Vaterpolisti Crvene zvezde napadnuti u Splitu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Сплит је пун неког бесног полусвета.
Таква места је најбоље избегавати.

sumanuto

DECU U HRVATSKOJ NAJPRE RODITELJI UČE DA MRZE SRBE, A KASNIJE IM SE PRIDRUŽI I ŠKOLA: Ovako Hrvatica objašnjava skandalozne grafite i srbofobiju u Splitu
Hrvatska 11.02.2019.

U ponedeljak ujutro učenike su na fasadi Osnovne škole Skalice dočekali besmisleni, mrzilački grafiti koji su poručili učenicima da 'mrze Srbe'.
Uz aluzije na nacizam i ustaštvo, 'narodni umetnik' poručio je i da ništa 'ku*ca ne razumi, nit želi razumit', što donekle objašnjava ovaj njegov nesuvisao čin.

A s obzirom na to da je na jednom od grafita nacrtao svastiku i pored nje napisao godinu 1945. kada je nacistička ideologija poražena, verujemo da se radi o vrlo mladoj osobi koja ne razumije ono što je napisala.

Atmosfera u Hrvatskom društvu nije normalna, smatra psiholog Mirjana Krizmanić koja je nemile događaje komentarisala za portal 100posto.hr.

"Krivo je kućno vaspitanje, odnosno nedostatak istoga. Glorifikaciju NDH i veličanje ustaštva mladi i deca najprije čuju u kući, od roditelja. Umesto da roditelji decu uče toleranciji i ističu da su svi ljudi jednako vredni, oni ističu hrvatstvo kao da je najveća od svih vrlina. Hrvatstvo nije vrlina niti je važnije od tolerancije", smatra Krizmanićeva i dodaje da se nedostatak kućnog vaspitanja potom potencira u školi.
"I pojedini školski radnici imaju iste ideje pa kada dete iste stvari koje čuje kući, čuje i u školi, onda dolazi do ovakve situacije. Deca danas svašta čuju i slušaju, ali nigdje ih ne uče najvažnijim stvarima poput elementarne tolerancije", govori psiholog.

"Umesto da decu odgajamo da znaju razliku između pojma pošten čovek i lopov, uči ih se da su dobri samo Hrvati i da treba mrziti Srbe. Radnik škole, umesto da se zgrozi nad takvim sistemom vjednosti i pokuša na to da pozitivno utiče, i sam neguje takav stav. Rezultat takvog školstva i takvog vaspitanja su ustaški grafiti i bacanje vaterpolista u more"
, iskreno će ugledni psiholog i dodaje da je ona kao studentkinja često boravila u Beogradu, družila se s kolegama i da ovakvih pojava u društvu nije bilo.

"Strašno je što se u današnje vreme mržnja može čuti i od strane školovanih i visokoobrazovanih ljudi što utiče na ovakvo ponašanje zajednice. Živimo u groznim vremenima, a što je najgore, sada smo deo civilizirane Evropske unije koja nam stalno šalje kritike zbog ovakvih stvari. Ali, mi na to odmahujemo rukom misleći 'šta nas briga, sad smo unutra'"
, zaključila je ona.


100posto.hr
 
DomoljUbce, zasto svrljas po zidovima? :D

1549890103grafiti_skalice5-110219.jpg

Bar da su pismeni, kad već pišu po zidu. Važno da se švrlja. E da može pokojni Ante da vidi, ponovo bi legao u grob. E jbm te Babarogo, kakav ustaški šljam. :hahaha:
 
Pravo da ti kažem- meni ta vaša zastava baš bez veze. Nekako je načisto neozbiljna, a o jeziku tek da ne prićam [emoji849]

Da, sigurno je zato u brojnim svjetskim anketama bila proglašena za jednu od 10 najljepših zastava na svijetu. ;)

- - - - - - - - - -

Pa nema veza vi uzmite onu našu staru što vam je i napravila Hrvatsku.

Što se duriš na nas? Nismo mi krivi, što ste vi nesposobni ratnici. Krivi svoj politički i vojni vrh.
 
"Vaterpolisti Crvene zvezde napadnuti su u kafiću u Splitu, a jedan od njih je skočio u more kako bi se spasao, prenose hrvatski mediji.

Prema ovim navodima, splitska policija je nešto posle podneva dobila dojavu da je na Rivi napadnut muškarac. Dobio je nekoliko udaraca, ponuđena mu je medicinska pomoć, ali je odbio. Policija traga za petoricom napadača.

Četvorica mladića u majicama Crvene zvezde seli su u subotu u kafić na splitskoj Rivi. Nije dugo prošlo dok ih nisu napali drugi mladići. Zvezdaši su se dali u beg, a jedan je spas pronašao skokom u more.

Zbog ovog skandala, VK Crvena zvezda neće igrati meč protiv Mornara u 13. kolu Triglav regionalne lige. Sportisti su odmah posle incidenta krenuli autobusom u Beograd."

(copy)

Pa dokle bre...?:evil:

Hajde da se oivakav sramotni slucaj desio jednom.....

Da se desio dva puta....

Pet puta....

Ali to se desava GODINAMA , decenijama......

Bolesni ustaski mozak se ne smiruje sa vremenom....

Njima nema pomoci....

Ali, Srbi bi vec trebali da shvate da tamo vise NE ODLAZE.

Bar 50 godina ukinutio SVE sportske susrete izmedju Sreba i Hrvata. :rtfm:
Hej bre, na čemu si ti to?

Ja rekoh da ćeš opet po svome dobrome običaju za sve da optužiš Srbe.
 
A kakva je situacija?

Hrvatska je mirna, tolerantna, član EU. Mi smo divljaci. Za očekivati je da oni ovde ne smeju biti u svom dresu, a ne obrnuto.

За очекивати је да се и ону коначно почну осећати непожељно. 'Ајде бре, доста је било глупирања. У хотелу нека седе као и наши. Нема шетње.
 
Шта је он овим хтео да каже? Да је невини Црногорац, а не тамо неки безвезни Србин који је заслужио да га хрвати убију?

Боље му је да се не 'правда' више...
Autokefalni qrton je hteo da kaže - Ubite onu dvojicu Srba, mojih "prijatelja", ja bih da živim, njih ko *ebe. Da je rat, pristao bi da ubije onu dvojicu "drugara", da spasi svoje dupe. Sad ta dvojica treba da ga išutiraju kao besno pseto u sred klupskih prostorija.
 
За очекивати је да се и ону коначно почну осећати непожељно. 'Ајде бре, доста је било глупирања. У хотелу нека седе као и наши. Нема шетње.
Fazon je u tome što, hvala Bogu, mi nikada nećemo biti kao oni. I nadam se da će vremenom oni koji se trude da nas navedu da postanemo kao oni biti ućutkani. I nadam se da ću i dalje da ostanem ponosan na svoj narod i da ću efikasno moći da ućutkam svakoga koji kod nas pokuša da prepozna nacizam, fašizam i slična zla.
 
Fazon je u tome što, hvala Bogu, mi nikada nećemo biti kao oni. I nadam se da će vremenom oni koji se trude da nas navedu da postanemo kao oni biti ućutkani. I nadam se da ću i dalje da ostanem ponosan na svoj narod i da ću efikasno moći da ućutkam svakoga koji kod nas pokuša da prepozna nacizam, fašizam i slična zla.

Da,zaostajete nekih 30-ak godina. ;)
 
Autokefalni qrton je hteo da kaže - Ubite onu dvojicu Srba, mojih "prijatelja", ja bih da živim, njih ko *ebe. Da je rat, pristao bi da ubije onu dvojicu "drugara", da spasi svoje dupe. Sad ta dvojica treba da ga išutiraju kao besno pseto u sred klupskih prostorija.

A oni pobjegli ko sinje kukavice i ostavili ga samog. Zašto bi on onda brinuo za one koji su ga ostavili na milost i nemilost?

- - - - - - - - - -

Ustaški akrepu, prošlo ti je osmočasovno radno vreme na krstarici. Možda radiš prekovremeno.?:hahaha:

A je, u pravu si. Hvala mama, bit ću dobar. :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top