Talas : Zašto je Švajcarska toliko bogatija od Srbije

Neoliberali pate od istog problema kao i komunisti - svaki promasaj se desio zato sto nije idealnije primenjeno. :D

https://preserve.lehigh.edu/cgi/viewcontent.cgi?article=1004&context=perspectives-v17
Ovde imas analizu krize, ako te zanima.

Sudovi, vojska, policija i ostalo se placa iz poreza, ako je porez 0%, onda firme treba da postanu drzave - naivno vidjenje sveta, kao i komunizam.

Neoliberalizam je ukidanje prepreka za protok kapitala i robe. Najjaci je u najboljoj poziciji.
Kina je zastitila sebe uslovljavanjem tehnoloskog transfera, tj, protekcionizmom. SAD su to prihvatile, jer nisu ocekivale da ce ih Kina tako brzo stici.

Drzava treba da naplati porez od IT, druga je stvar sto pohlepni ljudi zele da dobiju % za sebe i zloupotrebe drzavu. Zato su potrebni sudovi, policija i normalnu drustvo.

Полако Родјо с' ти порези!
 
ps

Na privatnom putu mora da se placa putarina, ali i nekim/svim ljudima moze da se zabrani upotreba puta.

npr, Moderne drustvene platforme mogu da iskljuce nepozeljne, jer je to njihov "put".

Драги мој Фејсбуче! :manikir:

- - - - - - - - - -

Neka drzava stampa pare, sta ce joj porezi. :)

Дип Стејт, НО ХЕЈТ!
 
money-print-660x420.jpeg
 
e h da nam je taj mozak Svajcarski
oni su sve svoje razlike pretvorili u svoje prednosti
oni bi prvi mogli da kukaju na "nefunkcionalnost" razlicite jezike ali ono bas bas razlicite ne ova balkanska lobotomija mozga
razlicite narode
lokaciju izmedju 3 sile Fra/Nem/Ita
sve uslove da krenu da kukaju da se zale i da se raspadnu na cca 3 dela

i onda vidis sve funkcionise

ja se toj zemjli divim

pricajte sta hocete
drze prljave pare
izbegavaju ratove


sve u svemu
ono sto mi zbog sopstvene gluposti nikada necemo dostici na Balkanu nazalost
 
e h da nam je taj mozak Svajcarski
oni su sve svoje razlike pretvorili u svoje prednosti
oni bi prvi mogli da kukaju na "nefunkcionalnost" razlicite jezike ali ono bas bas razlicite ne ova balkanska lobotomija mozga
razlicite narode
lokaciju izmedju 3 sile Fra/Nem/Ita
sve uslove da krenu da kukaju da se zale i da se raspadnu na cca 3 dela

i onda vidis sve funkcionise

ja se toj zemjli divim

pricajte sta hocete
drze prljave pare
izbegavaju ratove


sve u svemu
ono sto mi zbog sopstvene gluposti nikada necemo dostici na Balkanu nazalost

E ovo, dobro rečeno - i još su vekovima ratovali dok nisu shvatili da od toga nema leba

Sve uslove da budu veći "Prokletnici" od Balkanaca, ali avaj, ništa od toga ;)
 
Mislim da ima vise razloga sto je Svajcarska bogatija od Srbije, pa....
Kao prvo geopoliticki je u srcu evrope i deli ga vise naroda sto je dovoljno da se
tajne sluzbe dogovore da je to neutralno mesto gde su sigurne njihove pokradene pare.

Kao drugo, polazeci od prvog nije rusena svakih 50 godina vec pomaze pljackasima da sakriju pare i deo ostave kod njih.

Kao trece nema najgluplju elitu na svetu kao srbija....

Ne kazem najbezocniju, jer su gori prema amerima, juznoamerima, azijatima i afrikancima nego samo najgluplju.
Sto je opste poznato u svetskim krugovima, pa je to nacin da nas unistavaju polako.
 
Нема везе што Нас уништавају полако .. битно еј да је Српским капиталистима добро ...

Ironija je da nije dobro, a kad njima nije dobro nikom nije dobro, jer oni su ključ svega

Neće sigurno oni što piju ispred prodavnice da otvaraju firme i zapošljavaju ljude deleći plate od 1000 evra...:kafa:
 
Svajcarska je godinama bila poreski raj i ofshore znona gde se sljevao ogroman kapital

TO bi mogli uradit na ovim nasim prostorima da smo nezavisni
Naprimer srbija proglasi se poreskom ozaom,uvde strogu bankarsku tajnu,,sav kaiptal je dobrodosao i prljavi i cisti ali jedni uslov je recimo porez 3% jednokratni prilikom ulaska kapitala u zemlju odnosno na bankovni racun
I malo epp postali bi svjetski hit,u centru evrope
U srbiji bi niklo stotine hiljada ofshore kompanija,na racune u bankama bi pocelo da se sljeva stotine milijardi dolara a srbija bi imala milijarde i milijarede prihoda od 3% poreza plus prihodi od otvaranja ofshore kompanija recimo 399 evra po kompanije troskovi
Svi srbi bi mogli da zive bolje nego svicarci dinar bi posato jako svjetski popularna valuta pa bi ga mogli stancati do mile volje
 
Svajcarska je godinama bila poreski raj i ofshore znona gde se sljevao ogroman kapital

TO bi mogli uradit na ovim nasim prostorima da smo nezavisni
Naprimer srbija proglasi se poreskom ozaom,uvde strogu bankarsku tajnu,,sav kaiptal je dobrodosao i prljavi i cisti ali jedni uslov je recimo porez 3% jednokratni prilikom ulaska kapitala u zemlju odnosno na bankovni racun
I malo epp postali bi svjetski hit,u centru evrope
U srbiji bi niklo stotine hiljada ofshore kompanija,na racune u bankama bi pocelo da se sljeva stotine milijardi dolara a srbija bi imala milijarde i milijarede prihoda od 3% poreza plus prihodi od otvaranja ofshore kompanija recimo 399 evra po kompanije troskovi
Svi srbi bi mogli da zive bolje nego svicarci dinar bi posato jako svjetski popularna valuta pa bi ga mogli stancati do mile volje

Zaboravljas volju imperija novca? Zaboravljas i istorijske cinjenice da se vodi genocidni rat Svetog rimskog carstva protiv pravoslavaca,
zaboravljas i interese srpske elite kojoj treba da je srbija slaba jer su sami nesposobni da opstanu u svetskim tokovima.

- - - - - - - - - -

Kako mislis da nepismeni seljak iz Mladenovca konkurise na svetskom trzistu ?
 
Svajcarska je godinama bila poreski raj i ofshore znona gde se sljevao ogroman kapital

TO bi mogli uradit na ovim nasim prostorima da smo nezavisni
Naprimer srbija proglasi se poreskom ozaom,uvde strogu bankarsku tajnu,,sav kaiptal je dobrodosao i prljavi i cisti ali jedni uslov je recimo porez 3% jednokratni prilikom ulaska kapitala u zemlju odnosno na bankovni racun
I malo epp postali bi svjetski hit,u centru evrope
U srbiji bi niklo stotine hiljada ofshore kompanija,na racune u bankama bi pocelo da se sljeva stotine milijardi dolara a srbija bi imala milijarde i milijarede prihoda od 3% poreza plus prihodi od otvaranja ofshore kompanija recimo 399 evra po kompanije troskovi
Svi srbi bi mogli da zive bolje nego svicarci dinar bi posato jako svjetski popularna valuta pa bi ga mogli stancati do mile volje

slazem se!:super:

trebali bismo i da napravimo neke olaksice za onlajn trgovinu neke ekstremno male poreze i bog da nas vidi

ili napravimo neke velike trzne centre isto esto bez poreza

nesto tipa"Najjeftiniji soping u Evropi, dodjite u Srbiju"
i onda citi brejk svi u Srbiju u soping
a mi im onda prodamo uvezenu robu iz Kine
i nasu domacu
 
Poslednja izmena:
Zaboravljas volju imperija novca? Zaboravljas i istorijske cinjenice da se vodi genocidni rat Svetog rimskog carstva protiv pravoslavaca,
zaboravljas i interese srpske elite kojoj treba da je srbija slaba jer su sami nesposobni da opstanu u svetskim tokovima.
Ovo prvo ti je fantazija, jer bi onda i Bugari i Rumuni i Grci stradali, ne samo mi...

Kako mislis da nepismeni seljak iz Mladenovca konkurise na svetskom trzistu ?

Ovo drugo ti je već realnost :lol: i konačno si krenuo pravim putem :super:

Rešenje je u tome da se opismeni neoliberalnim znanjem koje donosi pare, a ne socijalističkim

Evo jednog Srbina koji je od Siemens-a zaradio miliione

"Simens" preuzeo kragujevačku firmu "Milanović inženjering" http://rs.n1info.com/Biznis/a362218/Simens-preuzeo-kragujevacku-firmu-Milanovic-inzenjering.html

E tako što više nas treba da radi i onda smo Švajcarska
 
Rešenje je u tome da se opismeni neoliberalnim znanjem koje donosi pare, a ne socijalističkim

izbaciti gomilu nebuloznog nepotrebnog znanja
uvesti u peti razred osnovne predmet: Ekonomija

Lekcije:
1. Sta su pare?
2.Kako nastaju banke?
3. Investicije (ucimo decu da ulazu pare)
4.Penzioni fond
5.Kako se otvara firma?
6. Istorija ekonomije u Srbiji (ili kako ne treba)
7. Projekat -smislite sopstvani biznis

i to deci sa mnogo slika i plasticnih primera pokazati a onda im dati izazove da sami zarade pare
da prodaju po komsiluku
i tako to

drugi predmet:
Psihologija i motivacija
da ucimo decu od malih nogu da mogu SVE i da veruju u sebe!

Nas uce od malih nogu da treba veza
da ne strcimo i da cutimo
inspiracija od malih nogu

Informatika i programiranje od vrtica
 
izbaciti gomilu nebuloznog nepotrebnog znanja
uvesti u peti razred osnovne predmet: Ekonomija

Lekcije:
1. Sta su pare?
2.Kako nastaju banke?
3. Investicije (ucimo decu da ulazu pare)
4.Penzioni fond
5.Kako se otvara firma?
6. Istorija ekonomije u Srbiji (ili kako ne treba)
7. Projekat -smislite sopstvani biznis

i to deci sa mnogo slika i plasticnih primera pokazati a onda im dati izazove da sami zarade pare
da prodaju po komsiluku
i tako to

drugi predmet:
Psihologija i motivacija
da ucimo decu od malih nogu da mogu SVE i da veruju u sebe!

Nas uce od malih nogu da treba veza
da ne strcimo i da cutimo
inspiracija od malih nogu

Informatika i programiranje od vrtica

Kome bre objasnjavas? Ovaj ne bi ni ***** video da srbija nije u govnima, pa vata jadnice na laz da je biznismen.

Sam sa svojim kompom i jedva placenim netom zivi u izmisljenoj svajcarskoj, jer cim neka jadnica vidi da je gologuzija
kako je dosla tako i ode.
 
Kome bre objasnjavas? Ovaj ne bi ni ***** video da srbija nije u govnima, pa vata jadnice na laz da je biznismen.

Sam sa svojim kompom i jedva placenim netom zivi u izmisljenoj svajcarskoj, jer cim neka jadnica vidi da je gologuzija
kako je dosla tako i ode.

Auuu jbote :lol:

- - - - - - - - - -

Zato sto je Svajcarska razbojnicka pecina.

Auuuu jbote :lol: x2
 
Kome bre objasnjavas? Ovaj ne bi ni ***** video da srbija nije u govnima, pa vata jadnice na laz da je biznismen.

Sam sa svojim kompom i jedva placenim netom zivi u izmisljenoj svajcarskoj, jer cim neka jadnica vidi da je gologuzija
kako je dosla tako i ode.

ja ne znam o cemu ti pricas i zasto mene citiras ni sa kim se grudvas:mrgreen:
ja ovo stvarno mislim
 
Zasto je Svajcarska toliko bogatija od Ceske,Finske,Portugala,Grcke,Italije,Estonije.Latvije,Slovenije,Austrije....???
Uzmi knjigu i prouci istoriju Svajcarske,pogledaj njen geo polozaj,prouci kompletan njihov gradjanski i krivicni zakon.
To ce ti trebati jedno godinu dana i onda ces doci do zakljucka.P.S Svajcarska do kraja 19 vijeka je bila relativno siromasna zemlja,ne u tom smislu kao balkanska sirotinja ali u odnosu na evropske zemlje je bila siromasna.
 
Kao "talasanje", a stvarno je veslanje niz struju nekih zastarelih prica koje promovisu
takodje zastareli i prestareli nikad normalni autsajderi iz inostranstva koji u svojoj dokonosti nemaju sta drugo nego da se secaju
SVOJIH dobrih vremena.
Jedan od oni svi me mrze???.. Ili možda od onih koji mrze sve oko sebe jer im je došlo iz dypets u glavu da su svoje vreme potrošili na gluposti.. .

Sendt fra min BLA-L29 med Tapatalk
 
e h da nam je taj mozak Svajcarski
oni su sve svoje razlike pretvorili u svoje prednosti
oni bi prvi mogli da kukaju na "nefunkcionalnost" razlicite jezike ali ono bas bas razlicite ne ova balkanska lobotomija mozga
razlicite narode
lokaciju izmedju 3 sile Fra/Nem/Ita
sve uslove da krenu da kukaju da se zale i da se raspadnu na cca 3 dela

i onda vidis sve funkcionise

ja se toj zemjli divim

pricajte sta hocete
drze prljave pare
izbegavaju ratove


sve u svemu
ono sto mi zbog sopstvene gluposti nikada necemo dostici na Balkanu nazalost

Prilično realno.Da dodam postoji još jedan jezik ili narod.
 

Back
Top