koji programski jezik odabrati?

zerocool2

Početnik
Poruka
10
Potreban mi je dobronameran savet oko izbora programskog jezika,

Imam nesto znanja iz htmla i css-a, ranije sam radio nesto iz visual basica, engleski govorim tecno, matematika jedan od omiljenih predmeta.
Mogu da odvojim dnevno oko 3 sata za ucenje, nista vise, zbog raznoraznih obaveza.
Koji bi programski jezik bio najbolji za mene, u smislu da sto pre mogu zaradim neki novac, ne preveliki, reda ~300e/mesecno, a da takodje ne trosim previse vremena na projekte, jer imam u zivotu i previse obaveza.

php? python? ruby?

Unapred zahvalan
 
Potreban mi je dobronameran savet oko izbora programskog jezika,

Imam nesto znanja iz htmla i css-a, ranije sam radio nesto iz visual basica, engleski govorim tecno, matematika jedan od omiljenih predmeta.
Mogu da odvojim dnevno oko 3 sata za ucenje, nista vise, zbog raznoraznih obaveza.
Koji bi programski jezik bio najbolji za mene, u smislu da sto pre mogu zaradim neki novac, ne preveliki, reda ~300e/mesecno, a da takodje ne trosim previse vremena na projekte, jer imam u zivotu i previse obaveza.

php? python? ruby?

Unapred zahvalan

A kako si zamislio da zaradis tih 300e mesecno??? na osnovu toga neko moze da ti da savet za jezik.

Da si rekao da zelis da se zaposlis kao developer ja bi ti preporucio Javascript pa onda React...React javascript framework je trenutno najtrazeniji svugde.A uz tvoje poznavanje html-a i css-a,javascript bi ti legao fino.

Medjutim ako imas neke ideje samo za andorid,ios aplikacije onda Java.Trebao bi da nam kazes sta planiras da radis da bi zaradio tih 300e.

Inace na javascirpt se mnogo toga prebacuje.Svi jaki sajtovi poput facebook-a,instagrama,tvitera... guraju js ispod haube jer najbrze sljaka i radi fornt i end u isto vreme.Tu je i Native.js za andorid,ios aplikacije,Node.js za backend,Vue,React,Angular za sve....
Moj glas ide za javascript osim ako nemas bas striktno odlucen cilja ka cemu tezis.
 
Isto sam pitanje postavio mom profesoru pre 30g. Odgovorio mi je: "onaj koji znaš". Inače, Oracle nije programski jezik već DBMS čije poznavanje zahteva godine učenja ali i donosi gomilu para.

Sto bi DBMS ucio godinama? Sada kada su relacione baze vise manje iste, osim da znas SQL, treba da znas vise ukoliko zelis da radis kao administrator baze u nekoj banci sa obzirom na besplatne alternative posto banka jelte ako treba
da se stavi konfiguracija za to koristi Oracle :)
 
Sto bi DBMS ucio godinama? Sada kada su relacione baze vise manje iste, osim da znas SQL, treba da znas vise ukoliko zelis da radis kao administrator baze u nekoj banci sa obzirom na besplatne alternative posto banka jelte ako treba
da se stavi konfiguracija za to koristi Oracle :)
Da, mislio sam na aministraciju. SQL će naučiti za nedelju dana ali se tu neće hleba najesti.
 
Ako vec znas HTML/CSS nemas smisla da pocinjes da radis bilo sta drugo osim JS da bi najbrze zaokruzio ceo front-end i krenuo odmah ra radis. U tom smislu, ne razumem zasto ti drugi predlazu Oracle i sl...
Znaci JS pa onda PHP. Posle toga ako ti se programiranje uopste svidi predji na nesto drugo hoces/imas vremena.
 

Back
Top