Kako je Novak promenio sliku o Srbima?

Poruka
21.521
U pabu u Melburnu, ranih devedesetih, upita me neko odakle sam. Odgovorio sam iz Srbije, a on: „A gde ti je kalašnjikov”? Jedan drugi, onako pijan, govorio je da Srbe treba ograditi zidom visine tri metra da ne poubijaju okolne narode.

– U takvoj sredini živeli smo mi Srbi i odgajali svoju decu, a onda se pojavio Nole…

Novak Đoković sedmostruki šampion u Australiji (Foto AP – M.Š)
Subotom uveče Australijanci, oni uglavnom nešto mlađi, provode vreme u omiljenom pabu, uz priču, druženje i dosta alkohola. Ranih devedesetih, kad sam došao u Melburn, u jednom takvom pabu i veselom društvu upita me neko odakle sam. Kad sam rekao da dolazim iz Srbije, pokušao je da bude duhovit pa mi je postavio i potpitanje:„ A gde ti je kalašnjikov?”

Kasnije, jedan drugi, onako pijan, govorio je da Srbe treba ograditi zidom visine tri metra da ne poubijaju okolne narode.

Ne treba mnogo zameriti ovim mladim ljudima skromne opšte kulture kojima celokupno znanje potiče od odgledanih TV programa.

Ovdašnji mediji krvnički su nas satanizovali i to redovno po stereotipu o Srbima kao ubicama, silovateljima, osvajačima i zločincima. U dalekoj Australiji ovo je bilo dominantno mišljenje, a u takvoj sredini živeli smo mi Srbi i odgajali svoju decu.

Trudio se ti koliko hoćeš, ali asimilacija je neumoljiva. Normalno je da nam deca zavole svoju lepu zemlju u kojoj su rođeni i u kojoj srećno i spokojno provode detinjstvo. Oni su tako Australijanci, a otac im je Srbin koji psuje dok vozi. Koji čak i brani zločince Karadžića i Mladića, a Srbija je zemlja ratova u kojoj se jedu sarma i ćevapi.

A onda se pojavio Nole.

Dan posle prve pobede Novaka Đokovića na australijskom otvorenom prvenstvu, dolazim na posao a tamo me dočekuju aplauzom. Vrlo brzo zove me sekretarica, kaže da gazda hoće da me vidi, a to nikada ne sluti na dobro…

Bojažljivo odlazim u njegovu kancelariju, a on me onako uzbuđen ispituje, ko je taj Đoković. Ja na brzinu slagah da mi Srbi imamo takvih kao on koliko hoćeš.

Na sledećem prvenstvu Australije, moje dvoje male dece, mladih Australijanaca netremice gledaju prenos.

Vidim da je Bog ugodio da igraju Đoković i Hjuit, legenda australijanskog tenisa, nekadašnji broj jedan, pobednik Vimbldona, obožavan među lokalnim stanovništvom.

Pravim se lud, pa pitam ko igra, a kćerkica me oštro pogleda i kaže: „Đoković i Hjuit”. Udahnem duboko, skupim hrabrost, i upitam za koga navijaju. Sinčić mi odmah reče:„ Pa za Đokovića”! Posele kraćeg potajnog oduševljenja, sada ohrabren upitam a zašto, a ćerka mi kratko kaže:„Zato što je Srbin“!

Da sam ja netko, što bi rekli sarajevski „Indeksi” umesto one kineske muzičke fontane na mojoj Slaviji podigao bih veliki spomenik Novaku Đokoviću jer je on za svoju otadžbinu uradio mnogo više nego svi drugi kada se saberu zajedno.

(Predrag Vučinić, Melburn, „Politika“)

https://www.krstarica.com/sport/kak...m&utm_medium=thumbs&utm_campaign=thumbs_house

Nolo Srbenda.

Tenis je u svetu definitivno medju top 10 najpopularnijih sportova.

A Djokovic je u takvom sportu najbolji u istoriji. Zvanicna potvrda ce stici kroz par godina kada prestigne Federera po broju osvojenih Grend Slemova.

Imam ja dosta zamerki za njega kao coveka, ali i pored toga Djokovic nije anacionalan. Vidi se jasno, da je to srpski igrac, koji se ponosi sto je Srbin iz Srbije.
 
Poslednja izmena:
Повратићу од тих прича о Ђоковићу. Ево сад не игра за репрезентацију, ко ни Јокић и нико га не напада, а овог дечка разапињу иако је НБА звезда на Ол стару што вреди више од стотину Ђоковића.

Коме вреди?
 
Повратићу од тих прича о Ђоковићу. Ево сад не игра за репрезентацију, ко ни Јокић и нико га не напада, а овог дечка разапињу иако је НБА звезда на Ол стару што вреди више од стотину Ђоковића.

Na stranu patetika o Đokoviću, ali naravno da veličina i uspeh Đokovića ne može da se poredi sa bilo kojim drugim sportistom odavde. Kakav All star, Jokić...to nije ni primaći Đokovićevoj priči...(Jokić jeste na dobrom putu da postane legenda, to da)
 
Tenis je u svetu definitivno medju top 10 najpopularnijih sportova.

A Djokovic je u takvom sportu najbolji u istoriji. Zvanicna potvrda ce stici kroz par godina kada prestigne Federera po broju osvojenih Grend Slemova.

Imam ja dosta zamerki za njega kao coveka, ali i pored toga Djokovic nije anacionalan. Vidi se jasno, da je to srpski igrac, koji se ponosi sto je Srbin iz Srbije.
 
А шта му замераш као човеку? Ја ту не могу ништа лоше за њега да кажем.

Pa ne svidja mi se sto ponekad glumi cirkuzanta kad imitira i pravi budalu od sebe. I u jednom intervjuu prosle godine je prozivao Srbe onako ironicno, kao ma da, najbolje da za dorucak jedem kobasice, za rucak snicle, itd.... kao da su se Srbi njemu podsmevali, a ne iz najbolje namere govorili da jede meso.
 
Pa ne svidja mi se sto ponekad glumi cirkuzanta kad imitira i pravi budalu od sebe. I u jednom intervjuu prosle godine je prozivao Srbe onako ironicno, kao ma da, najbolje da za dorucak jedem kobasice, za rucak snicle, itd.... kao da su se Srbi njemu podsmevali, a ne iz najbolje namere govorili da jede meso.

То је зато што га овде неки гледају као бога. Живе његове победе па им смета кад одскаче и пасе траву, најми врача или кад га жена шамара у лајв стриму.
Човек је приватни предузетник, игра за себе и своју породицу и то је све.
 
Pa ne svidja mi se sto ponekad glumi cirkuzanta kad imitira i pravi budalu od sebe. I u jednom intervjuu prosle godine je prozivao Srbe onako ironicno, kao ma da, najbolje da za dorucak jedem kobasice, za rucak snicle, itd.... kao da su se Srbi njemu podsmevali, a ne iz najbolje namere govorili da jede meso.

Да али његов јеловник је његова ствар. Народ је овде био много јадан и смешан док је приговарао да овај мора да једе месо. Ђоковић је и сад жгољав и без грама сала па побеђује.
 
Да али његов јеловник је његова ствар. Народ је овде био много јадан и смешан док је приговарао да овај мора да једе месо. Ђоковић је и сад жгољав и без грама сала па побеђује.

Ali narod je to radio zbog njega, iz najbolje namere.

Ja licno, sam bio ubedjen da ce Novak da se vrati jaci nego ikada i to kad su svi pricali da treba da batali tenis i slicno. Ja sam znao da ce se vratiti najjaci. I to sam pricao ljudima.

Ali da se razumemo nisam nikakav fan tenisa, meni je to dosadan sport. Ali mi je bitno sa fenomenoloske strane, da je jedan Srbin najbolji. To mi je drago.

I to Srbin koji se ne stidi sto je to sto je.
 
Повратићу од тих прича о Ђоковићу. Ево сад не игра за репрезентацију, ко ни Јокић и нико га не напада, а овог дечка разапињу иако је НБА звезда на Ол стару што вреди више од стотину Ђоковића.

Ne lupaj gluposti.
Svet zna samo dva Srbina, Nikolu Teslu i Novka Djokovica, svi ostali su anonimusi ili poznati smo u svojoj bransi.
Novak Djokovic je svetski MEGA STAR u rangu Mesija, Ronalda, Kobe Bryanta i Lebron Jamesa i slicnih.
To je dokazao kad je u eri svih njih 3x osvajao nagradu za najboljeg sportistu Sveta.
 
Повратићу од тих прича о Ђоковићу. Ево сад не игра за репрезентацију, ко ни Јокић и нико га не напада, а овог дечка разапињу иако је НБА звезда на Ол стару што вреди више од стотину Ђоковића.

Ja cu povratiti od Jokica....pocece da iskace iz frizidera ko Vucic...nije on kriv nego mediji. Ubise brate.
 
Pa ne svidja mi se sto ponekad glumi cirkuzanta kad imitira i pravi budalu od sebe. I u jednom intervjuu prosle godine je prozivao Srbe onako ironicno, kao ma da, najbolje da za dorucak jedem kobasice, za rucak snicle, itd.... kao da su se Srbi njemu podsmevali, a ne iz najbolje namere govorili da jede meso.

Crveno meso nije zdravo za jesti.
Srbi su kreteni po pitanju tih stvari i generalno kad pricamo o zdravlju.
Zato su prvi ili u samom vrhu kad su u pitanju oboljenja srca i krvnih sudova.
U samom su vrhu po pusenju cigareta, ne zaostaju ni u kategoriji konzumacije alkohola, a sto se ishrane tice kao sto rekoh, SHIT.
Da, Srbi su generalno retardi i u toj kategoriji tako da im je bolje da imitiraju Novaka Djokovica koliko god mogu u svemu.
 
Ja cu povratiti od Jokica....pocece da iskace iz frizidera ko Vucic...nije on kriv nego mediji. Ubise brate.

Decko ako nastavi da igra kako igra bice najbolji kosarkaski centar svih vremena.
Ameri su mu posle 3 sezone dali ugovor od 145 miliona, a posle 5 ce da dobije 250 mil.
Pored Novickog, Jokic i Doncic ce biti najbolje dve bela kosarkasa koja su igrala u NBA ako nastave ovako.
 
@tema

Da se samo nadovezem na ovog iskompleksiranog debila koji je pisao tekst.
Taj priglupi balvan koji se domogao Australije ocigledno nije imao vise od 4 osnovne pa nije ucio iz geografije i istorije ko je naselio Australiju i sta je tamo radio.
Takve majmune i treba da hebu u mozak i da se pisaju po njima. :lol:
Zamisli koja debilcina moras da budes da ti lekciju drze potomci ubica, silovatelja i manijaka koji su izbrisali Aboridzine koji su tu ziveli.
 

Back
Top