puta dobili preko pi..e

Tri puta. Prvi put izgubili, ali prešli na stranu pobjednika. Drugi put i pobjedili (partizani) i izgubili (ustaše), ali opet se našli za pobjedničkim stolom. I treći put zabili tešku tricu. Ono, za bis. :)

- - - - - - - - - -

Srbija da podrži Italiju.

Ma i Hrvatska da podrži Italiju! Ipak su to naša katolička braća. :)

- - - - - - - - - -

možda smo i mi....ali vi ste i ljudski škart, moralne hijene, kopile crnog pape i crnog vraga, tisućljetnji vladari štala i osvajači dečijih kolevki, geni kamenjarski...


vi ste bre uvreda za gowna :lol:

Nemoj se ljutit! Skočit će ti šećer u krvi. :lol:
 
Kraljevina Ugarska "
О томе се и ради- још једна непостојећа држава, у оквиру које је била и Хрватска, као један део те државе, али не и држава као таква.
Сад се запитај- да Србија није прихватила да прави државу са Словенцима и Хрватима- да ли би вам Италија икад дала те територије?
:roll:
Потпуно је јасно како су те територије ушле у састав нових територија Краљевине СХС, касније познатих као Словенија и Хрватска.
Будући да Краљевина СХС више не постоји- не видим основ да те територије остану у саставу Хрватске и Словеније, јер се оне ни не помињу у Уговорима, о којима ће, надам се, историчари рећи нешто више...
 
a ca piizdis da nijesi razumija sta ti je receno

NARODI I NACIONALNE MANJINE

ali nije bilo granica tih naroda.......

kuzis maljek.

tek 1974 , godine su definirane granice...a zahvaljujuci idiotizmu milosevica a to po milijun puta kazem , da hrvati trebaju njemu milosevicu podici u svakom gradu spomenik

jer je:

nezakonitim cinom i bez pitanja naroda i narodnosti SFRJ

doneo tj proglasio trecu JUGOSLAVIJU

i da je to cin , kojim je OZAKONIO , granice.

nije igde i na bilo koji nacin , ni postavio bilo koji zahtev ili pisani dokument da se ne slaze sa granicama koje su dane.

IZDAJA

s druge strane , nezavisno od fasistickih drzava , koje su i priznale NEZAKONITO OTCEPLJENJE , dok god je bila SFRJ , da je imao cilj zastitu , mogao je u ime zastite USTAVA

sve i da i vojno je zastiti.

no s obzirom , i ko je i sta je..

ljubite njemu duuuupe , jer je i vama dao sto nikada i niste imali.
 
Kakva je strateška korist Italije u tome?
Није на нама да то процењујемо.
Моје питање се односи на понашање Србије, у случају да Италија покрене то питање, а мој лични став је да не видим ни један разлог да им у томе не помогнемо, а прилично је јасно да имамо и интерес да се тако поставимо.
 
a ca piizdis da nijesi razumija sta ti je receno

NARODI I NACIONALNE MANJINE

ali nije bilo granica tih naroda.......

kuzis maljek.

tek 1974 , godine su definirane granice...a zahvaljujuci idiotizmu milosevica a to po milijun puta kazem , da hrvati trebaju njemu milosevicu podici u svakom gradu spomenik

jer je:

nezakonitim cinom i bez pitanja naroda i narodnosti SFRJ

doneo tj proglasio trecu JUGOSLAVIJU

i da je to cin , kojim je OZAKONIO , granice.

nije igde i na bilo koji nacin , ni postavio bilo koji zahtev ili pisani dokument da se ne slaze sa granicama koje su dane.

IZDAJA

s druge strane , nezavisno od fasistickih drzava , koje su i priznale NEZAKONITO OTCEPLJENJE , dok god je bila SFRJ , da je imao cilj zastitu , mogao je u ime zastite USTAVA

sve i da i vojno je zastiti.

no s obzirom , i ko je i sta je..

ljubite njemu duuuupe , jer je i vama dao sto nikada i niste imali.

Pišeš gluposti. Granice između jugoslavenskih republika su uspostavljene već 1945. U Ustavu NR Srbije iz 1947. točno su definirane granice Srbije. Tako je bilo i u ustavima ostalih republika.

Što nam je to dao, a da nikad nismo imali? :think:

- - - - - - - - - -

Ne kažem ja već činjence i fakti iz tog vremena.

Ma svakako. :lol:
 

Back
Top