Omiljena zemlja za Balkance: Plata preko 5.000 EUR

Australija je mnogo vruca i ima opasnih malih zivotinja. Kanada je hladna i ima opasnih velikih zivotinja. Sve u svemu, nigde nije idealno, ne treba da budete materijalisti. Zaraditi se moze ovde, ali su i troskovi veliki. Otisla sam u prodavnicu pre neki dan, nista spektakularno nisam kupila i bum 315 dolara.
Mesecna rata za kredit na kuci sa osiguranjem je skoro 2000 dolara (i to je povoljno), kredit za auto 440 dolara (i to je povoljno), internet i televizija 170 dolara mesecno, mobilni telefon za jednu osobu 90 mesecno (bio je 70 dok nisam uzela novi XS model i to je super cena jer znam vec kako stvari ovde funkcionisu drugi placaju po 150 za isti servis), casovi klavira za dva deteta 320 dolara mesecno. Od sledece godine deca krecu u privatnu skolu i to ce biti 500+ dolara mesecno. I u Kanadi je skola besplatna ako zelite da vam dete nauci da bude drustveni problem.

Ono sto mene drzi u Kanadi je obavezna vakcinacijau Srbiji.

Kakav ti je to internet od 170 dolara, Ovi moji kazu da ima internet za 9 dolara mesecno sto je jeftinije od Srbije za taj protok.Jel to nesto ekstra brzo, Vidi ovo sto si ti napisala su troskovi bas bas veliki i retko ko bi se usudio da ih priusti,
 
Omiljena zemlja za Balkance: Plata preko 5.000 EUR


Kopenhagen -- Za narode sa Zapadnog Balkana, pored Nemačke, Austrije i Švajcarske, među favoritima je i Danska.


Po površini je manja od Bosne i Hercegovine, a ima oko 5,5 miliona stanovnika. Poznata je po odličnoj socijalnoj politici i veoma visokim platama.

Kako piše "Poslovni dnevnik", Danska je jedna od najuređenijih i najstabilnijih država na svetu i to se vidi na svakom koraku. Baš je ovih dana objavljeno da je to zemlja s najmanje korupcije na svetu. Skupo je, ali su i plate velike. Prosečna bruto plata je 5.124 evra. Visoki su i porezi, ali su zato povlastice takve da se niko ne buni.

Kako piše ovaj hrvatski portal, Danska za podizanje nataliteta isplaćuje “ekonomsku pomoć” deci do 18. godine – od 2.500 evra godišnje za decu do dve godine. Do 1.500 evra godišnje za one od 15. do 18. godine. Vrtići su im u prirodi, a obrazovanje je potpuno besplatno – od prvog razreda do kraja fakulteta.

Kako pišu hrvatski mediji, ona je dobra destinacija za nekoga ko želi da zaradi i usput nauči poštuje zakon. Jer strogo poštovanje zakona ovde je princip života. I to se oseća na svakom koraku.

https://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2019&mm=02&dd=04&nav_id=1501740

Odlican izbor nema sta.

Au brate al si ti u krasnom kad ti malo onih 1200 eura pa 2000... sad stiglo do 5...
Smanji troškove, baš si se zalaufao... ko da ti još samo danas ostalo... dalekobilopupupupu...

- - - - - - - - - -

Ovo su ti prika, psihološki tekstovi na kalup sa namenom.
Odavno postoje i plasiraju se gde treba.
Namena je da ti pojačaju nezadovoljstvo.
Egzistencijalno.
Pa još ako umešaju da ja Slobo kriv i da ga nema da će ti ovde biti ne pitaj...
Ko onda može da zaustavi nezadovoljnu masu koja pročitala sve ovo?

Ajd maknemo Slobu...
I jel nam sad bolje?

Nego slušaj ti mene ovako...
Ti što oće tebi da daju 5.000 evra a nit su ti rod nit pomoz' Bog...
Pitaj ti njih jel tamo kod njih svi mlate 5.000 pa imaju višak za deljenje?
E u tom slučaju odo i ja...
To neki Diznilend, leptiebem...

HDL_debut_1937.jpg
 
Poslednja izmena:
не би отишао у Данску ни да ми плате, тамо је седиште и оних талибана из тзв кавказ центра, пуни су шита ко пољски вц...

Ti sigurno ne bi jer ne bi ni znao da odes koliko si neobrazovan. Takvi treba da idu tamo. A ne si ostao ovde i glasas za AV.

A da ti plate otrcao bi kad prodajes dusu za sendvic :D
 
zapad je samo za strucake... sve otalo je jeftina radna snaga. i to je normalno... Ja nikada necu shavati srpski menatalitt da uopste poveruje da ce u nemackoj ziveti do jaja.

- - - - - - - - - -



da, ali ti plivas... a nasi ljudi misle da ce prevrcuci nemacke babe da zararade za godinu mercedes majbah i kupe vilu na jezeru komo.
Meni je uzasno, nije to za mene. Svo to pumpanje oko novca, ovde kad se rode njima je to tako i ne znaju za drugo, a ja nisam takva i ne zanima me. Ljudi koji hoce da jure pare i samo ih to zanima treba da dodju u Kanadu. Ovde sve ima cenu. Ako uradis nesto lepo za nekog ustanovices da mada si to uradio iz dobre volje neko ce tom delu staviti price tag i to ce biti veliko pojeftinjenje za tvoje cisto srce. Odvratno je, imam puno prijatelja i svi cine da se osecam kao vanzemaljac.
 
Poslednja izmena:
Kakav ti je to internet od 170 dolara, Ovi moji kazu da ima internet za 9 dolara mesecno sto je jeftinije od Srbije za taj protok.Jel to nesto ekstra brzo, Vidi ovo sto si ti napisala su troskovi bas bas veliki i retko ko bi se usudio da ih priusti,

To je cena za internet i tv zajedno i mozes da dobijes za manje samo na promociji koja traje ograniceno vreme, uglavnom 6 meseci, ali desi se neki poseban dil i do godinu dana, ali to je to uglavnom. Internet je oko 90 dolara ovo ostalo su tv takse i porezi.
 
Најбоља од тих земаља тамо горе је Швецка.

Прво ручаш лоптице од меса, затим се трчи 10км кроз шуму да се то истопи да би могао да станеш у екстра супер слим фарке из Ејченема, онда се гледају филмови Макс Фон Сидова, онда се ђуска уз Ејс оф Бејс, Јаки Да (болестно), Абу и покојног Авићета, и на крају те пегују феминисткиње након што се урадиш бренвином од 40 евра чашица.
 
Ja bih dao tri ovakve Srbije, za jednu Srbiju uređenu kao Danska

mogla bi i Austrija, bliže je...za viked skokneš do kuće

- - - - - - - - - -

а онда ни гласа од њега ..неки човек донесе старом три миље марака , каже ово шаље Шефкет Рамадани толико ваљда кошта живот вани .
RODITELJI STUDENTA IZ AMERIKE: Da možemo peške bismo otišli po telo sina!
Sahranjen student koji je poginuo u Americi: Poslednji oproštaj


Mladić iz Srbije poginuo u udesu u Americi - Naslovi.net vesti



Sahranjen student koji je poginuo u Dalasu: Poslednji oproštaj od ..


SRPSKI STUDENT (24) POGINUO U ČIKAGU: Miloše, zar mrtav baki ...


STUDENT IZ SRBIJE NASTRADAO U AMERICI! Beograđanin


и тако наслов за насловом

taj student je nastradao zbog srpskih lopovčina...milošeića, šešelja, tadića, đilasa, vučića, dačića i ostalih srpskih lopingera
 
mogla bi i Austrija, bliže je...za viked skokneš do kuće - - - - - - - - - - taj student je nastradao zbog srpskih lopovčina...milošeića, šešelja, tadića, đilasa, vučića, dačića i ostalih srpskih lopingera
то није јадн студент , него студенти стотине њих су настрадали због пропганде коју им севрирају фондови и отворена друштва и разне агенције којима су исти покровитељи
 
то није јадн студент , него студенти стотине њих су настрадали због пропганде коју им севрирају фондови и отворена друштва и разне агенције којима су исти покровитељи

beže ljudi iz Srbije...beže od srpske bagre i ološa
 
Omiljena zemlja za Balkance: Plata preko 5.000 EUR


Kopenhagen -- Za narode sa Zapadnog Balkana, pored Nemačke, Austrije i Švajcarske, među favoritima je i Danska.


Po površini je manja od Bosne i Hercegovine, a ima oko 5,5 miliona stanovnika. Poznata je po odličnoj socijalnoj politici i veoma visokim platama.

Kako piše "Poslovni dnevnik", Danska je jedna od najuređenijih i najstabilnijih država na svetu i to se vidi na svakom koraku. Baš je ovih dana objavljeno da je to zemlja s najmanje korupcije na svetu. Skupo je, ali su i plate velike. Prosečna bruto plata je 5.124 evra. Visoki su i porezi, ali su zato povlastice takve da se niko ne buni.

Kako piše ovaj hrvatski portal, Danska za podizanje nataliteta isplaćuje “ekonomsku pomoć” deci do 18. godine – od 2.500 evra godišnje za decu do dve godine. Do 1.500 evra godišnje za one od 15. do 18. godine. Vrtići su im u prirodi, a obrazovanje je potpuno besplatno – od prvog razreda do kraja fakulteta.

Kako pišu hrvatski mediji, ona je dobra destinacija za nekoga ko želi da zaradi i usput nauči poštuje zakon. Jer strogo poštovanje zakona ovde je princip života. I to se oseća na svakom koraku.

https://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2019&mm=02&dd=04&nav_id=1501740

Odlican izbor nema sta.

sasvim je uredu da pučanstvo šalju na edukaciju ((:
 

Back
Top