Шта са мигрантима?

Nisam u Srbiji.

Ko hoce moze uvek nekog da ugosti, ko nece ne mora.

Ali treba misliti unapred.

Zato pritisnuti EU i USA sa nekim dilom da se izgradi i da se nasele.

Nekad smo bili nesvrstani i naucili smo na tamnopute. Predsednik mog sela je bio doktor crnac iz Gane. Ne znam kada je dosao verovatno negde 70tih za vreme Tita mozda i ranije kao student pa se doselio. Svi ga zvali doktor crnac. Bio je jedan i u susednom selu ali taj je dosao kasnije od nekud, zvali ga Soki.

is-queensbridge-still-the-hood-compressed.jpg


Ovako nesto da se izgradi.

Treba prvo gadjati Juznu Srbiji i Beograd zbog posla jer se tamo otvaraju f\brike, kad Vucic izbegava Vojvodinu.

а колико их ти примаш док се то не изгради? без обзира где си? они и неће у Србију.


Чисто да знам...да извучем неки просек на основу твоје хуманости.
 
Ako ih isteraju iz EU treba ih primiti ovde, ali ne svakojake barabe.

Valjda i mi posedujemo neke sluzbe bezbednosti koje znaju da rade nesto osim unistavanja srpskog naroda? Znaci da se pojedinci proveravaju naravno u saradnji sa Interpolom itd. Da se prime skolovaniji ljudi i srednja klasa prvo. Neki uslov za sticanje drzavljanstva da im se napravi, znaci posle nekog kraceg boravka.

Posto vidim da se Srbi boje ovih ljudi, a ne shvataju da su i sami migranti po nemackama, austrijama, amerikama, norveskama itd, treba napraviti Queens projekat, znaci da imaju svoje blokove, tako nece mnogo dolaziti u kontakt, a asimilacija ce ici polako.

Treba polako razmisljati o radnim mestima kojih ce biti potrebno sve vise, a Srbi ne zele da rade za male pare. Penzioni fond ce da propadne ako se nista ne uradi.

Ovo je potencijalna sansa za Srbiju. Samo pametno.
 
Ako ih isteraju iz EU treba ih primiti ovde, ali ne svakojake barabe.

Valjda i mi posedujemo neke sluzbe bezbednosti koje znaju da rade nesto osim unistavanja srpskog naroda? Znaci da se pojedinci proveravaju naravno u saradnji sa Interpolom itd. Da se prime skolovaniji ljudi i srednja klasa prvo. Neki uslov za sticanje drzavljanstva da im se napravi, znaci posle nekog kraceg boravka.

Posto vidim da se Srbi boje ovih ljudi, a ne shvataju da su i sami migranti po nemackama, austrijama, amerikama, norveskama itd, treba napraviti Queens projekat, znaci da imaju svoje blokove, tako nece mnogo dolaziti u kontakt, a asimilacija ce ici polako.

Treba polako razmisljati o radnim mestima kojih ce biti potrebno sve vise, a Srbi ne zele da rade za male pare. Penzioni fond ce da propadne ako se nista ne uradi.

Ovo je potencijalna sansa za Srbiju. Samo pametno.

чек...Колико их ти примаш?

где год да си?
 
jao mi brinemo brigu oko migranata a migranti beze glavom bez obzira kad idu kroz Srbiju
a onda brinu i Hrvati a migranti ne zele ni tamo da ostanu

minvajl imamo egzodus sopstvenog stanovnistva
a vlasti daju SREDSTVA ZA POKRETANJE START UP-A ZA MIGRANTE
oduzimaju decu roditeljima koji nemaju sredstava da izdrzavaju tu decu, pa daju dete hraniteljskim porodicama kojima potom daju sredstva da odgajaju tu decu

Balkan ili gde pocinje iracionalnost
 
чек...Колико их ти примаш?

где год да си?

Ja licno ni jednog. Ja nemam svoju nekretninu u Srbiji, ne znam ni hocu ikada imati. Moji roditelji ako primaju nekoga u svoju kucu to je njihova stvar.

Ja mogu jedino da im ponudim sator, ali opet problem je sto nemam svoj plac tako da je nelegalno.

Ali ko kaze da oni zele sa nekim da zive, u tudjoj kuci? Svako voli svoje, sto je normalno i da ima privatnost.

Zato samo Queens

51bpXn-ZRBL._SX355_.jpg
 
Ja licno ni jednog. Ja nemam svoju nekretninu u Srbiji, ne znam ni hocu ikada imati. Moji roditelji ako primaju nekoga u svoju kucu to je njihova stvar.

Ja mogu jedino da im ponudim sator, ali opet problem je sto nemam svoj plac tako da je nelegalno.

Ali ko kaze da oni zele sa nekim da zive, u tudjoj kuci? Svako voli svoje, sto je normalno i da ima privatnost.

Zato samo Queens

51bpXn-ZRBL._SX355_.jpg

Neka,nekai h dalje od Srbije.
Ako je tebi normalno da se naseli horda poludivljih,vecini nije.Ti si ih MOZDA vidjao tu gde si,vec asimilirane u civilizaciju,a ovi koji dolaze su prvo divljaci,naviknuti na zakon jaceg.Ja se svakodnevno srecem sa takvima,koji dolaze iz mesta koja su po nekim cukama,gde je jedini prevoz konj,ili peske,struju imaju po 2 sata dnevno...itd.Znaju samo kad si jaci od njih da te slusaju,i to je to.
Zamisli hiljade takvih kada se grupisu u horde,podrzane od raznih ekstremnih hodza i organizacija koje mrze sve hriscansko,za njih smo nevernici koje treba istrebiti......
Daleko im lepa kuca,te ne treba primati ni da prodju kroz Srbiju dalje.
 
Oni su pobegli iz boljeg nego što im ti nudiš. Problem kod vas, Šokaca je da ste predugo lamentirali povodom dolaska Bosančerosa, toliko da su svi odskočili od vas a vi se ostali u kućicama od ćerpiča.

Ne znam o cemu pricas Lesi. Da ti pokazem kuce sokaca usro bi se u gatje

- - - - - - - - - -

Neka,nekai h dalje od Srbije.
Ako je tebi normalno da se naseli horda poludivljih,vecini nije.Ti si ih MOZDA vidjao tu gde si,vec asimilirane u civilizaciju,a ovi koji dolaze su prvo divljaci,naviknuti na zakon jaceg.Ja se svakodnevno srecem sa takvima,koji dolaze iz mesta koja su po nekim cukama,gde je jedini prevoz konj,ili peske,struju imaju po 2 sata dnevno...itd.Znaju samo kad si jaci od njih da te slusaju,i to je to.
Zamisli hiljade takvih kada se grupisu u horde,podrzane od raznih ekstremnih hodza i organizacija koje mrze sve hriscansko,za njih smo nevernici koje treba istrebiti......
Daleko im lepa kuca,te ne treba primati ni da prodju kroz Srbiju dalje.

Plan ne postoji, znaci opet ce biti kasno jer vlast u Srbiji uvek kasno pali.

Bas me zanima sa kojim planom ce izaci 2030. godine.
 
Ne znam o cemu pricas Lesi. Da ti pokazem kuce sokaca usro bi se u gatje

- - - - - - - - - -



Plan ne postoji, znaci opet ce biti kasno jer vlast u Srbiji uvek kasno pali.

Bas me zanima sa kojim planom ce izaci 2030. godine.

Zasto bi neko planirao da od koliko toliko civilizovane zemlje napravi divlji zapad?
Mada,kakvi su nam politicari,sve je moguce.
Samo molim te,nemoj da im dajes takve ideje,mogu i da poslusaju...
 
Odakle njemu njeni snimci, i kakvi snimci, i sa kim?

Znaci da se ebala sa tim iz Somalije dok su je dobrovoljno (ili tajno) snimali, pa je onda taj drugi crnac, drug somalijca, hteo da je ebe ucenjivanjem slikama ili videom od ranije. Verovatno je to ......

Ja samo cekam dan kada ce u hriscanskom svetu doci neko ko ce konacno stati na put ovom razvratu, sto je najgore mladje generacije (ukljucujuci I moju) nisu imale sanse jer nam je ispiranje mozga krenulo od dana rodjenja. Sta ima djete od 18 godina godina da se **** sa crncima ili bilo kim drugim, gde su tu roditelji.

- - - - - - - - - -

Ја ти причам о стварним проблемима, ти ми качиш ову црну хронику. А у земљи Србији се жене силују и злостављају сваки дан и то нико и нема вољу да прокоментарише. Него сте се ухватили ове приче јер је странац у питању.

Ја те питам, ко ће да ради ако Србија мало економски узлети? Немамо радне снаге човече, како ћемо тај проблем да решимо, имаш ли неки предлог?

Pa te Srbe sto siluju ne mozes proterati ali ove silovatelje sto su ilegalno tu mozes.
 
Немамо радне снаге човече, како ћемо тај проблем да решимо, имаш ли неки предлог?
Имамо ми радне снаге, маса их је ван Србије.
Кад овде почне да се плаћа рад, сви ће они радо да се врате.
Али, овде се данас плаћа само јајарење.
А коме требају радници, нека се спреми и да их плаћа.
Просто, к'о шамар.
 
Moraju da se asimiluju u srpsko drustvo, da dobiju drzavljanstvo i da pocnu da rade nisko placene poslove.

To je sudbina Srbije.

Opet cemo pogaraviti na ovim prostorima....

Који би ретард пристао да овде ради "ниско плаћене послове" по српским критеријумима ?

Мора да учи страни језик, и да на крају нема од чега да живи, то мигранти могу имати у својим земљама порекла без цимања и ризика.
 
Који би ретард пристао да овде ради "ниско плаћене послове" по српским критеријумима ?

Мора да учи страни језик, и да на крају нема од чега да живи, то мигранти могу имати у својим земљама порекла без цимања и ризика.

Mislim da bi dobro bili prihvaceni pravoslavni Etiopljani! Imam lepo misljenje o njima iako ih ne poznajem,Sta mislite?To sto su crni je problem?
 
Mislim da bi dobro bili prihvaceni pravoslavni Etiopljani! Imam lepo misljenje o njima iako ih ne poznajem,Sta mislite?To sto su crni je problem?

Реч је о људима који припадају потпуно другој култури и раси, а одржавање таквих мултирасних и мултикултурних друштава је врло тешка работа, која превазилази наше реалне могућности.Ми не можемо да средимо овакву Србију а ви овде призивате још веће проблеме.

Етиопљани-хришћани уопште нису православци.Пола Етиопљана су муслимани.
 
Причајте ви али овде већ постоји мањак радне снаге. Ко ће радити поједине послове ако Србија бар мало економски узлети, ја не знам али Срби неће.

Ako Srbija ekonomski uzleti??

Ovo je pdf politika

Ima i pdf humor, ako zelis da pises o tome
 
Реч је о људима који припадају потпуно другој култури и раси, а одржавање таквих мултирасних и мултикултурних друштава је врло тешка работа, која превазилази наше реалне могућности.Ми не можемо да средимо овакву Србију а ви овде призивате још веће проблеме.

Етиопљани-хришћани уопште нису православци.Пола Етиопљана су муслимани.

Kako nisu? Ima njih i Jevreja pa su isto imali problem sa Askenazijima i Sefardima ali na kraju su ih prihvatili, Etiopljani hriscani sta su?
 
Који би ретард пристао да овде ради "ниско плаћене послове" по српским критеријумима ?

Мора да учи страни језик, и да на крају нема од чега да живи, то мигранти могу имати у својим земљама порекла без цимања и ризика.

Oni koji nece imati prolaz u EU. Bice zaglavljeni na Balkanu.

Bio sam u Obali Slonovace. Znas kakve bede tamo ima? Deca hodaju bosa. nose majcu koju su mozda obukli pre 2 godine. u glavnom gradu mozes videti neki privid civilizacije a ostalo....

Vidis auta kao iz mad maxa. Za njih je Srbija loto. premija. bingo.

Plus kao sto je rekao Lucic. Oni koji stizu su mladi u punoj snazi. MTV i slicno su im popracili imidz i puno srpskih de devojaka ce se zalepiti za njih.To je i cool.

to je neminovno
 
Oni koji nece imati prolaz u EU. Bice zaglavljeni na Balkanu.

Bio sam u Obali Slonovace. Znas kakve bede tamo ima? Deca hodaju bosa. nose majcu koju su mozda obukli pre 2 godine. u glavnom gradu mozes videti neki privid civilizacije a ostalo....

Vidis auta kao iz mad maxa. Za njih je Srbija loto. premija. bingo.

Plus kao sto je rekao Lucic. Oni koji stizu su mladi u punoj snazi. MTV i slicno su im popracili imidz i puno srpskih de devojaka ce se zalepiti za njih.To je i cool.

to je neminovno

A da vidiš što se tek bošnjakinje lepe za njih po Čemerici...Kaže jedan što mu ćerci napravili crnče 'da je bar musliman nema veze što je crn' )
 
MUHAMED JE SADA MIHAILO: Migrant iz Irana se krstio u želji da ostane u Srbiji
V. Mitrić | 30. januar 2019. 22:02 | Komentara: 29
U lozničkom hramu posvećenom Pokrovu Presvete Bogorodice, Iranac se krstio. Ne namerava da kao mnogi migranti ode iz Srbije


Foto V. Mitrić Na svečanom obredu u lozničkoj crkvi
Foto V. Mitrić Na svečanom obredu u lozničkoj crkvi
SRODNE VESTI
Migranti preživeli nekoliko sati u hladnjači na -22! (FOTO)
Migranti preživeli nekoliko sati u hladnjači na -22! (FOTO)
Uhapšeno dvoje Sirijaca zbog krađe u Merdaru
Uhapšeno dvoje Sirijaca zbog krađe u Merdaru
Beograđanku napastvovao Nigerijac?

Sve više migranata na području Gradiške, Prijedora i Banjaluke

Pronađeno 30 ilegalnih migranata

U lozničkom drevnom hramu, posvećenom Pokrovu Presvete Bogorodice, kršten je Iranac Muhamed Barhordari, koji je, nakon tog čina, dobio ime Mihailo, pošto je krštenje bilo na dan prepodobnog Mihaila.

18-muhamed_620x0.jpg


Pročitajte još: Panamac u Beogradu: Delim sudbinu sa Srbima

Sada Mihailo (46), po zanimanju arheolog, kako kaže, došao je u Srbiju pre sedam meseci, sa suprugom Atusom. Mnogo mu se svidela naša zemlja, običaji, ljudi. Hrišćanstvo je mnogo ranije zavoleo, ali zato što je hteo da praktikuje tu veru, sa protestantima u Iranu koje je upoznao, odležao je u svojoj zemlji godinu dana robije. Supruga i on su, kako veli, u traganju za slobodama, stigli u Srbiju.

- Ne nameravam kao većina migranata da napuštam Srbiju, podneo sam zahtev za azil, želimo supruga i ja da ostanemo za sva vremena u ovoj divnoj zemlji - priča nam Mihailo od Irana, kako ga novi prijatelji u Loznici zovu u šali. - Učim srpski jezik, učenje ide solidno, mada nije lako, ali sam zato srećan što sam u rodnom kraju ličnosti kakav je bio Vuk Karadžić. Ovde ćemo da ostanemo, da se bavimo nekim poslom i da živimo kao i svi ovi dobri ljudi, u lepoj i prijatnoj Srbiji.

Pročitajte još: "SRBIJA JE DIVNA ZEMLjA DIVNIH LjUDI": Austrijsko-iranski bračni par umesto Amerike i Beča, odabrao život u Beogradu

Mihailo će, kako kaže sveštenik Miloš Petrović koji ga je krstio, slaviti slavu Svetog Jakova Persijskog, koja je 10. decembra. Prota Miloš mu je deo čina krštenja izveo na srpskom, a deo na engleskom, u kom su pitanja na koja treba da odgovori, pošto, zasad, taj jezik bolje razume.

Muhamed i prota Miloš

18-muhamed3.jpg

- Nekoliko nedelja smo pr Nekoliko nedelja smo proveli zajedno, pričajući i družeći se, odgovarao sam mu na more pitanja o našoj pravoslavnoj veri, jer sam želeo da dobro razmisli, pre odluke o krštenju - kaže nam prota Miloš. - Uskoro će biti krštena i Mihailova supruga, koja sada nije bila krštena, jer je morala na kontrolu u Beograd, pošto je u četvrtom mesecu trudnoće.

Kum na krštenju bio je ugledni agronom iz Loznice, poreklom iz Donjih Nedeljica, Slaviša Miletić. Sa Muhamedom, sada Mihailom, upoznao ga je prota Miloš, koji ga je pitao da li je rad da se prihvati kumstva, a on nije bio u dilemi.

- Zna se da se kod nas Srba kumstva ne odbijaju i drago mi je što sam se našao u ovoj ulozi u našem svetom hramu - rekao je Miletić.

VENČANjE U CRKVI

- Čim bude krštena moja supruga, dogovorili smo se da se, po pravoslavnom obredu i običaju, venčamo u lepom pravoslavnom hramu u Loznici - rekao nam je Mihailo, bivši Muhamed. - Podrazumeva se da naše dete, kad ga dobijemo, bude kršteno.

VESTI IZ RUBRIKE

http://http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/reportaze/aktuelno.293.html:774352-MUHAMED-JE-SADA-MIHAILO-Migrant-iz-Irana-se-krstio-u-zelji-da-ostane-u-Srbiji
 

Back
Top