Đorđević: Srbiju napustilo 654.000 ljudi

Ovde vidimo na delu suštinsko nepoznavanje ekonomije. Trgovinski lanac ne može da ti da platu kao u Nemačkoj jer su im i prihodi ovde srazmerno manji, zbog niže kupovne moći stanovništva.

Ono što je potrebno Srbiji jeste oštar raskid sa partokratskom državom, drastično smanjenje državnih zahvatanja iz privrede, preorijentacija na one delatnosti u kojima imamo komparativnih prednosti a tu pre svega mislim na informacione tehnologije, promena obrazovnog sistema, radikalna promena infrastrukturne slike u najkraćem roku itd.

Ako se sve ovo uradi sada, za deset godina možda bude bolje.

A tako pametan ni da pomislis da nam prvo treba stub drzave u vidu pravosudja, da bez toga nema ni ekonomije.
Da li si svestan da nema drzave ako nema sva tri stuba? A pravosudje je u rukama kriminala.
 
Ima istine ali ja kad sam pisao o tome rekli su da je to hitlerovski. Zato treba podrzati ove gejeve. Manje ljudi.

- - - - - - - - - -

"Inženjer
Pa kako ne otići šoferčino! Ti i tvoji dajete inženjerima 600-700evra platu! Ja sam za 4 meseca radeći posao sa SSS u EU, a ne kao inženjer uštedeo oko 8000evra!! Misaona imenica za SRB! Uzgred budi rečeno, računaj za koji mesec još dvoje dece i majku manje u Srbiji!!!"

Nije samo zbog plata. Ko nije SNS ili SPS ne moze ni u radni odnos, a kamo li platu da zaradi. Kad procitam komentare njihovih pristalica kako je bolje mladima da rade nego da setaju ulicama , dodje mi...Imam troje fakultetski obrazovane dece, dobri djaci, super studenti. Svo troje su prosli isto, na svakom razgovoru im preporuce da se uclane kod ovog pljampavog sto trenutno " gradi buducnost". Deca ne zele da budu clanovi bilo koje stranke i sta onda!? Zato smo i dosli do dna jer se ne ceni kvalitet vec pripadnost stadu. Ko nece u stado moze samo da potrazi spas daleko od njega.
 
Kenjavte ovi naprednjaci,boga mole da sto vise ode i salju novac starim roditeljima a ovi da parazitiraju do kraja zivota, Jeste to trend i u ostalim drzavama i cesto pominju primere Bih,Hrvatske ali ne vole da pominju Sloveniju,njih porede kao fuj konjusari, Klosari naprednjaci,
Ne znam da li ste culu za izraz NABIGUZI ,raspitao sam se sta to znaci,ljudi koji dobro prolaze u zivotu a nikakve koristi od njih,
 
Po ovome Srbiju prosečno godišnje napusti 34421 osoba.Umre oko 100000 ljudi.Godišnje se u Srbiji rodi oko 65000 beba.Oko 70000 ljudi je manje u Srbiji za godinu dana.Za jednu godinu je to otprilike manje jedan grad veličine Zrenjanina.

Nemoj zaboraviti da na tih 34421 osoba dodaš bar još 10000 članova porodice.

Zrenjanin po Zrenjanin...ostaće Iračanin?
 
Ovde vidimo na delu suštinsko nepoznavanje ekonomije. Trgovinski lanac ne može da ti da platu kao u Nemačkoj jer su im i prihodi ovde srazmerno manji, zbog niže kupovne moći stanovništva.

Ono što je potrebno Srbiji jeste oštar raskid sa partokratskom državom, drastično smanjenje državnih zahvatanja iz privrede, preorijentacija na one delatnosti u kojima imamo komparativnih prednosti a tu pre svega mislim na informacione tehnologije, promena obrazovnog sistema, radikalna promena infrastrukturne slike u najkraćem roku itd.

Ako se sve ovo uradi sada, za deset godina možda bude bolje.
Kako da ne!


Prvo, cene u Srbiji su veće nego u Nemačkoj,

Drugo, zbog manjeg prometa u Nemačkoj, manje je zapošljenih i manje je troškova.

Treće, u Srbiji su radna mesta ubvencionisana sa po 1000 eura po radniku, 1000 eura mesečno, dok oni promaju platu od 300 eura.

Četvrto. Za razliku od nemačke Lidl je oslobodjen plaćanje poreza kao posebno subvencionisan program, na pet ili više godina.

Peto. Ne postoji kontorla u prodavnicama, niti tržišna inspekcija, veterinarska, sanitarna, finasijska,


To je samo pet stavki a ima ih još. Mogućnost da nemačke kompanije daju veće plate u Srbiji je mnogo veća nego u nemačkoj. Zaparavo sa onim uslovima koje dobijaju nemačke kompanije u Srbiji, mogućnost postoji da se radnicima daju duplo veće plate nego u Nemalkoj.
 
Nemoj zaboraviti da na tih 34421 osoba dodaš bar još 10000 članova porodice.

Zrenjanin po Zrenjanin...ostaće Iračanin?

Ne znam na osnovu čeka je izračunata ova brojka ali mi je logično da je ovaj broj računat na osnovu onih ljudi koji su otišli u inostranstvo sa srpskim pasošem.Ima dosta stanovnika Srbije koji su u inostranstvo otišli sa hrvatskim,mađarskim a u zadnje vreme i sa bugarskim pasošima i ne verujem da su takvi ušli u ovu brojku.Tako da je verovatno broj iseljenih iz Srbije veći nego ovaj broj koji se pokazuje u naslovu.
 
Ne znam na osnovu čeka je izračunata ova brojka ali mi je logično da je ovaj broj računat na osnovu onih ljudi koji su otišli u inostranstvo sa srpskim pasošem.Ima dosta stanovnika Srbije koji su u inostranstvo otišli sa hrvatskim,mađarskim a u zadnje vreme i sa bugarskim pasošima i ne verujem da su takvi ušli u ovu brojku.Tako da je verovatno broj iseljenih iz Srbije veći nego ovaj broj koji se pokazuje u naslovu.
И онда нам говоре како је самњена незапосленост. И ако је и даље незапосленост већа од 20% :)
 
Sasa Bec

Tek će biti gore i gore
Srbiju je napustilo 654.001 ljudi upravo sad stigao iz Novoga Sada u Baden bei Wien pre par dana nadomak Beča od 01.marta krećem kao vozač autobusa Busfahrer nem.početna plata 1324 eura mesečno za 20 sati rada nedeljno vožnje/80 sati mesečno ako je sve u redu od aprila idem na 160 sati za 2636 eura puno radno vreme plus 13 i 14 a plata gratis oko Katoličkog Božica platio sobu/garsonjera od 22 kvadrata za početak u okolini Beča 230 eura našao smeštaj preko Interneta učio nemački dobrih godinu dana i dok sam vozio autobus u Novom Sadu i kod kuće onako pustim na mobilnom telefonu posle toga plaćao časove nekih par meseci dobio B1 sertifikat iz državnog nemačkog Gete instituta u Beogradu polaganje je bilo nekih 80 eura u toku leta dolazi supruga koja se kao diplomirani ekonomista prekvalifikovala kao negovateljica za staracke domove altenpflege Krankenschwester čeka sertifikate iz nemačkog jezika kada dodje imaćemo oko 4500 eura cisto i daleko manje poreze nego što ih sada imam kako samac ali šta je tu.

Kultura saobraćaja barem ovde u Beču naspram onog u Novom Sadu je nebo i zemlja,kao da sam na drugoj planeti.

Učite strane jezike i bežite iz te rupe a ovimi političarima i ekspertima za emigraciju toplo poručujem nakon 15 dana ovde u Beču neka im deca voze autobuse u Novom Sadu i Beogradu za 300 eura plate celog života u onakvom kaubojskom okruženju.

Povećajte plate ljudi hitno u Srbiji.Najhitnije.Kakvi eksperti za emigraciju.Lova na sunce.Kraj na priče.

ПУШИТЕ ГА, НАПРДЊАЧКИ ЕКСПЕРТИ. ЛОВУ НА СУНЦЕ. КРАЈ ПРИЧЕ.
 
Kako da ne!


Prvo, cene u Srbiji su veće nego u Nemačkoj,

Drugo, zbog manjeg prometa u Nemačkoj, manje je zapošljenih i manje je troškova.

Treće, u Srbiji su radna mesta ubvencionisana sa po 1000 eura po radniku, 1000 eura mesečno, dok oni promaju platu od 300 eura.

Četvrto. Za razliku od nemačke Lidl je oslobodjen plaćanje poreza kao posebno subvencionisan program, na pet ili više godina.

Peto. Ne postoji kontorla u prodavnicama, niti tržišna inspekcija, veterinarska, sanitarna, finasijska,


To je samo pet stavki a ima ih još. Mogućnost da nemačke kompanije daju veće plate u Srbiji je mnogo veća nego u nemačkoj. Zaparavo sa onim uslovima koje dobijaju nemačke kompanije u Srbiji, mogućnost postoji da se radnicima daju duplo veće plate nego u Nemalkoj.

Nemac sa većom platom potroši više od Srbina, strane firme i dolaze u Srbiju baš zbog tih subvencija i drugih pogodnosti, po tebi bi trebali to da proslede radnicima.

Zaključak je da nam nema spasa sve dok očekujemo da će stranci da nas razviju.
 
Ne znam na osnovu čeka je izračunata ova brojka ali mi je logično da je ovaj broj računat na osnovu onih ljudi koji su otišli u inostranstvo sa srpskim pasošem.Ima dosta stanovnika Srbije koji su u inostranstvo otišli sa hrvatskim,mađarskim a u zadnje vreme i sa bugarskim pasošima i ne verujem da su takvi ušli u ovu brojku.Tako da je verovatno broj iseljenih iz Srbije veći nego ovaj broj koji se pokazuje u naslovu.

Po nekim statistikama samo na dobijanje termina za podnošenje zahteva za Nemačku vizu čeka oko 60000 ljudi. Gde su jos oni koji bi u Austriju, Italiju, Skandinaviju, preko bare...? Iz prve ruke: snajka predala zahtev u junu a već je februar i nema termina.
Da, i ja mislim da ljudi sa stranim pasošima nisu uračunati u tu cifru. Čak nisu skidani ni sa biroa za zapošljavanje jer su direktno iz firme odlazili „preko“.

Ja sam pre 5 godina napustio sve i spakovao kabinsku torbu i pravac Nemačka. Nisam u Srbiji ziveo sjajno, ali nisam ni loše. Medjutim, dete je tad trebalo da počne da studira i pomislim, kad završi fakultet koje su opcije? Nismo i necemo da budemo članovi, osnovnih uslova za normalno stvaranje porodice nema... i povedem i porodicu sa sobom. Sad sam miran. Tugujem za domovinom, ali u suštini sam miran. Eto, ukratko.
 
Nemac sa većom platom potroši više od Srbina, strane firme i dolaze u Srbiju baš zbog tih subvencija i drugih pogodnosti, po tebi bi trebali to da proslede radnicima.

Zaključak je da nam nema spasa sve dok očekujemo da će stranci da nas razviju.
НАравно да нам нема спса док нас странце развијају. Они нас заправо ни не развијају- Али са условима које добијају овде у Србији. Могућности да радници имају веће плате је заправоо изузетна. Само на основу субвенције радник може да има плату од 700 еура. А где је још да сам посодавац даје од свог промета плату. Судећи да су цене веће него у немачкој, где у немачкој радник има плату од око 1500 еура, са субвенцојм од 700 еура. Па јасно је да наш радник може да има преко 2000 еура плату.

Са том платом, могао и радник да остане у Србији, могао би себи да приушти нови стан или кућу, нови аутомобил, нов намештај и белу технику. Потрошњом такве плате могао би да подиже промет и у осталим брамшама. Међутим то није случај код нас.
 
U ovoj državi sve je po principu "ne lipši magarče do zelene trave".... Dok oni prepoznaju problem, pa dok obećaju, pa dok osnuju Koordinaciono telo "sastavljeno od eksperata" čije ih mišljenje ne zanima.... Tako isto nisu poslušali stručno mišljenje arhitekata po pitanju Beograda na vodi,,,, tako isto ne slušaju primedbe profesora i naučnika u vezi sa novim zakonom o nauci i istraživanjima (koji se stavlja na uvid samo forme radi, a ne prave diskusije radi)... Njima je samo potreban privid da se nešto radi i da se traži stručno mišljenje (to je uvek samo priča za medije), ali ih to istinski ne zanima. Licemeri kakve svet još video nije!
 
НАравно да нам нема спса док нас странце развијају. Они нас заправо ни не развијају- Али са условима које добијају овде у Србији. Могућности да радници имају веће плате је заправоо изузетна. Само на основу субвенције радник може да има плату од 700 еура. А где је још да сам посодавац даје од свог промета плату. Судећи да су цене веће него у немачкој, где у немачкој радник има плату од око 1500 еура, са субвенцојм од 700 еура. Па јасно је да наш радник може да има преко 2000 еура плату.

Са том платом, могао и радник да остане у Србији, могао би себи да приушти нови стан или кућу, нови аутомобил, нов намештај и белу технику. Потрошњом такве плате могао би да подиже промет и у осталим брамшама. Међутим то није случај код нас.

Šta misliš, zašto srpski poslodavac ne da bratu Srbinu zaposlenom kod sebe veću platu?
 
Ima istine ali ja kad sam pisao o tome rekli su da je to hitlerovski. Zato treba podrzati ove gejeve. Manje ljudi.

- - - - - - - - - -

"Inženjer
Pa kako ne otići šoferčino! Ti i tvoji dajete inženjerima 600-700evra platu! Ja sam za 4 meseca radeći posao sa SSS u EU, a ne kao inženjer uštedeo oko 8000evra!! Misaona imenica za SRB! Uzgred budi rečeno, računaj za koji mesec još dvoje dece i majku manje u Srbiji!!!"

"Kerstin Schmidt na svom „glavnom“ poslu zarađuje 2.600 evra bruto – nakon svih odbitaka, ostaje joj 1.650 evra neto – a pola te svote ide, kaže, na stanarinu. Nikada nije dobila alimentaciju za svoja dva sina pa je uvek morala dodatno raditi – kao konobarica, blagajnica ili u drugim uslužnim delatnostima.„Ne radim to zbog luksuza, štednje ili godišnjeg odmora, već samo da zaradim novac koji mi treba da bih preživela“, navodi ona." ЛИНК

И тако, Дизниленд ради пуном паром...
 
Sasa Bec

Tek će biti gore i gore
Srbiju je napustilo 654.001 ljudi upravo sad stigao iz Novoga Sada u Baden bei Wien pre par dana nadomak Beča od 01.marta krećem kao vozač autobusa Busfahrer nem.početna plata 1324 eura mesečno za 20 sati rada nedeljno vožnje/80 sati mesečno ako je sve u redu od aprila idem na 160 sati za 2636 eura puno radno vreme plus 13 i 14 a plata gratis oko Katoličkog Božica platio sobu/garsonjera od 22 kvadrata za početak u okolini Beča 230 eura našao smeštaj preko Interneta učio nemački dobrih godinu dana i dok sam vozio autobus u Novom Sadu i kod kuće onako pustim na mobilnom telefonu posle toga plaćao časove nekih par meseci dobio B1 sertifikat iz državnog nemačkog Gete instituta u Beogradu polaganje je bilo nekih 80 eura u toku leta dolazi supruga koja se kao diplomirani ekonomista prekvalifikovala kao negovateljica za staracke domove altenpflege Krankenschwester čeka sertifikate iz nemačkog jezika kada dodje imaćemo oko 4500 eura cisto i daleko manje poreze nego što ih sada imam kako samac ali šta je tu.

Kultura saobraćaja barem ovde u Beču naspram onog u Novom Sadu je nebo i zemlja,kao da sam na drugoj planeti.

Učite strane jezike i bežite iz te rupe a ovimi političarima i ekspertima za emigraciju toplo poručujem nakon 15 dana ovde u Beču neka im deca voze autobuse u Novom Sadu i Beogradu za 300 eura plate celog života u onakvom kaubojskom okruženju.

Povećajte plate ljudi hitno u Srbiji.Najhitnije.Kakvi eksperti za emigraciju.Lova na sunce.Kraj na priče.
Каква глупава прича. Диви се култури саобраћаја напољу а овде је он ту исту културу срозавао на најмање безбедан ниво.
Хајде децо, беш`те с` прозора...
 
Šta misliš, zašto srpski poslodavac ne da bratu Srbinu zaposlenom kod sebe veću platu?

Прво српски послодавац нема исте услове као такозвани страни инвеститор. Српски послодавац има много веће намете на свој посао него немачки послодавац. Буквално српски послодавац у Србији је прогањан.

Оптерћењ на плату које даје Српски псолодавац иде до 60%. Страни инвеститор нема то оптерећење. Српски псолодавац оптерећен је разним таксама и порезима, страни инвеститор тако нешто нема, спрпски посодавац је под стриктном контролим свих инспекицја, док страни инвеститор нема нити једну котнролу било које инспекције.


Па затим, имамо уплив са дампинг ценама. Код нас не постоји закон о дпампинг ценама, док у западним земљама постоји. Док ово пишем управо се дешава манипулација са ценама свињетине на тржишту. А и пилетине. Појавиле су се дампинг цене које су невероватне " Мада увек се то догађа пред изборе". Те цене не само да руше цену меса, већ комплетне пошопривреде, цене житарица, сточне хране и на крају крајева пореза и промета.

Српска привреда и спрки предузетници скоро и да не постоје. Разлог је нелојална кокнкуренција, прекомерни увоз без контроле, дампинг цене, притисак државе са наметима и контролама. Не једнака правила са страним капиталом или ти страним инвеститорима. Јер српски послодавци немају могућност да добију исте погодности као странци. Што је противуставно.
 
Nije samo zbog plata. Ko nije SNS ili SPS ne moze ni u radni odnos, a kamo li platu da zaradi. Kad procitam komentare njihovih pristalica kako je bolje mladima da rade nego da setaju ulicama , dodje mi...Imam troje fakultetski obrazovane dece, dobri djaci, super studenti. Svo troje su prosli isto, na svakom razgovoru im preporuce da se uclane kod ovog pljampavog sto trenutno " gradi buducnost". Deca ne zele da budu clanovi bilo koje stranke i sta onda!? Zato smo i dosli do dna jer se ne ceni kvalitet vec pripadnost stadu. Ko nece u stado moze samo da potrazi spas daleko od njega.

A da li te je interesovalo kako se pre toga zaposljavalo i ko je opstajao na poslu?
Ni sada te ne zanima sto u sudu ne moze da radi niko ako nije bar simpatizer DS ili DSS,
ne zanima te ni to sto su svojim neradnicima produzili staz do 65 godina cisto da ima ko da kontrolise radnike?
Ni tada, a ni sada nema ekonomskog opravdanja da se radi do 65 godina i placaju fondovi, dok mladi sede na ulici.

Matori skotovi koji nista ne rade drze mesta tvoje dece, a neki idu da setaju s njima kao pored cobanskih kerova.
 
Treba da se iseli milion do milion i pol ljudi,
Tek tada ce trziste rada da prodise i da plate pocnu da rastu. DRasticno

Lupetas gluposti
Sa iseljavanjem i depopulacijom ekonomija moze da ide samo dole i da se smanjuje akonomska aktivnost
U Srbiiji i Srpskoj najajci ekonomski su gradovi Banjaluka i Beograd jer su najveci sa najvise stanovnika i gde imas povecanje stanovnika doseljavanjima iz manjih mjesta dok ta manja mjesta odumiru ,tamo se gasi svaka ekonomska aktivnost
Pogledaj naprimer Detroit u Americi sta depopulacija uradi ekonomiji

Odlazak na zapad kratkorocno ce povoljno djelovati jer te prve generacije koje odu one su vezane za ove prostore pa vecinu zaradjenog novca unesu u zemlju.
Kupuju kuce ,grade kuce,kupuju stanove,trose novac.Cim imaju slobodno odamh dolaze Sad za novu godinu na ulazima u Srpsku su kolone na prelazima bile kilomatarske ,samo na prelazu Gradiska se 22 decembra cekalo po 6 sati..navalila dijsspora
Ali dugorocno djeca diajsporaca ce posatiti njemci,svicarci,austrijanci i njih nista vise nece vuci u otadzbinu njihovih roditelja
 
Poslednja izmena:
slace gastarbajteri vucicu pare

Dok se ne isele i oni a penzioneri pomru. Onda nece imati kome.

- - - - - - - - - -

Po nekim statistikama samo na dobijanje termina za podnošenje zahteva za Nemačku vizu čeka oko 60000 ljudi. Gde su jos oni koji bi u Austriju, Italiju, Skandinaviju, preko bare...? Iz prve ruke: snajka predala zahtev u junu a već je februar i nema termina.
Da, i ja mislim da ljudi sa stranim pasošima nisu uračunati u tu cifru. Čak nisu skidani ni sa biroa za zapošljavanje jer su direktno iz firme odlazili „preko“.

Ja sam pre 5 godina napustio sve i spakovao kabinsku torbu i pravac Nemačka. Nisam u Srbiji ziveo sjajno, ali nisam ni loše. Medjutim, dete je tad trebalo da počne da studira i pomislim, kad završi fakultet koje su opcije? Nismo i necemo da budemo članovi, osnovnih uslova za normalno stvaranje porodice nema... i povedem i porodicu sa sobom. Sad sam miran. Tugujem za domovinom, ali u suštini sam miran. Eto, ukratko.

Za cime najvise tugujes?

- - - - - - - - - -

Каква глупава прича. Диви се култури саобраћаја напољу а овде је он ту исту културу срозавао на најмање безбедан ниво.
Хајде децо, беш`те с` прозора...

Dada sve su to puste price i onda paf cifra od 654.000 ljudi i to saopstava Vlada :D

Ali sve su to puste i prazne price eh....
 

Back
Top