Srbija sa deset MIG 29 aviona postala regionalna vojno-politicka sila.

Srbija je regionalno najjaca.

  • Da najjaca je

  • Ne nije jaka

  • ne znam


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Droid

Buduća legenda
Poruka
49.791
U ovom momentu Srbija je najveca reginalna vojno-ekonomska sila, sa najvecim brojem stanovnika. U isto vreme na regionalnom nivou Srbija ima najveci trgovinski suficit.

Da li Balkan postaje ekonomska kolonija Srbije?

Sa novim MIG 29 avionima i novom spoljnom politikom neutralnosti, Srbija je postala duplo ozbiljniji igrac nego pre 15 godina.

Migovi su pametna investicija gde za samo 200 miliona imamo ojacane MIG avione koji ce sluziti jos 15 godina.

maxresdefault.jpg


U isto vreme Srbija ima PVO sisteme modernizovana Neva, u toku modernizovani Kub, beloruski poklon modernizovani Buk M2.

U toku su i razgovori sa Rusijom oko kupovine S300 dugo ocekivanog kojem tesko mogu da odole i americki F35 i F22.

Da li iz te sposobnosti Srba da se uzdignu kao Fenix iz pepela u stvari izvire mrznja i ljubomora susednih malih naroda? Da li zato Hrvati, muslimani, Albanci, Crnogorci (ova mala manjina koja je kidnapovala srpsku Crnu Goru) ne mogu da spavaju kada negde ugledaju srpsku zastavu?


Po mom misljenju uprkos svim problemima koje demokratija nosi, uprkos njenoj krizi, srpska civilizacija ponovo zauzima veliko mesto na svetskoj sceni. Uz pomoc saveznika Rusije, Kine, Indije i njihovih investicija Srbiju zaista ceka svetla buducnost.

A ovi sa Zapada neka donose svoj kapital, moze i malo koketiranje sa NATO da ne placu, da se nadaju.

Jel tako? :)
 
Imacemo i ove godine 14 kad stignu beloruski. Inace nekada smo bili ne regionalna nego svetska sila.

Nikad mi nismo bili nikakva sila. Te bajke o 4. vojnoj sili u Evropi mozes da guslas nekom drugom. Jedni su se naoruzavali od NATO, a drugi od Varsavskog pakta, samo smo mi glumatali neku neutralnost i ostali bez icega.

Lozis se sto imamo 14 aviona. A jel znas koliko ih ima Grcka? Evo ja cu ti reci. Preko stotinu (preko 100). Pa Bugarska ih ima preko 50 i to imaju eskadrilu Suhoja.

I da, svi oni imaju S300 odavno, i Grci i Bugari, pa cak i Jermeni. A mi ga nikada necemo dobiti.
 
Nikad mi nismo bili nikakva sila. Te bajke o 4. vojnoj sili u Evropi mozes da guslas nekom drugom. Jedni su se naoruzavali od NATO, a drugi od Varsavskog pakta, samo smo mi glumatali neku neutralnost i ostali bez icega.

Lozis se sto imamo 14 aviona. A jel znas koliko ih ima Grcka? Evo ja cu ti reci. Preko stotinu (preko 100). Pa Bugarska ih ima preko 50 i to imaju eskadrilu Suhoja.

I da, svi oni imaju S300 odavno, i Grci i Bugari, pa cak i Jermeni. A mi ga nikada necemo dobiti.

Bugarska tek planira da nabavi F16V novu eskadrilu ali to ce da se vidi sta ce s tim da bude. Ovo sto sad imaju nas jedan MIG porusi.

Doduse Bugari imaju S300 odavno. Tu su jaci.

Grcka je saveznik nas i Grcka ne spada u region koji obuhvatam. Grcka ima Tursku na vratu ne zanima je Balkan.
 
Srbija ima deficit na uvozu odavno

regionalno ne znaci nista, pare idu preko grane, kuda, svejedno je, otisle su

Jeste to je raspad za trgovinu ali nama doznake dijaspore to pokriju. Imamo 2 mlrd deficit a 3 priliv dijaspore.

- - - - - - - - - -

Srbija ima deficit na uvozu odavno

regionalno ne znaci nista, pare idu preko grane, kuda, svejedno je, otisle su

Jeste to je raspad za trgovinu ali nama doznake dijaspore to pokriju. Imamo 2 mlrd deficit a 3 priliv dijaspore.

Pazite nisam rekao da je srbija jaka ali je najjaca regionalno.
 
Naravno da nemam ništa protiv uvođenje novih migova da bi se zadovoljili standrdi u vezi kontrole vazdušnog prostora . No osim toga i širenja ovako maloumne propagande o balkanskoj velesili ti migovi su u realnom ratnom sukobu beskorisni. Jebeeš iste migove ako u ratu ne smeš da ih podigneš jer će biti skinuti kao zečevi . I uopšte ta modernizacija kakva se sad sprovodi je jedna idiotizacija koja više liči na pranje para tetaka iz Kanade nego na ozbilnu priču. Ona je konceptualno zastarela kao da su osamdesete ebo ih Branko Mamula . Doduše ko je ministar odbrane nije ni čudno što se ugledaju na Branka kao večitog uzora razvoja savremenih borbenih sistema . Da ponovim; ebo ih on.
 
Po mom misljenju uprkos svim problemima koje demokratija nosi, uprkos njenoj krizi, srpska civilizacija ponovo zauzima veliko mesto na svetskoj sceni. Uz pomoc saveznika Rusije, Kine, Indije i njihovih investicija Srbiju zaista ceka svetla buducnost.

Министарство одбране Хрватске саопштило је данас да је 30. хрватски контингент упућен на Косово, преноси Танјуг.

- - - - - - - - - -

Hrvatske ustase nam spartaju svetom zemljom. Srbija danas cuti, go qurac.
 

Zadnjih godina Hrvatska intenzivno propada. Iskoristio je zapad da nas podeli i sada hrvati ostavljaju svoje kosti u zabitima Irske a hrvatice idu u Nemacku da se poradjaju.

Trazili drzavu po cenu svih stradalih tokom devedesetih i kada su je dobili, zapoceli egzodus iz iste. To uraditi moze samo mentalno bolesni kolektiv.
 
Sve države oko Srbije su u Nato savezu ili njeni protektorati, prije par dana Makedonija potpisala pristup nato-a.
Srbija sa svojim avionima moze samo po Srbiji letjeti, u ratu izvan svojih granica nemaju što traziti s njima, a i u slucaju obrane Srbije bili bi od nikakve koristi.
Mozes misliti kako su države susjedi zabrinuti zbog srpske "sile".
Kosovo vam to svakodnevno dokazuje.
 
То може да прича неко ко не зна или се прави будала. Турци су војно јаки ко црна земља.

ti se ne zaleci da ne ispadnes budala.Turci jesu vojna sila ,ali moj komentar se odnosio na vlazne snove jednog Bosnje o povraku Turaka sve do Beca.Bez obzira kolika si sila, tesko mozes da zauzmes jedan grad a ti bi do Beca.
 
Bugarska tek planira da nabavi F16V novu eskadrilu ali to ce da se vidi sta ce s tim da bude. Ovo sto sad imaju nas jedan MIG porusi.

Doduse Bugari imaju S300 odavno. Tu su jaci.

Grcka je saveznik nas i Grcka ne spada u region koji obuhvatam. Grcka ima Tursku na vratu ne zanima je Balkan.

Нешто сам преспавао. Када смо потписали уговор о савезу?

- - - - - - - - - -

Sve države oko Srbije su u Nato savezu ili njeni protektorati, prije par dana Makedonija potpisala pristup nato-a.
Srbija sa svojim avionima moze samo po Srbiji letjeti, u ratu izvan svojih granica nemaju što traziti s njima, a i u slucaju obrane Srbije bili bi od nikakve koristi.
Mozes misliti kako su države susjedi zabrinuti zbog srpske "sile".
Kosovo vam to svakodnevno dokazuje.

Косово држава? И ви сте нам показивали силу 1941. кад сте Швабама коњушарили. :mrgreen:
 

Back
Top