Gde je nestala cuvena generacija 95, 96, 97 - fantasticni Novozelandjani

Poruka
21.521
Svi su pricali decenijama o famoznim Cileancima sa kraja 80-tih.. Ta generacija je dala toliko vrhunskih igraca na svetskom nivou. Rezultat je hrvatska bronza iz 98, a Srbe je delila jedna precka od 8 najboljih na planeti.

Ali to sto je uradila ta velika Jugoslavija, isto to je ponovila sama Srbija, 2015. godine na Novom Zelandu. Utoliko je nas uspeh veci, jer smo to ostvarili sami, bez Hrvata i ostalih. Pitanje je gde su danas ti srpski igraci, posle 3 i po, skoro 4 godine......

Babic i Gajic su u Zvezdi. Zdjelar je u Partizanu. Antonov je bez kluba. Vukasin Jovanovic uglavnom sedi na klupi u Francuskoj, pomalo igra. Saponjic nema mesta u Benfici, seljakaju ga po pozajmicama. Mandic je u Norveskoj. Rajkovic je i dalje u Izraelu. Stefan Ilic igra za Metalac iz Gornjeg Milanovca. Hvata me neka tuga i gorcina dok ovo pisem.

Za Veljkovica mozemo reci da je uspeo. Igra u Verderu poprilicno i stigao je do A reprezentacije. Maksimovic igra standardno u Hetafeu, a Grujic u Herti. Zivkovic u Benfici nije bas standardan, ali igra. I na kraju Sergej Milinkovic Savic koji je najvise postigao - idealnih 11 citave Italije.

Jovic i Milenkovic su izrasli u vrhunske igrace, iako jesu ta generacija, oni ipak nisu ucestvovali na tom prvenstvu na Novom Zelandu.

I sta je zakljucak? Jedan SMS, jos par solidnih igraca u evropskim okvirima i ostali koji su dobri za Zvezdu ili Izrael.

Po meni je to premalo. Da su Francuzi osvojili taj svetski kup, oni bi mazili i pazili te svoje igrace, koji bi dobili prostor u PSG-u, Monaku, Marseju, Lionu....... a nasi su se razbezali po belom svetu, gde nikog nije briga za njih i za srpsku reprezentaciju cija bi oni trebalo da budu osovina u buducnosti.

Ne kazem ja, ima jos vremena, i dalje su mladi, Gajic moze u Zvezdi da napreduje, Zivkovic moze mnogo..... ali niko od njih vise nema 18, 19 godina, nego su izmedju 22 i 24. Pa su samim tim manje sanse za napredak.

Da li je Srbija izgubila svoju mozda najbolju generaciju, odnosno najtalentovaniju generaciju, tesko je sada reci. To zavisi od njihovog ucinka u A timu.

Ali, za sada nedovoljno, po meni. Sta vi mislite?
 
Ta generacija je bila jedna od retkih koja je nesto napravila i u buducnosti ... kao sto vec rece Petar, dosta puta se mozda izdvoji dva do tri igraca dok je u toj generaciji bilo vise njih koji su se posle odvojili u Hrvatsku i SFRJ ...

Pedja, Boban, Suker, Jarni, Robi, ... sve legenda za legendom ... inace i danas veoma uspesni u fudbalu.

Pedja je bio deo jednog od najjacih Real Madrida, Boban radi kao veoma dobar analizator utakmica ; Davor je predsednik Hrvatskog Saveza, Jarni radi sa mladjom selekcijom Hrvatske (U19) dok je Robi uspesan sto se tice trenerskog posla ...
 
Ta generacija je bila jedna od retkih koja je nesto napravila i u buducnosti ... kao sto vec rece Petar, dosta puta se mozda izdvoji dva do tri igraca dok je u toj generaciji bilo vise njih koji su se posle odvojili u Hrvatsku i SFRJ ...

Pedja, Boban, Suker, Jarni, Robi, ... sve legenda za legendom ... inace i danas veoma uspesni u fudbalu.

Pedja je bio deo jednog od najjacih Real Madrida, Boban radi kao veoma dobar analizator utakmica ; Davor je predsednik Hrvatskog Saveza, Jarni radi sa mladjom selekcijom Hrvatske (U19) dok je Robi uspesan sto se tice trenerskog posla ...

Pa nisu bili samo Pedja, Boban, Suker, Robi i Jarni........ Bio je i Pancev, Jugovic, Mihajlovic, Savicevic..

Tema je zasto od Cileanaca imamo 10 vrhunskih igraca, a od Novozelandjana za sada, nijednog ili jednog, a ako se ovako nastavi pitanje je i da li cemo na kraju vise imati od jednog, dvojice.... Sergej ako se vrati u formu bice top, u Zivkovica ja licno verujem..... E sad da li Maksimovic, Veljkovic, Grujic mogu biti vrhunski igraci? Pa tesko. Nije nemoguce, ali tesko ostvarivo. A tek da ne pricam za ove sto igraju u Zvezdi i Partizanu sa 23, 24 godine.....
 
Pa nisu bili samo Pedja, Boban, Suker, Robi i Jarni........ Bio je i Pancev, Jugovic, Mihajlovic, Savicevic..

Tema je zasto od Cileanaca imamo 10 vrhunskih igraca, a od Novozelandjana za sada, nijednog ili jednog, a ako se ovako nastavi pitanje je i da li cemo na kraju vise imati od jednog, dvojice.... Sergej ako se vrati u formu bice top, u Zivkovica ja licno verujem..... E sad da li Maksimovic, Veljkovic, Grujic mogu biti vrhunski igraci? Pa tesko. Nije nemoguce, ali tesko ostvarivo. A tek da ne pricam za ove sto igraju u Zvezdi i Partizanu sa 23, 24 godine.....

Jugovic, Pancev i ostale koje si napomenuo nisu bili Cileanci ... oni su dosli malo kasnije ... ja mislim da je o tome prica ... :dontunderstand:
 
Svi su pricali decenijama o famoznim Cileancima sa kraja 80-tih.. Ta generacija je dala toliko vrhunskih igraca na svetskom nivou. Rezultat je hrvatska bronza iz 98, a Srbe je delila jedna precka od 8 najboljih na planeti.

Ali to sto je uradila ta velika Jugoslavija, isto to je ponovila sama Srbija, 2015. godine na Novom Zelandu. Utoliko je nas uspeh veci, jer smo to ostvarili sami, bez Hrvata i ostalih. Pitanje je gde su danas ti srpski igraci, posle 3 i po, skoro 4 godine......

Babic i Gajic su u Zvezdi. Zdjelar je u Partizanu. Antonov je bez kluba. Vukasin Jovanovic uglavnom sedi na klupi u Francuskoj, pomalo igra. Saponjic nema mesta u Benfici, seljakaju ga po pozajmicama. Mandic je u Norveskoj. Rajkovic je i dalje u Izraelu. Stefan Ilic igra za Metalac iz Gornjeg Milanovca. Hvata me neka tuga i gorcina dok ovo pisem.

Za Veljkovica mozemo reci da je uspeo. Igra u Verderu poprilicno i stigao je do A reprezentacije. Maksimovic igra standardno u Hetafeu, a Grujic u Herti. Zivkovic u Benfici nije bas standardan, ali igra. I na kraju Sergej Milinkovic Savic koji je najvise postigao - idealnih 11 citave Italije.

Jovic i Milenkovic su izrasli u vrhunske igrace, iako jesu ta generacija, oni ipak nisu ucestvovali na tom prvenstvu na Novom Zelandu.

I sta je zakljucak? Jedan SMS, jos par solidnih igraca u evropskim okvirima i ostali koji su dobri za Zvezdu ili Izrael.

Po meni je to premalo. Da su Francuzi osvojili taj svetski kup, oni bi mazili i pazili te svoje igrace, koji bi dobili prostor u PSG-u, Monaku, Marseju, Lionu....... a nasi su se razbezali po belom svetu, gde nikog nije briga za njih i za srpsku reprezentaciju cija bi oni trebalo da budu osovina u buducnosti.

Ne kazem ja, ima jos vremena, i dalje su mladi, Gajic moze u Zvezdi da napreduje, Zivkovic moze mnogo..... ali niko od njih vise nema 18, 19 godina, nego su izmedju 22 i 24. Pa su samim tim manje sanse za napredak.

Da li je Srbija izgubila svoju mozda najbolju generaciju, odnosno najtalentovaniju generaciju, tesko je sada reci. To zavisi od njihovog ucinka u A timu.

Ali, za sada nedovoljno, po meni. Sta vi mislite?

Skoro svi koji su učestvovali na tom prvenstvu su rođeni 1995 ili 1996. Tu je bio i Gaćinović.

Luka Jović (rođen decembra 1997) i Nikola Milenković (rođen oktobra 1997) su tada bili u još mlađim kategorijama.

Za sada niko osim Sergeja Milinkovića Savića nije izrastao u ekstra klasu. Ipak, oni su mladi i možda se još neko istakne do kraja karijere. Živkoviću i Grujiću nije pružena prava šansa.
 
Gde si Soco kuco stara! Jedino ti izgleda jos nisi digo ruke od reprezentacije!...Ja sam brate moro na pauzu neko vrjeme posle svetskog nisam vise imo snage odgledo sam tu i tamo ovu ligu nacija al bez da sam se primo ko nekad...Ali eto izgleda nisam jos spreman da dignem ruke od svega bice jos nerviranja puno puno nerviranja osjecam to a jesam li budala ako eto vjerujem da ce biti i nekog uspeha? Al stvarno eto mislim da cemo nesto i lepo konacno docekati...Ne odmah al kroz koju godinu....


Sto se tice Novozelandjana pa ovako prvo mislim da je jako nezahvalno poredjenje sa Cileancima iz prostog razloga sto su ti Cileanci imaju sjajnu platformu za dalji razvitak jaku domacu ligu, maticne klubove iza sebe izuzetno ozbiljne klubove, koji su ih negovali da postanu to sto su postali dakle jedan prirodan proces....Dok su Novozelandjani morali 'okolo' tj preko da krce svoj koji je jako tezak i trnovit za svakoga koji je stranac...i to nije nikakav klise...uzecu dva dijamtralno suportna primera....

Sergej za koga je Lacio izdvojio za njih ozbiljne pare i on kao klinac dolazi u tako zahtevnu ligu i kasko je itekako trebala mu je cela sezona da uhvati ritam bre...da se primjetiti klasa na momente ali daleko je to bilo od ikakve konstatnosti ali posto je Lacio izdvojio finu sumu a on jeste talenat postao je projekat koji ce negovati...Sa druge strane Maksimovic ode za DZ u Valensiju rekli bi odlican klub...i onda dovedu na tvoju poziciju Kondogbiju i onoga iz Arsenala kako se zove bre...I sve je to lepo decko sto si ti i evropski i svetski prvak ali vidi ti nas nista nisi kosto idi na kaljenje ima neki Hetafe ako uspes fenomenalno ako ne svkako nas nisi nista kosto...****** surove su to situacije dok se naviknes na ritam i zahtevnost lige dok pocnes da pravis makar neku razliku okrenes se tamo vamo prodje 3 godine...Stim sto momak odlicno igra u Hetafeu nek se zadrzi na ovoj raznini 2 3 sezone i sledi transfer u veliki klub uveren sam da ce on biti igrac pa ono u rangu Matica...

I da napomenem ako je Krstajic nesto dobro uradio to je ovaj par veznjaka Maksimovic Lukic odlicno deluju lopta ide napred pravovremeno nema alibi igre na tom delu terena gde smo se godinama patili sa svim tim izmedju linija bezveznim klasicnim alibi igracima bez ideje koje smo stamapli godinama da im nepominjem imena...u tom segmentu je neverovatan 'upgrade' u odnosu na Matica i Milivojevica koji vaze za neke marke kao...kad cujem da ljudi kukaju za kapitenom kristal palasa muka mi...

I na kraju krajeva ne moraju svi postati igraci svetske klase nek ne budu alibi igraci jer kakve ja imam koristi od Ademove reputacije i toboze neke karijere koja je uzgred samo na papiru kad je od njega u igri sada Lukic 5 puta odgovorniji igrac i igrac koji neuporedivo vise pruza u igri...

Da jos neke stvari sto se tice Novozelandjana deo te generacije su trebali biti Jovic, Ristic, Pantic i Radonjic....Jovica koji je bio projektovan za prvog spica te reprezentacije nije Zvezda pustila jer smo ga kao spremali za prvog spica u Zvezdi ni Ristic nije pustan navodno neka operacija i krajnika i prica kako je novi kapiten ide na pripreme sve su to izgovori za Zvezdin 'beef' sa savezom...Pustan je Grujic jer je bio na pozajmici u Kolubari, Vule Jovanovic i Rajkovic koji su sedeli na klupi...Savez je odlucio da nece Danila Pantica voditi jer je stao uz Partizan posto ovaj nije hteo da produzi ugovor, secate se da je Danilo Pantic se ipak naso na balkonu i plako neko mu je dao medalju da nosi... Radonjic je bio sa ekipom na pripremama ali je pravio gluposti igro neki svoj fudbal i glumio Zvezdu kako on samo zna pa je otpo to je bilo iznenadjenje jer je godinama najavljivan kao mega talenat...Na spisku se naso i Filip Jankovic kome je karijera krenula stramputicom i on je za mnoge bio upitan izbor cak se i Paun obratio povodom njega i reko kako nebi bilo dobro da Srbija izgubi takvog talenta i da veruje u njega...sto je svakako legetiman izbor selektora samo pricam sta se desavalo...

Tako da ono sto se tice te nase generacije ja uopste ne vidim razloga za paniku...Sergej ove godine pad forme ali nije taj momak zaboravio igrati fudbala nit je on neka prevara nije ga Kezman uguro u idealni tim Serije A prosle sezone...Pa samo treba pogledati utakmicu protiv Juventusa iz proslogodisnjeg finala super Kup lik je pokido kakva zverina na terenu nista mu nisu mogli lucidnost prvi kontakt sa loptom decko ih je rutiniro slago ko cunjeve na svakom delu terena...nije on zaboravio igrati samo da namesti glavu i bice on top polako...nego kod nas ljudi jedva cekaju da ispljuju nekoga da ispadnu bas oni pametni i kako su svi ostali glupi...Sad nesto razmisljam pa kod nas bi ljudi recimo Hamesa Rodrigeza proglasili prevarom od igraca jer nije broj 1 u Bajernu...bice sa Sergejom sve u redu bice jedan od glavnih igraca nekog ozbiljnog kluba...Isto vazi i za Grujica gledo sam pred novu godinu utakmicu protiv Ajntrahta momak ih je razbio klasa samo mu treba ukazati poverenje i dati da igra u kontinuitetu a vi se smejte kako je igrac Liverpula na pozajmici sa 22 godine propo igrac i sigurno Terza i ovaj njegov manager placaju trenera Herte da daje izjave kako je Grujic najveci talenat u Herti u zadnjih ne znam kolko godina...Uopste nije bitno dal ce u Liverpulu igrati ili sutra u Chelziju kao Matic svojevremeno kad su se kajali...Smem se zakleti da ce za koju godinu biti nosilac nekog velikog kluba...treba mu 2 3 sezone u jakoj ligi u solidnoj ekipi i to je to...Slicno mislim i za Maksimovica....Najprijatnije iznenadjenje za mene je Gacinovic stim da neko javi Krstajicu da decko neigra krilo jos od Vojvodine! Igra osmicu ne igra stalno ali ima ozbiljnu minutazu u ekipi koja igra odlican fudbal i sve je bolji i bolji izuzetno odgovoran u igri razmislja ona utakmica protiv Lacia je bila bice jos mnogo takvih ni za njega se nebojim...Najvise me brine Zivkovic on mora da ide bilo gde nek ode u neki klub iz Nemacke samo nek igra covece...ne znam dje snjim zapelo ali nam on treba sa utakmicama u nogama...siguran sam da ce isplivati sad da li ce biti bas svetski as neverujem najvise se oseti stagnacija kod tih igraca zadnje trecine generalno...Ali on jako dobro razume fudbal moze dobaciti daleko nivo Tadica i to nije zvezda ni svetka klasa reputacijom ali je majstor bez pogovora...tako nesto ocekujem od Zivkovica i Gacinovica...Sergej, Grujic i Maksimovic ce biti svetski asovi za koju godinu...Luka Jovica koji je trebo biti deo te generacije...Tako da brate ima tu 5 igraca 6ti Jovic koji nije putovo i da Radonjica nemojte da otpisivati bezobzira na ovo sada igrac takvih monstoruznih predispozicija pre ili kasnije ce gaziti u nekom ozbiljnom klubu i praviti razliku i bice dugo godina reprezntativac smejte se al vreme ce pokazati...Kostic zna biti dobar igrac ako znas iz njega izvuci maximum Radonja ce biti veliki upgrade... Generalno ovi iz zadnje linije su podbacili sa Rajkovicem nisam nacisto kakav je...mada je imam ceo zivot problem sa golmanima generalno naprimer onaj iz Liverpula sto je iz Rome doso mi se nikako nesvidja pa nisam bas merodavan... Antonov razocarenje, Gajic u Zvezdi ce se izvuci jer mora nema drugog desnog beka :)...e da Veljkovic ce imati solidnu karijeru na papiru ali tanak igrac...
 
@Bari

Pa Sergej, Jovic i Milenkovic za sada imaju najvece sanse da budu svetska klasa, ostalo je jos samo da se potvrde u nekim od top klubova. Ali od njih trojice, jedino je Sergej bio na Novom Zelandu.

Ja bas za Gacinovica mislim da mu je maksimum Tadicev nivo, znaci jako dobar igrac, ali ne svetski as. Veljkovic ce moci da posluzi u reprezentaciji, ako kojim slucajem od Gajica ne bude nista, pa Milenkovic bude igrao desnog beka... Veljkovic-Nastasic bi u tom slucaju bio solidan tandem.. Ali naravno vece su sanse da Gajic nesto napravi, utoliko bi bilo bolje jer bi i sam Nastasic pored Milenkovica verujem bio dosta bolji i sigurniji...... Mada ni Veljkovica ne bi ja sad prozivo zbog kikseva, ipak je on jos uvek mlad, i to je osetiljiva pozicija, ovo u ligi nacija su mu bile prakticno prve utakmice u A timu...... Ako nista moze biti dobar rotacijski igrac.

Tadicu na primer eto je nedostajala ta brzina da bude vrhunski igrac, a kod Gacinovica primecujem da je cesto neaktivan na terenu, ali i takav on se pojavi niotkuda i da gol, sto je svakako plus.

Zivkovic je nevidjeno dobar igrac. On kad tad mora da ispliva. Sprdali se ljudi da je Jovic srpski Falkao, pa tako sad zvuci glupo da je Zile srpski Mesi, ali kroz par godina ni to vise nece biti smesno i neozbiljno.

Za Grujica, Maksimovica, Radonjica je tesko dati procene koliko mogu da dobace. Da li ce i ko od njih biti sporedni igrac koji je uvek tu oko repke ili nosilac to je jako tesko dati prognozu u ovom trenutku. Ali da imaju kvalitet imaju. Samo je pitanje kako ce im se poklopiti u nastavku karijere.

Sad mali off topic, ja sam pricao na forumu nisi ti bio tu. Zaboravlja se ovde da je i Mitar jos uvek mlad, meni je on ako izuzmemo Jovica najbolji srpski napadac u poslednjih 20 godina, jos od Pedje Mijatovica. Svaka cast Kezmanu, Savi, Zigicu i Panteli ali brate Mitar je bolji od svih njih. Ne kazem ja, velika je stvar nabiti brutalnu statistiku u Holandiji, ali kad je bio trenutak da pokazes da si veliki u Celziju ti si prdno u cabar. A Mitar je na toj istoj sceni izdominirao gde je Kezmanu zapelo. I drago mi je sto ce sasvim izvesno pretici Savu po broju golova. I Pantela je u Nemackoj bio dosta dobar, ali Mitar je vec sada dao vise reprezentaciji.

Mitrovic nikada nece biti top level, ali jedan dobar premijerligaski napadac to da. Nesto poput Bentekea. Namenjace se on klubova u Engleskoj i nadavati golova, to je sigurno. Steta sto nema bolju tehniku, bio bi kao Benzema :D Znas sta sam primetio kod njega, kad treba da sutne iz mesta sa 20 metara on je car, ali kada je u trku u rolingu njemu bezi lopta i ne ume da resi takve situacije. Ali igra glavom brutalna tesko da mu moze parirati i jedan stoper na planeti.

O Jovicu sam isto dosta pisao. Obicno kazu ljudi on i Mitar bi bili sjajan tandem, ovaj robusan i jak a drugi agilan i pokretljiv tehnicar...... A zapravo je istina da je Jovic jaci od Mitra. Mitar deluje ovako masno, a Jovic je sav u misicima. Neverovatno koliko je jak. On je po meni najkompletnija devetka u fudbalu danas. Kada ga uporedim sa top napadacima tipa Suarez, Leva, Benzema, Aguero, on je brate kompletniji od svih njih.

Prvo sto moze da igra iza spica, ima sjajan pas u prostor. Druga skok igra i igra glavom bez greske, vrhunska. Podjednako dobro puca sa obe noge, neverovatno je brz i prodoran, kontrola lopte, tehnika sve na top nivou. Naravno agilnost, pokretljivost, osecaj za prostor, fudbalska inteligencija, njuh za gol...... Sve fantasticno! Duel igra vec sam rekao, covek je stena, nevidjeno jak. Samo ako ovako nastavi bice svetska devetka broj 1!

Eto tu je i Milenkovic koji isto poput Jovica nije igrao na tom svetskom kupu na Novom Zelandu a izrastao je u jednog od najboljih stopera na planeti bez preterivanja. Prodace ga Viola za 70-tak meleona.... brat bratu. Mene kod njega fascinira sto je u jednu ruku stamen i siguran, toliko je hladan kao da ima 30 godina,a s druge strane je i nekako prefinjen i elegantan, ume da iznese loptu sto se danas jako ceni u fudbalu, pogotovo kod klubova koj stalno igraju visok presing.... Sta ti mislis da li je za njega bolji Juve ili Mancester da nastavi karijeru????
 
E da i Mitar je deo Litvanaca a velika vecina Novozelandja su bili i deo Litvanaca...Upravu si za Mitra dobar premijerligaski igrac nije top level ponekad pomislim steta bas to da je malo pokretljiviji tipa Dzeko bio bi top teskas sidras...Ni ja ga nevidim u nekom velikom klubu iz prostog razloga sto sebi veliki klub ne moze da dopusti da igra tako...ali moze igrati za neki klub iz gornjeg dela tabele koji je stalno u borbi za LE i LS....Ja njega izuzetno gotivim njegov stav na terenu izgaranje borba do poslednjeg sudojskog zvizduka...Na kraju svetskog sam se mislio daj mu bre kapitensku traku da nas nosi ali Jovic je totalno ekplodiro tako da ono...Voleo bih da nadje klub tog profila koji je igra stalno Evropu recimo Benitez je totalni idiot sto ga je otero iz Njukastla...Jer Njukastl mora pre ili kasnije da se vrati da igra evropu...A Mitar je bas rodjen da bude kultni heroj idol navijaca bas zbog tog stava na terenu ona poslednja dva gola za Fulam ga opisuju borba izgara celo vreme i onda u poslednjem minutu gol glavom navijaci u transu...taj njegov stav je ono sto svaki navijac zeli od igraca...

E sad od Kezmana i Pantelica je bolji za 3 klase...njih dvojica su klasicne prevare...Nije opste za poredjenje... Sa Zigicem je pa tu negde ne znam zavisi kako posmatras stvari kod Zigica je sve atipicno krenuvsi od njega kao profila igraca do karijere do tog raskoraka u formi kada je bio najbolji igro je na kasicicu u repki imali su drugi prednost koristili ga kao 'specijalca'...kada je bio u krizi nismo imali boljeg bio je prvi napadac i bio je dobar ne kazem ali nije to to sto smo mogli dobiti snjim da je bilo sluha...Tu su negde stim sto ce reprezentacija od Mitra mnogo vise videti koristi...Moze se reci da vec jeste na kraju krajeva...
Sto se tice Save mislim da je Savo ipak iznad pomenute dvojice problem sa Savom je sto covek od pocetka karijere vuce 'hejt' od publike...Prvo sto se nasa publika starija garda navikla da imamo prefinjenu klasu lepu na oko a Savo kad se poguri uzme da davi 'mrsimuda' i na oko to deluje nekako smotano pa svima digne pritisak i odmah su ga terali 'dje ce ovaj smotani' ljudi nisu ni sanjali kakva ce nas beda zadesiti posle njega....Ali Savo koliko got delovo ruzno na oko kad 'mrsimuda' retko je gubio lopte jako retko znao je udaviti ali znao je i sam razliku da napravi kolko got to delovo smotano ponekad prolazimo mu je i fudbal je malo drugaciji bio doduse sporije se igralo...Na vrhuncu karijere njegova saradnja sa veznim redom u ucestovanje u igri je bilo izvanderdno, udarac glavom izvanderdan gotovo ko Mitar...Savo je u Spaniji trpo nekoliko sezona po 20 komada redovno jedne sezone bio prvi strelac zatim sledi ogroman transer u Parmu da odmeni Krespa...Savo je u globalnim okvirima bio mnogo cenjeniji igrac tada nego Mitar danas(mada Mitar ima jos vremena)...Nije bio svetska klasa ali izuzetan golgeter koji je mogo da igru u vecini jakih ekipa...E onda sledi poslednja faza Milosevica kada je trebo da ulazi sa skupe idalje smo ga vukli kao prvog napadaca sa kapitenskom trakom na ruci kada je vec bilo evidentno da ne moze da vise nije isti igrac i onda je opet navuko puno gneva i mrznje od strane navijaca da igra samo da bi postao rekorder po broju nastupa...Ljudi kroz tu prizmu cesto gledaju Sava pa zaboravljaju kolko je on bio dobar ustvari na vrhuncu i kolko smo 'ziveli od njegovih golova'...
 
E da i Mitar je deo Litvanaca a velika vecina Novozelandja su bili i deo Litvanaca...Upravu si za Mitra dobar premijerligaski igrac nije top level ponekad pomislim steta bas to da je malo pokretljiviji tipa Dzeko bio bi top teskas sidras...Ni ja ga nevidim u nekom velikom klubu iz prostog razloga sto sebi veliki klub ne moze da dopusti da igra tako...ali moze igrati za neki klub iz gornjeg dela tabele koji je stalno u borbi za LE i LS....Ja njega izuzetno gotivim njegov stav na terenu izgaranje borba do poslednjeg sudojskog zvizduka...Na kraju svetskog sam se mislio daj mu bre kapitensku traku da nas nosi ali Jovic je totalno ekplodiro tako da ono...Voleo bih da nadje klub tog profila koji je igra stalno Evropu recimo Benitez je totalni idiot sto ga je otero iz Njukastla...Jer Njukastl mora pre ili kasnije da se vrati da igra evropu...A Mitar je bas rodjen da bude kultni heroj idol navijaca bas zbog tog stava na terenu ona poslednja dva gola za Fulam ga opisuju borba izgara celo vreme i onda u poslednjem minutu gol glavom navijaci u transu...taj njegov stav je ono sto svaki navijac zeli od igraca...

E sad od Kezmana i Pantelica je bolji za 3 klase...njih dvojica su klasicne prevare...Nije opste za poredjenje... Sa Zigicem je pa tu negde ne znam zavisi kako posmatras stvari kod Zigica je sve atipicno krenuvsi od njega kao profila igraca do karijere do tog raskoraka u formi kada je bio najbolji igro je na kasicicu u repki imali su drugi prednost koristili ga kao 'specijalca'...kada je bio u krizi nismo imali boljeg bio je prvi napadac i bio je dobar ne kazem ali nije to to sto smo mogli dobiti snjim da je bilo sluha...Tu su negde stim sto ce reprezentacija od Mitra mnogo vise videti koristi...Moze se reci da vec jeste na kraju krajeva...
Sto se tice Save mislim da je Savo ipak iznad pomenute dvojice problem sa Savom je sto covek od pocetka karijere vuce 'hejt' od publike...Prvo sto se nasa publika starija garda navikla da imamo prefinjenu klasu lepu na oko a Savo kad se poguri uzme da davi 'mrsimuda' i na oko to deluje nekako smotano pa svima digne pritisak i odmah su ga terali 'dje ce ovaj smotani' ljudi nisu ni sanjali kakva ce nas beda zadesiti posle njega....Ali Savo koliko got delovo ruzno na oko kad 'mrsimuda' retko je gubio lopte jako retko znao je udaviti ali znao je i sam razliku da napravi kolko got to delovo smotano ponekad prolazimo mu je i fudbal je malo drugaciji bio doduse sporije se igralo...Na vrhuncu karijere njegova saradnja sa veznim redom u ucestovanje u igri je bilo izvanderdno, udarac glavom izvanderdan gotovo ko Mitar...Savo je u Spaniji trpo nekoliko sezona po 20 komada redovno jedne sezone bio prvi strelac zatim sledi ogroman transer u Parmu da odmeni Krespa...Savo je u globalnim okvirima bio mnogo cenjeniji igrac tada nego Mitar danas(mada Mitar ima jos vremena)...Nije bio svetska klasa ali izuzetan golgeter koji je mogo da igru u vecini jakih ekipa...E onda sledi poslednja faza Milosevica kada je trebo da ulazi sa skupe idalje smo ga vukli kao prvog napadaca sa kapitenskom trakom na ruci kada je vec bilo evidentno da ne moze da vise nije isti igrac i onda je opet navuko puno gneva i mrznje od strane navijaca da igra samo da bi postao rekorder po broju nastupa...Ljudi kroz tu prizmu cesto gledaju Sava pa zaboravljaju kolko je on bio dobar ustvari na vrhuncu i kolko smo 'ziveli od njegovih golova'...

Pa dobro mozda si i u pravu za Savu, ali meni je Mitar mnogo drazi. Ne rece nista za Milenkovica malog, ne gotivis ga nesto? :D

Plasis li se da Jovic nece potrajati, posto vidim da si oprezan po pitanju njega.

Secam se koliko si verovao u Grujica, pa doslovno jedini na forumu. I evo ga razbija u Nemackoj. Svaka cast. Bila bi velika vajda od njega u reprezentaciji za buducnost. Treba uvek jedan takav igrac, jak na lopti, da poveze redove.

Lepo si rekao, nemamo klubove, to sam provukao i ja u uvodnom postu, sa fiktivnim poredjenjem sa Francuzima. Lepo je to sto se progurao jedan dobar Maksimovic ili Gacinovic, ali koliko je njih nestalo sa mape. Pocevsi od Saponjica, preko Mandica, Zdjelara, itd........ Ali eto, daj sta das. Neka ovi koji su se isprofilisali budu jos bolji i bice dobro.

- - - - - - - - - -

Meni eto zao pored Saponjica, najvise za Gajica i Antonova. Ali Gajic moze da se vrati na veliku scenu, daj Boze. Deficitarni smo na bekovskim pozicijama, a Gajic i Antonov su me odusevili na Novom Zelandu, secam se dok sam gledao bio sam iz fazona au jbt sta je ovo, daj ove odma u A tim.
 
Odlican je Milenkovic sve je to tacno em je jak i odvazan u duelima em deluje elegantno na lopti... uz malu opasku on ne kiksa u smislu da padne kocentracija i to ali ponekad mi se cini da zna zaspati na sekunde ostaviti igraca samog i onda na prvu nevidis odmah da je njegov propust i greska...ali to je stvar iskustva bice on top stoper i ja sam ubedjen pa pred kraj kvalifikacija sa Muslinom sam govorio da Milenkovica treba staviti da igra bez obzira na 'neikustvo' jer je vec u tom trenutku bio nas najbolji stoper...Nastasic svilen malo malo povreda nemoze da uhvati kontiutet forme pa mu se desi kiks a sa druge strane Maksimovic "Zvezda Napolija' koji redovno kiksa evo sad kad igraju za Napoli standardno kao po defaultu bude kriv za jedan gol...znas da ce nesto zasrati...Sto se tice njege sledece destinacije ja Juventus nepodnosim ali mozda bi mu to bio najpametniji potez jer je to neka 'sigurna luka' za njega dominantni su i bice jos dugo na vrhunskom nivou nema ogroman pritisak moze postepeno da raste u jednog od najboljih stopera....Ali Manchester je veci izazov gigant koji oce da se vrati na svoje mesto pa onda Vidicev broj 15 da uzme i to meni je to puno jaca prica...i posle 'Srbina opet Srbin' da imamo udela u istoriji tako velikog kluba i sutra dan da to preraste u legendu hehehehe ****** romantizujem valjda to svi volimo u fudbalu i svako pamti na svoj nacin... ali i mnogo veci rizik je Manchester...Sta ti mislis?

Za Jovica se plasim jedino da ce zagristi previse u ovome trenutku Real ili Barsa...Sto je najgore u Realu koji pravi rekonstrukciju mogu da videti da ce strpati 20 komada u prvoj sezoni...a odmah naredne sezone mogu videti da i pored toga dovede Ikardija daju 120 miliona i ovoga stavljaju na klupu jer Real jednostavno boluje od toga da dovede sve najaktuelnije u tom trenutku na trzistu marketing i sve te ***** materine....U Barsi Suarez je idalje dobar Jovic bi ulazio sa klupe ok ceka se kraj Suareza...ali se moze lako desiti da on potraje jos 2 pa i citave 3 sezone i ovaj da guli klupu izgubi kontiuitete i zavrsi pa kao Krkic naprimer...toga se brinem treba jako pametno birati gde ce sledece sezone da sedne sa Ajntrahtom i da vide da li ce klub idalje imati ambiciju da igra Evropu da li ce sve usmereno biti u tom pravcu ili...Da pazljivo odabere klub ako ce vec ici i gde ce nesumnjivo biti prvi izbor...
Sad ovo da je najkompletniji napadac na svetu mislim da te ponelo malo jer sve ukazuje na to da je Srbija konacno docekala napadaca svetskog kova...(Vucinic je taj bio u periodu izmedju kojeg smo cekali i nikad docekali na kraju...iz ovih i onih razloga)...Jovic je bas dobar tehnicki cak toliko dobar da mislim da bi mogo igrati na svakoj poziciji u najisturenijoj liniji nesto kao David Vilja svojevremeno...sad mozda ga zrstvujes i mozda to nije pametno jer treba da bude udarna 9ka zbog 'killer instinkta'...stim imam malu zamerku sto ga ponekad nema dovoljno u igri zna se iskljuciti a kad ga vidis na lopti vidis da je u stvari odlican da sjajno razmislja da jednostavno zna fudbala...Mislim da bi mozda u reprezentaciji trebali tako probati da u prednjoj liniji igraju Mitrovic Jovic izmedju i na jednu stranu stavis nekog brzog pravolinijskog igraca koji je u formi da razvlaci protivnika ovoga Kostica ili mozda cak i Darka Lazovica probati(pre par sedmica kakav je dao gol i kakav je namestio ne zna se sta je lepse podsetio nas da nije zaboravio igrati fudbal...)Dok se Radonja i Zivkovic(ovaj je nesto drugo ali shvatas ponetu) pronadju... To nam je sada rak rana jer gotovo da nemamo brzog krilnog igraca....iza njih naravno da Tadic pakuje...

Ma o Grujicu sam milion puta piso jedan od retkih kod kojeg na prvu vidis 'to je to'...Ljudi ga prvi put videli bez utakmica u nogama kad kaska i deluje zardjalo i brze bolje daj da ga proglasimo za prevaru 'igrac iz novina forisiran' kakvih novina decka poslo onaj ludi Lalatovic u Kolubaru...Sledece sezone se vratio samo mu ukazano poverenje kod Grofa i poveo nasu igru klasican primer kako pravom talentu netreba nikakav marketing samo poverenje i sansa...A ne ko onom Danilu Panticu pre nego sto je debitovo za Partizan nije izlazio iz novina(uzgred nije los igrac uopste fale mu neke stvari mrzi me da pisem ali nije to to) ..."To" sa nasih prostora na prvu sam mozda jedinuo ucio kod Jovetica, Matica, Kovacica i Grujica....Ajde i Sergeja ali on je opet toliko atipican da je posebna prica...i Gojko Kacar bi mogo u tu pricu koji je propo ko zeton nazalost...

Sto se tice ovih ostalih 'talenata' pa Stanisa Mandic nije nikada ni bio talenat...Hvala mu za gol u finalu pamticu vecno posle toga nista vredno pomena...Ali sem neke brzine i presinga koji igra na zadnju liniju nevidim nikakav kvalitet cim se zavrsilo svetsko poceo je da prica o nekoj 'nepravdi' otiso da igra za CG te kao neko ga sabotira u Cukarickom pazi molim te decko je odigro 50 utakmica za isti ne znam dal je cestitog gola dao...Gde zavrsio na kraju nedje u skandinaviji? Saponjic je imo nekog stofa da se se sklepa pristojan napadac ali isto nikakvih jakih naznaka da moze biti nesto posebno....Lik iako nije nesto jak sasvim je dobro koristio svoju konstituciju u duelima malo neagilan ali je znao saradjivati sa veznim redom...previse je to tanko da bi neke nade u njega polago covek u nekoj teoriji mogo bi se kao sto kazem sklepati solidan napadac i to je neki vrh...Zdjlear je izgleda 'prirodni' naslednik nasih 'zadnjih bezveznih nazalost... koji nemaju sta da traze u ozbiljnom fudbalu nadam se da se taj niz zavrsava sa megazvezdom i idolom te vrste Lukom Milivojevicem i da vise necemo bolovati tome...Pogledaj Jovancica iz Zvezde naprimer decko ceo zivot igra po nasim livadama valjda nije imo menadzera pa za tog Milivojevica je izmislio fudbal i slicne 'specijalce' koji su napravili neke solidne karijere vani...Da bude stvar smesnija ovaj Krstajic pored zivog Jovancica zove Jovicica u reprezentaciju ******!

Za bekove si upravu Antonov meni bio preslikani Kolarov bomba od levice potez u igri sve sve...na kraju corak...Milosevic isto sto je doso u Zvezdu u Spartaku je bio odlican ****** kasnije sam cito da kod nas je nabio 10 kila viska! i nije treniro redovno!!! Gajic ce se valjda izvuci....ali brate da smo dobili bekove golmana ceo vezni i napadaca bilo bi malo previse pogledaj i druge osvajace kolko je tu igraca postalo vrhunskih...Kad nas uproredim sa ostalima cini mi se da cemo mi vise izvuci iz ove generacije nego ostali osvajaci...

Eto iskacu i novi igraci Lukic da ostane na ovome nivou sada reprezentacija ce puno imati koristi od njega momak jednostavno zna fudbala bez problema iznosi loptu izuzetno lagan na nogama lako menja pravac odigrava unapred nema alibi pasova najvise podseca na Modrica kod nas bas pravo osvezenje za nas fudbal nemora postati Zvezda ali konkretan igrac to ocu snjim nisam nacisto gde mu je plafon...ova Italija gde se 'radi fudbal' mu ne treba po meni...

Meni je zalivije nekih drugih igraca koji su po svemu sudeci uporpasteni koji nisu deo te generacije kao Nemanja Mihajlovic, Plavsic(koga su ubili guranjem na krilo), Dejan Drazic momak totalno takticki nepismen kao igrac malog fudbala ****** a urodjeni talenat se vidi...
 
Svi su pricali decenijama o famoznim Cileancima sa kraja 80-tih.. Ta generacija je dala toliko vrhunskih igraca na svetskom nivou. Rezultat je hrvatska bronza iz 98, a Srbe je delila jedna precka od 8 najboljih na planeti.

Ali to sto je uradila ta velika Jugoslavija, isto to je ponovila sama Srbija, 2015. godine na Novom Zelandu. Utoliko je nas uspeh veci, jer smo to ostvarili sami, bez Hrvata i ostalih. Pitanje je gde su danas ti srpski igraci, posle 3 i po, skoro 4 godine......

Babic i Gajic su u Zvezdi. Zdjelar je u Partizanu. Antonov je bez kluba. Vukasin Jovanovic uglavnom sedi na klupi u Francuskoj, pomalo igra. Saponjic nema mesta u Benfici, seljakaju ga po pozajmicama. Mandic je u Norveskoj. Rajkovic je i dalje u Izraelu. Stefan Ilic igra za Metalac iz Gornjeg Milanovca. Hvata me neka tuga i gorcina dok ovo pisem.

Za Veljkovica mozemo reci da je uspeo. Igra u Verderu poprilicno i stigao je do A reprezentacije. Maksimovic igra standardno u Hetafeu, a Grujic u Herti. Zivkovic u Benfici nije bas standardan, ali igra. I na kraju Sergej Milinkovic Savic koji je najvise postigao - idealnih 11 citave Italije.

Jovic i Milenkovic su izrasli u vrhunske igrace, iako jesu ta generacija, oni ipak nisu ucestvovali na tom prvenstvu na Novom Zelandu.

I sta je zakljucak? Jedan SMS, jos par solidnih igraca u evropskim okvirima i ostali koji su dobri za Zvezdu ili Izrael.

Po meni je to premalo. Da su Francuzi osvojili taj svetski kup, oni bi mazili i pazili te svoje igrace, koji bi dobili prostor u PSG-u, Monaku, Marseju, Lionu....... a nasi su se razbezali po belom svetu, gde nikog nije briga za njih i za srpsku reprezentaciju cija bi oni trebalo da budu osovina u buducnosti.

Ne kazem ja, ima jos vremena, i dalje su mladi, Gajic moze u Zvezdi da napreduje, Zivkovic moze mnogo..... ali niko od njih vise nema 18, 19 godina, nego su izmedju 22 i 24. Pa su samim tim manje sanse za napredak.

Da li je Srbija izgubila svoju mozda najbolju generaciju, odnosno najtalentovaniju generaciju, tesko je sada reci. To zavisi od njihovog ucinka u A timu.

Ali, za sada nedovoljno, po meni. Sta vi mislite?

Ту су они, не брини ти. Само Савеза нема, не постоји.

- - - - - - - - - -

Da li je Srbija izgubila svoju mozda najbolju generaciju, odnosno najtalentovaniju generaciju, tesko je sada reci. To zavisi od njihovog ucinka u A timu.

Ali, za sada nedovoljno, po meni. Sta vi mislite?

Србија је изгубила саму себе. У томе је проблем.

- - - - - - - - - -

Skoro svi koji su učestvovali na tom prvenstvu su rođeni 1995 ili 1996. Tu je bio i Gaćinović.

Luka Jović (rođen decembra 1997) i Nikola Milenković (rođen oktobra 1997) su tada bili u još mlađim kategorijama.

Za sada niko osim Sergeja Milinkovića Savića nije izrastao u ekstra klasu. Ipak, oni su mladi i možda se još neko istakne do kraja karijere. Živkoviću i Grujiću nije pružena prava šansa.

Сергеј тоне у лацију што је изгледа и природно.

п.с. Само да напоменем.

- - - - - - - - - -

Nestali su tamo gde i svi oni pre njih, a i oni posle njih - u menadzerskom kazanu

Кокезином и јоцином, боље речено. :bljak:

- - - - - - - - - -

Ja bas za Gacinovica mislim da mu je maksimum Tadicev nivo,

Њихов је максимум да оној живини са Гризманом и Ембапеом тутну једно четир' комада! ;)
 

Back
Top