Da li znate koliko država uzima od naše plate?

A da li znas koliko kosta zdravstveno i penziono onih koje ste poslali u penziju pre 25 godina,
zdrave i prave i u najboljim godinama? A ne postoji nacin da sve podnesu oni koji imaju najmanje plate
ili oni koje ste naterali da rade 5 godina duze i otplate deo onoga sto placate prevremeno penzionisanim
setacima.
Ne mogu ni da plate sve mahinacije u zdravstvu koje cine elitni lekari specijalisti.

- - - - - - - - - -

Право питање је и шта и ко ради са тим парама

Ко и шта троши нето зараду .. Трше је надничарке и надничари опет на здравство школство пензије ....

Eto to rade s parama, nacelnici i doktroke uzimaju proviziju za tendere, a oni sto rade u 65 godina placaju penzije
penzionerima od 45 godina.

Lopuze se i ne stide da pitaju gde idu pare, nego se cude lazno.
 
penziono sebi uplaćuješ, država te pare vrti i vrati ti kroz penziju, valjda tu ne grešite da bijete penzionere

- - - - - - - - - -

to valjda nije obavezno da plaćaš, samo je porez obavezan, samo šta su druge opcije ... privatno zdravstvo ... neka alternativa penziji ...
jel tako

ne znam jel ima socijalna penzija kao da ne crkneš, to su onda socijalna davanja???
 
Poslednja izmena:
možda ako zaposliš nekog? a ni onda?

- - - - - - - - - -

ako ne bi imao knjižicu oni bi morali da te leče ako je hitan slučaj, valjda... ako ne radiš ne moraš da izvadiš knjižicu

onda ima neka šema da radnicima ne moraju to da uplaćuju, mislim da sam negde to naišla, tipa IT firma?
u svakom slučaju to valjda sebe pokrivaš a ne babe

možda je mnogo onih kojima se to ne plaća tj imaju bedne plate zbog cele pomerenosti i onda ko ima više se uzima... al nisu ti što su jadni krivi, uostalom možda nekad nećeš biti u stanju da se obezbediš nikad se ne zna
 
Poslednja izmena:
penziono sebi uplaćuješ, država te pare vrti i vrati ti kroz penziju, valjda tu ne grešite da bijete penzionere

- - - - - - - - - -

to valjda nije obavezno da plaćaš, samo je porez obavezan, samo šta su druge opcije ... privatno zdravstvo ... neka alternativa penziji ...
jel tako

ne znam jel ima socijalna penzija kao da ne crkneš, to su onda socijalna davanja???

Hirka da li ti je neko rekao da je takvim princezama najbolje da se udaju dok ne prestare?
 
Hirka da li ti je neko rekao da je takvim princezama najbolje da se udaju dok ne prestare?

gadno
...
pošto su pare u pitanju misliš da obavlja funkciju supruge za pare :P

- - - - - - - - - -

Zdravstveni i penzioni fond placas na svako legalno primanje, bilo privatno ili drzavno,
poreza ima raznih, ali na platu je ogranicen na iznose preko neke visine. Valjda godisnje preko 2,5 miliona dinara.

a kad bi ti recimo držao privatan čas sigurno bi to prijavio državi? :think: mislim čas za pare iz legalne aktivnosti
 
Poslednja izmena:

Back
Top