СТИГЛА БЕБА: Партнерка премијерке Ана Брнабић родила сина

Ана Брнабић крши Устав Србије ЗВАНИЧНИМ појављивањем са "девојком"?

  • ДА

  • НЕ


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Мени је баш интересантно морално питање. Да ли је за дете боље да расте у дому или да га одгаја тетка лезбејка? Да ли би могли да потпишете папир којим детету забрањујете да живи са тетком и пошаљете га на Вождовац?
 
palma.jpg
 
Мени је баш интересантно морално питање. Да ли је за дете боље да расте у дому или да га одгаја тетка лезбејка? Да ли би могли да потпишете папир којим детету забрањујете да живи са тетком и пошаљете га на Вождовац?
Kako bi bilo da se dogovoris sa sobom sta zelis da kazes ? Ovako kako si formulisao misao sticem utisak da pitas "Sta bi bilo bolje,da siroce odraste u domu za nezbrinutu decu,ili da ga odgaja tetka (blizak rod) homo seksualne orjetnacije ? ".
 
Malopre sam objasnio kako moze da se sve po zakonu uradi.Sve dok je jedna majka a druga samo zivi sa njom,nema krsenja zakona.U zakonu isto tako pise da je zabranjeno diskriminisanje seksualnih manjina...To bi automatski znacilo da je zabranjeno da se njihov zajednicki zivot karakterise kao krsenje zakona,u kojem nije IZRICITO navedeno da je vanbracna zajednica dozvoljena samo muskarcu i zeni.
Moralno pitanje je nesto drugo,i meni se sva ta prica gadi.Ali jbg,tako je kako je.Sami smo birali (onaj blago poremeceni deo).


Не би уопште био проблем да Ана Брнабић, као нека НН особа и та њена партнерка живе заједно и да одгајају дете (како год знају и умеју) нисам НИШТА против таквих случајева писала (ИАКО НЕ ОДОБРАВАМ ТАКВЕ ВРСТЕ ЗАЈЕДНИЦА)

али ПОСТАВЉАМ питање и ЗАТО сам отворила тему, ЈЕР СЕ ТИЧЕ ПРЕДСЕДНИКА ВЛАДЕ ЈЕДНЕ ДРЖАВЕ (случајно Србије) КОЈИ МОРА ДА ПОШТУЈЕ УСТАВ!

На који начин треба да правда УЗИМАЊЕ ОБЕЗБЕЂЕЊА и за њихова заједничка појављивања ЈАВНО, ПРИВАТНО.
На који начин се правда новац који иде за све то ( и када су у Србији и када су у свету)...а тек када се појави беба, КОЛИКО ће тек још већа средства за безбедност тог детета да буду???

То неко треба да објасни,..а ИСТРАЖНИ органи да виде има ли ту кривичне одговорности поменутог председника владе Србије.
 
То и јесте ПОЕНТА ове моје теме,...

исто сам и ја малопре цитирала један члан Устава

https://forum.krstarica.com/showthr...У-РОДИТЕЉИ?p=36909105&viewfull=1#post36909105

NIje poenta... Jer, MILICA može da bude trudna i ode na vantelesnu oplodnju, a to sa kim će podizati dete je isključivo njena lična stvar. Sa kim če da živi itd. Takođe to može da uradi i ANA.


Kakav brak i bakrači.
 
Kako bi bilo da se dogovoris sa sobom sta zelis da kazes ? Ovako kako si formulisao misao sticem utisak da pitas "Sta bi bilo bolje,da siroce odraste u domu za nezbrinutu decu,ili da ga odgaja tetka (blizak rod) homo seksualne orjetnacije ? ".

Добро си разумео. Шта је боље?
 
Nisam znala da je vanbracna zajednica u Srbiji definisana na taj nacin: kao ne izricito trajnija zajednica muskarca i zene.
A usvajanje djece iz istospolnih vanbracnih zajednica, je li dozvoljeno?

Nije dozvoljeno usvajanje ni parovima M/Z iz vanbracnih zajednica (ako me secanje ne vara).
Ali kao sto rekoh,jedna od njih moze da se upise kao roditelj.Osim ako sve to ne odrade u nekoj zemlji koja dozvoljava gejbrakove,i tamo se rodi dete.
Ne krsi se zakon,dete je drzavljanin te zemlje,i gotova prica.
Sto naravno nije MORALNO da premijer jedne zemlje trazi rupu u zakonu ali ovo je Srbija i sve je moguce.

Мени је баш интересантно морално питање. Да ли је за дете боље да расте у дому или да га одгаја тетка лезбејка? Да ли би могли да потпишете папир којим детету забрањујете да живи са тетком и пошаљете га на Вождовац?

Znam takvih roditelja kojima bih zabranio da budu na 100km od dece,ne zamo svoje nego i bilo koje.
Tako da tvoje pitanje je na mestu,niko ne moze da sigura da detetu nece biti nista gore nego sa dva raznopolna roditelja...Vrlo osetljiva tema,ja ne znam da li ima uopste neko istrazivanje kakva su deca iz istopolnih brakova (gde je dozvoljeno) po seexualnom opredeljenju i uopste ponasanju kad odrastu?Ima li neka statistika o tome da li je to uticalo bitno na njihov rast i razvoj?
 
Добро си разумео. Шта је боље?

naravno kod tetke kao rod.Neuporedive su situacije kada dete bez roditelja odrasta kod tetke sa Lezbosa koja mu nikada nece biti roditelj 1. ili roditelj2. ,ili kada ga mama sa Lezbosa zacne vantelesnim putem
Pitanje za tebe ,sta mislis kako ce biti detetu kada odraste i pita se "ciji gene nosim ja ?".Svako od nas ima pravo da se zapita cije gene nosi,a karakteristike vidi po rodbini generacijama unazad.Ko je donator sperme majstore ,ko je zapravo bioloski otac ? Vidis ,to mamama sa Lezbosa nije bitno jer su egoisti
 
Треба да буде крштено, не због Ане, већ због детета.
А шта је дете изјавило, чисто ради дискусије?z:D
Како се изјаснило; као православче, светосавче, католичче, атеистче?z:mrgreen:

- - - - - - - - - -

Мени је баш интересантно морално питање. Да ли је за дете боље да расте у дому или да га одгаја тетка лезбејка? Да ли би могли да потпишете папир којим детету забрањујете да живи са тетком и пошаљете га на Вождовац?
Мислим да ово не би решила ни Нела тхе министар...z:cry:
 
Da, u stvari se, @trustnoone, pitanje svodi na moralnu odgovornost najviseg izvrsnog sluzbenika jedne drzave.

Ali tema je postavljena o krsenju ustava i zakona.
I zato sam probao da objasnim da krsenja zakona nema i nece ga ni biti,osim ako u maticne knjige upisu i pankelu kao oca ili drugu majku.
Cak i moralna odgovornost ne postoji,zato sto se po zakonu zabranjuje diskriminacija...znas vec sve,nazalost.
Ponavljam,sami smo krivi,kako to rece Balasevic,krivi smo mi sto smo ih pustili.....
 
NIje poenta... Jer, MILICA može da bude trudna i ode na vantelesnu oplodnju, a to sa kim će podizati dete je isključivo njena lična stvar. Sa kim če da živi itd. Takođe to može da uradi i ANA.


Kakav brak i bakrači.


А КОГА интересује Милица. Она није јавна личност, нити владин службеник Она нека ради шта год хоће, али да не трпи мој џеп, ни џеп осталих грађана Србије,..а Бога ми ни ОБРАЗ!!!

ТЕМА је у вези КРШЕЊА УСТАВА председника владе Србије (тренутно је тај председник Ана Брнабић). Она не сме да се ИГРА са српским институцијама, да их СКРНАВИ, и не сме да ПОНИЖАВА и финансијски оштећује грађане Србије.
 
Znam takvih roditelja kojima bih zabranio da budu na 100km od dece,ne zamo svoje nego i bilo koje.
Tako da tvoje pitanje je na mestu,niko ne moze da sigura da detetu nece biti nista gore nego sa dva raznopolna roditelja...Vrlo osetljiva tema,ja ne znam da li ima uopste neko istrazivanje kakva su deca iz istopolnih brakova (gde je dozvoljeno) po seexualnom opredeljenju i uopste ponasanju kad odrastu?Ima li neka statistika o tome da li je to uticalo bitno na njihov rast i razvoj?

Да, питање је врло тешко и постављам га јер немам одговор. Ми олако доносимо закључке али заборављамо да су то ипак деца и да је важно да њима буде добро, да су сита, вољена и да могу да уче. Није важно шта ја тим поводом осећам према њиховим одгајивачима.

Колико сам могао да закључим, код деце се сексуалност не може наметнути, може се само потиснути. Али то је далеко од научног става, само мој утисак. Многи хомосексуалци одрастали су у идеалним условима патријархалне породице па су опет то што јесу.

- - - - - - - - - -

Мислим да ово не би решила ни Нела тхе министар...z:cry:

Нели само нека буде лепа, каква нам је влада и то је нешто.
 
Moze li neko sa pravne strane da objasni:
Ustav RS definise brak kao zajednicu zivota muskarca i zene:
Ustav nije izmijenjen:
izvanbracne zajednice istospolnih osoba (koliko sam uspjela procitati) nisu pravno regulisane u RS:
Predsjednica Vlade ocekuje da usvoji dijete koje ce joj roditi supruga iz izvanbracne zajednice!

Koliko je zakona time prekrseno...o Ustavu, izgleda, niko ne vodi racuna? :)

Младе даме нису у браку, тако да ни један закон није прекршен.
 
Она не сме да се ИГРА са српским институцијама, да их СКРНАВИ, и не сме да ПОНИЖАВА и финансијски оштећује грађане Србије.
Од 2000-те, сме, и то није ни кажњиво, већ пожељно.
Кување жабе, преумљење, промена менталитета; процес, који је у току.
Да се не правимо да не знамо о чему се ради...
 
Да, питање је врло тешко и постављам га јер немам одговор. Ми олако доносимо закључке али заборављамо да су то ипак деца и да је важно да њима буде добро, да су сита, вољена и да могу да уче. Није важно шта ја тим поводом осећам према њиховим одгајивачима.

Колико сам могао да закључим, код деце се сексуалност не може наметнути, може се само потиснути. Али то је далеко од научног става, само мој утисак. Многи хомосексуалци одрастали су у идеалним условима патријархалне породице па су опет то што јесу.

- - - - - - - - - -



Нели само нека буде лепа, каква нам је влада и то је нешто.

Vrlo lepa, iz nosa joj izrastao nos.
 
Младе даме нису у браку, тако да ни један закон није прекршен.

Изгледа да нас се ипак тиче шта раде у своја четири зида.

- - - - - - - - - -

Vrlo lepa, iz nosa joj izrastao nos.

Ако ти Нели није добра риба онда можда треба размотрити и твоје право да усвајаш децу. :mrgreen:
 

Back
Top