Ozbiljno!

77

Početnik
Poruka
43
Rec je o sledecem, covek ima Edem na mozgu, totalno zakrcenje krvnog suda i to glavnog na vratu i imao je kako lekari kazu infarkt mozga,trenutno je u bolnici i ima svaki dan temperaturu oko 38,pri tom moram da kazem da je svestan i da je u normalnom stanju ,znaci pri sebi je ustaje hoda samo je malo usporen.
Molim nekog ko je strucan ako moze da mi kaze nesto vise ,kakvi su izgledi za njega!
Unapred hvala!
 
Kako da Vam kazemo kakvi su izgledi?
Kazete ima edem mozga, imao je cerebrovaskularni inzult, ima temperaturu.I na osnovu ovoga neko treba da kaze kakvi su izgledi coveku.
Pri tome ne navodite ni koliko ima godina, ni prethodne bolesti...da ne spominjem opet pricu kako je ovo internet i kako se dijagnosticke prognoze ne mogu davati u virtuelnom svetu.
U najboljem slucaju mozete dobiti samo objasnjenje sta se desava trenutno u njegovom organizmu.
 
Cerebroinsult, edem cerebri, temperatura, zakrcenje karotide (verovatno?) i - ustaje i hoda?????? :shock: :shock: :shock:
Jako cudna prica, i potpuno kontroverzna...Najbolje da se raspitate kod njegovog neurologa, meni u ovoj prici nista ni sa cim nema smisla...
 
Pazite sa ovakvom dijagnozom ja sam zacudjen da nije u komi. Proverite opet vi to. Mozda niste lepo razumeli doktora, a mozda je i bolje da potrazite tudje misljenje.
 
Sve sto sam navela nam je rekao doktor i pri tom pacijenta u subotu pustaju kuci a kad smo rekli kako kad ima temperaturu receno nam je da oni nemaju nista sa tim a pacijent kad je imao taj napad imao ga je dva puta bio je van sebe pa je dosao sebi inace covek ima 64 god ziv i zdrav bio do sada i odjednom mu pozli nikakve bolesti nije imao do sada.
Znam kako izgleda ovo pitanje koje sam postavila i da mi ne mozete reci sta i kako ali posto nam i lekari ne govore mnogo nadala sam se bar nekakvom odgovoru.
 
Kao sto rece mladi kolega, sa svim tim ocekivalo bi se bude u komi, no mozda je imao tranzitorni ishemicni atak koji zna biti preteca cerebrovaskularnom inzultu.
Temepartura moze biti od infekcije a zakrceni krvni sudovi nalaz...
Nista gore nisam u zivotu napisala.
Kad lepo dobijete otpusnu listu prepisite nam ovde dijagnoze pa cemo vam sve na tanane objasniti.
 
Dakle, edem mozga je komplikacija moždanog udara, ne baš česta, javlja se kod 10-20% pacijenata. Najizraženiji je u prva 4 dana od udara, zatim se polako povlači, u roku od mesec dana potpuno se povuče. Izaziva glavobolju, mučninu, povraćanje, pa čak, u nekim slučajevima, i komu. Terapija je simptomatska. Ovi pacijenti se iz bolnice otpuštaju (naravno, zavisi od njihovog stanja) obično posle nedelju dana.

U ovom konkretnom slučaju moždani udar je najverovatnije izazvalo zapušenje karotidne arterije (glavnog krvnog suda vrata). Ali, ljudi žive sa zapušenom ne samo jednom, već i obe karotide. Indikacija za operaciju je zapušenje lumena arterije više od 70% , a ako protok ne postoji, operacija se ne radi.

77, kakav je nalaz ultrazvuka druge karotide?

Ne znam odakle povišena temperatura, ali ne verujem da ima veze sa insultom, jer da je zahvaćen temperaturni centar, ona bi prelazila 40 stepeni, a čovek bi bio u jako, jako lošem stanju.

Naravno da je nezahvalno davati bilo kakve prognoze na ovaj način, ali, 77, pošto kažeš da čovek ima (samo) 64 godine, da do sada nije bolovao, da je svestan i pokretan, to sve mi uliva nadu da se njegovo stanje popravlja i da situacija ide na bolje. Sledi procena neurološkog ispada, pa fizikalna terapija itd. i naravno konsultacija vaskularnog hirurga.

Pozdrav i sve najbolje!
 
E devojchice, nisam znala da si i ti lekar... Respect! :)
A za sve ostale strucnjake ovde: KAD BI NAM LEKARI BILI OVOLIKO STRPLJIVI, FINI I NORMALNI...Sve bi bilo u redu... Iskren pozdrav za sve! Mislim da je divno sto na ovaj nacin pomazete ljudima (ako nista drugo, edukujete ih i tesite), SVAKA CAST :)
 

Back
Top