Salate

Poruka
21.521
Kupus salata, kiseli kupus, krompir salata, ruska salata, tzatziki, paradajz salata pogotovo sopska, kiseli krastavci, ajvar u funkciji dodatka uz glavno jelo, ljutenica sa sargarepom itd, itd...... Bez salate nema dobrog jela. Koliko god ukusno to glavno jelo, bilo bi monotono bez salate. Salata mu daje smek, a jako je zdravo jesti salatu. Sta ces vise.......
 
Poslednja izmena:
Из пасуљ и сочиво најбоља је купус салата. Шопска уз роштиљ. Зелена уз мусаку и печену пилетину са кромпиром из рерне. Уз рибу - кромпир салата или барени кромпир са блитвом и белим луком.
 
Из пасуљ и сочиво најбоља је купус салата. Шопска уз роштиљ. Зелена уз мусаку и печену пилетину са кромпиром из рерне. Уз рибу - кромпир салата или барени кромпир са блитвом и белим луком.

Pa i ja jedem neretko kupus salatu uz pasulj, zapravo kad je sezona jedem je uz sve :lol: Ali posto ne jedem ribu :( a volim krompir salatu, onda mi nekako najbolje pase uz pasulj.

Rostilj kada narucimo na kilo i jedemo onda obavezno sopska, ali kada uzimam po fast food kioscima onda uzmem od priloga majonez, kecap i kupus. To mi je isto dobra kombinacija.
 

Kombinujem uz jela sa krompirom i mesom, cesce svinjskim mesom. Kupus obavezno stavljam kao prilog pljeskavici.


Ne jedem u salatnoj formi.


Dobra je samo kada ja spremim, u suprotnom izbegavam.


Tokom zimskog perioda iskljucivo, moze uz bilo sta osim supu.


Ne volim.

paradajz salata pogotovo sopska

Najbolja salata na svetu.

kiseli krastavci

tokom zimskih perioda, idu prakticno uz bilo sta.

ajvar u funkciji dodatka uz glavno jelo

Konzumiram.

ljutenica sa sargarepom

Bez sargarepe, konzumiram. Kao i sve vrste tursije.



Salata je za mene sezonski fazon. Najvise volim presek prolece/leto kada mogu da kombinujem mladi luk i zelenu salatu sa limunom u odnosu na raznjice koje spremam.

Sopsku salatu pravim, ali gotovo nikada ne stavljam sir osim ako nije bas za goste. Salata je uvek paradajz, krastavac, paprika, crni luk, ulje, so. Ovo je salata koju mogu da jedem stalno. Volim cak vise od mesa, a to dovoljno govori koliko volim ovakvu salatu.
 
Uz pasulj i sarmu ....ljute papričice ( najčešće pečene)
uz musaku i jela od krompira ................. kupus, cvekla, pečena paprika sa belim lukom
uz roštilj .......... crni luk, Šopska salata, zelena salata

i salate obožavam i mogu ih jesti i kao glavno jelo
 

Back
Top